Мед

  • 5 579
  • 89
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 1 825
Изобщо не обичам мед, но го използвам почти ежедневно в маски, сладкиши и т.н. Включвам се в темата, защото на 2 пъти използвах мед при изгаряния учудващо успешно. Първият път си плиснах ръката с вряща мазнина. Почти припаднах от болка и уплаха. Но се сетих, че някъде бях чела за действието на меда. Намазах се веднага, превързах се и така цяла нощ. На сутринта - и о, чудо, нямаше и следа от белег, а кожата на изгореното място бе по-нежна и мека от околната. Вторият път опрях отново горната част на къката си в реотана на фурната, та чак замириса на опърлено. Понеже трябваше да изляза, подържах меда за 30 мин. Този път зачервяването /което хвана лека коричка/ отмина за 7 дни, но не се налагаше да огранича домакинската работа, тъй като не чувствах някакъв дисконфорт на изгореното място. И отново никакъв белег не остана. Радвам се, че тази тема съществува, защото иначе нямаше да се сетя да споделя. Да уточня, че използвам само мед от България с гарантирано качество.

# 76
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Обичам вксусът на меда. Напомня ми за детството. Сякаш съм под стария сачак пред къщата на село и чувам металното ръмжене на центрофугата, в която татко слагаше пчелните пити. Рояк пчели бръмчат наоколо, усетили, че са отнели съкровището им. А ние, хлапетата, чакаме с нетърпение да потече меда. После бързаме да бучнем пръстчета в изцедените пити, току-що извадени от машината , в която до преди малко баща ми ги е  въртял до припадък. Все още има мед по тях. Последни  капчици събират сили, за да се отпуснат и да паднат на земята - като сълзи. Всяка ръчичка, добрала се до медната пита къса парченце и пъха в устата. Невероятна вкусотия. Медeна дъвка. Първо усещаш сладостта, която с всяко следващо дъвкване става все по- слаба, докато накрая в устата ти не остане парченце восък. Ако затвориш очи в този момент, непременно ще си представиш най-пъстрата поляна с цветя и ще усетиш аромата им. Или пък ще видиш най-кичестата акация (такива имаше много по нашия край тогава) и ще ти замирише... на детство.

  bouquet

До тук стигнах с четенето. След твоя постинг нямам какво да кажа. Страхотно си го написала, благодаря!  bouquet

# 77
  • Майничка
  • Мнения: 12 483
LidiS, страхотно!
 smile3501

# 78
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
И аз съм много ангинно дете. Не само, че ме тъпчеха с мед и синап, но майка ми ми мажеше сливиците с такава смес. Чак й се чудя сега на акъла. По тази причина не желая и да го помириша даже. Но на цвят наистина е страхотен, обичам да го гледам - отдалече. Иначе се старая винаги да има в къщи. Мариновам с мед и горчица. За Великден стана страхотно агнешко така.
А за рецептата за подсилване - аз смесвам мед, орехи и лимони с корите( добре измити и ситно нарязани). Колежката твърди, че се слагало и сушена коприва, но аз не съм пробвала. Две поредни години си пресичам настинките така.

# 79
  • Мнения: 819
Обожавам мед под всякакви форми,особено,ако е и с восък.Веднъж изядох кило за малко повече от ден...

# 80
  • Мнения: 985
bouquet
До тук стигнах с четенето. След твоя постинг нямам какво да кажа. Страхотно си го написала, благодаря!  bouquet


 Embarassed Embarassed bowuu

# 81
  • Мнения: 407
Обичам горещо прясно мляко с няколко лъжици мед...аууу,вкусотия!Особено за зимните месеци е много подходящо.

# 82
  • София-Варна
  • Мнения: 119
А дали е полезно топването на биберона в мед?
Така си укротявахме бебетата преди време,но дали е било редно...?!Говоря за преди 20г.(на толкова е дъщеря ми)не е боледувала никога сериозно,но пък зъбките и се изрониха и почерняха преди да ги смени с постоянните!Дали това е била причината...

# 83
  • Мнения: 187
аз и кафето си пия с мед......въпрос на навик е да свикне6  Hug

# 84
  • Мнения: 2 663
Много обичам мед и мога да го ям под всякаква форма...........
Много го обичам смесен с тахан, със сирене и масло или пък да си топя парченца кашкавал в него, мммммммммммммммм

# 85
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 723
Обожавам мед! Мога да го ям с лъжица, мога и с ...пръст Wink Мога и в напитки...просто ми потекоха лигите само като си помислих Crazy

И аз така....... newsm10

# 86
Дядо ми е пчелар,имаме адски много мед вкъщи,но аз не обичам.Не мога нито да го пия,нито нищо.
FlutterМятай го в къщи,ям в промишлени количества,но домашен,тоя дето го продават по магазините е един мед #Crazy baby_neutral Hug

# 87
  • Пловдив
  • Мнения: 727
Нашия мед е на привършване и скоро трябва пак да купя, обаче какъв и откъде smile3506
Гаргамела и другите от Пловдив, дайте съвет моля  Praynig

# 88
  • Мнения: 2 407
Обичам мед много, особено боров.Ям го така,с чай.

# 89
  • Мнения: 3 459
Не мога да понасям меда  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт