За или против домашните любимци?

  • 2 721
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 81
Здравейте!!
От няколко дена сме в спор с мъжа ми, който твърдо е решил да вземем аквариум с рибки. По принцип нямам нищо против, защото не съм чувала да застрашават по някакъв начин здравето на децата(относно алергии), но ме притеснява това че са доста капризни и лесно "обръщали коремчето" Crazy Имаме син на година и половина и със сигурност ще се свикне бързо с тях, а мен ме притеснява факта, че ще трябва да му обеснявам какво се случило с "любимата" му рибка. Не е ли мнго малък да навлиза в тази тема, а не съм привърженик на тъпите обяснения от рода, че например е избягала??
Ще съм благодарна, да видя и вашето мнение Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 351
Ако сте начинаещи акваристи си вземете нещо по-лесно за гледане.Например златни рибки.Храната на рибите е алерген,така че ако хлапето има алергии не  е добра идея.Но от друга страна,ако не ги храни,не е проблем.Имаме аквариум от доста време  и е много забавно.Ако не искаш рибки му вземи нещо друго.Едно добре гледано и ваксинирано животно в никакъв случай не е риск,а нещо прекрасно.

# 2
  • Мнения: 165
 Grinning напълно съм съгласна с Тара,ние сме от природолюбителите Mr. Green,имаме куче ,гледали сме ; риби,котка,хамстери и папагали.Децата трябва да се възпитават да обичат животните,разбира се че трябва да има контрол за хигиената им и здравословното състояние на животните,както и да не бъдат тормозени от децата Peace

# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
Аз,съм зас две ръце PeaceОт около 15 години гледаме котки и смело мога да кажа,че ние без животно не можем!Свекър ми е ветеринарен лекар,а свекърва ми педиатър и като забременях се почнаха едни атаки да махаме котката,едни истории се заразказваха, едни страхотии,едно  чудо ooooh!,но така или инъче котето остана.Със съпруга ми сме решили живот и здраве за 3 Рд на дъщеря ни да и подарим куче,защото вече познавам всички притежатели на такива от квартала Божидара ги обожава просто/кучетата/.Така,че малко по-обстойно това е моето мнение!

# 4
  • Мнения: 81
Благодаря за мненията Simple Smile Не че не искам рибки, даже ги предпочитам пред разни скубещи се животни и косми навсякъде, вкючително и в устата му. А си мисля, че ако ги докопа ще падне голямо мъчение. Сакаш за тази възраст рибките са най-подходящия вариант.

# 5
  • Мнения: 25 444
За съм, макар че се сдобихме с домашен любимец, едва когато синът ми порасна достатъчно, за да си го купи сам.
Но имам познати (лекари, фармацевти), които умишлено си напълниха къщите с животни,  за да повишат имунитета на болнавите си деца.

# 6
  • Мнения: 3 537
за,защо пък не. Peace
имахме папагал,после морско свинче,рибки...

# 7
  • Мнения: 2 032
Между "за" и "против" има цяла вселена.

Рибките, от една страна се гледат сравнително лесно, не ти *кат на терасата, не ти ръфат пантофите; кръжат си на едно място. Децата им се радват, макар че не могат да играят с тях.

От друга страна- трябва да чистиш редовно аквариума, и да се чудиш дали малкият няма да си го обърне на главата, например.

Не съм сигурна, че дете на година и половина ще зарадва толкова на рибки колкото, да кажем 3-4 годишно дете, но това ти ще предцениш. Също така, сигурно съм коравосърдечна, ама не мисля, че дете на година и поливина ще се травмира особено, ако рибката обърне корема.

Според мен, ако има човек място и желание, е хубаво за децата да имат домашни любимци. По много причини. Като са малко по-големи децата, това да имат домашни любимци помага да се учат на отговорност. Създаване то на "връзка" с животинката помага за емоционалната стабилност и комфорт на детето. Кара някои деца, които си нямат "другарче", да се чувстват по-малко самотни. И да, домашният любимец може да подготви детето за някои сценарии от реалния живот.

Пък ако искаш дългоживеещо жиотну:  вземи костенурка.  Mr. Green

Аз клоня накъм "за".

# 8
  • Мнения: 7 362
....... По принцип нямам нищо против, защото не съм чувала да застрашават по някакъв начин здравето на децата(относно алергии),
               Тук малко грешиш - много от храните на рибките предизвикват алергии.Това не значи,че непременно някой ще " пострада".Ние сме от любителите на живи гадинки.В момента имаме 2 кучета, рибки и зайче и 4 дечица.До сега /пу,пу/ никой не е имал алергии.Децата са на 4 г 10м,2г 6 м,11м и 6 м.Както виждаш "асортимента" ни е богат  Mr. Green .За сега само 6-месечния не си е натопил ръцете в аквариума  Laughing Кучетата и зайчето изчезват в момента когато някой от децата се появи,по миризмата ги усещат. Laughing И не е вярно,че на годинка и половина не разбира от рибки.Нашите малки хлапета първо се залепят на аквариума,след това задължително топваме ръцете /и да пазиш пак се получава/ след два три неуспешни опита да хванат рибка се отказват от тях и хукват да гонят кучетата или зайчето. Peace

# 9
  • Мнения: 27 524
Твърдо ЗА. Рибките обаче са скучни...  Grinning
Вземете кученце или ако ви идва нанагорно - морско свинче. Една животинка ако не я галиш и гушкаш и не може да си играеш с нея, за какво ти е   33uu

# 10
  • Мнения: 27 524
Пък ако искаш дългоживеещо жиотну:  вземи костенурка.  Mr. Green

Ние сме взели папагал, 80-120 живее  Laughing

# 11
  • Варна
  • Мнения: 826
Пък ако искаш дългоживеещо жиотну:  вземи костенурка.  Mr. Green

Ние сме взели папагал, 80-120 живее  Laughing

А него можеш ли да го галиш и гушкаш?
Сериозно питам.
В другата тема му видях снимката и много ми хареса.Мечтая си обаче за папагал,който да го пускам в стаята от време на време и да стои на рамото ми ...  smile3503 , дали ще стане с такъв голям ? (с малки не става,гледала съм  smile3518 )

# 12
  • Мнения: 17 401
Не мисля, че синът ти ще се впечатли от рибките, но опитайте. Не вярно, че се гледат лесно, дори и златните. От друга страна пък е малък за друго живото, Мойта щерка, например, хем е голяма и пак забравя да си измие ръцете, след като е пипала котките на майка ми.

# 13
  • Мнения: 2 567
Като бях малка, бях твърдо - ЗА  Simple Smile Имахме цял зоопарк вкъщи. Каквото животно видехме на улицата, със сестра ми все го носихме вкъщи. Имахме обаче голяма къща с двор и нашите никога не са имали нищо против.
Сега обаче съм по скоро Против. И то за взимане на куче и котка, защото живеем все на квартира и не ми се ще да се разправяме с хазаите са поразени мебели. А точно пък тези животни най ги приемам за домашен любимец.
Това лято постигнахме компромис. Взехме хамстер. Едно малко джудженце албинос. Това, което казва Алиса е точно така. Забелязвам как малката стана по отговорна. Чисти му и го храни редовно. Някак си покрай него все едно израстна. По грижовна и спускаща се да ми помага стана  Simple Smile А и виждам как наистина и е като другарче, защото е едно дете. Играе си с него. Строи му разни къщи, в които то се разхожда. Прави му тунели от тоалетни ролки  Simple Smile

И аз харесвам рибките, но за дете(особено пък толкова малко) мисля, че са наистина скучни. По добре му вземете нещо, с което да може да щурее  Wink

# 14
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 046
Израстнала съм с домашни любимци- котки, кучета, риби, хамстери. Много съм ЗА, но наистина рибите са най- скучното възможно нещо.
На детето си бих взела малко декоративно кученце( когато мога да си позволя цената му  Confused)

Общи условия

Активация на акаунт