Нова тема:))Чешки мамчета и дреборанчета-5

  • 32 366
  • 288
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 493
Здравейте мамчета Hug
Миленка и аз мисля,че няма проблем тук да ти издадат книжка.Доста наши познати караха курсовете тук и направо от тук им издадоха книжки.Ние сега като се приберем в БГ мъжът ми ще кара курса там,защото ще му е по лесно.
Айде аз бягам,че трябва да се храним.
До скоро Hug

# 271
  • Чехия
  • Мнения: 97
Zdraveite mam4eta i bonbon4eta-hvanal me e takav marzel 4e kato imam svobodno vreme gledam da poljagvam  Mr. Green ta ne mi ostava vrema da drasna njkoi red.Raja ot v4era si ima obi4ki-to beshe rev to beshe 4udo,napravo po edno vreme vzeh da sazaljvam.Ama za sega se spravj-na plazka ve4e sigurno ne ja boli ve4e.
Milen4e ne znam kak e vaprosa s knizkata no dever mi njma travali a tuk izkara vsi4ki kategorii-sega e shofior na tir
Ina4e pri nas e normalno-dezata zlobat nie ve4e si govorim sami i taka Crazy.Aide zeluvki na vsi4ki   bouquet
Zabravih da 4istetia rozdenite dni deto minaha-DA STE ZIVI I ZDRAVI VSI4KI  Hug

# 272
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Привет ..   bouquet
Миленче не е проблем, аз също си карам книжка тука.. струва май 8 000 кр. иначе книжката се издава направо от тук ..за седмица е готова...след като си взела изпитите. Ти нищо не правиш всичко си прави автошколата...
Мишо също си я сменява ...даде я на бившата ни хазайка, (тя има автошкола) и тя каза че Бг книжката му се дава в КАТ тука и те я  пращат в Бг а от тук му издава нова.

Ели, браво за Емката..щом само с тати е пътувала  Peace

Верето е малко болничка...ама иначе не и пречи да  е като пушка за секунда се изправя и вече няма мърдане все зад гърба и съм че..да не тупне като крушка.
поздрави от нас   bouquet

# 273
  • Мнения: 6 390
Миленке
цз и бг си признават шоф.книжки на взаем, така че давай  Wink

# 274
  • Мнения: 55
Здравейте,

Аз влизам колко да се отчета, че сме живи и здрави, но коликите още не ни пускат  Crazy В сряда смених капките Саб Симплекс с Инфакол, но за сега няма ефект. От днес спрях сиренето и кашкавала с надеждата, че може да намалеят коликите малко Praynig Просто вчера и тази нощ много рева. Добре, че днес нашия татко си е вкъщи и той я дондурка. Купихме кенгуру, но май е още много малка за него, въпреки че го дават от 0 месеца . Не пожела да стои в него. Голям рев му удари и я извадихме. За сега се носиме в нещо като слинг направен от един чаршав, че то ръце не ми останаха да дондуркам. В понеделник май ще купуваме шезлонг и дано да стои в него поне за малко сама. В четвъртък и петък не ме оставяше дори да се нахраня. Като я извеждам навън с количката се кротва. Продължава да мрънка, но поне не реве и по някое време заспива, но пусто е много студено и повече от 20 мин ме е страх да я държа.

Ами това е накратко при нас. Поздрави и гушки на всички дреборанчета  Hug

# 275
  • Мнения: 29
Здравейте най после и от насSimple Smile Hug
Аз докато се сетя да ви честетя новата година ..и тя годината ще свършиSimple Smile Mr. Green
Ние пак сме болни ...или по точно още не сме оздравяли ....от както са почнали болестите вече няколко месеца не е имало ден когато да са били и двамата здрави ...редуват се само ..ужас.
За тия колики да кажа срам несрам Blush.Адам доста ревеше и все незнаех дали го боли нещо.Никакви капки непомагаха.Та винаги когато имаше тия кризи го завивах с пелена като едно време както са им вързвали ръчичките , пусках сушоара или прахосмукачката в стаята където е той и заспиваше до минута LaughingSimple SmileТогава разбирах че всъщност нищо не го боли..Simple SmileМного е хубава книжката Něžná náruč rodičů .Ако някой иска филмчето мога да го кача в multiply.
Аааа и като подхванах книги сега се сетих,че Елито беше писала за Mladí v hajzlu- супер книжка и на мен това ми е първата чешка много добре се четеше ..после си докупих и останалите.
Я да питам нещо нали мога да пътувам до Бг само с личната карта.Паспорта ми свършва на 22.1 а в посолството щели да ми го направят чак след 6мес.
Ели а къде са ви снимките от РД на Емката?

Поздрави и целувки на мъничетата! Hug

p.s.Още нещо да питам майките от Брно.Една приятелка почва работа в някакъв завод за плазмови телевизии някъде в Брно или близо до Брно.Някой да знае как точно се казва тоя завод?

Последна редакция: нд, 13 яну 2008, 09:14 от peti_k

# 276
  • Мнения: 493
Здравейте,
Ние днес се събуждаме от запушен нос пак... Sad Тони пак е със сополки и не може да диша,тази морска вода само му изчиства сополките моментно и после...пак наново.Дано вече се оправи  Praynig
Относно коликите аз общо взето немога да се оплача,но капките и на нас въобще не ни помагаха,давах чайчета или в тежки случаи
затоплях една пелена с ютията и я слагах на коремчето-имаше страхотен ефект  Peace

peti_k-можеш да пътуваш само с личната карта,ние още миналата година февруари пътувахме само с лични карти-нямаше проблем PeaceНо зависи как ще пътувате,ако сте с автобус на сръбската граница може да ви искат паспорти  newsm78

 Поздрави  bouquet

# 277
  • Мнения: 4 717
еии, момичета много ме успокоихте с това за шофьорските курсове, благодаря ви Hug

Пети - незнам как се казва този завод, дори не съм чувала newsm78

Искра - и ние капем физиологичен разтвор и педката ни предписа капки за гърлото за да не направи някоя алергия, че си беше загубила съвсем гласа преди нова година. Всичко идва от сухия въздух в стаите ни... Sad

Ирина - аз капки несъм давала, не смея да се хваля, но Неси като че ли нямаше колики, само тези периоди на растеж ни разказаха играта Embarassed. Кенгуро имаме от самото начало, на Чико, не го харесва много много, от снощи имаме и слинг - шал, с него изобщо не чувствам така тежестта, поне се разпределя и я нося лесно. Но при нас проблема е с излизането, че много ревеше в количката да я вземам на ръце, и то в най-студеното ooooh!

Благодаря на всички за информацията за шофьорските курсове, само да дойде Март и да поотрасне Несито, за да мога да я оставям за по-дълго на тати и започвам Mr. Green Heart Eyes, после ще се похваля и ще почерпя

Цунки на всички  bouquet

# 278
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Привет с днешна дата..
С автобус  не може без пас ...ако е с кола ако нямаш паспорт сърбите взимат 50Е глоба още на границата.  #2gunfire

Момичета ето малко снимки от нас
http://ivalex.multiply.com/photos/album/42
http://ivalex.multiply.com/photos/album/46
http://ivalex.multiply.com/photos/album/45

Хайде ваш ред е да пуснете..да се порадвам на бебчетата.  bouquet

# 279
  • Мнения: 29
Благодаря ви за отговорите...и аз така си мислех.Ще пътуваме до Виена с кола а от там до София със самолет.Така сме го измислили за сега,па да видиме може да излезе нещо друго докато тръгнем.Ще съм сама с децата и малко ме е страх, големия си прави каквото си иска ... Confused
Ванче,Вярката е много сладка ...как помага на мамаSimple Smile.Снимки нямаме,но ще снимам малкото хипопотамче да ни видите зъбките.Отпред няма само отстрани. Mr. Green Laughing
Вече сме 12кг и 75см още само лази по корем и се изправя на крачета.


 Hug Hug Hug

# 280
  • Мнения: 6 390
Здрасти банда

Еййй Пети, ти се сети да драснеш някой ред  Mr. Green
Момичетата вече са казали, през Сърбия ни трябва паспорт, а със самолета няма проблем. Кога ще си ходите и за колко време?

Ванче
голяма смешка Вярка  Mr. Green готви, свири, подрежда  Wink опасна работа е станала май  Grinning

И аз да кажа че кенгуро почти не съм ползвала, защото много неудобно, и за бебе и за мен беше  Rolling Eyes

За сополите да ви кажа че съм страшно доволна от една носо издухвачка Арианна Бейби-Вак се казва

http://www.babyvac.cz/
препоръчвам ви я с две ръце, много съм доволна, само с нея Емата е спала без проблеми като е с хрема...
http://www.emimino.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=12419
http://www.emimino.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic … 02&highlight=

Иринке
времето е сравнително топло, не се притеснявай да я вадиш, към 13-14 я обличай и излизайте, само в мъгла и над -10 не се препоръчва, иначе няма проблеми.

Емата от както се е върнала е с як дрисък, утре ще я водя май при педката...

# 281
  • Мнения: 54
Здравейте всички,

малко ще сменя темата, но имам много спешно питане и се надявам да ми помогнете- става въпрос за връщането на данъците....
От работата ни накараха да попълним бланки за 2007 и 2008 година. Но ми казаха че не мога да кандидатствам за връщане на данъци за отглеждане на дете, тъй като имаме само пршеходни побит. Но чух че имало някакво бЮро където се подавали документи. Линка е:
http://cds.mfcr.cz/cps/rde/xchg/SID-3EA9846D-84922C5A/cds/xsl/237.html?year=

проблема ми е чешкия език- още не разбирам много-много.. newsm78
Бихте ли ми казали дали имам някакъв шанс и какво трябва да направя?
Вие подадохте ли декларации?
Много благодаря,
поздрави   bouquet

# 282
  • Мнения: 4 717
здравей  Ева,
нямам време да гледам линка,който си пуснала, само исках да ти напиша, че на мъжа ми са му отговорили същото, ако си спомняш преди време бяхме коментирали, т.е. без трвали побит сме нон-такс резиденс и неможем да кандидатстваме. На мен ми бяха казали същото мин. година, без да имам дете още, просто подадох формата като формалност, нищо друго. Имаше после слухове, че българи са си върнали някакви данъци чрез часно счетоводно бюро, но аз не вярвам,а ако е истина - то значи са заобиколили закона някак си и са подали невярна информация за побита си,което за мен е твърде рисковано...

нека и др майчета кажат, това е което знам аз Peace

Ванче, да я нацелуваш малката пиянистка Joy Heart Eyes, много е сладка
скоро и аз ще ви пусна линкче, само да стигна до това Wink

Поздрави

# 283
  • Мнения: 6 390
Дечко
аз не съм запозната как стоят нещата с преходния побит, но данъците се подават до края на март, така че има време... или това са други данъци  Thinking

# 284
  • Мнения: 29
И аз много няма да ти помогна,незнам как стоят нещата ...това винаги оправя мъжо.newsm78
А иначе в Бг ще сме от края на март до края на май:) Grinning

Общи условия

Активация на акаунт