Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Проблемно забременяване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Варна, България

Здравейте момичета!
Имам син на 2 г., бях в Проблемното в Дир почти 2 години, докато се случи това.
Няколко пъти съм стимулирана с Клостил.
При последния прием забременях на втория месец от приема му. Но едновременно с бременността имах и киста от хиперстимулация, която достигна до 9 см, но за радост от самосебе си изчезна от хормоните на бременността. Въпреки това имах доста притеснения...
Сега правим опити за второ бебе и пак съм на стимулация с Клостил / при същата лекарка/ от 5 до 9 ден 1 табл. дневно. За уточнение - ходих на узи преглед сега преди започването на Клостила.
Това, което ме притеснява е,
1. че изписва Дуфастон от 9-тия ден. Обяснението й беше, че "така ще подпомогнем яйчниците" . От прочетеното досега ми става ясно, че ще го пия на своя глава при доказана овулация. Ще ходя на Узи на 10 ден и може би на 15 ден.
2. Не споменава Прегнил. Питала съм я за Прегнил, но тя явно не работи по схемата за таймиране на овулацията.

Въпросът ми е следният:
Ако реагирам адекватно на стимулацията, има необходимите фоликули и настъпи бременност, но  остане неспукан фоликул /аналогично на предната ми бременност/ - дали е препоръчително в тази ситуация да се слага Прегнил?

ПП. Не стои въпросът със смяна на лекарката - тази лекарка работи в сътрудничество с Инвитро центъра във Варна, при нея забременях първия път.
Благодаря  Hug
Стискам палци на всички!  Hug
« Последна редакция: пт, 12 окт 2007, 16:47 от voltage13 »
Цитирай

София

Помня те, Волтаж, от Дира. Laughing
Божеее, нещо много се задържах. Crying or Very sad
Понякога при проблемна бременност се слага прегнил, но аз на твое място бх се въздържала, ако не е наложително.
Всяко лекарство, което не е задължително е нежелателно.
Успех и пиши.
Цитирай

Варна, България

Здравей, ЛалиHug
И аз те помня и ти пожелавам скоро да се прехвърлиш в Отчетните! 
Рядко пиша, но когато прочета за момичета от Дира /Джам, Сигнус, Венера, Сси и т.н./ , които забременяха, се радвам много.

Днес ходих на Узи /10 ден от МЦ/ и резултата е 1 дом фоликул 26 мм. Дали е подходящо на своя глава да си сложа Прегнил? Или да изчакам от самосебе си.  newsm78
Днес също така правих Клиър ову тест и е отрицателен.
Какво ще ме посъветвате?
Много съм притеснена...
Цитирай

София

Колко дни ти е цикълът обикновено? При този размер може да се сложи прегнил.
Цитирай

Варна, България

Цикълът ми е 27-28 дни.
Днес сложих 5000 Е Прегнил  и се надявам да се спука фоликула и да не стане киста.
поздрави

Цитирай

София

Стискаме палци, Волтаж! И аз те помня от Дира, макар да не съм писала там.
Цитирай

София

Късмет, Волтаж, и пиши. Very Happy
Цитирай

Варна, България

Здравейте, милички!
Днес ходих на Узи и резултата е спукан фоликул и трансформиране в жълто тяло. Много съм доволна, че не е станала киста!  Laughing
Така че остава да чакам...
Вчера сутрин реших да меря БТ и беше като за овулация 36.2. Днес обаче е 36.7, което никак не ми харесва.  newsm78 
От днес почвам Дуфастона.
Хубав ден
Цитирай

София

Честито спукване  Laughing Какво не ти харесва на БТ? Покачва се, което е най-доброто развитие след овулация Wink
Цитирай

Варна, България

Мерси за честитката!  Wink
Вярно е, че има покачване, но ми се струва, че Т не е достатъчно висока. Обикновено за добра се смята около 37 и нагоре...
Поживем, увидем  Laughing
Цитирай

София

Неее, то зависи и къде я мериш. Покачване от минимум 5 десети се води за добър знак  Very Happy
Цитирай

Варна, България

Гризка, меря БТ и затова ми се вижда ниска  newsm78
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.