мини парти пици

  • 6 610
  • 37
  •   1
Отговори
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
позната рецепта, в нов вариант.
супер сполучливи са, изяждат се за минутки и са много подходящи за партита, защото могат да се хапват без прибори Peace


за тестото
400 гр. брашно
~200 мл. хладка вода
1 кубче прясна мая
1 с.л. зехтин
1 щипка захар
1 ч.л. сол

    за плънката
4 с.л. доматена салца
1 ч.л. захар
1/2 ч.л. розмарин
1/2 ч.л. лют червен пипер
3 с.л. вода
1 парче шунка
няколко парчета салам
2 топчета моцарела (става и със сирене)


от продуктите за тестото се замесва меко тесто и се оставя настрани.

приготвя се плънката: салцата се разбърква със захарта и подправките, добавя се водата (по желание може да се добави пресован чесън).
шунката, саламът и моцарелата се режат на много дребни парчета.

тестото се разточва, намазва се с овкусената салца, разпределят се саламът и моцарелата. завива се на руло.
рулото се реже на парчета, които се нареждат в подмазнена тава.

печат се около 10 мин. на силна фурна. аз печа на 250С


добър апетит Hug
снимков материал:

       

# 1
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Мдааа, изглеждат вкусно   chef, а и лесно се правят. Аз по същия начин правя баничките от бутер тесто.

# 2
  • Мнения: 4 496
Уау!Как само изглежда!.....Предполагам, че с всякаква суха плънка тип"изчисти хладилника" ще се получи!Смятам и кашкавалче да сложа отгоре...Благодаря за рецептата! От любимите ми е - бързи, лесни, вкусни:hug:

# 3
  • Мнения: 82
Само като ги гледам и ми се дояжда.Обезателно ще си направя.И без това предпочитам дом. приготвените пици

# 4
  • Мнения: 407
Оригинално!!!
Предполагам резултатът ще е същия и с готово тесто...на мен не ми се получава, та затова си го купувам.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 671
Изглеждат много ефектно Peace
Записвам се,за да открия темата,че може да ги пробвам тези дни/с готово тесто естествено/

# 6
  • Мнения: 795
Ммммм, заслужава си да се опитат!  bouquet
И аз като vnd ще пробвам с готово тесто, че хич не ме бива в точенето и месенето.

# 7
  • Мнения: 7 474
Изглеждат страхотно   bouquet

С бутер тесто ще изглеждат така  Laughing

# 8
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Супер изглеждат,веднага си копирам рецептата. Hug

# 9
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
 и аз си правя от бутер тесто със сирене или охлювчета със орехи и захар.обаче, тези пици не са като бутер - охлювите.

в началото си мислех: е какво са тез пицички? нищо особено.... Thinking

обаче като се навият на охлюв имат повече плънка, а са хрупкави, защото се малки и се изпичат от всякъде.
имат си вкус на пица. Party

с бутер тесто си стават бутер-банички Wink

аз до сега съм правила с плънка от дом. салца, кисели краставички, салам, кашкавал и гъби.похвалиха ги много.
последните ми бяха със салца, лук, чушка (пасирани, но да има малки парченца) и моцарела. слагам повечко подправки, защото обичам пикантно. Whistling

# 10
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Изглеждат страхотно   bouquet

С бутер тесто ще изглеждат така  Laughing



Leo, a бутер тестото точиш ли ги или с оригиналната му дебелина? А плънката от яйце и сирене ли е?

# 11
  • Мнения: 7 474


Leo, a бутер тестото точиш ли ги или с оригиналната му дебелина? А плънката от яйце и сирене ли е?

Не го точа, ето ти рецептата има и сладки такива http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=96609.msg1688938#msg1688938

# 12
  • На небето
  • Мнения: 5 530


Leo, a бутер тестото точиш ли ги или с оригиналната му дебелина? А плънката от яйце и сирене ли е?

Не го точа, ето ти рецептата има и сладки такива http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=96609.msg1688938#msg1688938

Благодаря, ще ги пробвам!   bouquet

# 13
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Скоро ще правим питка на малкия и се чудех какво солено да предложа на гостите Rolling Eyes...
Това е страхотна идея Peace!
Благодаря, asyalein    bouquet !

Ще приложа после и снимков материал, и отзиви /убедена съм, че ще са добри!/

# 14
  • Мнения: 63
ммм страхотни са Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт