Кога започнахте захранването на вашите бебчета?

  • 5 101
  • 128
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 827
Някъде към петия месец - с оризова каша и зеленчукови пюрета, пробвах и сок от ябълка, но дребната едва на около 1 год. пропи сокове

# 61
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
На 6 месеца, сега ще започна поне на 8 - луд фен съм на късното захранване.

# 62
  • Мнения: 385
Започнах захранването, когато синът ми беше на 4 месеца и половина със зеленчуково пюре (картоф).
И аз мисля, че два месеца е прекалено рано за захранване.
Моят съвет е да изчакаш поне до четвъртия месец. Peace

Все едно аз съм го писала  Laughing

# 63
  • софия
  • Мнения: 636
тя вашата лекарка май трябва да иде на лекар.Как на бебе на два месеца ще дава такива работи! До 6м. нямат изграден стабилен стомашно-чревен тракт и основните им нужди са МЛЯКО!!!!! Аз лично захраних първо с пл.пюре слад 5навършен месец. После зеленчуковите, сок, месо. Все още не съм давала жълтък и не смятам да го правя. От месата яде пиле и пуйка. С другите не бързам. Вече не пие мляко по два пъти- само по веднъж и то го иска поднесено така, че да е с лъжица. Не иска вече нищо с биберона!?

# 64
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Една седмица след като навърши 6 месеца с картофено пюре

# 65
  • Мнения: 15 229
От втория месец започнах сок от ябълка, от третия започнах плодово пюре, от четвъртия зеленчуково. Не сме имали никакви проблеми.

# 66
  • Мнения: 3 376
6-ти месец,месо,риба и жълтък още не съм давала и нямам намерение,със сокчетата също мисля да изчакам засега.

# 67
  • Мнения: 667
Захраних сина си на 5 месеца с плодово пюре. Малко избързах от предвиденото /5месеца и половина/, защото синът ми беше доста запечен.
Сокът го отричат напоследък дори и за по-големи деца от твоето - би могъл да засили коликите, ако има такива или да предизвика колики, ако е нямало.
Всъщност теб те карат да захранваш по старата схема, аз така съм захранвала дъщеря си преди 10 години.
Прецени дали да не смениш педито.
В библиотеката има доста информация за захранването.

# 68
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
На 5,5 месеца с оризова каша. Сок дадох след годинката.

# 69
  • Мнения: 143
На два месеца мисля, че е прекалено рано за каквото и да е рзлично от кърма/ или АМ/. Понеже кърмих до 4-тия месец захраних към петия, ако имах кърма щях да оставя захранването със сигурност за след 6-тия месец Peace

# 70
  • Мнения: 8 242
На 6м. захраних..
А на 2 изобщо и не съм се замисляла да му давам нещо, различно от кърма..
А това "педиатърката  каза че вече трябва" .. няма такова нещо като ТРЯБВА и никой не може да ми КАЖЕ как да си гледам детето  Twisted Evil

# 71
  • Мнения: 348
След шест навършени захраних

# 72
  • Мнения: 161
На 4 месеца с плодово пюре.

# 73
  • София
  • Мнения: 1 252
Започнах да захранвам след 7 навършени месеца, а до тогава само на кърма (без вода и/или чай). Плодови сокове дадох след като навърши годинка.

# 74
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
На 6м. захраних!

Общи условия

Активация на акаунт