Отговори
  • Мнения: X
 За пореден път споделям! И друг път съм писала, не в собствена тема. Получавала съм успокоение, затова го търся пак. Имам нужда! Всичко тръгна от сиропа Фор кидс, за който всички май чакаме новини, вреден ли е или не. После с едно маме си говорихме на лични, тя ме успокои, че неможе от всичко да избягаме! Аз си го знам де. Всичко вече е вредно и опасно. Съвсем случайно вметна за стиковете против изпотяване с алуминий и понеже аз ги ползвам от 15 годишна ( сега съм на 23) се подзех яко. Тя ако е знаела, сигурно нямаше да го каже Wink Изчетох сигурно 10 теми от този форум, от тялото.бг от розали и от какво ли още не затова че повлияват на рака на гърдата. Потресена съм и изпаднах отново в дупка, от която повярвайте ми , ми е все по-трудно да изляза! Страх ме е , че наистина ще си навлека нещо! Леля ми ( на майка ми сестрата) е оперирана от рак на гърдата съвсем в начален стадии преди около...може би 4-5 години, не помня. Сега е изключително добре, редовно ходи на прегледи и от време на време ми напомня, че съм от техния род!!!! #Cussing out Е знам! Гадно ми е ! Майка ми пък изобщо неиска да се прегледа! Каза, че се опипва и ако има проблем ще иде! Преди доста време и резнаха на нея мастно образование. Четох, че само 10% от генетично обременените деиствително се разболяват от този рак и 85% от жените които го имат са нямали болен в рода, ама пустата депресия ме хвана и ме тресе с всичка сила. Понеже са ми и доста големи.....гърдите.....често ме болят, особено преди цикъл усещам как се удебеляват отстрани някакви...незнам може би жлези са, и са много болезнени. Без сутиен е абсурд да ходя! Особено след раждането. Вечер като го сваля пак ме болят понякога.....Незнам дали и това не е от значение при рака на гърдата. Ходила съм на мамолог преди няколко месеца, всичко беше наред. Тогава ( преди да ида) се бях толкова подзела, че от пипане и натискае ( силно, сякаш знаех че има нещо), така бях травмирала гърдите си, че ме боляха непоносимо непрекъснато! Минах прегледа ( пипа ме, гледа ме на ехограф), каза че за мамограф съм твърде млада и да не се притеснявам заради леля ми, това не значело нищо. Да се преглеждам редовно и това е. Е, успокоението ми беше до скоро. Сега пак съм на тази вълна....
 Боите за коса били вредни....стиковете протов изпотяване......плодовете и зеленчуците с нитрати, киселото мляко, алкохола, цигарите, лаковете за нокти...синтетичните материи....дамските превръзки някои от които били с незнам си какво избелващо вътре......Еми...как да се опазя от всичко! Ясно е, че вс еот нещо ще се мре, ама ми се иска да е от старост - семейството ми и аз.

 Незнам до къде ще ме докарат тия мои мисли.

# 1
  • София
  • Мнения: 56
Миналия път какво те успокои?

# 2
  • Мнения: X
Ами незнам, вие. Понеже за съжаление си нямам толкова много приятели под ръка, намирам успокоение всеки път, когато споделя тук. Получавам много и различни отговори и се чувствам по-добре някак си....Затова и пиша.

# 3
  • Мнения: 2 082
това за стиковете не го знаех-разкажи повече...май много четем и ставаме параноици  Thinking и аз започнах да чета всякакви опаковки и спрях да купувам някои неща,но спасение няма...

# 4
  • Мнения: 428
Баба ми по бащина линия почина от рак на гърдата. Миналата година оперираха майка ми от същото и слава Богу сега е добре.
Двойна обремененост от където и да го погледнеш - и по бащина, и по майчина линия.
И аз бях параноясала в един момент, особено около ходенето по болници покрай мама, но накрая  си казах "Майната му". Зная как да се наблюдавам и разбрах най-важното: ранното откриване води до почти сигурно оздравяване.
Не си втълпявай излишни глупости и се радвай на живота Hug

# 5
  • Мнения: X
това за стиковете не го знаех-разкажи повече...май много четем и ставаме параноици  Thinking и аз започнах да чета всякакви опаковки и спрях да купувам някои неща,но спасение няма...

http://forum.rozali.com/viewtopic.php?p=41415

http://archives.bg-mamma.com/archive/000/016/453/16453/16453.html

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=200408.30;wap2

# 6
  • Мнения: X
Баба ми по бащина линия почина от рак на гърдата. Миналата година оперираха майка ми от същото и слава Богу сега е добре.
Двойна обремененост от където и да го погледнеш - и по бащина, и по майчина линия.
И аз бях параноясала в един момент, особено около ходенето по болници покрай мама, но накрая  си казах "Майната му". Зная как да се наблюдавам и разбрах най-важното: ранното откриване води до почти сигурно оздравяване.
Не си втълпявай излишни глупости и се радвай на живота Hug


 Hug

# 7
  • София
  • Мнения: 1 783
Мила, ходи на необходимите профилактични прегледи, а в останалото време живей с мисълта, че това което не зависи от теб, не можеш да контролираш. Не живей под непрекъснат стрес, върни се към нещата, доставящи ти удоволствие, обичай и бъди обичана. Мисли положително и се радвай на живота!  Peace Hug

# 8
  • Мнения: X
Мила, ходи на необходимите профилактични прегледи, а в останалото време живей с мисълта, че това което не зависи от теб, не можеш да контролираш. Не живей под непрекъснат стрес, върни се към нещата, доставящи ти удоволствие, обичай и бъди обичана. Мисли положително и се радвай на живота!  Peace Hug


Именно това ме травмира най-много - нещата , които немога да променя и за които незнам!

# 9
  • Мнения: 4 358
А не недавам така да се тревожиш.Не знам какво и къде си чела и дали е вярно, но така ако продължаваш по може да си навредиш.То такава тревога си трупаш,че главата ти сигурно само за това мисли. Престани, защото нали знаеш мислите на човек могат и да го разболеят и да го оздравят.
Всички ще умрем - никой не знае кога и от какво.Човек трябва да живее така все едно този ден е много много далече.
Черните мисли само изтощават и ума и тялото ти.Прегръщам те Hugи щом се чустваш по добре да споделяш тук прави го.
Не забравяй профилактичните прегледи и се усмихвай по често на живота - това е . Не че винаги правя така и аз понякога се страхувам не толкова за себе си колката за здравето на близки хора, но.....положителното чуство към живота май е за предпочитане.
Оптимистите живеят по принцип по дълго Hug

# 10
  • Мнения: X
А не недавам така да се тревожиш.Не знам какво и къде си чела и дали е вярно, но така ако продължаваш по може да си навредиш.То такава тревога си трупаш,че главата ти сигурно само за това мисли. Престани, защото нали знаеш мислите на човек могат и да го разболеят и да го оздравят.
Всички ще умрем - никой не знае кога и от какво.Човек трябва да живее така все едно този ден е много много далече.
Черните мисли само изтощават и ума и тялото ти.Прегръщам те Hugи щом се чустваш по добре да споделяш тук прави го.
Не забравяй профилактичните прегледи и се усмихвай по често на живота - това е . Не че винаги правя така и аз понякога се страхувам не толкова за себе си колката за здравето на близки хора, но.....положителното чуство към живота май е за предпочитане.
Оптимистите живеят по принцип по дълго Hug

  bouquet

# 11
  • Мнения: 9 063
Кати, когато човек изпадне в ситуация на собствено объркване и от страх не може да мисли трезво, идват на помощ логическите съждения: страх те е от рак----ходиш редовно на прегледи и се следиш----дори да се появи нещо, то ще бъде хванато и излекувано навреме и всичко ще бъде наред. Това е много просто, лесно за изпълнение.

Друг съвет от мен: много неща, които яем и ползваме и дишаме, са вредни - просто в такава среда живеем. Затова, прецени сама за себе си от кое можеш да се лишиш или да го замениш с по-малко вредно нещо. Не можем да спрем да ползваме неща против изпотяване, но пък можем да изберем най-доброто. Можемд а избираме какво да ядем, да пием, къде да ходим и какво да си спестим. Най-простият пример, за който се сещам: аз например не сядам в заведения където е задимено и съм принудена да гълтам отрови. Не ползвамкозметика на Ейвън, защото преди време стана ясно, че в много от продуктите йм се съдържат вредни и забранени вещества, две от които извлечени от биопсии от рак на гърдата. Пазарът изобилства от козметика и ако знаеш какво да гледаш по съдържанието - ще избираш по-малки вредни неща. '

И помни: стресът разболява най-много.
Прегръщам те, успокой се, най-важното го правиш - ходиш на профилактика Hug

# 12
  • Мнения: X
Най-простият пример, за който се сещам: аз например не сядам в заведения където е задимено и съм принудена да гълтам отрови. - а аз пуша, и ми се пуши !Не ползвамкозметика на Ейвън, защото преди време стана ясно, че в много от продуктите йм се съдържат вредни и забранени вещества, две от които извлечени от биопсии от рак на гърдата.- Това е гадно:(( Не го знаех. Използзвам интимния им гел вече 4 години, както и много маски. Днес си поръчах отново интимен гел, крем за стъпала и крем за ръце! Ти знаеш ли за кои точно продукти става дума??? Пазарът изобилства от козметика и ако знаеш какво да гледаш по съдържанието - ще избираш по-малки вредни неща. '- Това е, че незнам! Дори не предполагах какви неща има в козметиката, тоест знаех, но нямам никаква представа кое как и на какво влияе. Ровя се и чета от 2 дена и съм шокирана. Ако можеш да ми дадеш примери, ще ти бъда безкрайно благодарна!!!
И помни: стресът разболява най-много.
Прегръщам те, успокой се, най-важното го правиш - ходиш на профилактика Hug - Ходя , да.....и понеже ми казаха веднъж годишно, даже веднъж на 2 години, на мен ми се струва безкрайно дълго! А съм била през Май месец, имам чувството, че са минали години и трябва да ходя пак. Цитонамазката я правя на 7 месеца, след като ми гориха раничка и доктора ми вече се шегува, че ми е хоби да ходя на лекари, или че си търся причина да го видя:) Confused

# 13
  • София
  • Мнения: 56
... намирам успокоение всеки път, когато споделя тук. Получавам много и различни отговори и се чувствам по-добре някак си....Затова и пиша.

Може и така, ако ти е достатъчно. Но може и да решиш да изследваш несъзнаваните причини, които поддържат страховете ти.

# 14
  • Мнения: 4 358
Това за козметиката на Ейвън за първи път го чувам - че била вредна. Не че я ползвнам ,но ми стана любопитно.

Общи условия

Активация на акаунт