"Цветна снимка"

  • 21 674
  • 87
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 89
Здравейте момичета,днес ми правиха цветна снимка под ултразвук(не знам дали това е правилното описание.Резултатът е непроходима дясна тръба и полип в матката(къде,колко голям-доктора не изпадна в подробности ,а и аз не посмях да питам)Това ,което ме учуди е ,че ми предстоят две операции-една за премахване на полипа-и лапароскопия-за евентуално отпушване на тръбата,с цел избягване на ин-витро.Въпросът,който ме вълнува е не е ли възможно с една операция-лапароскопията- да се премахне полипът и да се отпуши тръбата ?Ако някой е имал подобен проблем моля да сподели.

Последна редакция: чт, 11 окт 2007, 22:34 от elena763

# 1
  • Мнения: 4 324
elena763  здрасти Simple Smile

А другата тръба как е? Аз мисля, че е рано да се говори за ин-витро, ако другата тръба е ОК.

Не знам дали с една операция може да се оправят двата проблема, но от сърце ти пожелавам успех и късмет!
 
 

# 2
  • Мнения: 7 716
При цветната снимка се вкарва контрастно вещество и се прави ренгенова снимка.
При хидротубация се вкарва физеологичен разтвор и се проследява преминаването му под ултразвук.

При хидротубация или цветна снимка понякога се получава спазъм на тръбите и може да бъде отчетено запушване, което реално да не съществува,  а за проверка се прави лапароскопия.
Щом като имаш една проходима тръба аз мисля да се въздържиш от лапароскопията.
Махни пъво полипа, после опитай пак няколко месеца, ако не успееш да забременееш, тогава ше мислиш.
Наличието на полип е сериозна причина за незабременяване.
Надявам се, че имате спермограма в клиника по стерилитет.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Полипът се премахва,доколкото знам,посредством хистероскопия.Успех!

# 4
  • Мнения: 1 950
Както е казала и Цецинка, полипа се маха с хистероскопия. Моят съвет също е да махнеш полипа, защото той определено пречи и да пробваш няколко месеца. Ако не стане, тогава ще направиш и лапарото.
Успех и късмет  bouquet

# 5
Подкрупям напълно Цветунчо! Успех каквото и да решиши!  bouquet

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 89
Благодаря ви от сърце ,момичета,за успокоителните думи.Наистина няма да бързам с лапарото-ще направя за сега хистероскопия.Имаме спермограма от клиника по стерилитет.Тя е добре с изключение на обема(1 мл)Но лекарят ще се занимава с мен засега

# 7
здравейте момичета,
и на мен ми предстои цветна снимка но сега лекувахме някякъв си ешерихия коли в микробиологиата та сега пак ще отида да видим как е положението.
А може ли да ми кажете кой ден от мензиса се прави цветната снимка

# 8
  • Мнения: 939
на втория "Чист"  newsm78(нали така беше?)

# 9
  • Варна
  • Мнения: 117
Втори трети, важното е да е преди овулация Laughing

# 10
  • Мнения: 939
Втори трети, важното е да е преди овулация Laughing
newsm78 а мен, защо ме караха да е на втори чист? Като мога да я правя и на втори преди мръсен Joy

# 11
  • Мнения: 1 950
Втори трети, важното е да е преди овулация Laughing
newsm78 а мен, защо ме караха да е на втори чист? Като мога да я правя и на втори преди мръсен Joy

За по-сигурно ако си с ранна овулация Wink

# 12
а същия месец след цветната снимка може ли да продължа с бебеправенето

# 13
# 14
Здравейте
може ли някой да ми каже кога точно се прави
цветна снимка? В смисъл кой ден от цикъла?

Благодаря предварително

# 15
  • Мнения: 939
А би ли прочела малко по- нагоре преди да пишеш? Няколко мнения преди твоето има зададен въпрос със същия смисъл, на който е отговорено.

# 16
До Мишинка

За съжаление не съм видяла, че вече е зададен този въпрос.
Теб притесних ли те с въпроса си, малко раздразнена ми звучиш?

