Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Деца с увреждания и хронични заболявания
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
искам да ви попитам някой знае ли подробности за този синдром?чувал ли го е...и някой ако знае деца болни от това нека ми разкаже за тяхното състояние (аз съм с тази диагноза от както сам се родила,но определено смятам че не е поставена правилно, тъй като тези хора болни от синдрома имат и умствени увреждания...и така на татъка,а аз имам само външни изменения) та моля Ви ако някой има информация нека ми каже  Praynig
Цитирай

густо майна Филибето

Аз за съжаление не зная нищо за синдрома, дано се появи някой, който да отговори. Това, че нямаш умствено увреждане видно и е много хубаво! Hug Търсила ли си мнение и на друг лекар?
« Последна редакция: чт, 11 окт 2007, 20:15 от ljuboznatelna »
Цитирай
Може би трябва да се обърнете към проф.Кременски .Той е генетик.
Цитирай
Ходила съм при мн лекари...както и генетици, не е генетично
Цитирай

usa

..ako наистина е СЛарсен е генетично,автозомно доминантно(унаследява се 100% ако 1 родител го има),честота 1 на 100 000,главни симптоми са много повишена мобилност на стави(много разтегателни,могат да си обърнат палеца назад почти до китка и пр),плоско лице и вълча уста..доколкото разбирам няма органни функционални нарушения и интелигентостта е съхранена..
хипермобилитетът е симптом на много болести иначе..
има доста лит на английски и руски в гугъл ако някой около вас може да преведе..
всичко добро!
Цитирай
за ставите да...но др симптоми ги нямам и точно за това ми казаха че един ден живот и здраве децата ми няма да го наследят  Rolling Eyes и се надявам на това  Praynig (В семейството ми няма др с подобни вродени заболявания) newsm78
Цитирай

високо

за ставите да...но др симптоми ги нямам и точно за това ми казаха че един ден живот и здраве децата ми няма да го наследят  Rolling Eyes и се надявам на това  Praynig (В семейството ми няма др с подобни вродени заболявания) newsm78
а генетични изследвания не могат ли да се направят, за да се установи дали имаш този синдром и да си спокойна?
Цитирай
правили са ми генетични, казват "нещо подобно е, ама не точно"
Цитирай

usa

Didka_888 ,като дойде момента за бебе(което както разбирам не е съвсем на дневен ред) ще ти направят много подробни изледвания и ще ти кажат дали има риск за бебето ви; ако болестта е доминантна тя се унаследява 100% и никой разумен генетик няма да ти спести подобна информация..не го мисли отсега,важното е че си добре ;
Цитирай
Добре Благодаря мн Hug
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.