10-дневен запек при 2 годишно

  • 140 885
  • 607
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 217
Благодаря ви  bouquet

Снощи използвах друг метод - анална глобулка "Бизакодил" за деца над 6 г. Сложих 1/2 и подейства след 30 минути. Очаквах по-твърди изпражнения, но бяха нормално твърди, може би заради Лактулоза-та и другите неща. Наистина имаше много, доста дебели и малко му разраниха анусчето, но нямаше болка... Сега ще чакам следващия път, дано да се нормализират нещата. Мисля си, че ако веднъж започне да се изхожда редовно, сам, няма да се налага да спазва и диета и да се правят изследвания, просто сега сме в омагьосан кръг като ги задържа толкова време. Снощи получи аплодисменти за добре свършената работа, установи, че вече не го боли корем и беше доволен.

Още веднъж благодаря на всички!!!

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
Все едно чета за нашите мъки и неволи, те продължават от 2 годишната му възраст на моя син, та чак досега - на 3 и половина е вече. При него започна с два продължителни запека, тогава дуфалака оправи нещата. Но след като тогава се изака на 2 пъти много твърдо и му разрани дупето, започна да стиска. В момента го прави постоянно, стиска в продължение на 2-3 дни понякога. И накрая иска да ака в памперс, въобразил си е че става по- лесно. В последните 2 седмици имаме някакъв напредък, успях да го убедя да седна на неговата седалка на тоалетната и да си свърши работата, успя, видя му се по- лесно и се надявам така да продължи. Иначе ми е жал да го гледам, свива се, крие се, губи цвета на лицето си, да не говорим че може цял ден да е като болен и без настроение заради това...

Ще следя темата и ако има нещо питай....

# 17
  • Мнения: 208
И ние имахме същият слу4ай....ходихме на много специалисти и нещата се влошиха. По съвет на една моя приятелка, купихме 'Milk Sugar" от аптеката и го смесвахме (2-3 с.л) с млякото (500 мл)  и нещата са оправиха след една седмица. Първо запо4на да ака на 3 дена, след това на 2 и сега го прави всеки ден. При децата, които са кърмени в продължение на дълъг период от време както при вас и при нас( аз кърмих 1 година) е необходима специална захар, която присъства само в кърмата. 'Milk Sugar" е то4но такава захар и децата се нуждаят от нея, преди да свикнат с обикновеното  мляко. Също ако проблема продължава...много е важно да правите клизми на всеки 3 дена, защото дебелото 4ерво се разширява и нещата се влошават, но клизмите трябва да се спрат след 2-3 седмици, за да не се травматизира детето. Пожелавам ви успех!!!!!!

# 18
  • Мнения: 109
И моята дъщеря е в такъв период. Само че аз стигнах до извода, че е психогенно в нашия случай. Когато все пак не може да се стиска вечно и все пак се изака, плачейки, изпражненията са й съвсем нормални, няма запек. При положение, че ака права в гащите и няма индикации за болка, значи няма и болка. Стиска се, дори не иска и да пиша по този повод и започна да се напикава от зор, само и само да не пусне някое ако случайно. Когато все пак ака, пуска само по едно и то го оплаква горчиво...Психологичното обяснение е в преминаването от орална към анална фаза, има криза...като пубертет...там пък отиват в гениталната Simple Smile
Не знам дали кърменето има значение, дъщеря ми е кърмена до 1г 5 месеца...
Важното е да не се фиксираме към този проблем, да не се караме, да не нервничим...аз не издържам понякога. Иначе обяснявам, че акото иска да излезе, да отиде при майка си, че там му е тясно...стигнах и до описание на клизма, което наистина предизвика страх...Внимавам какви храни давам, Дуфалакът не помогна особено. Докато не открих вълшебното действие на кивито, страхотна работа върши.
Въоръжавам се с търпение, че това е период, че ще мине, но много се потискам, като минат 5 дни без изхождане...И каква радост и облекчение, когато се случи  Simple Smile
Каква тема само, ще влезем в някой от бисерите Simple Smile Радвам се, че има с кого да споделя кенефните неволи Simple Smile

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 316
Моето дете е поредното с този проблем. Ходи през ден два, но затова пък с много рев. Явно й се ходи, започва да си върши работата, в гащите естествено, и може би я заболява и връща акото обратно само цапа гащите. И така докато явно стане нетърпимо и просто се налага да се изака. След което настава голяма радост какво голямо аки има в гърнето. Естествено че всички сме притеснени около нея. Вчера реших да съм по-строга и да и се поскарам, може пък да има ефект, но уви пак същата история.
Тя все още е на кърма, но лошото е, че от повече от половин година отказва да яде каквото и да е било друго освен мляко, бисквити, филии, сладки работи и други подобни. Просто е навъзможно да я убедиш да хапне нещо друго.
Миналата седмица я водихме на хомеопат. Той й даде нещо и каза че до една седмица трябва да се оправи. Вече мина половин седмица и никакъв ефект. В петък ще я водим пак. Надявам се да има ефект.

# 20
  • Мнения: 2 309
И моята дъщеря е много деликатна в това отношение още от бебе, нищо че е дълго кърмена. Изключително внимаваме какво й даваме да яде, само на домашна храна е. Храните, които й помагат са - готвен спанак, рибена яхния, круши, сини сливи, грозде, тиква. Всеки ден някоя от тези храни присъства в менюто й. Също така знам, че сушени сливи могат да се кипнат във вода и да се изпие на гладно, много помагало, но моето дете не го иска. Ако не поема достатъчно течности, пробвай с фрешове, децата ги обичат, защото са сладки. В редки случаи използвам едни помпички "Релаксит", доста са щадящи, но не се продават в Бг, ако намериш познат в чужбина може да ти изпрати. Съвета ми е да се концентрирате върху храната, а не върху лекарствата.

# 21
  • Мнения: 69
Ще следя темата с интерес, защото от 10-ина дни изпаднахме в този кошмарен период и съм много обезпокоена, търся причина и недоумявам как като си се изхождаше съвсем редовно всеки ден поне по 2 че понякога и по 4 пъти се стигна до тук.Внимавам сега каква храна давам и въпреки това изхождането за детенце се превърна в страхотен проблем с много болка рев и вече стрес!Както една майка беше писала изхожда се по малко и е като "барабонки" и много твърди! Ако нещата се подобрят ще ви кажа как и от какво, но за сега приемам всички мнения и съвети.
Предварително благодаря!
ЦВЕТУЛКА, моля те сподели повече за млечната захар - какво представлява, къде се намира - само по аптеките ли, как се дава на детето и ей такива неща.Четох точно за тази млечна захар в една книжка от френски доктори за лечение на детски болести , но дотогава не бях чувала за това и сега като прочетох поста ти ме заинтригува.А дали ще я намеря в БГ / виждам че ти си в Германия / . Ако искаш пиши и на лични.

# 22
  • Мнения: 640
Ще се запиша да следя темата,защото този запек ни мъчи от доста време.Ту има проблясъци с редожно ходене,ту пак се запича.А хранителният режим не се променя. Активията му е следобедна закуска,а овесените ядки сутрешна

# 23
  • Мнения: 640

ЦВЕТУЛКА, моля те сподели повече за млечната захар - какво представлява, къде се намира - само по аптеките ли, как се дава на детето и ей такива неща.Четох точно за тази млечна захар в една книжка от френски доктори за лечение на детски болести , но дотогава не бях чувала за това и сега като прочетох поста ти ме заинтригува.А дали ще я намеря в БГ / виждам че ти си в Германия / . Ако искаш пиши и на лични.

Дуфалака е млечна захар,доколкото знам Simple Smile

# 24
  • Мнения: 217
Ох, момичета, няма оправия  Sad

Днес сме на лекар, да видим какво ще каже... Проблемът е май комплексен, първо се стиска, че го боли /има вече ранички по дупето/, а наистина не може да се напъне и да се изака... След първата глобулка "Бизакодил" нещата се нормализараха за 10 дни - ака сам на 4 ден, но после пак се запече. Снощи пак слагахме глобулка /беше 6-ти ден/, не можеше да я поеме, опита да седи на гърне, нищо не направи и пъхнах глобулката с много рев. После му правих масаж и коремчето му беше на твърди, подути възли, много се притесних  Shocked Едвам се изака - само твърди изпражнения с кръв по тях.... Миришеха ужасно - на лекарство и застояло. Имам чувството, че наистина е медицински проблемът, не само психологически, много се надявам да намерим решение днес с педиатърката... Благодаря ви за споделените мнения, ще пиша пак...

Последна редакция: ср, 24 окт 2007, 14:28 от feel_u

# 25
  • София
  • Мнения: 7 097
Ох, момичета, няма оправия  Sad

Днес сме на лекар, да видим какво ще каже... Проблемът е май комплексен, първо се стиска, че го боли /има вече ранички по дупето/, а наистина не може да се напъне и да се изака... След първата глобулка "Бизакодил" нещата се нормализараха за 10 дни - ака сам на 4 ден, но после пак се запече. Снощи пак слагахме глобулка /беше 6-ти ден/, не можеше да я поеме, опита да седи на гърне, нищо не направи и пъхнах глобулката с много рев. После му правих масаж и коремчето му беше на твърди, подути възли, много се притесних  Shocked Едвам се изака - само твърди изпражнения с кръв по тях.... Имам чувството, че наистина е медицински проблемът, не само психологически, много се надявам да намерим решение днес с педиатърката... Благодаря ви за споделените мнения, ще пиша пак...

Хм, нещата при вас са наистина сериозни  Thinking
Стискам ви палци да намерите правилното решение за излизане от проблема и пак пиши!

# 26
  • Мнения: 3 116
feel_u ох дано всичко да е наред и да се разреши по-бързо този проблем  Praynig

# 27
  • Мнения: 217
Добро утро!

Резултатът от прегледа при лекарката е - хомеопатично лечение.

Изписа ни ALUMINA 9 CH и MAGNESIA MURIATICA 9 CH. Предписа ни и едни капсули - Зелена енергия, които се оказа по-късно, че са имуностимулатори, но не оказват някакво влияние върху перисталтиката. Може би го е объркала с друг продукт на същата фирма - Коластра, който има и такъв ефект. Само че Денис пие Ликуид фор кидс и не искам да ги смесвам с Коластра... Започваме само с хомеопатични и ще чакам още 2 седмици, за да видя дали ще има полза. Така и не окрихме причината. Може би трябваше да ни насочи към специалист, да назначи УЗ на коремче, така си мисля... Но ще изчакам още малко и сама ще поема инициативата за изследвания..

Попитах дали е възможно да е получил разширение на червото, но тя каза, че тогава щяло да има спонтанно изпускане на воднисти изпражнения. Освен това преди 2 седмици правихме изследване за ясла и не е открито наличие на бактерии...

Това е новото. Сега остава да се надявам...

# 28
  • Мнения: 3 116
feel_u ЗЕ и Колактив давам на дъщеря ми като тръгне да се разболява. Честно казано не съм забелязала да има разхлабващ ефект, но пък и Майчето е много далеч от проблема запек, да чукна на дърво. ЗЕ са всъщност водорасли така че могат и да помагат на перисталтиката, знам ли  newsm78

Успех  Heart Eyes

# 29
  • Мнения: 69
Момичета, понеже знам какво е за една майка да гледа мъките на детенце и да не му помага, понеже имахме същия проблем, следих темата и в един пост обещах да пиша ако имаме подобрение от нещо се чувствам задължена към всички изтормозени с този проблем мами.Детенце си се изхождаше абсолютно редовно по няколко пъти на ден даже докато изведнъж прескочи два дни и от тогава изхождането стана проблем, съпроводен със страх, болки, рев и разбира се се стискаше.Пробвах подходящ хранителен режим - повече течни храни, Активия, овесени ядки си яде по принцип, круши, много прясно млеко и без тестени храни и никакви сладки работи!Изхождаше се всеки ден по много малко и много твърди топченца, които миришеха ужасно.Никакво подобрение! Sad    Тогава се обадих на нашата лекарка - хомеопат, заведох я на преглед, изписа и едно конституционално лекарство NUXVOMIKA пи го веднъж и сега 10 дена по веднъж на ден пие друго и след 10-я ден трябва пак да й се обадя.Днес е вече 7-я ден от приема на другото лекарство а детенце от вече 4-5 дни си ака съвсем нормално понякога и по два пъти на ден.А и още нещо -хранителния режим е свободен - яде си всичко, което иска разбира се.Ами това е момичета дано да съм била полезна.Потърсете ако искате подходящ КЛАСИЧЕСКИ хомеопат.Надявам се при нас нещата да се нормализират трайно!
Усмихнат ден на всички Grinning

Общи условия

Активация на акаунт