Колко предварително започва подготовката за раждането?

  • 1 286
  • 18
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 135
Здравейте мили мами!
 Предстои ми раждане през декември /поточно термина ми е на 01.01.2008/,но за сега се очертава да е секцио и затова казвам през декември.Моля мамите преминали през това да ми кажат какво и колко време преди събитието е добре да се започне с най-необходимите неща т.е тези които са за родилното и за след това.И споделете моля ви кое наистина има смисъл да се купува и какво не ?
Предварителни благодарности на всички и леко раждане на всички които са в очакване

# 1
  • Мнения: 3 478
Тук има безброй теми  какво точно ще ти трябва за родилното и за след това. Може и да са ковнати, архивирани някъде, незнам, аз не съм карала по списъци. А кога да започнеш с подготовката си е лично твое решение. Аз първият път започнах още в 6-та седмица. Всичко ми беше готово доста преди да родя.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 787
Аз започнах да купувам от края на 5-ти месец.Докато се роди бебето,бяхме взели всичко необходимо-дрешки за 2-3 месеца,количка,креватче,играчки,памперси,термометри,ваничка и всякакви аксесоари.Вкл.и разни мазилца,козметика.
Пусни търсачката Peace

# 3
  • Мнения: 3 537
Като се роди бебо,купихме само количката.Всичко друго си бях купила предварително.

# 4
  • Мнения: 478
В средата на седмия месец купих всичко за бебо и си стегнах багажа за болницата  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 9 973
Като се роди бебо,купихме само количката.Всичко друго си бях купила предварително.
на нас свекито за подарък Mr. Green

# 6
  • Мнения: 11 003
Започнах да пазарувам от 4-тия месец и 1 седмица преди секциото ми всичко беше готово. Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 4 587
Като се роди бебо,купихме само количката.Всичко друго си бях купила предварително.

И ние така.
А багажът за родилното го стегнах в началото на деветия месец. Peace

# 8
  • Мнения: 1 919
аз започнах да пазарувам края на 6 ти началото на 7 месец

# 9
  • Мнения: 3 537
Като се роди бебо,купихме само количката.Всичко друго си бях купила предварително.
на нас свекито за подарък Mr. Green
Е,то и на нас баща ми за подарък.При нас има традиция,на който кръстим детето,той да купи количката.Голямата я кръстих на свекара и той купи количката,малката пък на моя баща и така... Party

# 10
  • Мнения: 422
 newsm78  нали уж, нищо не трябва да се купува предварително на бебо,, ?? и аз искам да ходя на пазар  smile3511 ама всички ми казват , че е мноо рано,,, а аз искаммммммммммммммм да купувам за бебо,разни нещаааааааааааааааа   ,,,, smile3515

# 11
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Аз багажа си го стегнах още в 7-мия месец, понеже имах скъсена шийка на матката, трябваше постоянно да лежа и имаше вероятност бебко да тръгне по-рано. Grinning
Иначе във форума има доста теми какво точно да си подготвиш за родилния дом. Това са, най-общо, тоалетни принадлежности, няколко нощници, кърпи, превръзки, за бебчо - памперси и мокри кърпички.
По отношение на покупките, ние също взехме количката, чак когато ни изписаха. С всичко останало се бях снабдила предварително.
Успех и леко раждане!  bouquet

# 12
Бях си приготвила   всичко в края на 5месец

# 13
  • Мнения: 689
Още от 6-ия месец започнах да пазаря по малко. До края бях подготвила всичко с изключение на количката.
А когато влязох в 9-ия месец си стегнах и багажа за болницата.

# 14
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Аз лека полека през цялата бременност си взимах туй и онуй. В началото на 9-тия месец вече бях спретнала багажа и всичко за бебока. Чантичката си я пререждах поне 10 пъти и все се чудих дали нещо не съм пропуснала. Това което бях забравила или не ми достигна ми го носеха съпружеството и майка ми.
Успех и леко раждане!

# 15
  • Велико Търново
  • Мнения: 269
Започнах истински да се глася едва когато излязох в болнични преди раждането и то най вече като влязох в деветия месец, но и тогава нищо кой знае какво не съм купувала, количката и ваничката ги купихме след като се роди, дори дрешките за изписването свеки ги купи след раждането. Преди това си нагласих моите принадлежности за родилното, имах малко дрешки, завещани от бебето сестра ми и с тях се оправях на първо време. Може би съм малко суеверна, знам ли! Simple Smile

# 16
  • Мнения: 93
 Аз започнах да пазарувам, когато излязох болничния 45-те дни преди раждането. Мятах се в колата, вземах кумата си и двете с нея обикаляхме. Нейното дете беше тогава на 2 години и тя беше направила списък за всички необходими неща за бебока, който ми бяха стшно полезни и нищо от това не ми беше излишно. Така че ако можеш се посъветвай с някоя мама, която има не много голямо дете и на която всичкой е още "прясно" Simple Smile

# 17
  • Мнения: 5 026
Като влезох в 9 месец, купихме всичко.

# 18
  • Мнения: 22 414
Бях започнала да пазарувам от четвъртият месец и така до седмият имах всичко. Добре, че го бях направила и не слушах бабини диветини, че се купувало когато бебето се роди.
Моята госпожица се роди в 32ра седмица.
Разбира се пазаруването за болницата го бях оставила накрая. ))) Та майка ми и баща ми тичаха да взимат необходимите неща.
Според мен е добре човек да е подготвен, или поне да има представа кое от къде да вземе и т.н. Случва се всичко и покрай безпокойствата за детето, ако се роди по-рано, не ти е точно до пазаруване.

Общи условия

Активация на акаунт