дали ще е нещо сериозно?

  • 4 073
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 543
Здравей, nikiradi!
Пропуснала бях твоята тема...
Съжалявам за лошите новини, но наистина няма време за губене, още повече, че детенцето ти не е и съвсем малко. Съгласна съм с мнението на доц. Спиридонова, че трябва незабавно да се имплантира, щом загубата на слух е голяма ( а какво показа изследвнето? има ли остатъчен слух и колко?). В България засега имплантации се правят редовно в две болници - ИСУЛ и Военна болница. Засега у нас има два вида кохлеарни импланти - MedEl и Cochlear, като в ИСУЛ оперират и с двата вида, а във Военна болница - само с Cochlear. И двата вида апарати са добри и пациентите им са доволни. Самата имплантация обаче не е лечение на глухотата. Имплантът е просто по-съвършена слухова протеза. Какво и колко ще постигне детето е много индивидуално и е свързано с дългогодишна рехабилитация и много труд от страна на специалистите и най-вече на родителите. Процесът е наистина продължителен и уморителен, ще ви трябват много търпение и сили, но резултатите си заслужават.
Видях, че си от Правец. Аз съм от Ботевград, но живея от много години в София. Ако искаш, можеш да ми пишеш на лични и да се разберем да се видим някой път, когато си ходя при нашите. Simple Smile
Успех и бъди спокойна! Всичко ще се нареди! Hug

# 16
  • Мнения: 40
благодаря ти иепе били ми разяснила малко повече за двата вида импланти и кой ще е по добър за детето и с удоволствие бих се срещнала с някоя от вас да обменим информация или по точно да ми разкажете за вашите деца за прцентите мисля че са 80 защото на аудиограмата която ми дадоха пише 80R И 80L  а относно слуховите апаратчета незнам никой не ни и спомена за тях??? Само ни казаха че трябва операцията да е до нова година в смисъл колкото се може по скоро и мислите ли че трябва да се консултира ме и с докторите от ВМА или няма смисъл ?

# 17
  • Мнения: 2 543
nikiradi, не знам какво да ти отговоря за това дали да се консултирате с още лекари. Това е решение, което вземате вие самите. За съжаление не зная случай, в който изследването да е сгрешило, така че поне в това отношение можете да се доверите на лекарите в ИСУЛ. Ако нещо ви смущава, тогава посъветвайте се с още специалисти, това е ваше право.
Колкото до апаратите (имплантите) - лично моето мнение е, че в България по-големият проблем са гаранционните условия и сервизното обслужване, отколкото качеството на самите апарати. Пациентите и на двете фирми са доволни, както по света, така и в България. Моят съвет е да посетите фирмите "Сентилион" и Мебос" (вносители съответно на "MedEl" и "Cochlear") и да се поинтересувате за всичко това. А пък за слуховите апарати... не знам. Явно смятат, че и без това имплантацията ще е скоро и няма смисъл... То, като се замисля, поне при нас, докато се оправиха всички документи и докато ни доставиха апаратите и отливката, мина около месец... Май вие нямате толкова време...
Ако можем с нещо да сме полезни, само кажи.

# 18
  • Мнения: 4 585
НикиРади, друг път ще мислиш колко е несправедливо това да се случи точно на теб и твоето детенце. Няма значение дали сега или друг път ще го приемеш.
Сега е време за действие.

# 19
  • Мнения: 121
Здравей Nikiradi, съчувствам ти много, защото и моето детенце е с увреден слух и преди един месец ни направиха имплантацията. Аз също още не мога да преживея, това, което ни се случва, защото и аз научих преди 2 месеца, че детето ми не чува. Не, че не се съмнявах, но все се надявах, че се заблуждавам и, че с детенцето ми всичко е на ред. Но уви. Тази седмица ще ни включват импланта, защото след операцията се чака около един месец, за да зарастне раната и тогава се активира импланта. От мен съвет, не чакайте много, защото няма време за самосъжаление, а действайте. Ако докторите преценяват, че детето е подходящо за имплант, въобще не си губете време с апаратчета, защото с тях детето няма да развие говор, какъвто на нас ни се иска да бъде. И все пак докторите съветват известно време преди операцията да се носят сл. апаратчета. Ние майките на деца с увреден слух си пишем в темата : "Деца с увреден слух". От там можеш да разбереш отговорите на много от въпросите, които те интересуват в момента.
Успех за напред и кураж!

# 20
  • Мнения: 252
nikiradi, много съжалявам да  прочета , че е станало така!  Rolling Eyes

Много кураж,  мила  и много сила! Прегръдка!

# 21
  • Мнения: 337
nikiradi много силно стискам палци всичко при вас да мине по възможно най-лекия начин. Трябва да си много силна скъпа. Стискам палци. Кураж!!!

# 22
  • Мнения: 779
Чак сега видях какви с а резултатите.Наистина много съжалявам..прегръщам те силно  Hugи се надявам да намериш сила и куража за да се справиш с проблемите..

# 23
  • Мнения: 40
Много нлагодаря на всички за подкрепата и куража .

# 24
  • Мнения: 4 414
Миличка, предстоят ви много труд и нерви, но нещата ще се наредят Hug
Стискам палци операцията да мине успешно и възможно най-скоро!

Общи условия

Активация на акаунт