Температура и кърмене

  • 1 253
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 47
Какво се прави, ако поради недостатъчно изцеждане вдигнеш температура 38.5?
Може ли майката да вземе нещо, което да не вреди на детето?
В родилното май им правят инжекция с течен аналгин, но в случая тази мама тъкмо са я изписали, бебчо е на 10 дни.

# 1
  • Мнения: 1 672
оооооо позната история.
Аз бях с температура 40.3
пих антибиотик заедно с него и инжекции ми биха и накрая нищо не можа да се оправи.
Пожелавам успех и дано всичко мине нормално и бързо да се оправи

# 2
  • Мнения: 982
Мисля,че аналгин по време при кърмене не се позволява.Температурата не е много висока,с парацетамол ще може да я свали.Парацетамолът е разрешен.

# 3
  • Мнения: 589
Щом има температура, си е възпаление. И трябва да се лекува не само температурата, а причината. Иначе може да стане хронично и да й отрови живота.

Ето какво към чела за такива случаи във всичката литература дето ми е попадала:

- масаж на гърдата няколко пъти на ден - за да се раздвижи застиналото мляко
- топли компреси - за да се "разтопи" млякото
- изцеждане на гърдата
- не трябва да се спира сученето - няма защо да лишава бебо от кърма, а и за самата гърда е добре да се издърпва млякото
- да се освободи от напрежението - никакви тесни дрехи, никакво притискане с пръст по време на сучене и други подобни. Ако гърдите са тежки - да се осигури "подкрепяне" - със сутиен или по друг начин, но без да стяга

На мен тези методи ми помогнаха да предотвратя на няколко пъти възпалението.

Разбира се, този съвет изобщо не изключва консултация с лекар. Всеки организъм е индивидуален и във всяко състояние са намесени още фактори, които трябва да бъдат преценени от специалист.

# 4
  • Мнения: 184
След всички гореизброени методи и консултации с няколко лекари, единственото, което ми помогна бяха компресите с риванол -  няколко пласта памук, напоени с риванол се слагат върху гърдите, но трябва стоиш по-дълго време - може и час.

# 5
  • Мнения: 2 467
Цедене и кърмене. Най-лесно ще помогнат. Топъл компрес на гърдата , за да слиза по-лесно кърмата.
Аз имах така Т + буци под мишниците. Много яко цедене за 2-3 дни оправи работата. Под топлия душ също е по-лесно цеденето.

Последна редакция: нд, 14 окт 2007, 23:26 от Jes

# 6
  • Мнения: 4 380
топъл компрес преди цедене и СТУДЕН след цедене Peaceминала съм по тоя път и знам че след кърмене помагат много охладени и надрани зелеви листа-компрес.аз пиех панадол за бебета изчислен за моето тегло за температурата и кърмех през час.
много е важно да сте сигурни че температурата е от гърдите а не от нещо друго .за това трябва да я види лекар.ако не може да се цеди на ръка вземете помпа.
при мен всичко беше от гърдите и отшумя за 2-3 седмици.

# 7
  • Мнения: 1 674
цедене му е майката,а след това студени компреси.  Simple SmileУспех!

# 8
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
Абсолютно цедене му е майката  Peace
Два пъти вдигах температура в началота 38,5 през нощта. И двата пъти с цедене се оправих. На сутринта бях като нова. Въпросът е да се започне веднага като усети, че има температура, а не да се изчаква положението да стане по-лошо. Аз се цедях с помпа, но на мен ми течат гърдите много (все още теча ужасно, в чудо съм се видяла). Ако има запушени каналчета или е трудно с помпата, наистина под горещия душ на ръка нещата ще станат.
Успех и дано по-бързо се оправи.

# 9
  • Мнения: 421
А ... ако не е проблема в запушени канали и буци?
Аз мисля,че е следното"
Имам много кърма и вечер преди да си легна се цедя до дупка,за да мога да изкарам до към ... 7ч сутринта. Снощи направих същото,гърдите ми омекнаха и аз явно съм легнала леко в/у едната гърда,защото се събудих в 2.30 с доста силни болки в нея и температура.Явно от 22.00 до 02.30 се е пълнила...пълнила и в един момент не е издържала тежестта на тялото ми. По обед вдигнах 41.5 ... сега съм я свалила до 38.5 с два параетамола. Колко парацетамола мога да пия на ден,ако кърмя?

# 10
  • Мнения: 61
Може би за лекарствата трябва да се посъветваш с лекар. По отношение на температурата, доколкото знам с температура не бива да кърмиш, защото детето може да получи разстройство.  Това ми казаха на мен,докато кърмих. Надявам скоро да се нормализират нещата при вас!  bouquet

# 11
  • Мнения: 2 829
С температура може да се кърми, нищо не му става на бебето-изпробвано!
Просто аз, опитай се да цедиш по-малко-нали знаеш, че колкото повече цедиш, толкова повече мляко произвежда организма ти и проблема се задълбочава. Разбира се, когато има бучки в гърдите, запушвания или температура се цеди/кърми докато не се оправят нещата, но ако всичко е наред е хубаво да цедиш само при нужда и само до облекчение, а не до последно.
Може също да пиете лецитин-той е хранителна добавка и не е вреден, не позволява да се образуват мастни капчици, които да запушат каналчетата.
Просто Аз, може да опиташ да се будиш по 1 път през нощта и да изцеждаш малко, или да слагаш бебето да суче-поне докато нещата се оправят и спрат да ти се получават такива запушвания.
Иначе другите мами са дали добри съвети-топли компреси преди кърмене (много е удобно да се сипе топла вода в/у памперс, като изстине компреса го врътвате в микровълновата за малко и пак), студени след, парацетамол за сваляне на температурата (мисля, че през 4 часа може да се пие), много КЪРМЕНЕ и цедене след кърменето, докато се оправят нещата. След това-намалете цеденето и постепенно спрете да цедите-това е напълно излишна хамалогия!!!

# 12
  • Мнения: 421
Ами ще цедя колкото мога сега... аз бучка не напипвам,нито пък гърдите ми са напрегнати - дори са доста по-меки от друг път  Rolling Eyes  ...но не знам какво е станало. Зная,само,че едната ме боли (може запушен канал да е)... и имам супер температура. Ей сега отивам да се цедя,дано да се оправят скоро нещата,че не знам какво ще правя

# 13
  • Мнения: 2 829
Просто аз, прочети и статиите в Библиотеката за мастит- ако температурата се задържи повече от 24 часа тичай на лекар. Аз направих мастит когато малкия беше на 5 месеца (ударих си гърдата в кошчето за кола и получих запушване) и се наложи да пия антибиотик-да знаеш, че може да се лекува мастит и да продължиш с кърменето!!! (защото има лекари, които казват да не кърмиш докато не мине мастита).
Дано се разминеш леко, но и другото не е страшно де, наистина е гадно 2-3-4 дни, ама минава!
 Hug

# 14
  • Мнения: 2 829
А, забравих, хубаво е НА ВСЯКО кърмене да даваш първо засегнатата гърда на бебето!

Общи условия

Активация на акаунт