# 17
  • Мнения: 939
Ни най- малко.

# 18
  • Мнения: 939
П.П. magmag, изтрий си съобщенията от ЛС, защото пощата ти е препълнена.

# 19
  • Мнения: 41
Na men mi ia nazna4ixa za 10-tia den ot cikala koeto e drugia vtornik i malko se pritesniavam v interes na istinata,za6toto neznam dali ne triabva da ima6 otricatelni rezultati za raznite mu bakterii,a tuk ne mi kazvat ni6to,kazvat 4e niamalo zna4enie(v ispania) i 4e 6teli da mi kajat rezultatite obob6teno nakraia,ve4e mi pravixa mikrobiologia i xormoni,no ne kazvat ni6to.Sigurno taka se pravi.Vie kak mislite?V BG iskat li da e nared s mikrobiologiata? Thinking?

Пиши на кирилица! Има КРЕДОР!

Последна редакция: вт, 30 окт 2007, 09:59 от Верити

# 20
  • Мнения: 3 453
Да, в България искат чиста микробиология преди цветната снимка. Преди да се убедиш, че всичко е наред с микробиологията, не позволявай да ти правят цветна снимка. Процедурата е инвазивна и, ако не е направена микробиология преди това, рискът от инфекции и много голям!
Успех! Peace

# 21
  • Мнения: 939
А на мен д-р Стаменов не пожела да имам каквото и да било подобно изследване преди ЦС.

# 22
  • Мнения: 2 382
 newsm78 newsm78 newsm78
Миши,да не би да си я имала скоро направена МБ-та.Аз преди хидротубацията имах от преди един месец и не ме накараха да правя нова.Само ПКК и урина,а сега преди цветната снимка-пълен комплект newsm78

# 23
  • Мнения: 14
На мен вчера ми правиха цветна снимка в Шейново. Снимката се прави между 8 и 12 ти ден от цикъла. Преди снимката е задължително да се направи цитонамазка и микробиология, за да се установи дали има някакви инфекции. Моята док. ми каза, че ако има инфекция, трябва първо да се излекува и чак тогава да се прави цветна снимка. При мен нямаше и ми направиха снимката.

# 24
  • Мнения: 939
Никога през живота си не съм правила нито микробиология, нито цитонамазка Embarassed Sick

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
На мен ми направиха лапаро без микробиология,без цитонамазка,без хламидии.Какво става,не знам.Ние ли не сме в час ,или докторите ooooh!

# 26
  • Мнения: 3 453
Цеци,
за лапарото има разлика май. Защото нали се прави през отвори около пъпчето. А при цветната снимка се минава през влагалището.  Thinking

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Хоуп,обаче по време на лапарото са ми вкарали контраст,за да ми видят тръбите,което е същото като снимка.Пак от долу.

# 28
  • Мнения: 3 453
Аааа, това не го знаех. Ами....какво да ти кажа...абсолютна безотговорност! Confused Радвай се, че всичко е минало без усложнения! На такива трябва да им отнемат правата! Close

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Да,миличка.Сега ми предстои нова снимка и изтръпвам от ужас да не би нещо да съм "повредена" в следствие на ненужното лапаро.

# 30
  • Мнения: 3 453
Няма да си повредена, не си внушавай глупости! Naughty
Всичко ще е наред! Просто отиди на място, където спазват елементарните правила и се грижат за пациентите си!
Ще се справиш и резултатите ще са отлични! Hug

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Благодаря, Хоупче!Аз за това приканвам всички момичета,на които има предстоят подобни процедури и манипулации,да са много внимателни от към изследванията,които трябва да направят, за да не се терзаят после като мен и да се страхуват от неизвестното!

# 32
  • Мнения: 14
Не се притеснявай, всичко ще бъде наред. УСПЕХ  Simple Smile

# 33
Здравейте,
искам да попитам  Simple Smile ще ми правят цветна снимка в клиниката на др Стаменов и ми казаха на регистратурата да си слагам някакви свещички Тилкотил, но не знаели подробности...Понеже др Стаменов е недостигаем някой ще сподели ли опит какво точно трябва да направя преди цветната снимка като подготовка освен микробиологията, за която разбрах оттук (имам такова изследване и е ок, но е доста старичкои сега от вас разбрах и ще направя ново.    newsm78

# 34
  • Мнения: 939
Свещичка Тликотил се слаг анално. Май беше 1 час преди процедурата, ама аз като същинска садо-мазо, предпочетох да не слагам нищо. По принцип идеята е не толкова да предпази от болка, колкото да отпусне мускулатурата и да не стане някой спазъм по тръбите.

# 35
  • Мнения: 1 950
Хубаво е да се сложи една свещичка вечерта преди ЦС и една час, два преди манипулацията. Както е казала Миши, идеята е да се отпусне мускулатурата, не толкова да те спаси от болката.
Аз при моята снимка забравих да сложа вечерта и сложих една преди самата ЦС, мен не ме боля, но то си е индивидуално.
Успех и хубави магистрали ти пожелавам  bouquet

# 36
  • Мнения: 832
За моята цветна снимка не съм слагала нищо преди нея.Просто отидох,легнах на нещо като легло,направиха снимката и станах.Изчакахме резултата с мъжа ми и след това доктора ми изписа някакъв антибиотик да пия няколко дни.И това беше.Не ме боля изобщо.
А преди лапарото ми взеха кръв за разни изледвания,предполагам са били добри, щом го направихме.

# 37
Много ви благодаря!  Laughing Знаех си, че ще дадете рамо! Тоя сайт е супер!  Hug

# 38
  • Мнения: 939
За моята цветна снимка не съм слагала нищо преди нея.Просто отидох,легнах на нещо като легло,направиха снимката и станах.Изчакахме резултата с мъжа ми и след това доктора ми изписа някакъв антибиотик да пия няколко дни.И това беше.Не ме боля изобщо.
А преди лапарото ми взеха кръв за разни изледвания,предполагам са били добри, щом го направихме.
1. Болката при ЦС е субективно преживяване - някой ги боли, други - не, при някои болката е много силна, при други - едва се усеща...
2. Доколкото зная лапаро се прави под пълна упойка. Преди такъв вид анестезии е задължително да се направят някои кръвни изследвания.

# 39
  • Мнения: 1 284
На мен преди ЦС ми бяха направени всички изследвания.Защо не попиташ за упойка,всичко е абсолютно безболезнено.Успех,две проходими тръби ти желая! Hug

# 40
  • Мнения: 41
Zdraveite.Moiata snimka 6te bade utre.Ne uspiax da gi nakaram da mi kajat kakvito i da e rezultati, ot mikrobiologiata #Cussing out,prosto se nadiavam da sa normalni,vse pak izsledvaniata i cvetnata sn.gi pravia v edna i sa6ta bolnica.Dori utre niama da mi kajat ni6to a 6te polu4a pismo sled kato priklu4at vsi4ki izsledvania.Takav im e na4ina na rabota tuk.Dosta se pritesniavam no se nadiavam da mine dobre. Praynig

# 41
  • Мнения: 939
 Hug Praynig Дано всичко е наред! Успех!

# 42
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
На мен вчера ми правиха цветна снимка в Шейново. Снимката се прави между 8 и 12 ти ден от цикъла. Преди снимката е задължително да се направи цитонамазка и микробиология, за да се установи дали има някакви инфекции. Моята док. ми каза, че ако има инфекция, трябва първо да се излекува и чак тогава да се прави цветна снимка. При мен нямаше и ми направиха снимката.



И на мен не са ми правили нито цитонамаска, нито микробиология. Цветната снимка ми направиха след една извънматочна бременност, заради която ме оперираха.
При цветната снимка не ме боля особено - болката ми наподобяваше на менструална, но няколко пъти по-силна. Не непоносима, но неприятна...

chiki riki, стискам силно палци, всичко да е наред след цветната снимка... Praynig Успех!
didas, стискам палци и за теб! Дано всичко е нормално и при теб! Praynig

# 43
  • Мнения: 240
Правих хидротубация на 8 ден от МЦ този месец. Пих 3 аулина,не ме болеше по време на самата манипулация, но 30 мин след това получих спазъм. На мен не ми искаха микробиология,но аз по принцип нямам никакво течение,камо ли гъбички. Успех на всички на които предстои хидротубация или ЦС !

