къде съхранявате преварената вода за АМ и как я топлите

  • 15 967
  • 129
  •   1
Отговори
  • Мнения: 393
Ясно е, че не може дасе преварява вода на всяко хранене, поне аз не мога, да заври, за я чакам да се охлади и тогава чак да правя мляко докато беба се дере от глад.
Аз преварявам вода в ел.кана и после на всяко хранене, само я топля. Дали обаче не е вредно да държа там водата и да я затоплям по два-три пъти. Знам , че не се завира повече от веднъж, аз само топля.
Каква е вашата технология за бързо приготвяне на АМ?

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
Държа я в термос. Стига ми за цял ден.

# 2
  • Мнения: 5 362
И аз я държах в термос.

# 3
  • Мнения: 525
Половината държа в термос, другата половина в бебешко шише, което изварявам всеки ден по веднъж. Така имам и гореща  и хладка вода:)

# 4
  • София
  • Мнения: 15 198
Преварявах водата за деня в тенджерка и я държах в нея, със затворен капак.
Когато трябваше да приготвям млякото, затоплях толкова, колкото ми трябва, в микровълновата печка.

# 5
  • София
  • Мнения: 974
В буркан -голям с капачка на винт. Преди и аз държах в детски термос, но вместимоста му е малка. Бурканът изварявам с шишетата, а водата и аз топля в микровълновата Hug

# 6
  • Мнения: 63
Проблем, ли е да седи в ел.каната? Аз така я държа от 3 месеца вече????
Няма ли противопоказания за затопляне на водата и шишетата в микровълнова?

# 7
  • София
  • Мнения: 974
Хм Thinking аз незнам да е противопоказно да се загрява в микровълнова, така процедирах и с голямата ми дъщеря. А шишетата нали се стерилизират и в микровълнова?
Аз ел.каната я ползвам постоянно и за други цели Grinning

# 8
  • Мнения: 525
Проблем, ли е да седи в ел.каната? Аз така я държа от 3 месеца вече????
Няма ли противопоказания за затопляне на водата и шишетата в микровълнова?
Мисля, че водата спокойно може да св затопля в микро-то, но не и смесена вече с АМ.
А относно каната - какъв е проблема ако е плътно затворена?!

# 9
  • Мнения: 292
Половината държа в термос, другата половина в бебешко шише, което изварявам всеки ден по веднъж. Така имам и гореща  и хладка вода:)
Peace

# 10
  • Мнения: 27 524
Не съм преварявала изобщо. Не е проблем да я превариш и да си я сипеш в шише, кана, няма значение. Топлих в нагревател за биберони, в микровълновата също става, но като порасна малко давах водата със стайна температура. Вземи си термос и така ще имаш за целия ден топла.

# 11
  • Мнения: 1 217
Отначало и аз варях в ел. кана ама после се отказах.
Почнах да си изварявам като хората в тенджера-5 минути.
А съхранявам водата в стъклена кана от 1 литър-толкова ми е нужно на ден.
Топля водата в микровелето.

# 12
  • Мнения: 4 111
Всяка вечер завирам вода в бързозагряваща кана, изчаквам малко да изстине (докато е поносимо гореща за ръцете ми като я хвана отвън) и я прехрърлям в термос. Имам вода за целия ден с подходяща температура, само за последното хранене се налага да я затопля за малко в микровълновата.

# 13
  • София
  • Мнения: 4 585
Преварявах водата за деня в тенджерка и я държах в нея, със затворен капак.
Когато трябваше да приготвям млякото, затоплях толкова, колкото ми трябва, в микровълновата печка.

И аз така правя. Peace

# 14
  • Мнения: 393
май и аз ще започна така да изварявам на котлона, а не в каната. Майка ми се усъмни, дали не било вредно това, че дъното й е все пак метално (но тя пък тенджерата и тя е метална), пък и гледам, че се е събрал котлен камък.
За микровълновата и аз знам, че не било хубаво, но пък аз там стерилизирам....
Благодаря на всички!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт