Отговори
  • Мнения: 2 722
Къде са те?

Според закона, всичко се прави за доброто на детето.
Най-доброто за детето е, да живее с биологичните си родители или поне с биологичните си братя и сестри.
Или не е така?

Ако био-тата са оставили за осиновяване брат или сестра на моите деца, аз бих искала те да се съберат, поне тази част от съвместната си история да пишат заедно.

А вие?

Ще се наложи да редактирам в първия пост, за да е ясно.

Става въпрос за това ще осиновите ли братче и сестриче на вашето дете, ако пак са оставили същите био-автори.
Най-вече имам предвид последващо оставяне, въпреки че ми е интересно и за предходно.
Пак не е много ясно ама днес толкоз мога.

Последна редакция: чт, 11 окт 2007, 16:02 от Mama_Galia_66

# 1
  • Мнения: 2 123
Нищо не искам на този етап.

Искам сина ми да е жив и здрав и обичан. Той ще знае от самото начало,че е осиновен. Не съм сигурна на каква възраст той ще поиска да знае историята за биологичното си семейство и не знам на каква възраст аз ще му я разкажа или поне това, което аз знам. Със сигурност ще се съветвам с психолог.

Но изборът ще си е негов - аз само ще го подкрепя.

# 2
  • Мнения: 2 722
Сигурна бях, че не съм го формулирала както трябва.
Въпросът ми е

 Бихте ли приели предложение да осиновите биологично братче/сестриче на вашето дете?

Мислите ли че това е полезно за децата? Вие как ще се чувствате?

# 3
  • Мнения: 2 123
Уф, патка заспала съм, много ясно си си го написала, ама аз препускам през текстовете, защото съм на работа.

Първият ми отговор без да се замисля беше - "Да". Но сега, незнам... не съм мислила..
Всъщност отговорът ми е - несъмнено е за доброто на детето. Щом е за негово добро - всичко бих направила. Но не е толкова просто май... ако братчето/сестричката са по-големи, ще трябва да се мине през сериозен етап на адаптация, човек трябва да прецени емоционалните и финансовите си сили.

Дано не ме наречете студена кучка  Embarassed, но това решение трябва хууубавода се обмисли

# 4
  • Мнения: 2 722
Фуси, а ако сега получиш писмо, че пак е родила и пак е оставила - това повече ме вълнува.
Не че някой се е затичал да мисли за благото на децата и да води списък къде са им запратили братята.

# 5
  • Мнения: 2 123
 Embarassed Embarassed Embarassed
няма нужда да ти казвам какво бих направила нали? Без да се замисля ама хич

# 6
  • Мнения: 2 722
За да не се чудите това от къде ми го е измислила "умната" глава - чудя се, дали по този начин по-лесно ще прокарам у дома идеята за трето.
Човек като е опрян до стената на чудеса от храброст е готов. Е, аз в такива случаи поумнявам  Joy

# 7
  • Мнения: 2 123
 Twisted Evil
Гадна манипулаторка

 Hug

# 8
  • Мнения: 883
Галке, сега се сещам, че като осиновявахме Надя преди както знаеш мноооого години, по стария закон, в декларацията която попълвахме (кой знае защо в самия ден на делото, преди да влезем в съда  newsm78) имаше графа "Желая/не желая да бъда уведобен при настаняване в дом и възможност за осиновяване на био брат/сестра на детето" Тогава без много да се замисляме отбелязахме "Желая". И сега бих го направила... Но кой ли ще ми се обади  Thinking

# 9
  • Мнения: 3 715
Ох и аз искам, даже много искам да си вземем братчета, сестричета, каквито варианти се сетите, ако нямах това упорито магаре в нас ...

А сега сериозно, смятам, че е дори задължително, колкото и гръмко и грандиозно да звучи, братя и сестри да са си заедно.

# 10
  • Мнения: 2 722
Дефи, искам и аз такава графа

# 11
  • Мнения: 883
Е, Галке, искаш, ама тез дето мъдрят законите хал хабер нямат от нещата...

# 12
  • Мнения: 2 722
Когато започвахме проучването, социалната се опитваше да ни убеди, щом искаме дете до 1,6 да пишем, че сме съгласни да вземем и по-голямото му братче/сестриче, ако има такова оставено за отглеждане.
Сега се чудя, дали не трябваше да се съглася, но определено не бях убедена, как ще се справим с травмите - просто не бях уверена в себе си.
Но пак ставаше въпрос за по-голямо, а не следващо дете.

# 13
  • Мнения: 4 138
галче, ти си ненаситна бе душа. сега трето, а. горкият ти мъж. нищо де, след него ще свикне и мисля че за петото и шестото няма да се опъва. Crazy
тва другарки е като наркомания, като започне да расте едното и те сърби са още..........
много приятна болест и зависимост бих казала.
лично аз без да се замислям бих осиновила веднага братът и сестрата на алекс, ама те са на 19 и на 15 Mr. Greenи са при майка си.

# 14
  • Мнения: 224
Ние в заявлението сме писали дете до 2 г и половина, като може 2 деца братчета и сестричета. Изрично подчертах на социалната, че ако едното от децата е над тези 2 г и половина ще го вземем. При което тя каза искрено учудена АУУУ. За първи път имаме такива осиновители  newsm78. При което аз пък я погледнах учудено.

Общи условия

Активация на акаунт