# 44
  • Мнения: 939
МБ само гъбични наличия и течение ли доказва? newsm78

# 45
  • Мнения: 41
Blagodaria vi momi4eta.Utre 6te vi kaja kak e minalo.Mi6inka ne sam mn.sigurna,znam 4e pokazva nali4ia na razni bakterii i xlamidia. Peace

# 46
  • Mtl/Sf
  • Мнения: 219
didas,стискам палци всичко да бъде ок fingerscrossedНе се притеснявай от болката,ще мине и ще замине.Дано да разбереш след самата манипулация какъв е резултата.И да пишеш у Hugтре

# 47
  • Мнения: 240
Mi6inka ne sam mn.sigurna,znam 4e pokazva nali4ia na razni bakterii i xlamidia. Peace
   fingerscrossed утре. само да уточня- за хламидия се прави кръвен тест.

# 48
  • Мнения: 3 453
МБ само гъбични наличия и течение ли доказва? newsm78
Няма такова заболяване като бяло течение! Бялото течение е само симптом на инфекция. Само по себе си то не е болест, а следствие от нея.
 И не е нужно да имаш обезателно течение, за да имаш гъбична инфекция! Confused
Моля ви, пазете здравето си! Не се подлагайте на инвазивни манипулации, без направена МБ, тест за хламидии и ПКК!
Дидас,
успех утре! Peace

# 49
  • Мнения: 939
На мен не ми искаха микробиология,но аз по принцип нямам никакво течение,камо ли гъбички.
Чуденката ми беше по-скоро намек към това изказване.

# 50
  • Мнения: 2 382
Момичета,не си правете експеримрнти със здравето си.Изисквайте си всички необходими изследвания.
Фалът става веднъж.За лекаря ще бъде част от статистиката-случва се едно на незнам си колко.Само че в случая това едно ще сте вие!И не знам дали тогава някакви статистики ще ви успокоят.Пиша ви това,защото съм лично потърпевша и за съжаление понякога нещата са непоправими!

# 51
Здравейте всички,
малко се притесних от това, което сте написали... Sad Все още нямаме разчетени резултати от спермограмата на мъжа ми, в понеделник имам записан час за цветна снимка, а в сряда мъжа ми е при д-р Кацаров...дали не избързвам със цветната снимка.. Embarassed ама искам да разбера къде ни е проблема и атакувам на всички фронтове..страх ме хвана да не си изпатя от това, че може би изнасилвам ситуацията, а от друга страна ... още колко да чакаме за едно малко маймунче да си родим и ние... Cry

# 52
  • Мнения: 3 453
Чики,
пуска ли микробиология и тест за хламидии?
Ако не си, отложи цветната снимка! Naughty
За спермограмата, ако резултатите са при вас, публикувай ги и ще ги разчетем! Wink
Срещата с Кацаров е съвсем навременна! Peace
Не изнасилваш ситуацията. Добре правиш, че не си губиш времето! Peace
Успех!  bouquet

# 53
Днес ще взема резултатите и ще ги публикувам за съвет  Grinning
А иначе аз имам изследвания за хламидии и микробиология, които са добри, но са от април - май..Наистина ще отложа цветната снимка за другия месец, когато съм подготвена с актуални изследвания.  Благодаря за съвета _Hope_  bouquet

# 54
  • Мнения: 41
Zdraveite momi4eta.Sajaliavam 4e ne mojax da pi6a vednaga,triabva6e da patuvam sa6tia den.Da vi kaja ne mi kazaxa nikakav rezultat sled snimkata,no prejiviax goliam zor kato cialo.V na4aloto te4nostta ne iska6e da premine,probvaxa kam 4-5 pati i nakraia smenixa katetara sled koeto ve4e propusna,no pak mn.me zabolia,na momenta.Posle edinstveno uspiax da iskop4a ot sestrata 4e ne sa zapu6eni,no iavno e imalo zapu6vania i srastvania.Nadiavam se da sa nared sega.6Te 4akam rezultata.Blagodaria za stisnatite palci Hug

# 55
  • Мнения: 7 716
Пиши на кирилица.

# 56
здравейте и от мен
Аз вчера ходих да ми правят цветна снимка -моята гинеколожка ми каза ,че се прави от 7-11 ден на цикъла.При мен за момент беше много болезнено казаха ми ,че дясната тръба ми е нагъната и затова ми вкараха контраста под налягане /от което ме заболя страшно много/, но получих втора проходима тръба Simple Smile.Резултатите и снимката ми ги дадоха след 15мин.
Успех на всички Hug

# 57
  • Мнения: 41
Zdraveite otnovo.Sled cvetnata snimka minalia vtornik,be6e ovulaciata mi,saotvetno ne sme spirali s opitite za beb4e tozi mesec i dva-tri dena sled tova mi se poiavi taia temperatura ot 37gradusa i ve4e 7-8 dena si ia imam,na momenti pada,no prez pove4eto vreme si ia imam,pritesnix se da ne bi da e v sledstvie cvetnana snimka zatova zvannax v bolnicata tazi sutrin i te me uverixa 4e 6tom niamam bolki i temperatura nad 38 ne e ot tova Confused .Mislia si dali ne sam bremenna,no pak tolkova ot rano s temperaturata?(po4ti ot ovulaciata).Vie kak mislite? Hug

# 58
  • Мнения: 939
Ей, айде стига с тая мамуница, де! Всичките ти мнения са все такива.

# 59
  • Мнения: 7 716
Didas, аз мнения написани на латиница не чета и съответно не отговарям.

# 60
  • Мнения: 41
Ami sajaliavam za'mamunicata' i  za tova 4e niamam kirilica.Blagodaria vse pak-mn.ste mili.  bouquet

# 61
  • Мнения: 3 154
Дидас, има Кредор за целта.
->Какво е Кредор и как се използва<-  Wink

# 62
  • Мнения: 41
Много ти благодаря за информациата. Hug


# 63
  • Мнения: 121
Здравейте момичета, в четвъртък си направих цветна снима, след като измина 1година в опити за бебче и накрая някой лекар реши да ми обърне внимание, а не само да ме съветва "ами сменете позата" както беше при предния лекар. Оказа се, че съм минала възпаление в следсвие на което матката ми се е изместила в ляво и съответно на цветната снимка се видя, че дясната тръба е запушена и придръпната заради изместването. Вие забременяхте ли по лесно след цветната снимка и след колко време, да зная дали имам шансове. Сега докторката смята да ме лекува с два антибиотика поради пораженията върху матката от възпалението. Но отделно се оказа и висок пролактин - за него ми предписа Парлодел. Някоя взимала ли го е и имали ефект.

# 64
  • Мнения: 7 716
А бе, Снежи, с антибиотик се лекува текущо възпаление. Ако си имала някога възпаление и съответно промени, дължащи се на това, лечението с антибиотик няма смисъл.

# 65
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Аз забременях три месеца след цветната си снимка. Но проблема не беше в мен а в съпруга ми.

# 66
  • Мнения: 240
Не се ли прави лапаро при запушени тръби ?  Мисля че при това положение трудно може да се забременее. Потърси 2 мнение. Успех !

# 67
  • Мнения: 1
Искам да те попитам много ли болеше като ти правеха цветната снимка.Защото на мен ми предстои и много ме е страх.

# 68
  • Мнения: 417
Здравейте искам да попитам, някой правил ли си е ЦС при доктор Панова,в София и знаете ли дали ползва упойки, тъй като разбрах, че различните специалисти, действат различно?
Благодаря.

# 69
  • Мнения: 213
Здравейте и от мен момичета,накой от вас може ли да ми каже колко струва цветната снимка ако се направи в някоя часна клиника?Благодаря ви предварително!

# 70
  • Мнения: 98
Сумата варира от 110 до 250 лв. Аз съм си я правила в частна клиника във Варна и ми струваше 110 лв., но после имаше повишаване на цените на услугите в клиниката и от 110 лв стана 130 лв.

# 71
  • Мнения: 417
Здравейте и от мен момичета,накой от вас може ли да ми каже колко струва цветната снимка ако се направи в някоя часна клиника?Благодаря ви предварително!
Здравей, аз правих сега в понеделник с упойка и цената на всичко беше 100лв.

# 72
  • Мнения: 213
Толкова ли е болезнена та чак с упойка си я правила?В коя клиника я прави Djani_79?

# 73
  • Мнения: 417
Толкова ли е болезнена та чак с упойка си я правила?В коя клиника я прави Djani_79?
Имам нисък праг на болка и затова предпочетох с упойка, все пак най-важното е да мине изследването както трябва, всеки сам си решава Peace

# 74
  • Мнения: 98
В клиника Олимед, д - р Монастирска ми я прави. Да молко болезнена, но търпима болка и  всичко преминава за 10 - 15 мин. Изпитах болки като при болезнен цикъл. Преди самата процедура ми биха нош па и аналгин. И мого е важно кой лекар ти я прави.

# 75
  • Мнения: 98
Лекърят трябва да е много внимателен, малко специфична процедура. Боли когато ти пускат контрастното вещество, но както казах болката е търпима.

# 76
  • Мнения: 130
Момичета случайно попаднах в темата и реших да пиша. Аз си направих Цветна снимка преди 2 месеца в клиника "Малинов".Бях притеснена като вас и изпълнена с хиляди въпроси-но нямаше смисъл от всички тези страхове-уверявам ви, че там са невероятни специалисти. Вечерта преди снимката си сложих една свещичка/по тяхно предписание болкоуспокояваща-има ги във всички аптеки/, на сутринта също се слага една.Снимката мина перфектно-без никаква болка.
За щастие и резултатът беше чудесен. Ако някои има въпроси-нека пита-ако мога ще помогна.
Цената е 120лв

# 77
  • Мнения: 12
Момичета след снимката менструацията  на време ли  идва? При мен закъснява и се чудя дали не е заради манипулацията newsm78

# 78
  • Мнения: 213
Ако някой от вас знае нека помага!Трябва ли непременно да си след мензис за цветна снимка,или може по всяко време да я направиш?Ох май трябва да правя и още не знам на къде да се ориентирам,помагайте момичета!

# 79
  • Мнения: 284
Цветната снимка се прави на 9,10 ден след началото на менструацията

# 80
  • Мнения: 975
Цветната снимка се прави на 9,10 ден след началото на менструацията
Да в първите чисти дни след цикъл ,преди овулация .За кой град те интересува къде да я направиш.Момичетата ще те насочат .

# 81
  • Мнения: 24
Здравейте!
от известно време чета форума и за всяка предлагана ми процедура от различни лекари, намирам информация, кураж и успокоение - тук, при вас.
исках да ви попитам, дали имате впечатления за д-р Табакова ( от Репробиомед), нейното предложение е цветна снимка и инсеминация.....

# 82
  • Мнения: 213
Благодаря ви момичета от сърце,тук намирам отговори на всичко което ме интересува!Пантерка за София ме интересува къде да отида,ако имаш впечтления казвай!Целувки от мен и кураж на всички!

# 83
  • Мнения: 975
Limisa ,ето ти сайта на д-р Стаменов ,един много добър специалист  http://www.invitro-bg.com/display.php?page=who
и д-р Владимиров  http://www.ivf.bg/?p=105
Има и други  добри д-ри ,дано се включат  момичетата.

# 84
  • Мнения: 213
Благодаря ти много Пантерка,ще видя какво ще направя!Сега имам час при Д-р Славчев ще отида да видя какво ще каже пък после може да отида за още мнения при някой друг!

# 85
  • Мнения: 975
Ако правите опити от година ,не си губи времето при кварталните АГ ,а посети клиника по стерилитет.В противен случай ще си загубиш времето .

# 86
  • Мнения: 89
На мен снимката ми я правиха на 12-ти дан,като док ми каза,че се прави между десети и тринадесети ден.А преди снимката ми изписа някакви лекарства,които бяха за профилактика,ако имам някакви бактерии или гъби да се изчистят преди снимката,защото било опасно да се прави снимка при наличие на такива неща(аз си го обяснявам,че контраста може да ги "отведе"до тръбите и до матката и да настъпят усложнения,но това е мое мнение).
Добри резултати на всички,на които предстои снимка! Simple Smile

# 87
  • Мнения: 213
Еми да Пантерка от близо 2 години вече опитваме и все се надявам,че ще стане и затова вече трябва да се ориентирам някъде при по големи специалист!Този Славчев е специалист от Майчин дом и ми го препоръчаха,ще го посетя и после трябва да се ориентирам към цветна снимка!

Общи условия

Активация на акаунт