Отново въпрос за овулацията

  • 1 994
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 205
Здравейте момичета,

пускам един въпрос в отделна тема и се надявам по-знаещите от мен да си кажат мнението по въпроса.

Пускам отделна тема,т.к. поводът е неприятен за мен и не искам да развалям добрите новини в седмичната с гадното ми настроение.
И така, взе че тръгна да идва гадната ми лелка, а въпросът ми е : След като теста ми за ову излезе положителен на 24.09, приех че овуто ми ще последва в следващите 24-48 часа. Потрудихме се здраво. От вчера 10.10 тръгна гадната лелка, т.е. точно 14 дни след овуто. И питането ми е възможно ли е да е имало пик на ЛХ, но фоликула да не се е спукал и въпреки всичко да ми идва точно на 14 ден след овуто. Задавам този въпрос, защото милото ми развива едни теории, че поради моите проблеми с гръбначни стълб (изкривявания и др.) било възможно обвивката на фоликула да станела много твърда и той да не се е спукал, и т.н.............

Надявам се, мили момичета да ми отговорите и да споделите своя опит. Излишно е да споделям, че се наревах като магаре.

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Мартина, съжалявам за лелката Sad Дали се е спукал фоликулът или си го задържала може да установи единствено ехографско изследване. Моите графики винаги са били перфектни и тестовете за ову винаги отчитаха пика на ЛХ, дори когато съм задържала фоликул. Връзка между гръбначните изкривявания и овулацията лично аз не намирам, защото сестра ми е с доста изразена сколиоза от малка и не е имала никакви проблеми от подобно естество.

# 2
  • Мнения: 205
Голди, благодаря ти че се отзова.
Теорията за твърдата обвивка на фоликулите, която не се пука поради гръбначни проблеми е на един "намествач на кокали", при който мъжа ми ходи (който между другото много му помогна - по принцип не вярвам на такива хора). Теорията е, че изкривяванията (аз имам и два сбити един в друг прешлена от зверско падане) водят до засягане на нерви, който подавали не знам кви импулси до не знам каде и резултатът бил такъв  newsm78 newsm78 newsm78 newsm78

Не знам какво да мисля вече

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Мартина, според мен ако много се тревожиш, направи фоликуметрия примерно два поредни цикъла да се види дали се пукат фоликулите. Можеш да се консултираш и с невролог или неврохирург Peace

# 4
  • Мнения: 7 716
Възможно е фоликулът да не се е спукал.
Спукването  може да бъде установено със сигурност при преглед два-три дни след предполагаемата овулация или косвено, но несигурно, ако си мериш температурата.

# 5
  • Мнения: 712
Марти, съжалявам за лелката  Sad... Проблемът ти с гръбнака със сигурност може да ти донесе много неприятности, но да удебели обвивките на фоликулите...  newsm78 'ми как да ти кажа, вижда ми се несериозно...
И моят съвет е да внимавате с чекръкчиите (така ли им викаха на тези "специалисти", защото си спомням как на една пациентка на майка ми след подобно наместване как се наложи да и чупят наново ключицата и да я обездвижват за 2 месеца (не ме питай как се обездвижва ключица...). Това само като съвет, разбира се  Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 35 916
Да може фоликула да не се е пукнал въпреки (+) тест за О.
Но има и друго - дори и двамата да сте здрави и да няма пречка за зачеване - шанса /за 1 месец/ това да стане е 25%, не 100% - дори и да сте кексили по време на О.

# 7
  • Мнения: 2 422
Иди на екограф Peace
- шанса /за 1 месец/ това да стане е 25%, не 100% - дори и да сте кексили по време на О.

 newsm10 newsm53 за съжаление е така

# 8
  • Мнения: 63
Здравейте!До сега само чета с интерес форумите,но сега се изкушавам много да се включа и аз.
Мартина,аз съм на 32г.с много тежка сколиоза ,но по голяма глупост не съм чувала.Посъветвай МИЛОТО да прочете АНАТОМИЯ И ФИЗИОЛОГИЯ НА ЧОВЕКА и тогава да ти насажда подобна вина. Embarassed
 Има хора ,които са приковани за инвалидни колички и пак раждат.Връзка между гръбначен стълб и оплождане няма.[img]

# 9
  • София
  • Мнения: 1 248
Здравей, Мартина!
Напълно е възможно фоликула ти да не се е спукал и ЛХ да е отчело ПИК. При мен преди няколко месеца проблема беше точно такъв. Образувах хубави фоликули, тестовете за ову винаги ми отчитаха ПИК, но овулацията така и не се състоеше, тъй като имах удебелена обвивка на яйчниците...само че не впоследствие на гръбначно изкривяване. Наистина е добре няколко месеца да направиш фоликуметрия, за да се установи дали наистина има проблем с пукането на фоликулите и едва тогава да се посъветваш с гинеколога си как да действате.

# 10
  • Мнения: 205
Благодаря на всички момичета за мненията по темата.

Радвам се че ви има. Hug Hug Hug Hug Hug

# 11
  • Мнения: 340
Връзка между гръбначните изкривявания и овулацията лично аз не намирам, защото сестра ми е с доста изразена сколиоза от малка и не е имала никакви проблеми от подобно естество.

Всеки случай е отделен. Зависи кои прешлени са засегнати, все пак изкривявания се получават и в зряла възраст от какво ли не, някои може да затрудняват правилното функциониране на този или онзи орган, а ние да не подозираме... Може връзката между проблема и изкривяването да не е пряка, но моят съвет е преглед и евт. корекция  Peace

# 12
  • Мнения: 340
Голди, благодаря ти че се отзова.
Теорията за твърдата обвивка на фоликулите, която не се пука поради гръбначни проблеми е на един "намествач на кокали", при който мъжа ми ходи (който между другото много му помогна - по принцип не вярвам на такива хора). Теорията е, че изкривяванията (аз имам и два сбити един в друг прешлена от зверско падане) водят до засягане на нерви, който подавали не знам кви импулси до не знам каде и резултатът бил такъв  newsm78 newsm78 newsm78 newsm78

Не знам какво да мисля вече

Така е, в твоя случай можеш само да спечелиш, ако се довериш на въпросния намествач. Аз лично също посещавам един и съм много доволна. Тънкостта обаче е, че при по-сериозен проблем (значи, считай че по принцип всеки човек има нужда от периодични леки корекции...), нормалното състояние на гръбначния стълб се възстановява сравнително бавно, да речем половин-една година, в която се правят редовни корекции, избягваш натоварвания от всякакъв вид, пиеш много вода (чиста) и така... От едно-две намествания ефекта ще е временен и нетраен.

П.П. Рокси, вярно е и това че може да те увредят, но в случая май става дума за опитен намествач. Моят е американец и е карал 6г. обучение за това, но такъв занаят има малко теория и всичко останало е в ръцете - или го имаш, или го нямаш и мнооого опит. Този коригира и новородени бебета(след тежки раждания, като с вакуум или форцепс) - виждала съм го. Виждала съм също жени уж в менопаузата след няколко корекции и отново си им идва както преди.  Peace

Забравих да отбележа, че здравната осигуровка при нас покрива разходите за такава алтернативна практика, т.е. призната е.

Последна редакция: вт, 16 окт 2007, 22:18 от puh golqm

# 13
  • Мнения: 205
Пухче, мерси за инфото. Да знам че периодът на възстановяване е дълъг. Мъжът ми ходи 2 години там, докато успеят да му коригират изкривяването. При мен проблема е в набити един в друг прешлени то падане. Така поне изглейдат на снимката. Това, което ме притеснява е че той не иска да започне наместване на гръбнака без да пия едни хранителни добавки (добавките са свързани със заздравяване на костното вещество.) Притеснението ми е че в едната от тях има естесвени естрогени. Да не стане бела с хормоните. Да не подтиснем овуто, ако започна да ги пия. Така и така сега всичките ми хормони са в норма и слава Богу. Затова не съм започнала да ходя.

Пухче, ако имаш повече инфо по въпроса моля да ми кажеш.

# 14
  • Мнения: 340
Марти,

моите познания са следните. Хиропрактиката вярва във възстановителните способности на тялото. Дали е толкова необходимо да пиеш тези добавки не мога да знам  Thinking, но естроген, както се оказа - дори тук в Искам бебе стана дума - има в много храни, които ежедневно консумираме като млечни продукти и месо. Специално за вегетарианците това е соята. Аз имам приятел спец по здравословното хранене и неговия съвет е да се премине на диета от сурови ядки, ориз, плодове и зеленчуци. Такава диета се оказва изключително балансирана и наистина аз специално съм разглеждала състава на препоръчаните храни и сама установих, че нищо няма да липсва. Калцият от животинските продукти се усвоявал трудно поради получаващ се дисбаланс с количеството приеман магнезий (ли беше, не помня?!) Ами това знам по отношение на храната, не знам дали може да ти помогне, ако искаш го питай човека какво мисли по въпроса. Обясни му и своите притеснения.

За корекциите, можеш да погледнеш в уикипедия на chiropractic или ако ти излезе някой друг хубав сайт. Има едни схеми кои прешлени на кои органи съответстват, но моят каза, че са приблизителни. Делят се на 3 вида и си имат номера. Евентуално можеш да потърсиш твоя проблем къде се намира. На мен ми правиха Myovision Scan за целта.

Дано ти помогне  Peace Hug

Общи условия

Активация на акаунт