Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Деца от 1 до 6 г.
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Здравейте,майчета!
Имам нужда от съвет и отговор на тревожещите ме мисли!!!!!  Sad
Моята дъщеричка е на 3 г и от доста дълго време не ползваме памперс - от около година.
Преди месец тръгна на градина и няколко пъти вече ни се случва да се напишка вечер в леглото. А за последната седмица това се случи 2 пъти. Преди, когато беше 1-2 пъти на месец не се тревожех, мислех си че просто е била страшно уморена и затова не се е събудила, но сега малко взех да се притеснявам, тъй като вече се случва по-често.
Някоя от вас имала ли е подобен проблем с детето си и какво мислите  - имам ли повод да се притеснявам за поява на някакъв вид физически проблем или просто е нещо временно, което ще отмине?!?!? Embarassed
Моля ви, дайте ми съвет!
Благодаря на всички, които ще се отзоват на молбата ми!
Цитирай

Доколкото знам лекарите не го водят за нощно напикаване все още в тая възраст.Да не е настинала?Явно е в стрес от новата обстановка,промяната и пр..,но в тая възраст все още не го броят за проблем.Това обаче не пречи да се консултираш със специалист  Peace
Цитирай

София

Моят син е на 2 г.и 5 месеца и ходи на градина 1 седмица септември месец.През тази седмица започна да се напишква първо нощем,след това и при следобедния сън,а няколко пъти и докато си играе вечер  TiredАз го отдавам на стреса,който изживяваше.След първата седмица започна стачката и от тогава си е в къщи с мен.Цялата следваща седмица се напишваше нощем,при положение,че по това време вече не ходеше на градина.Постепенно се успкои и напишкванията спряха напълно.
Не е бил болен през това време.Явно стреса така се отразва на някой дечица Tired
Цитирай

гр. София

При нас се случва много рядко баткото да се напишка нощем и то когато не е спал следобяд и не е могъл да се събуди, но откакто позастудя му се случви няколко пъти за две седмици. Аз обаче не се притеснявам, защото съм сигурна, че има причина. И тя е, че май ревнува от малкия. Даже си мисля, че понякога го прави нарочно. Каза ми един ден, че се е напишкал, защото не сме му купили голям меч като от едно филмче, което е гледал. Нали се сещате, че бях купила няколко меча, но точно такъв не намерих. И детето си отмъщава. Отсега. Представям си като порасне какво ме чака.
 Very Happy
Цитирай
Благодаря ви, мили майчета!
Наистина се поуспокоих след споделеното от вас!
Ще наблюдавам ситуацията и ако много зачестят тези напишвания, тогава смятам да се консултирам с лекар.
А засега предприемам друга стратегия-събуждам я към 2-3 часа посред нощ и я карам да се изпиша.
Ефектът обаче не винаги е такъв, какъвто ми се иска - тя толкова дълбоко е заспала, че като я събудя започва да се криви, да мрънка и някой път въобще и не пишка в гърнето. Намалих и пиенето на вода вечер след 20.00, но тя като че ли нарочно и се допива толкова много, че ме гледа с жалните си очички и ме моли през сълзи - как да не му дам..............
Е, ще видим с времето дали нещата ще се оправят.
Силно се надявам, да не стигаме до там, че да имаме нужда от "съветите на специалист".
Благодаря ви още веднъж!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.