Последното добро!

  • 3 030
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 401
 
Купих една буца сирене на един човек.
да и това е така....вече СИРЕНЕТО Е ДЕЛИКАТЕС ooooh!не е по джоба за всеки
До къде стигнахме ужас Stop

Шанел нищо лично Peace,поздрави за доброто дело
Това не е точно добро,но на опашката пред мен в едно малко магазинче един човек извадил стотинките и брои за колко сирене ще му стигнат.Стар човек,треперят му ръцете.И продавачката една тъпа,гледа да го разкара.Така се ядосах.Бутнах го,показах й една голяма буца сирене и му я дадох.И нищо не купих от магазина.А аз инцидентно спрях с колата просто да купя едно шише вода.Не му стигаха стотинките за 150-200 грама.Какво й струваше да му даде?Патка!

Това ми се е случвало и на мен няколко пъти...

# 16
  • Мнения: 2 161
Как няма да ни се случва,като на всяка крачка срещаме бедни стари хора.Изобщо не ми е жал за младите,които нямат.И никога няма да дам стотинка на такъв,освен ако не е болен.Но много ми е гадно за старците.

# 17
  • Мнения: 2 161
В блока на майка ми живее едно младо семейство с деца на възрастта на моите горе-долу.Мъжът абсолютен неудачник,обаче с претенции.В строителството няма да работи,защото тежко.тук няма да работи,там няма да работи.Майка ми казва,дай им някакви дрешки,какво ще ги правиш?Няма да им дам!Бащата не е нито болен,нито стар.Майката и тя.Откъде накъде?

# 18
  • Мнения: 419
Пратих малко парички за едно болно детенце. Сега се моля повече хора да постъпят по същия начин!
И аз това направих.

# 19
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
На няколко пъти предупреждавам хората, които паркират около кантората, за местата, от които вдигат колите с паяк, и ги насочвам към безопасните.

# 20
  • Мнения: 4 371
Шанел ме подсети с нейната история. На пазара има две баби пенсионерки, които продават зеленчуци, които те отглеждат. Студ, жега, там са. Ако нещо ми трябва - при тях отивам.

# 21
  • Мнения: 1 671
Наскоро дадох на една жена стотинки, за да си плати билета в рейса, че не й стигаха.

Замислих се - добре, помня и зная каква добрина съм свършила напоследък.
Но кога за последен път съм се възползвала от нечия добрина,
кога някой е бил добър към мен ей така, без нищо?

И се сетих, че това беше вчера, когато едно младо момиче ми отстъпи реда си пред лекарския кабинет.
Благодаря!

# 22
  • Мнения: 740
Много ме натъжават бедните възрастни хорица. Насълзявам се.
Наскоро до супермаркета ни имаше възрастен господин, който продаваше домашен магданоз - явно цял ден стоял на слънце. Бяха му останали 2 връзки - спаружени, опърпани и ги даваше за 20 ст. двечките.
Въобще не ми трябваше магданоз, още по малко този, но взех връзките, дадох му два лева и си тръгнах. Човека ме гони десетина метра да ми върне рестото. Когато твърдо отказах да го взема ме погледна с такава топла благодарност в очите, че ми се доплака пак. Нищо особено не съм направила, два лева не са нищо, но да срещнеш такъв поглед е безценно.

# 23
  • Мнения: 27 524
Последното беше спасяването на 4 шарана, преди около седмица. Май след това нямам  Confused

# 24
  • Мнения: 2 401
Последното беше спасяването на 4 шарана, преди около седмица. Май след това нямам  Confused

Дай подробности дее..

# 25
  • Мнения: 727
Много ме натъжават бедните възрастни хорица. Насълзявам се.
Наскоро до супермаркета ни имаше възрастен господин, който продаваше домашен магданоз - явно цял ден стоял на слънце. Бяха му останали 2 връзки - спаружени, опърпани и ги даваше за 20 ст. двечките.
Въобще не ми трябваше магданоз, още по малко този, но взех връзките, дадох му два лева и си тръгнах. Човека ме гони десетина метра да ми върне рестото. Когато твърдо отказах да го взема ме погледна с такава топла благодарност в очите, че ми се доплака пак. Нищо особено не съм направила, два лева не са нищо, но да срещнеш такъв поглед е безценно.
разплаках се
егати живота,а и те са си горди...и така този дядо иска да изкара поне 1лв за хляба си
 

# 26
  • Мнения: 3 211
миналата седмица на светофара до нас, ще пресичам и гледам зелено, а една бабичка стои и не тръгва, казвам й: давай, зелено е, а тя: страх ме, помогнах и да пресече, толкова трепереше милата, и през цялото време ме благославяше, после й предложих да й помогна на другия светофар, а тя вика: ама, де ни Ви бавя, Вие не сте натам, помогнах й, толкова ми стана мъчно Sad

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 458
Темата е супер момичета
И аз си поплаках от умиление на няколко от историите и от сърце се радвам,че все още на пук на забързания,трудени озлобен живот има добри хора.
Последното добро което направих беше да помогна на една старица да се качи по стълбите на поликлиниката и да и дам пари за лекарства.
Най трогателната случка ,когато съм правила добро беше миналата Коледа, бяхме излязли на разходка по центъра на Бургас и спряхме да си купим пици от една будка,а до будката седеше старица с кофа увехнали цветя и чакаше някой да си хвърли остатъка от пицата ,за да го вземе и да се нахрани.аз се наредих на опашката купих 3пици и казах на момчето да даде едната на старицата,тя ме погледна с очи пълни с благодарност и ми подари една измръзнала роза и ми пожела момиченцето ми да е живо и здраво(откъде разбра ,че бебето ми е момиче така и не разбрах,при условие , че бяхме само двамата със съпруга ми).
Розата все още я пазя.

# 28
  • Мнения: 4 473
Не помня. Не правя добро, за да се бия в гърдите пред себе си или друг, след това. Чувствам, че трябва да направя нещо и го правя. И благодарностите не помня.
Не забравям мотото си в живота.
А темата ме разстрои.

# 29
  • София
  • Мнения: 18 679
А пък аз искам да кажа нещо за един начин на мислене, който ме отвращва, но го срещам често. Става дума за "много са зле, не мога да помогна на всички, следователно няма да помагам на никого" Sick Е, направо като чуя такова нещо и ми иде да му начукам канчето на въпросното говедо. Само веднъж си позволих да споделя за кампания за набиране на средства за болно дете с разни други хора, за да се опитам да внеса повече. Е, тази реакция е гнусна, направо...нямам думи. Повече не съм говорила с никого. Същото е с възрастните хора - ми те всички пенсионери са зле, що да дам два лева точно на този Rolling Eyes Гадост Crossing Arms Абе помогни на един човек бе, на едно дете!!!

Общи условия

Активация на акаунт