Рецепти за домашни пюрета и каши - коментари

  • 917
  • 14
  •   1
Отговори
значи мога да си замразявам пюретата както си правех,но се притеснявах от качествата на продуктите след като размразя от предишната вечер!супер,нямало е място за притеснение

# 1

 2 супени лъжици с връх от брашното
/quote]какво ще рече това newsm78

# 2

 2 супени лъжици с връх от брашното
/quote]какво ще рече това newsm78
не цитирах правилно,извинете

# 3
  • София
  • Мнения: 714
Всичко това е чудесно, но при нас не се получава. newsm78 Днес, до обяд варих и пасирах картоф и тиква,  chef за да видя кисела физиономия и как плюе домашното пюре.
Дадох и на хип и нямаше проблеми. Яде и си мрънка както винаги. Ако се забавя с лъжичката надава голям вой Simple Smile.
При Вас има ли такива проблеми?
Не съм добавяла нищо към зеленчуците освен водата в която са се варили. Към тези на Хип добавям преварена вода, за да ги разредя, защото са и гъсти и реве.
Опитвам го домашното пюре и на мен повече ми харесва от това на Хип. Но си мисля, че може би е свикнала? newsm78 Въпреки, че ги яде от около 18-20 дни. Дали е възможно?

# 4
  • Мнения: 1 674
Всичко това е чудесно, но при нас не се получава. newsm78 Днес, до обяд варих и пасирах картоф и тиква,  chef за да видя кисела физиономия и как плюе домашното пюре.
Дадох и на хип и нямаше проблеми. Яде и си мрънка както винаги. Ако се забавя с лъжичката надава голям вой Simple Smile.
При Вас има ли такива проблеми?
Не съм добавяла нищо към зеленчуците освен водата в която са се варили. Към тези на Хип добавям преварена вода, за да ги разредя, защото са и гъсти и реве.
Опитвам го домашното пюре и на мен повече ми харесва от това на Хип. Но си мисля, че може би е свикнала? newsm78 Въпреки, че ги яде от около 18-20 дни. Дали е възможно?
ние пък ядем вече 1 месец само домашно пюре но няма ли морков вътре не го близва

# 5
  • Мнения: 106
Моето дете пък откакто направих аз зеленчуково пюре- от картоф и морков, не иска на "Хип". Вече го яде с голям зор, ако сме навън и се наложи да и дам от буркан. Аз също констатирах, че домашното мирише по- добре и е много по-вкусно. Не слагам подправки, само малко масло и кърма, понякога АМ. Правя го по 4-5дози, замразявам, задължително ги пасирам и след размразяване- стои на трици иначе. Тиква не съм слагала в моите, но е хапвала от готовите доста добре. Пробвах с спанак- но само по 1-2лъжички, хапна си го. Смятам да разширя асортимента, макар че ми става по- сложно в кухнята- да варя карфиол, както и тиква. Според някои карфиолът се дава по -късно, към 9-ти, също и спанак. Дъщеря ми е на 7месеца, започна 8-ми. Някой дава ли по- разнообразни зеленчуци? Кърмя я.

# 6
Да и аз имах същия проблем цял ден се изтрепах хем да кърмя хем да чистя хем да правя пюрета и накрая Марти не го хареса. Беше картоф , тиквичка и морков. Обаче като сложих вътре ябълка и ела да видиш какво става. Забелязвам че ако има плод вътре в зленчуковото си га хапва с удоволствие - предполагам чче му харесва да сладни. В купешките слагат захр дори на зеленчуковите.Затова някой деца ги харесват повече от домашните.

# 7
  • Мнения: 873
аз пък да попитам-баба на беба направила плодови пюрета и ги стерилизирала като зимнина.каза,че захар не е слагала.според вас дали мога да ги давам и от кога? newsm78не че съм захранила-още сме малки Stop

# 8
  • Мнения: 34
Аз винаги сама съм правила пюретата и е много лесно. В камерата ми е пълно с торбички най-различни зеленчуци: сварени на пара, пасирани или нарязани на дребно, замразени във формички за лед и прехвърлени в торбички. Преди обеда например изваждам две кубчета картоф (едно кубче е около 30гр), две зелен боб и  едно морков. Размразявам ги на топла водна баня (за около 10 мин.) или просто ги вадя 1-2 часа по-рано на стайна температура. Добавям малко обезсолено сиренце и/или авокадо, кис. мляко и готово. Могат да се правят най-различни комбинации и си зависи от вкуса на детето. Тони вече много обича всякакви зеленчуци: картофи, моркови, тиквички, спанак, броколи, цветно зеле, пипер, цвекло, соеви бобчета, брюкселско зеле.  Laughing Някои яде само с кисело мляко. Blush Според разните книги, зеленчуците могат да си стоят в камерата до 3-4 месеца, но до сега не сме стигали до повече от един месец Simple Smile Много вкусни неща могат да се приготвят бързо и лесно като са готови зеленчуците.

# 9
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Картофеното пюре като го замразите не му ли се разваля консистенцията? Защото аз веднъж така направих и после си стоеше като желе едно такова.

# 10
  • Мнения: 90
Моята бебе е на 7 месеца и много и харесват домашно приготвените зеленчукови пюрета(е то на нея по принцип всечко си и харесва-много е лакома,а е само 6.800кг).Вчера и направих 7 бурканчета и ги сложих в камерата.Сварих и-картофи,моркови,крфиол или зеле,ориз,лук,магданоз,домат и червена капия(за пръв път,иначе слагах зелена).Започнах да правя различни комбинации за разнообразие,слагаики и зехтин и от АМ.Стават чудесни.По късно правих супа и отделих от пил.гърди.Утре ще го пасирам и като го смеся-ето ти и месно пюре Peace

# 11
  • Мнения: 90
Леле Manqo-твоята бебка е наддавала супер.
14.03.07 - 3280кг;52
18.03.07 -3200кг-изписване
04.07 - 3900кг;54
05.07-4650кг;56
06.07 - 5.500кг;57
07.07 - 6.200кг;60
08.07 - 6,400кг
09.07- 6.800кг;66
10.07 - 6.800;66
Френско гадже ще е май!!

# 12
  • Мнения: 532
За мамите, които дават просто чисти зеленчукови пюрета - наистина дечковците им се мръщят повече от тези безмлечните на Хип, например.

Прочетох горе добра идея да добавяте и малко плод да сладни, може повече да върви или пък да сложите кърма, за да има познат вкус. Когато към зеленчуковите пюрета започнете да пасирате и по малко месце ще видите, че пак ще се услажда на бебочето.

За мамите, които добавят - АМ, МАСЛО, СИРЕНЕ, КИСЕЛО МЛЯКО - сварено, замразено или каквото и да правите - всичко придобива друг вкус, когато сложите тези млечни добавки, затова децата ядат по-безпроблемно.  Grinning

Пробвайте обаче безсолни, несладки зеленчуци да сварите, пасирате и така да предложите, камо ли пък да замразите, размразите и пак така чисто да предложите - да видим доколко ще се харесат - тук изключвам лакомниците  Mr. Green дето всичко изпрахосмучват.

Тук просто искам да успокоя мамите, които предлагат чисти пюрета (без млечен протеин), че с порастването на бебоците и съответно разширяването на продуктовата гама за възрастта, което включва и месо, и жълтък по-нататък, и млечен протеин - бебоците ще си проядат обща храна - спокойно  Hug

Важното е да си кърмите и да запознавате с лъжичката - пък колкото изядат. Не пропускайте добрата идея за слагане на малко кърма или плод в пюрето, ако на чисто зеленчуково се мръщи.

ПС: В този смисъл искам да разкажа как по време на коприва  Mr. Green, една приятелка се хвали, че нейната дъщеря омитала по цяла купа супа от коприва. Ейййй, на моята девойка се озорих в какви ли не варианти да предлагам - с картоф, с ориз, с готово безмлечно пюре, с месо, с готова оризова каша и още толкоз комбинации, побърках се, изпосталях, що мойто дете така не ще, а аз обожавам коприва.

Накрая се оказа, че моята приятелка слагала и кисело мляко и сирене и масло - ми как няма да яде. Моята щерка беше с АБКМ и всички тези благинки ни бяха дълго забранени, аз и досега не мога и да си помисля да дам такава комбинация накуп.

Единият път даже се ядосах и викам "айде да предложим моето чисто безсолно, несладко, без млечен протеин пюре/супа на твоята" - ЯДЕ, АМА ДРУГИЯ ПЪТ  Mr. Green

Моето детенце вече яде и млечен протеин, разумно, и разбира се и супа от коприва с благинките вътре, както и всичко друго, което е отказвала, ама с кашкавалче или сиренце или масълце отгоре - друго иде реч.

Само внимавайте с млечния протеин - бавно и полека - най-добре след 10-11 месеца с изкиснато сиренце /трошички за начало/ в нещо познато.

# 13
  • Мнения: 4 388
имам замразени пюрета от тиквичка ,тиква,карфиол,спанак,брокули....във формички от лед ,а картофа и моркова го варя за деня/стават гадни във фризера/ после пасирам пак всичко,прибавям и по малко масълце и сол /да не е солено но да има малко/.
Ми хапва си дечко.Кърма вече не слагам но винаги давам цица за десерт.При нас действа добре тази схема.

# 14
  • Мнения: 1 178
Привет!  Hug
СЛед неуспешния ми опит да си направя оризово брашно в блендер  Laughing , и от него каша, направо накиснах кафяв ориз за 24 часа и сварен го пасирах. Давах вече в сряда и вчера. Не му харесва много, но любопитството и инстинктът да бута всичо в устата надделяват. Само подавам лъжицата и той сам си я напъхва в устата, не гълта много успешно,но аз не бързам. Искам да попитам колко време може да стои в хладилника готовата каша? Мога ли да слагам малко олио от гроздови семки, защото зехтина ми се вижда по-тежка мазнина? А колко дни да му давам само ориз?

Общи условия

Активация на акаунт