"Колет от чужбина"

  • 33 618
  • 378
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 7 106

подсказка за живеещите в Бг.поискайте си от Германия марципан и шпекулациус.

Ами ето аз си искам, ако има някой навит да се ангажира с пратката.
В замяна аз му връщам жеста със всичко, което си пожелае и е разрешено за изпращане   Peace.

п.п. Идеята е много хубава, аз до сега 2-3 пъти съм участвала в подобни "чужбински колети" и всичко е пристигало наред и в двете посоки  Simple Smile.

# 46
  • Мнения: 4 435
Веднага ще й пратя и вафли и всичко,само да каже че има такъв  чипс.Но го има и в Кипър и в Гърция и в Турция.И от Италия ми бяха донесли.

Lays ли е чипса с оцет? или други марки знаеш ли?

Lays най-много има по чужбина.Другите където съм яла са гръцки фирми които не са така известни и съм забравила.

# 47
  • дълбоко,дълбоко в прованса
  • Мнения: 190
Извинявам се, какво представлява шпекулациус?

# 48
  • Мнения: 911
Вид коледни бисквити, много хрупкави, с карамелено-канелен вкус.

# 49
  • Мнения: 653
точно някакъв такъв му беше цветът и много дребни парченца, като стърготини, тук-таме някое по-едро
ммммм, потекоха ми лигите

Нещо подобно ли:

не е същото, доколкото помня
онова беше наистина като сладко с парченца, докато това е нещо като фъстъченото масло май
но ако другото не намеря и това съм склонна да опитам 
обожавам кокос  Flutter

# 50
  • Мнения: 5 183
Няма ли някой който да си поиска нещо от БГ ?всичко мога да пратя.Искам чипс със вкус на оцет.


Ох милата!
да не си бременна? Laughing
Че аз като бременях в странство все ми се ядяха морени, филийка със шарена сол и такива едни нашенски благинки. Мама пращаше, какво да прави...
Тук има чипс с вкус на оцет. Води се "salt & vinegar", т.е "сол и оцет". Това ли търсиш?
Такъв не купувам у нас, 4е на син4ето устине му побеляват и подпухват от тази кисело-солена вкусотия, а и на мен ми иде малко в пове4е, но имам приятели, 4иито деца САМО този 4ипс искат.  Laughing

# 51
  • Мнения: 4 435
Няма ли някой който да си поиска нещо от БГ ?всичко мога да пратя.Искам чипс със вкус на оцет.


Ох милата!
да не си бременна? Laughing
Че аз като бременях в странство все ми се ядяха морени, филийка със шарена сол и такива едни нашенски благинки. Мама пращаше, какво да прави...
Тук има чипс с вкус на оцет. Води се "salt & vinegar", т.е "сол и оцет". Това ли търсиш?


Точно това търся.Не съм бременна все още,но просто умрам за такъв чипс,а последно съм яла на Коледа.Като влезна в някакъв супермаркет и като побъркана седя на щандовете за чипс поне по половин час и накрая питам някой от работещите там,те ме изглеждат все едно съм луда и казват:А не,такива неща нямаме.Някои си мислят че се бъзикам. ooooh!

# 52
  • Мнения: 911
Славче, чак на мен ми се прияде такъв чипс Crazy

# 53
  • Мнения: 4 435
Славче, чак на мен ми се прияде такъв чипс Crazy


Ужасна съм нали?Между другото повечето хора не го харесват,а за мене по-вкусен няма.Но първият път като го опитах беше нещо ужасно.Беше преди 14-15 години и хазяйката ни в чужбина даде един пакет на дъщеря си и един на мене.Аз като опитах,направо го изплюх и през цялото време си виках-Ще види тя мама като си дойде от работа и й кажа.Ще ми дава тя развален чипс.
Не спрях да се възмущавам дълго време.Ама след това да видиш как само такъв исках.

# 54
  • Мнения: 4 380
Цитат
Или някой от Америка да му е интересно, нещо от Франция и т.н.

В Америка всичко има. Peace

# 55
  • Мнения: 1 224
Страхотна идейка!!!
Включвам се с удоволствие!Предлагам всякакви японски специалитети до всяка точка на света. Тофу (ама хубаво, това в БГ е  Sick ), сушени водорасли за суши, даже и любимия на сина ми чипс с вкус на сушени водорасли предлагам.Само сурова риба по разбираеми причини не мога да осигуря, но разни маринати в бурканчета - готово!
Бих се зарадвала на немски и австрийски специалитети за Коледната трапеза, на колетче от Бг или където и да е. От NZ сиренца бих си поискала, виното и тук го продават (почти само такова пием).
Има ли желаещи?

# 56
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Предлагам всякакви японски специалитети до всяка точка на света.
Бих се зарадвала на немски и австрийски специалитети за Коледната трапеза.
Има ли желаещи?

Аз. ще проверя какво мога да пращам и получава до и от Япония и ще ти пиша на лични Hug

# 57
  • Мнения: 330
Няма ли някой който да си поиска нещо от БГ ?всичко мога да пратя.Искам чипс със вкус на оцет.
Slav4e_Av4e, има го и в БГ. Знам защото съм си купувала такъв преди време, сега остава само да си спомня от кой точно хипермаркет беше, че изобщо не се сещам  newsm78 . Взех си го точно, за да го опитам, че ми прозвуча странно. На мен ми беше много гаден, ама то всеки си има вкус  Mr. Green . Щом толкова ти харесва, ако видя някъде ще ти го пратя, нищо че и аз съм си в БГ  Grinning

Сетих се, марката беше Chio Chips, а чипсът беше със сол и оцет (Salt and Vinegar). Поне вече знаеш какво по-точно да търсиш  Simple Smile . Трудно се намира наистина, точно защотото малко хора го харесват и в магазините не зареждат с него.

Последна редакция: пт, 12 окт 2007, 09:48 от Dream4e

# 58
  • Мнения: 4 435
Няма ли някой който да си поиска нещо от БГ ?всичко мога да пратя.Искам чипс със вкус на оцет.
Slav4e_Av4e, има го и в БГ. Знам защото съм си купувала такъв преди време, сега остава само да си спомня от кой точно хипермаркет беше, че изобщо не се сещам  newsm78 . Взех си го точно, за да го опитам, че ми прозвуча странно. На мен ми беше много гаден, ама то всеки си има вкус  Mr. Green . Щом толкова ти харесва, ако видя някъде ще ти го пратя, нищо че и аз съм си в БГ  Grinning

Сетих се, марката беше Chio Chips, а чипсът беше със сол и оцет (Salt and Vinegar). Поне вече знаеш какво по-точно да търсиш  Simple Smile . Трудно се намира наистина, точно защотото малко хора го харесват и в магазините не зареждат с него.




Не знаех че има и на Chio Chips,но ако видиш някъде просто ми пиши,аз ще си го взема.Много ти благодаря наистина. Hug Hug Hug

# 59
  • Мнения: 580
Предлагам всякакви японски специалитети до всяка точка на света.
Бих се зарадвала на немски и австрийски специалитети за Коледната трапеза.
Има ли желаещи?

Аз. ще проверя какво мога да пращам и получава до и от Япония и ще ти пиша на лични Hug

Записвам се и аз, но за изпращане на колетче Simple Smile

Сега отивам да погледна за тоя чипс, че ми стана интересно и на мен

Общи условия

Активация на акаунт