Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Проблемно забременяване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Здравейте !
Моя близка / без регистрация във форума/ има следния проблем:
Преди 1 год и половина на приятеля й откриват рак на тестиса/семином/.Следва операция и лъчетерапия.
Някой знае ли при наличие на нормална спермограма, колко време след лъчетерапията може да се направи опит за забременяване?
Благодаря предварително!
Цитирай

Не по-рано от 5 години. Поне аз така знам. Спермограмата преди или след терапията е правена?
Цитирай

София

След терапията ... Rolling Eyes
Цитирай

Ако е след терапията, мисля че това е много добре, което дори ме изненадва. Но въпреки това трябва да се чака организмът да се изчисти.  Все пак е по-добре лекар да каже точно колко. Онколозите ще кажат най-добре. На нас ни бяха казали 5 години да чакаме.

Пожелавам им успех! И здраве!

P.S. Сега апаратурата е доста по-добра от тази, която беше, когато ние имахме този проблем. Явно затова и резултатите са добри.
« Последна редакция: чт, 11 окт 2007, 17:52 от shoshkata »
Цитирай

Извинявай, за спермограмата - къде е правена, в специализирана клиника ли?
Цитирай

София

Ще трябва да я попитам и пак ще пиша ...
Благодаря ти за отзивчивостта  Peace
Цитирай

София

Онколозите трябва да кажат. Имаше тук едно момче, на което бяха казали след една година.
Цитирай

София

Принципно срокът е 5 години, но най-добре е наистина да кажат лекарите.

В момента съпругът ми е на химиотерапия и ни чака много дълъг път. Свива ми се сърцето като си помисля, че бихме могли да имаме свое дете най-рано след 7-8 години, ако всичко останало е наред, дай Боже.
Цитирай

София

Fullmoon Hug. Стискам палци за съпруга ти, дано нещата се развият по възможно най-добрия начин Praynig. Дано Господ е милостив Hug
А не сте ли замразили материал преди химиотерапията?
Цитирай

София

Бяхме много притиснати от времето и обстоятелствата, че откриха заболяването в късен стадий. Имаме замразено минимално количество, което все пак е надежда. Мъжът ми обаче не е спокоен да опитваме с него, докато не разбере какво е бъдещето му.

Благодаря за подкрепата.   Love
Цитирай

Fullmoon, запаси се с огромно търпение и любов! Бъди до мъжа си и го подкрепяй. Ще има голяма нужда от теб! Знам какво е. Най-важното е сега да се оправи! Пожелавам му го от цялото си сърце!!! Ти също се грижи за себе си! Изпращам ти огромна позитивна енергия  flower2 flower2 flower2

Бъдете здрави!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.