Quinny & Maxi-Cosi

  • 2 262
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 717
Фрий Стайл няма да е, ама нещо се замислям вече за Спийди-то Thinking Иначе, за летен вариант и аз зъдължително ще ползвам Зап Peace, живот и здраве

# 16
  • Мнения: 4 668
А за Freestyle - изобщо не ми спира окото - не само тежка и неудобна , ами тясна и тромава....
Тя е стар модел , както вече казах , но това , че е тясна ме разсмя искрено . Нещо си се объркала  Joy

Виж Бъз-а наистина е тесничък , но не съм забелязала да ми е проблем . Синът ми е на 2.5 г. и още го ползвам понякога - събира се спокойно вътре  Sunglasses
А и ако имаш Бъз , Zapp- а се обезмисля . Бъз - а е достатъчно лек и компактен . Т.е. съветвам авторката да помисли дали да дава пари за Спийди и после да го сменя със  Zapp !

Всеки си решава сам , де . За това имаме различни вкусове !

# 17
  • София
  • Мнения: 717
Всеки си решава сам , де . За това имаме различни вкусове !

Аз точно затова и питам! Затова е и темата, да ме посъветвате Hug, та накрая да се спра на нещо и да купя. И да питам пак, на Спийди-то дръжката регулирали се, както при Бъз-а и коя е по-широка от двете?

Последна редакция: вт, 16 окт 2007, 15:01 от GoldenEyeful

# 18
  • София
  • Мнения: 847
Аз съм с Бъз, от стария модел. За ширина - няма проблеми, синът ми е 10 кг на 6 м. и има още много място къде да се шири. Това не е проблем. Проблемът е в предното малко колело, което се върти и улеснява завиването на количката. Да ама улесняването се случва само в мола - по улиците си е жива мъка - където срещне препятствие (разбирай навсякъде), колелото застава накриво и край, буташ, буташ ама не става. Затова съм си го застопорила и улесняването със завиването ми отиде на кино. Като е застопорено по-смело минава по разбитите тротоари и не "забива" на всяка крачка. Да вметна, че живея в Лозенец, а не по някои чукари.
Другият проблем е малкият и нисък багажник - все ще има какво да носиш в багажника - и ти имаш кака, та в багажника все носим играчки, кърпички, вода, яке и т.н. При всяко слизане от тротоар или стълби багажникът се просурва и трябва да внимаваш да не ти изпадат нещата. Ако пък решиш да си напазаруваш, трудно ще си вместиш хляб и няколко други продукти отдолу.
Другият проблем - колкото и да е измислено, детето все пак спи с краката нагоре - моето спи, не че не му е комфортно, ама изглежда странно и прави впечатление.
Друг проблем - вероятно само мой - по-висока съм (респективно по-дълги крака)  и като вървя си ритам чантата  Mr. Green, трябва да опъна дръжката до край и малко да внимавам какви крачки правя, за да не я ритам.
Друго не се сещам, но не бих препоръчала Бъз. Аз я взех, защото имах кош Дрийми и столче за кола Макси Кози от каката и по този начин все пак оползотворих нещо. Каката ми беше с Куини Fashion и бях много по-доволна, голямото предно колело минаваше като всъдеход пред всякакви препятствия, ама нали морално остаряла и дрън-дрън, купихме нова.
Ако ще купуваш комплект всичко с кош и столче и т.н., по-добре разгледай Jane или някакви други, които са на пазара, не съм запозната.
Иначе само Бъз без кошчета струваше 920 лв. + 40 лв. за багажник.

# 19
  • София
  • Мнения: 717
Аз съм с Бъз, от стария модел. За ширина - няма проблеми, синът ми е 10 кг на 6 м. и има още много място къде да се шири. Това не е проблем. Проблемът е в предното малко колело, което се върти и улеснява завиването на количката. Да ама улесняването се случва само в мола - по улиците си е жива мъка - където срещне препятствие (разбирай навсякъде), колелото застава накриво и край, буташ, буташ ама не става. Затова съм си го застопорила и улесняването със завиването ми отиде на кино. Като е застопорено по-смело минава по разбитите тротоари и не "забива" на всяка крачка. Да вметна, че живея в Лозенец, а не по някои чукари.
Другият проблем е малкият и нисък багажник - все ще има какво да носиш в багажника - и ти имаш кака, та в багажника все носим играчки, кърпички, вода, яке и т.н. При всяко слизане от тротоар или стълби багажникът се просурва и трябва да внимаваш да не ти изпадат нещата. Ако пък решиш да си напазаруваш, трудно ще си вместиш хляб и няколко други продукти отдолу.
Другият проблем - колкото и да е измислено, детето все пак спи с краката нагоре - моето спи, не че не му е комфортно, ама изглежда странно и прави впечатление.
Друг проблем - вероятно само мой - по-висока съм (респективно по-дълги крака)  и като вървя си ритам чантата  Mr. Green, трябва да опъна дръжката до край и малко да внимавам какви крачки правя, за да не я ритам.
Друго не се сещам, но не бих препоръчала Бъз. Аз я взех, защото имах кош Дрийми и столче за кола Макси Кози от каката и по този начин все пак оползотворих нещо. Каката ми беше с Куини Fashion и бях много по-доволна, голямото предно колело минаваше като всъдеход пред всякакви препятствия, ама нали морално остаряла и дрън-дрън, купихме нова.
Ако ще купуваш комплект всичко с кош и столче и т.н., по-добре разгледай Jane или някакви други, които са на пазара, не съм запозната.
Иначе само Бъз без кошчета струваше 920 лв. + 40 лв. за багажник.

Queenmabb, много благодаря за подробните разяснения!  bouquet Кога порасна малкото, как лети времето! Simple Smile Ами твърдо съм решила, че ще е Куини, но може би везните клонят повече към Спийди. Thinking Ще отида в магазина и на място ще тествам. Simple Smile А иначе за краката и височината, много хубаво  Mr. Green, но не мога да се похваля със същото. Wink Ще нагаждам  hahaha Laughing

# 20
  • Мнения: 1 650
Ще отида в магазина и на място ще тествам.

е те това не можах да си го представя как ще стане тестването
 Joy

# 21
  • София
  • Мнения: 847
Да, иди на място и ги огледай добре. Все пак не е толкова мрачно положението с Бъз.а, просто не е практична и това си е. Направо понякога не ми е приятно да я бутам. Също така разстоянието между задните й колела е по-широко от на повечето колички, така че виж даи ви влиза в асансьора - нашия хем е на стара кооперация, а количката едва влиза, на косъм.
Но пък поне не се е разскърцала - много майки се оплакват, че им скърца.
Иначе аз избрах десена Papillon, синьо и зелено, разкошна комбинация, ама твоята лентичка, ако пак е оцветена в розово, има и дамски еквивалент - розово и зелено.

# 22
  • София
  • Мнения: 3 688
И аз съм се спряла на Спидито,има чудесни цветове за 2008 година:)

# 23
  • Мнения: 1 045
 И аз не съм доволна от Бъз-а . По същия начин като бутам , ритам чантата и трябва да вървя наведена напред. Изключително тежка и неудобна ми е за прибирането в колата , да не говорим , че едвам я събрах в багажника заради задните колела  ooooh! Все още сме със Дрими но не знам дали ще изтърпя да я бутам докато сменим със стандартния кош  Tired За колелото същите неща мога да кажа  ooooh! Вече се чудя дали да не я сменя със Спиди или с някаква друга но пък нищо не ми хваща окото ....

# 24
  • Мнения: 678
Аз съм със Спиди - бутам я вече 1 г 3 м - ама никакви оплаквания...!
ей не мръдна тази количка , не скръцна , не кривна....просто не ми стигат думите да я опиша...
Бъза никога не ми е харесвал - много тесен и неудобрен за дете след 1 г !
Няма какво да се двоумиш , да тестваш и прочие....
вземи си Спиди и ще го споменаваш при всяка разходка само със суперлативи...!

# 25
  • София
  • Мнения: 3 688
poli искам да те питам проблем ли е било за твоето детенце това че Спидито няма борд отпред и някакси не е в най-седнало положение?

# 26
  • Мнения: 2 122
не съм Поли, ама да си кажа- аз си купих наскоро на Тини лов една играчка тип "дъга", много съм доволна- детето я ползва точно като борд плюс това има музикална играчка, при първа възможност ще снимам  Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 717
Благодаря на всички за разясненията!
Queenmabb, да розово е щъркелчето, непременно ще разгледам тази комбинация. Благодаря ти отново за всичко! Hug

# 28
  • Мнения: 678
poli искам да те питам проблем ли е било за твоето детенце това че Спидито няма борд отпред и някакси не е в най-седнало положение?
имаше един момент когато беше на 9-10 мес аз чувствах че ако има борд отпред ще й е по-лесно да стои седнала , защото в тази възраст нямаше достатъчно сили да се се наклони напред и да седне от раз, а все се напъваше и скимтеше....
но след като мина този период виждам дори че без борд е много по - добре ( на приятелката ми едната например с Бъз - целия Борд е нагризан [/size , а на друга с обикновенна количка вечено е мазен и мръсен яд ме е чак да го гледам )
А за това че не е в пълно седнало положение-ами тя винаги си стои  изцяло в седнало положение и като умалее си полягва на зад.
ето :
http://foto.bg/data/500/P6290080.JPG
http://foto.bg/data/500/P10101102.jpg

# 29
  • Мнения: 525
Oф, и аз Бъз та Бъз:)
Ама сега - същите проблеми с прибирането в колата и тежестта. А, да не забравя и асансьора - добре. че имам подземен гараж.
Бих Ви посъветвала да разгледате внимателно позициите на различните столчета за кола, които се предлагат, тъй като аз така и си останах с убеждението, че MAXI COSI не е наай - добрия вариант. Макар че сме с него. Но моята принцеса е на почти 3 месеца, а крачетата й вече стърчат. Такива работи..Simple Smile
Успех! Hug

P.S. Забравих: доколкото знам кошът DREAMY бил излишен. Така бях посъветвана и нищо чудно и Вие да го чуете. Не го взехме. Впоследствие се допитвах и до педиатъра, и до ортопед, и т.н. - уж нямало проблем да си ползвам коша за кола за разходки, защото гръбнакът на бебето не бил прав и някакви такива обяснения, които не помня в детайли, нооо аз не съм мн сигурна.

Общи условия

Активация на акаунт