Най-хубавият празник!

  • 997
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 607
Скъпи мами, идват хубави празници след броени седмици - Рождество Христово, Нова година...Празници изпълнени с много положителна енергия........Според вас за нашите деца, кой би бил идеалният празник?

Ако имахте възможност - време, пари, и всичко, от което имате нужда - как бихте организирали най-прекрасния празник на вашето дете?

Ако имате ограничени възможности - как бихте го направили също?

Какво бихте включили - игри, томбола, подаръци, дискотека??????

Според децата ви - кой празник е хубав? Какво би трябвало да съдържа?

Ще се радвам ако обменим идеи и току виж сме ги реализирали......Има време до декември месец,но все пак ако на някой му хареса нещо да има време да отреагира навреме и да се подготви по-добре!(вкл. и аз)

Благодаря ви!  bouquet Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 8 999
Според моите деца хубавите празници са онези, на които получават подаръци - Коледа, рожден ден и имен ден.
Аз не харесвам Коледа, затова се старая само за отпразнуването на имен и рожден ден на децата.

# 2
  • Мнения: 550
Моите най- хубави детски спомени свързвам с Коледа и не толкова с Нова година,Рождените дни и именните дни винаги са били много различни от тези празници и носят други емоции със себе си.Както моите родители и аз се опитвам да създам  на семейството си онази празнична ,Коледна атмосфера,която носи Коледата със себе си.Разбира се не е важно да се влагат много средства за да създадеш домашния уют точно за празниците,той трябва да си присъства постоянно.За децата тези дни носят много емоция и подаръци,срещата с Дядо Коледа...(моят син цяла година го споменава) : Laughingаз съм си решила проблема с елхата-преди години взех изкуствена,макар,че съм привърженик на истинската с  приятния й аромат ,но после пада чистене-цяла година!Остават само подаръците и да поддържаме доброто настроение!Но до тогава има още много време,така че има място и за нови идеи! Peace

# 3
  • Мнения: 1 470
Коледа,и Нова година са коренно азлични празници,и ние ги празнуваме различно...Коледата е истинският празник у нас,тези три дни се опитваме да пресъздадем спокойствието и уюта от годините преди мощното развитие на цивилизацията,да покажем на децата част от истинската същност на живота...Обикновенно всички сме си в къщи,и правим нещата заедно,без да бързаме за никъде,както други дни...Подреждаме елхата,и цялата къща празнично,като част от новите играчки майсторим сами,както някога,правим си суровачки за Васильов ден,разхождаме се из гората,пързаляме се,печем курабиики,които децата и татко боядисват след това със сладкарси бои,и разбит белтък,а през това време мама готви и реди трапезата,на масата има свещи,много повече от седем яденета на бъдни вечер,играем разни игри-стнари,с орехи примерно,за да се запомнят,четем интересни случки от детските библии,ходим до църквата на сутринта,събираме се на самата коледа цялата ни рода при майка,и там също ни чакат подаръци обикновенно,и голямо хапване,после отново гледаме да разпуснем из гората,или на парзалката,че и голямото лапане уморява...Ми в общи линии,не само подаръците са важни,а и спокойствието което създават тези празници,и това че сме заедно всички!!!
   А на Нова Година,е друго нещо,тогава гледаме да правим по пищни купони,с приятели,и много танци,фоерверки,шампанска,също има подаръци за децата,ако е била благодатна годината де,съжалявам само че на площада още не сме ходили,но децата са малки,пък и рискуваш някой непознат да ти развали кефа...На сутринта децата суровакат,и събират поредната доза подаръци,или парички...И изморени от празниците,обикновенно на 2-3 януаре се подлагаме на разпускаща диета,защото...

# 4
  • София
  • Мнения: 3 787
Аз винаги много съм обичала празниците и сега се старая на всеки да създам празнично настроение.За рожденните дни е ясно-подобаваща украса,играчки,голяма торта,шарени аксесоари-покривки,чашки,чинийки,салфетки,много балони,интерсени детски сандвичи и хапки.Тази година детето се радва страшно много на украсите.
За Коледа също се подготвям още в началото на декември-украсявам навсякъде с гирлянди,топки,малки коледни фигурки,венец на вратата и елха.Подаръците са увити с хартия във весели цветове.Миналата Коледа Калоян имаше 3 партита-с приятелчетата си,с едните баба и дядо и с другите.Дядо Коледа донесе подаръците и детето беше много щастливо Grinning
За 1 януари му направихме сурвачка и дори успя да научи 2-3 думи от "Сурва,сурва година" Laughing
Изобщо,весели празници идват и ги чакаме с нетърпение Grinning

# 5
  • Карлово
  • Мнения: 4 572
Ние обичаме всички празници от Коледа, през Нова година, 1 януари рождения ден и Имен ден на детето, 6 - Бгоявление - кръстници. И всички се сливат в един безкаен празник, гости подаръци, веселби. На Весето, пък и на мене, и се изчерпва въображението какви подаръци да си пожелае. Тази година и аз искам нещо различно, но още не ми се е избистрила идеята.

# 6
  • Мнения: 5 183
Зависи от възрастта на детето.
Моят юнак много се вълнува не толкова от подаръците и празненството, а от цялостната атмосфера и подготовка преди това - цял месец ДЕКЕМВРИ.
Помога да украсяваме и подреждаме коледното дърво, кът с дядо Коледа, чорапчета, венци, торбички с лакомства за децата заедно правим, коледни курабийки - реже с мен формички, плеска, лепи, маца (като по-малък), а сега е станал доста по-сръчен, щом вече заедно даже Великденските яйца боядисваме... Grinning Коледни песнички припява нонстоп, говорим, вълнува се.

# 7
  • Мнения: 302
Ще следя темата с интерес, защото за нашето семейство декември е доста изтощителен, всяка седмица празнуваме  Mr. Green - 6 декември-Никулден, 12-декември-РД на госпожиците, после Коледа, Нова година, Сурва ... Моите момичета винаги много са се вълнували от подготовката за някой празник - украса, почерпка, дори и от самото очакване и разговорите ни какво предстои. Много обичаме на семейните празници да си правим представления - всеки трябва да изпее или изтанцува нещо, правим сцена със светлини, подготвяме си костюми и т.н. За тази година все още нямам идеи newsm78

# 8
  • Мнения: 1 035
Обожавам Коледните празници! Ако мога въобще така да се изразя  обичам повече Коледните от Великденските, макар че всеки от тях носи своето очарование
Коледа започва още от Игнажден ,когато задължително поставяме и украсяваме Коледното дърво.После Бъдни вечер и  приготвянето на седемте постни ястия.Задължителното присъствие на цялото семейство и естествено подаръците,които кой знае защо Дядо Коледа все не успява в бързината да постави под елхата ...а пред входната врата.Преди няколко години местния ансамбъл правеше обичая Коледари.Не пропуснаха и нашия дом. Преживяването беше незабравимо!  Точно както едно време Пеенето на песни още от входа,благопожеланията и наричания за здраве и берекет. Имаме и други традиции- постната питка със златна пара, пречистването на къщата с тамян .Всичко ,всичко това е подарък за цялото семейство.
 В Коледното утро ходим на църква ,а след това вием хубави български хора на центъра на Бургас.Самата Коледна вечер посрещаме с кумци и кръстниковци  ,естествено още мно-о-о-го подаръци и тежки маси с любими и близки хора.
Много държа точно така да протичат тези празници- по стар български обичай.Тази традиция пренесох от бащиния си дом.
За Новогодишната нощ има още какво да желаем.Засега се ограничаваме с шумни купони ,но много бих искала една Нова година в чужбина.Като пораснат всички дечица достатъчно ,за да я осъществим ,ще си я подарим.Засега ще се задоволим с посрещането и в Троянския балкан-хич не лошо- и естествено станало традиция.
За тази Коледа, смятам да" закупя"посещение на Дядо Коледа.Дано само случа на такъв ,а не на негова карикатура Joy
Ех, Мамо Цоци.....пипна ме по слабото място.

# 9
  • Мнения: 3 622
Обичаме всички празници, но като че ли най - много се приготвяме на Коледа и на Рожденния ден на сина ми. Имаме един Дядо Коледа, който се закача на стената и той на корема си има 24 джобчета, които са надписани от 1 до 24. В тях слагам 24 бонбона. Синът ми всеки ден от 1 декември си хапва по едно бонбонче и знае че като изяде последното на 24 идва и Дядо Коледа. На Бъдни вечер се събираме цялото семейство в моите родители, всеки е приготвил подаръци за всички, които е оставил под елхата. След вечеря ги отваряме и се забавляваме много. Синът ми знае, че и Дядо Коледа ще му остави нещо и под елхата в къщи.

# 10
  • Мнения: 43
За децата всеки празник трябва да бъде хубав

# 11
  • Мнения: 68
ако съдя по себеси от детските ми спомени,като ми замирише на борови клонки и смола веднага се сещам за коледа и нова година.мисля ,че това е 1 от нещата които искам винаги за тези празници.другото хубаво усещане е трескавата подготовка домашните гозби и очакването.украсяването на елхата и най-вече светлините на лампичките.другият много хубав празник е великден.пак приготовленията.на двора имаме пещ,в която печем козунаците.много са вкусни още топли.рожденните дни също са обичани от децата,най-вече заради тортата със свещичките.обичам празниците и суетнята около тях. dancing

Общи условия

Активация на акаунт