Кръв от паднало пъпче...

  • 8 192
  • 36
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 752
Снощи падна пъпчето на Дани и днес при всяка смяна на памперса има кръвчица по него (памперса). Аз продължавам да го почиствам със спирт и Топоцин, но не знам това колко помага. До вчера (докъто си седеше щипката) загъвах памперса така че като се изпишка да не мокри пъпчето, но сега като е без щипка няма как да застопоря памперса под пъпа, а нали е и момченце - пишка си детето нагоре (към пъпа), а не като момичетата към дъното на памперса. Пазим пъпчето при къпане но от пишкането как да го опазя. Да сложа ли за ден - два лепенка та да позарастне или какво да направя. Моля ви мами на момченца помогнете със съвет...

P.S.: поне в това отношение при момиченцата е по-лесно...или поне така ми се струва

# 1
  • Мнения: 7 723
Има лепенки за пъпчета! Wink

# 2
  • Мнения: 4 111
Не съм слагала лепенка, за да зарастне по-бързо, пишката защо е нагоре? На моето момче си е надолу и не си мокри пъпчето.

# 3
  • Мнения: 7 723
...пишката защо е нагоре? ...
Така съветват педиатрите..... Thinking

# 4
  • Мнения: 19
И на двете ми девойки им кървяха пъпчетата. Ще спре не се притеснявай. Изрежи на  памперса едно триъгълниче там където се пада пъпчето така че да не го дразни, а и по този начин няма смисъл да го подгъваш. Аз така правех и докора ми беше казал колкото пъти се сетя толкова пъти да промивам със спирт. С лепенка няма да зарастне по бързо.

# 5
  • Мнения: 4 496
Има лепенки.А  можеш и след всяко къпане с клечка за уши да подсушаваш с 90 градусов спирт.А пишката защо нагоре?! Притеснения за бъдещето недей да имаш. Crazy

# 6
  • София
  • Мнения: 752
...пишката защо е нагоре? ...
Така съветват педиатрите..... Thinking

3-ма лекари ми казаха да внимавам пишлето да е нагоре...и гинеколожката която ни изроди и 2 педиатърки... предполагам че не бъркат и 3те

# 7
  • Мнения: 4 111
...пишката защо е нагоре? ...
Така съветват педиатрите..... Thinking

Хм, пак ли безсмислени съвети...  Tired

И като ги питате защо те какво казват?  Laughing

# 8
  • Мнения: 7 723
...пишката защо е нагоре? ...
Така съветват педиатрите..... Thinking

Хм, пак ли безсмислени съвети...  Tired

И като ги питате защо те какво казват?  Laughing

Ми....... Thinking....де да знам!    33uu
Лично аз имам момичета, ама съм виждала,
че на племенниците ми правят така.... Whistling
Па.... Thinking....знам ли? newsm78
А защо големите мъже си я носят нагоре? newsm78
Сигурно им е по- удобно, а? newsm78

# 9
  • Мнения: 4 111
На малките мъже им е малък и атрибута, сложиш го нагоре, той се смъква, най-много да се опикае целия или в случая пъпа ( после "памперсите пропускат, смених ъмнайсет вида", и т.н.). Големите си ги наместват нагоре, обива им като им "стане" иначе. Ама как го обясних... Да ходя ли да се търся в бисерите?  Crazy

# 10
  • Мнения: 7 723
..... Да ходя ли да се търся в бисерите?  Crazy
Чакай!!! Къде ще ходиш!!?? Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms
Лилянчо, а на момченцата като им се допишка също им се втвърдява, нали?
Или бъркам??? newsm78 newsm78 newsm78
По пътя на логиката си го обяснявам, че не им е удобно.... Rolling Eyes
...ама те, горките не могат и да се оплачат! Wink

# 11
  • Мнения: 4 111
Не съм забелязала да усеща дискомфорт при пишкане, аз не я намествам наникъде, накъдето си застане, но все я намирам надолу. За мен това вдигане на бебешката пишка е голяма глупост лишено от логига. Моля някой да ме обори с доказателства, че така е правилно.
Пак питам, какво казват лекарите, защо се вдига пишката нагоре? Никой ли няма да ми отговори?

# 12
  • София
  • Мнения: 3 787
Не вдигай пишлето нагоре и няма да мокри толкова пъпчето.
Аз лепенки не съм слагала,след като падна пъпчето.Почиствах със спирт и попивах с памуче.След това слагах памперса,като не съм следяла накъде е пишока.Във всеки случай,когато отиваше нагоре,детето все беше мокро-памперсите не издържаха Laughing

# 13
  • София
  • Мнения: 3 787
Пак питам, какво казват лекарите, защо се вдига пишката нагоре? Никой ли няма да ми отговори?
За да не се зацапвала от акото и да ставали инфекции hahaha
Така ми каза моята педатърка,че съветвали някои нейни колежки.Тя ми каза още от раждането да слагам памперса спокойно,без да се заглеждам накъде е пишлето,защото това няма никакво значение Wink

# 14
  • Мнения: 4 111
Пак питам, какво казват лекарите, защо се вдига пишката нагоре? Никой ли няма да ми отговори?
За да не се зацапвала от акото и да ставали инфекции hahaha
Така ми каза моята педатърка,че съветвали някои нейни колежки.


 Shocked Е това не е истина. Къде е акото, къде е бубата, никога не му е била изцапана, че да се инфектира.  Naughty Този отговор не ме задоволява, причината е смешна.

Общи условия

Активация на акаунт