Нали не е от имунизацията?

  • 822
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 654
В сряда сложихме трети прием ДТК и полиомиелит ( с Пентаксим). В петък срещу събота започна да се дави от сополи. В събота срещу неделя вдигна 38.1. Днес нямаше, до сега. Сега вдигна 38.2 пак, дадох панадол. Свали я до 37.6.Хремата като че ли малко е понамаляла.
Има надути венци от около седмица- седмица и половина, но никъде не пробива зъб.
Гадната ми педиатърка не си вдига телефона и аз пощурявам от притеснение да не се е заразила с някоя от петте болести, срещу които я имунизирахме.
Някой има ли идея...

# 1
  • Мнения: 2 197
Спокойно, напълно е нормално да вдигне температура след имунизацията. Доколкото знам при доста деца се случва (моето не е от тях). Не е чак толкова висока, а и твоята педиатърка все пак е в някой здравен център, където не може да няма телефон за спешни случаи. Не се притеснявай излишно, в краен случай винаги можеш да го заведеш и в частен кабинет, те нямат почивен ден.

# 2
  • Мнения: X
В сряда сложихме трети прием ДТК и полиомиелит ( с Пентаксим). В петък срещу събота започна да се дави от сополи. В събота срещу неделя вдигна 38.1. Днес нямаше, до сега. Сега вдигна 38.2 пак, дадох панадол. Свали я до 37.6.Хремата като че ли малко е понамаляла.
Има надути венци от около седмица- седмица и половина, но никъде не пробива зъб.
Гадната ми педиатърка не си вдига телефона и аз пощурявам от притеснение да не се е заразила с някоя от петте болести, срещу които я имунизирахме.
Някой има ли идея...

И Ванко се разболяваше след последните имунизации......точно на Нова Година беше с 39.5 температура, и гнойна ангина, след имунизация предните дни. От моето педи знам, че и да се "зарази", не се разболява точно от същата болест за която е ваксиниран а нещо подобно на нея. Просто е някаква реакция на организма може би.

# 3
  • Мнения: 2 757
И моят син след третата имунизация със същата ваксина вдигна 40 градуса. Ама при него беше само температура и беше ясно, че е от ваксината, щото се появи няколко часа след нея и то за пръв път през живота си вдигна температура. Затова съм решила повече никакви имунизации. Това дето викат, че било нормално да се вдигне температура от ваксина изобщо не ме успокоява. То е нормално от много вируси и болести да се вдига температура, даже  и да се умира, ама мен това кво ме грее. Повече зорлям нямам намерение да си заразявам децата, и без това достатъчно си боледуват. Освен това вирусите не са никак безопасни, дори ги изтъкват като една от причините за редица ракови заболявания

# 4
  • Мнения: 654
Май е грип, да ви кажа- получи и някакво леко разстройство. Ама аз също се тръшнах #Cussing out.
Я кажете- снощи нямаше Т, но й дадох панадол- 3 гр. (за нея трябва5), за да не вдигне, а и заради носа. Ако и днес не вдигне мисля довечера де не давам. (дадох, защото ми вдига точно през нощта)Какво ще кажете?
А връзката с имунизацията- според мен тя се разболя точно защото беше имунизирана. нали имунната система отслабва..

# 5
  • Мнения: 2 082
панадол се дава при нужда и се дават точните милиграми за възрастта-не повече или по-малко...

# 6
# 7
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
Май е грип, да ви кажа- получи и някакво леко разстройство. Ама аз също се тръшнах #Cussing out.

Разбира се. Да не е грип, пипнала е нещо вирусно. Не е задължително изобщо да има връзка нито с имунизацията, нито с подутите венци.

Общи условия

Активация на акаунт