Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 13 окт. 2007, 10:52 ч.

Обучение за PECS на 3-ти и 4-ти НОЕМВРИ!!!! 2007 в Ломидол

• 1 739
  • 16
  •   1
Отговори
Пускам нова тема, за да могат да я видят хората, които евентуално биха искали да се включат. Не еднократно сме обсъждали системата. Това е алтернативен метод за комуникация подходящ за деца с аутизъм, деца които говорят малко или не говорят изобщо. Доста от вас вече се участвали в подобно обучение в нашия ресурсен център. Пускам съобщението, защото на 27 и 28 октомври отново ще правим обучение. Ако някой има желание и иска да се включи, моля да ми пише на лични, за да му дам повече информация.
Темата можем да ползваме и за обмяна на информация, ако някой ползва системата в къщи.

Последна редакция: чт, 01 ное 2007, 14:44 от yosarian

# 1
Аз се интересувам от това обучение, но за съжаление не мога да дойда в София. Ако мога с нещо да помогна за организиране на такова обучение във Варна - насреща съм  Hug Вече си мисля и за нещо като он-лайн курс  newsm78

# 2
  • Враца
Благодаря за поканата!    bouquet .Доколкото разбрах тази система е  много полезна  и за нашите деца..с увреден слух и по специално картите за обучение.Ние в нашата тема го обсъждахме,а дали има някакъв алтернативен начин да си ги закупим..по пощата или някак....
Вече си мисля и за нещо като он-лайн курс  newsm78
Наистина ще бъде  много  ползено ....за нас хората от провинцията!   Peace

# 3
  • София и там където не се пуши
Записвам се да следа. Това става ли за по-голями деца.

# 4
Ще опитам да отговоря подредено, че нещо ми е разхвърлено в главата  Crazy
Да, няколко пъти правим опити за такова обучение и в провинцията, но е трудно за организиране и затова за сега го установихме само в София. В миналата група се включиха предимно логопеди и психолози, макар че имаше и родителско присъствие. Заради системата е добре първо да се мине самото обучение, а не хаотично да се работи с картинки - мисля, че това могат да го потвърдят вече миналите през обучението. Защото въпросът не е само в работата с картинки, а в самия подход и системната работа с детето - нещо което може да се види в самото обучение.
С Петя - лого5ка се опитваме да организираме нощо в Бургас, но за сега не сме успели. По принцип смятаме периодично да има дати за обученията и мога, ако искате да пускам информация, за да следите кога ви е удобно да се включите в едно такова. Обучението е два дни, което предполага преспиване в София - нещо, което също може да ви затрудни  Sad, но пък ще ви даде възможност да се видите с нас  Wink
Ами май това е, ако има още въпроси - питайте.

# 5
Побут!!!
Няма ли желаещи???

# 6
По принцип Марти работи по тази система на заниманията, където го водя. В къщи имаме папка с няколко картинки. Знам, че когато иска нещо, трябва да ми подава точната картинка. И нищо повече. Определено ми трябва повече информация, за да мога и аз да му помагам повече.
Да попитам само, и двата дни ли ще е едно и също обучението, или самото обучение е разделено на две части. Много искам да дойда  Tired

# 7
ОООООООО,желаещи има - СИГУРНА СЪМ , но на практика за много от нас ,присъствието на това обучение е НЕВЪЗМОЖНО. Надявам се обаче, тези който имат възможност да отида, а после ако имат желание да ни разкажат с подробности как трябва да протичат заниманията с децата ни. Съжалявам ,че съм на повече от 300км. от София...
Не мога да присъствам...а да знаете как бих искала..., заради дъщеря ми!

# 8
Това е страхотно. Ще направя всичко възможно, за да дойдем. Много добре е, че е през уикенда. Тъй като не сме от София пишете повече за мястото, на което ще се провежда обучението.

# 9
...

Последна редакция: ср, 31 окт 2007, 12:46 от martin4e

# 10
В момента се подготвя организация на това обучение във Варна за края на м.ноември, от същия екип, който провежда обученията в София. Ако някой прояви интерес, мога да дам повече подробности на лични.

# 11
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
Обучение по PECS ще се проведе на 3-ти и 4-ти НОЕМВРИ!!! в Ресурсен център Ломидол. Мая няма нет и ме помоли да пиша за да ви напомня.
Заповядайте.

Поправям датата- ноември разбира се. Blush

Последна редакция: чт, 01 ное 2007, 14:46 от yosarian

# 12
Обучение по PECS ще се проведе на 3-ти и 4-ти октомври в Ресурсен център Ломидол. Мая няма нет и ме помоли да пиша за да ви напомня.
Заповядайте.

Вале ноември ли имаш предвид???

# 13
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
Мерси Светле- не знам защо реших, че след октомври съвсем естествено следва октомври  Laughing

# 14
Дано не ви се стори глупав въпроса, но къде се намира този ресурсен център, може ли малко повече информация зя обучението.
Благодаря

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт