Почистване на горна устна?

  • 33 803
  • 107
  •   1
Отговори
  • Мнения: 581
Вече съм решила, че е крайно време да се заема с този въпрос  Wink
Но се чудя как точно да го направя...
Имам малко косъмчета и са почти руси. Иска ми се да е трайно решаване на въпроса, но предполагам, че няма да стане с лазерна епилация. Или бъркам?
Чудя се дали да ползвам някакъв вид кола маска или пък да пробвам с епилатор...
С две думи - приемам всякакви съвети, като начинаеща в тази област  Peace

# 1
  • София
  • Мнения: 5 289
Аз не бих пробвала с епилатор,с кола маска веднъж ми ги маха козметичка и се пъпчосах яко.По принцип ползвам лентичките на Личия с лайка или минерали,доволна съм.Разбира се най-удачния вариант май е фотоепилацията.

# 2
  • Мнения: 2 936
лазерна или фото епилация,май ще е най-доброто решение  Peace

# 3
  • софия
  • Мнения: 2 140
Чувала съм,че руси косъмчета не могат да се премахнат с лазер или фотоепилация,защото не ги улавяла светлината.Аз  лично се чистя с кола маска и нямам никакви ядове.Но наистина първият път може да се появят пъпчици.

# 4
  • София
  • Мнения: 461
Аз ползвам лентичките на Traki. Купих си и Личия, но после бях 3 дни зачервена, а си взех цяла кутийка и сега много ме е яд Confused За фотоепилацията не бих могла да се изкажа компетентно.

# 5
  • Мнения: 157
От колата пъпчасах.
Ходя на козметик и ми ги махат с електрическа пинсета. Козметичката ми е казвала, че колата не е препоръчителна за лице, защото много опъвала кожата и по-лесно тръгвали бръчки...  Crazy

# 6
  • Мнения: 339
Моите не са чак така руси ама съм пробвала почти всякакви лентички , изрусяване, пинсета ама не мога да си се представа така до края на живота си.Боли ме и стра6но се измъчвам при тази мисъл.А иначе и при мен бе6е червено и има и пъпчици леко няма начин.Искам нещо по трайно.Сега съм се навила за фото маи абе голямо мъчение трябва да се намери ре6ение на това  Praynig Praynig

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
С фотоепилация не става ако са руси - пробвах и си стоят. Сега ги махам с коламаска, но винаги пъпчасвам яко. Нямам никакъв избор - или мустак - или пъпки ooooh!

# 8
  • Мнения: 581
Доколкото разбирам май не е препоръчително да пробвам сама, поне първия път.
Ще съм благодарана на координати на проверени салони в центъра или Младост за лазерна или фотоепилация, или пък за почистване с електрическа пинсета, и евентуално цени   bouquet

# 9
  • София
  • Мнения: 650
Да- електрическата пинсета е добро решение според мен - струва - 5-7 лв и ефекта е доста добър (като изключим зачервяването- но то отминава за ок 2 часа). На мен лично ми порастват отново косъмчета  след повече от месец и половина след електрическа пинсета.

# 10
  • Мнения: 339
За тази пинсета не бях чула.Боли ли и къде може да се намери такава...(бУРГАС)

# 11
  • Мнения: 157
Електрическа пинсета има във всеки козметичен салон. (7-8лв.)
Боли малко, но не чак толкова много. Мен ме боли най-много в основата на носа. Не ми се зачервява кожата.
Косъмчетата поникват след около месец-месец и половина.

# 12
  • Мнения: 189
Аз ходя на лазерна епилация, доволна съм, но моите косъмчета не са руси, така че, не знам дали ще ти подейства. За около месец израстват отново.

# 13
  • Мнения: 1 243
А от къде може да се закупи такава ел. пинсета, или я има само в козметичните салони? Ако е добър вариант , предпочитам да си я ползвам вкъщи Thinking

Иначе и аз знам, че фотоепилацията не е подходяща за жени с руси косми, прости нищо не става. Аз ползвам лепенките на Стреп/май така се казваха  newsm78/ , но после винаги дооскубвам с пинсета. Все нещо остава...

# 14
  • Мнения: 1 541
Ами аз си ги махам с най- обикновена пинсетка- скуб, скуб  Twisted Evil Лазерна няма да стане, а кола не се препоръчва да се прави там, защото предразполагала към появата на бръчици във времето....Не е болка за умиране- както веждите, така и с това се свиква  Peace

# 15
  • Мнения: 1 368
Да споделя и моя опит - фотоепилация на светли косми - ЗАБРАВИ! Ще си дадеш парите на вятъра. Миналата година - аз тъпо и упорито ходих на 6 процедури(общо около 120лв) и какво сега ходя на 10 дни да ги махам с коломаска. Тя козметичката изрично ме предупреди,че в моя случай няма да хване фотоепилацията, но кой да слуша.... Embarassed

Сега като чета се замислям за тази ел.пинсета .... newsm78

# 16
  • Мнения: 581
Аз ходя на лазерна епилация, доволна съм, но моите косъмчета не са руси, така че, не знам дали ще ти подейства. За около месец израстват отново.
А защо израстват пак след месец? Идеята на този вид епилация не е ли по-трайно обезкосмяване???

Ами аз си ги махам с най- обикновена пинсетка- скуб, скуб  Twisted Evil Лазерна няма да стане, а кола не се препоръчва да се прави там, защото предразполагала към появата на бръчици във времето....Не е болка за умиране- както веждите, така и с това се свиква  Peace
Сигурно и аз така ще действам след това, но ми се иска първият път да е професионално почистването  Wink

Пак да попитам за координати на салон с ел. пинсета /за някой проверен питам/? Много се бях навила за лазерна или фотоепилация, даже преди малко проверих цените в Пикасо, но като Ви чета мненията, май няма да има смисъл при мен.

# 17
Абсолютно подкрепям електрическата пинсета. Трайността е 1-1,5 месеца. След три-четири махания косъмчетата се разреждат и силно изтъняват. Всяка следваща процедура става по-кратка. И не е болезнено.

# 18
  • Мнения: 1 243
http://www.get.bg/catalog/product_info.php?products_id=19199

В гет.бг има някаква. Някой ползвал ли я е, да каже дали е надеждна?  Rolling Eyes

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 225
http://www.get.bg/catalog/product_info.php?products_id=19199

В гет.бг има някаква. Някой ползвал ли я е, да каже дали е надеждна?  Rolling Eyes
Това е най-обикновена пинсета ,само има лампичка за по-добро осветяване.
По темата- от коламаската ми излизат пъпки.Също и от всякакви готови ленти.Докато завяхнат и изчезнат пъпките ,космите вече са се показали.От електрическа пинсета пък ми се разранява кожата.За фотоепилация също не съм подходяща.За сега се справям с обикновена пинсета-вярно остава по някое косъмче, но поне не съм пъпчасала.За съжаление все още не съм намерила идеалното решение на този въпрос!

# 20
  • Мнения: 189
Аз ходя на лазерна епилация, доволна съм, но моите косъмчета не са руси, така че, не знам дали ще ти подейства. За около месец израстват отново.
А защо израстват пак след месец? Идеята на този вид епилация не е ли по-трайно обезкосмяване???

Да, но не става от първия път. Идеята е, че след всяка процедура ти остават все по-малко косми. Лазерът действа с импулс, който унищожава част от косъмчетата, а останалите изгаря. Тези, изгорелите изникват след около месец. Бавна процедура е, в смисъл, във времето. Ходи се през 4-5 седмици и са необходими поне 10 пъти, в зависимост от типа на космите.

# 21
  • Мнения: 982
На мен козметичка ми ги маха с конец.Пак се отскубват косъмчетата.Начинът е много интересен,но не мога да се сетя как да го обясня.Усуква много силно един конец прекарва го над горната ми устна,конецът прихваща косъмчетата и ги отскубва.Става много бързо.
Подозирам,че е ориенталски метод,козметичката е туркиня. Simple Smile

# 22
  • Мнения: 157
http://www.get.bg/catalog/product_info.php?products_id=19199

В гет.бг има някаква. Някой ползвал ли я е, да каже дали е надеждна?  Rolling Eyes

Честно казано, не знам как изглежда ел. пинсетата.  Embarassed
Лежа си със затворени очи докато ме скубят и никога не съм я виждала.  Rolling Eyes
Но когато се пуска тока по косъма се чува шум сякаш козметичката натиска някакъв педал под стола... Ох, как го обясних само  ooooh!

# 23
  • Мнения: 581
На мен козметичка ми ги маха с конец.Пак се отскубват косъмчетата.Начинът е много интересен,но не мога да се сетя как да го обясня.Усуква много силно един конец прекарва го над горната ми устна,конецът прихваща косъмчетата и ги отскубва.Става много бързо.
Подозирам,че е ориенталски метод,козметичката е туркиня. Simple Smile
Да, права си - метода е ориенталски  Peace
Една колежка на снаха ми й показа този метод /а колежката е туркиня/, но аз не съм сигурна, че ще мога да го направя сама на себе си.


Честно казано, не знам как изглежда ел. пинсетата.  Embarassed
Лежа си със затворени очи докато ме скубят и никога не съм я виждала.  Rolling Eyes
Но когато се пуска тока по косъма се чува шум сякаш козметичката натиска някакъв педал под стола... Ох, как го обясних само  ooooh!
А в кой салон ходиш?

# 24
  • Мнения: 3 459
Ползвам лентите на Strep с течни кристали,резултата не е кой знае колко траен,ама вече незнам до какъв метод да прибегна.

# 25
  • Мнения: 982

Една колежка на снаха ми й показа този метод /а колежката е туркиня/, но аз не съм сигурна, че ще мога да го направя сама на себе си.
И аз не бих могла сама да го направя. Joy

# 26
  • Мнения: 581
Да споделя и моя опит - фотоепилация на светли косми - ЗАБРАВИ! Ще си дадеш парите на вятъра. Миналата година - аз тъпо и упорито ходих на 6 процедури(общо около 120лв) и какво сега ходя на 10 дни да ги махам с коломаска. Тя козметичката изрично ме предупреди,че в моя случай няма да хване фотоепилацията, но кой да слуша.... Embarassed
Vi4ito, a кога би трябвало да се прояви ефектът според теб /или козметичката/ в случай, че процедурата действа?
Още се колебая какво да пробвам... Чудя се след коя процедура би трябвало да се разбере дали при мен лазерната епилация има ефект? Веднага ли се вижда или се чака известно време, за да се забележи ефектът?

# 27
  • Мнения: 569
Аз ползвам лепенките Taky, но след 1-2 седмици избиват отново. Пробвала съм и с изрусяване-но пък на светлината много се виждат...Бях си купила и лепенки Стреп, но никак не съм доволна от тях.

# 28
  • Cофия
  • Мнения: 1 212
от лентичките аз се изприщвам Sad

# 29
  • Мнения: 1 368
breeze по принцип след всяка процедура (фотоепилация) трябва да намалява количеството на окосмяване. Те изгарят някак си и не растат отново. Но когато са по-светли - не се получава. По думите на козметичката - успеваемост има почти 90% в зоната на подмишници и слабини(защото там окосмяването е тъмно).

# 30
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
Излизам на терасата с малката. Заставам на позиция в която слънцето ме огрява по-добре и започвам да си скубя косъмчетата с пинсетка.  Mr. Green
Или използвам лентички както дойде.

# 31
  • София
  • Мнения: 1 914
На мен козметичка ми ги маха с конец.Пак се отскубват косъмчетата.Начинът е много интересен,но не мога да се сетя как да го обясня.Усуква много силно един конец прекарва го над горната ми устна,конецът прихваща косъмчетата и ги отскубва.Става много бързо.
Подозирам,че е ориенталски метод,козметичката е туркиня. Simple Smile

A отдавна знаех за този метод (threading), но във форума имаше тема с координати на козметички, умеещи този метод и сега си ходя редовно- на 2-3 седмици. Може и по- рядко, ама аз си ги виждам и се дразня и затова ходя на толкова време. Методът е много добър- без опъване, без зачервяване, без пъпки. Wink

# 32
  • Мнения: 982
Методът е много добър- без опъване, без зачервяване, без пъпки. Wink
Точно за това го предпочитам!

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 5 914
години ги махах с кола маска или лентички и ВИНАГИ се изпъпчвах  Sad Последните месеци обаче си ги махам с депилатоар специално за зоните на лицето, мирише неприятно, но пък НИКОГА с него не ми излязаха пъпчици, а и е пъти по-бързо и безболезнено от пинсетата  Wink

# 34
  • Мнения: 1 368
години ги махах с кола маска или лентички и ВИНАГИ се изпъпчвах  Sad Последните месеци обаче си ги махам с депилатоар специално за зоните на лицето, мирише неприятно, но пък НИКОГА с него не ми излязаха пъпчици, а и е пъти по-бързо и безболезнено от пинсетата  Wink
Какъв е този депилатор, заинтигува ме? Марка, модел ....На колко време ги махаш с него?

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 5 914
Личия, крем за депилация на лице. Доста популярна марка е, имат и ленти за лице и крака както и крем - депилатоари за крака. Последния път като си купих лентите си взех и крема "за проба" и сега лентичките така си останаха. 50 мл ги използвам вече половин година и не е и до половината. Ползвам го на около 20-30 дни както и колата. Космите ми станаха по-тънки и като че ли не толкова видими.

# 36
  • Мнения: 1 368
ga_aMa_He благодаря за изчерпателния отговор.   bouquet

Още утре ще потърся . Не искам да ползвам ленти - после 24часа,че и повече ходя зачервена. На 10 дни на козметик също ми идва множко. Ще пробвам този вариант.

# 37
  • Мнения: 2 229
С пинсета става добре, но е малко досадно..

# 38
  • Видин
  • Мнения: 168
И аз ще пробвам  PeaceДосега от всичко имах пъпки и вече ми писна.Дано има ефект

# 39
  • Мнения: 581
А имате ли представа след лазерна/фотоепилация получава ли се зачервяване?

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 5 914
момичета, само не прекалявайте със седенето с крем депилатоар. като пише 5 мин значи да са 5 /6-7 най-много/, но в НИКАКЪВ случай 10, че в една друга тема мацката обясняваша как се е изгорила под мишниците и ходи като борец  Sad

# 41
  • Мнения: 2 673
1. Пробвах лазерна при Мая Тачева  - резултата е че космите изгарят до епидермиса НЕ СЕ ОТДЕЛЯТ \както обяснява козметика\ и порастват за два дни като бръснати..Казаха ми да ги изскубя с пинсета като поникнат.УЖАС просто..Ходих на около 5-6 процедури. ДАдох сума пари и нищо..
2. Отидох в тъй рекламираните \тогава, преди около три години\ салони ПРЕСТИЖ. НА фото епилация..Там ми ги избръснаха и после почнаха процедурата. Момичето беше доста неумело, явно не беше работила все още с апарата. Втория път ми ги направи по-възрастна жена, същата работа..само дето тя каза че ще сложи голям накрайник, защото бил по-силен. УЖАС и там.
3. Отидох при една приятелка и почнах с електро пинсета..СЕГА СЪМ В ТЪРСЕНЕ НА КАЧЕСТВЕНА КОЗМЕТИЧКА, защото ми омръзна да ми докосва кожата и да ме гори, остават ми пигментни петна.

Препоръчвам. `1. ОТИДИ В КОЖНА КЛИНИКА, потърси ЛЕКАР , който да ти прави процедурите, защото сме балъци и се подлагаме на кви ли не инквизиции в некомпетентни ръце.\за лазерната и фото.\
                          2. БОЛИ и лазерната и фото епилацията.
                          3. Има зачервяване - при мен - бързопреходно.
                          4- Цени - виж сайтовете на козметичните центрове
Пинсета най-често цената се определя от минутите на почистване ...може да е от 3 лв до..10 лв.
Лазерна и фото 30-40 ..може би..незнам

МИСЛЯ ДА ПРОБВАМ МАХАНЕ С КОНЕЦ В БОРОВО, но ВСЕ НЯМАМ ВРЕМЕ. За там отзивите са прекрасни newsm78

# 42
  • Мнения: 581
Karil, много благодаря за изчерпателната информация  Heart Eyes

# 43
  • Мнения: 83
Кaril каква е разликата между лазерна и фотоепилация?
От това, което си написала..може да се откажа от всякакви методи. Звучи доста неприятно и безполезно... ooooh! Shocked

# 44
  • Мнения: 3 794
Аз пък си почиствам неприятните косъмчета над горната устна с епилатор...не боли,става за около 1-2 мин, пък и вече така са изтънели, че не се виждат много... някоя от вас пробвала ли е този метод ?

# 45
  • Мнения: 581
Аз пък си почиствам неприятните косъмчета над горната устна с епилатор...не боли,става за около 1-2 мин, пък и вече така са изтънели, че не се виждат много... някоя от вас пробвала ли е този метод ?
И аз така мислех да пробвам, но не мога да се реша...
Ще следя и аз дали някой ще сподели да е пробвал така, че и без това още не съм намерила време да си запазя час за козметик.

# 46
  • Мнения: 5 658
Фотоепилацията е най-сигурния начин за мен,5-6 процедури са достатъчни!

# 47
  • Мнения: 189
Последно ходих на лазерна епилация на 09.10., днес сме 23.10. и още не са поникнали. 25 лева струва една процедура само за горната устна в Престиж.

# 48
Никой ли не ползва игла (с ток) newsm78?

# 49
  • Мнения: 1 798
махам с лентичките на Taky, после .. ми е подуто,зачервено, а пъпчиците.... Close

# 50
  • Мнения: 83
Никой ли не ползва игла (с ток) newsm78?

Знам, че майка ми ползва такова....аз така и не се престрашавам newsm78

Аз бях питала каква е разликата м/у фото и лазерна епилация. Може ли някой да сподели?  bouquet

# 51
  • Мнения: 115
Май никой не е споменал за този метод-с конец.Увива се по някакъв начин с пръстите и се махат с него.Ефекта е голям.Бавно растат след това защото се махат с корените-болката е поносима-според мен по малка от лентички.Немога да дам по подробна информация как точно става но като разбера ще пиша.

# 52
  • Мнения: 982
Май никой не е споменал за този метод-с конец.Увива се по някакъв начин с пръстите и се махат с него.Ефекта е голям.Бавно растат след това защото се махат с корените-болката е поносима-според мен по малка от лентички.Немога да дам по подробна информация как точно става но като разбера ще пиша.
Прочети по-внимателно!Аз писах за този метод,на мен ми харесва.

# 53
  • Мнения: 115
pe6ka извинявай..Набързичко прегледах темата затова и започнах с въпросителното"май".Още веднъж изжинявай  Hug козметичката от която го знам също е туркиня.

# 54
  • Мнения: 982
pe6ka извинявай..Набързичко прегледах темата затова и започнах с въпросителното"май".Още веднъж изжинявай  Hug козметичката от която го знам също е туркиня.
Е,няма нужда да се извиняваш Hug
По-скоро исках да се уверя,че говорим за един и същи начин.

# 55
  • Мнения: 1 744
Може ли да ми дадете координати на тази козметичка с конеца, че и аз вече се чудя с какво да почна. Peace

# 56
  • Мнения: 982
Може ли да ми дадете координати на тази козметичка с конеца, че и аз вече се чудя с какво да почна. Peace
Аз не мога да помогна.Моята козметичка е в Асеновград.

# 57
  • Мнения: 1 744
Благодаря!  Peace
Намерих координатите на два салона - на Витошка и в Бъкстон в друга тема. Даже и клипче на процедурата. Вече съм навита за тоя метод.

# 58
  • София
  • Мнения: 4 966
Благодаря!  Peace
Намерих координатите на два салона - на Витошка и в Бъкстон в друга тема. Даже и клипче на процедурата. Вече съм навита за тоя метод.

С какво този метод превъзхожда кола маската?

# 59
  • Мнения: 982
Благодаря!  Peace
Намерих координатите на два салона - на Витошка и в Бъкстон в друга тема. Даже и клипче на процедурата. Вече съм навита за тоя метод.

С какво този метод превъзхожда кола маската?
Според мен е по-щадящ за кожата.На мен точно не ми стават пъпчици след махане с конец,за разлика от кола маската. Peace

# 60
  • Мнения: 421
Аз ги махах с най-обикновена пинсета до сега. И то не 100%,а само по-тъмните..мъхчето не ми пречи,защото наистина е много късичко и редичко и не се вижда.Но наскоро миписна и реших и аз да ида на лазерна епилация...четейки тук,обаче се разубеждавам.Значи около... 35% от косъмчетата са ми тъмни (тях скубя с пинцета) ... и по вашият споделен опит - само те ще се махнат? Другото,което искам да питам. .. мислех да ида на лазарна епилация,но не съм от София. Дали е опасно,ако новооткрития салон тук.... не са много опитни - може ли да ми направят някоя голяма беляили няй-много да не ме обезкосмят като хората?

# 61
  • София
  • Мнения: 4 966
Благодаря!  Peace
Намерих координатите на два салона - на Витошка и в Бъкстон в друга тема. Даже и клипче на процедурата. Вече съм навита за тоя метод.

С какво този метод превъзхожда кола маската?
Според мен е по-щадящ за кожата.На мен точно не ми стават пъпчици след махане с конец,за разлика от кола маската. Peace
Благодаря.
Трябва да опитам,надявам се да не се получава разкъсване на косъма..

# 62
  • Мнения: 982

Благодаря.
Трябва да опитам,надявам се да не се получава разкъсване на косъма..
Космите се махат чрез отскубване,не се накъсват.
Мисля,че ще останеш доволна.

# 63
  • Мнения: 12
Скоро си купих лентички за лице, но не мога да се престраша да ги използвам  Rolling Eyes
Опасявам се точно от пъпчиците които могат да се появят Sad  Иначе си ги изрусявам или по тъмните ги махам с пинсет. Някъде бях чула че се продават кремове за изрусяване някои чувал ли е за такива? Тези косми са ми голяма мъка  Cry

# 64
  • София
  • Мнения: 1 603
Никой ли не ползва игла (с ток) newsm78?

Аз.
Дори си мисля, че е най-удачния вариант. Става бързо, доста по-трайно е, пък и съвсем не е скъпо.

# 65
  • София , Монтана
  • Мнения: 811
Според мен не е необходимо въобще да се махат.И аз се бях замисляла по този,но моята козметичка ме разубеди.

# 66
  • София
  • Мнения: 1 603
Според мен не е необходимо въобще да се махат.

За теб лично, може и да не е необходимо - ти си знаеш.
НО в повечето случаи е просто наложително  Naughty ... доста голяма грозотия е някоя мацка, и червилце сложила и отгоре мустачки ...  ooooh!

# 67
  • Мнения: 87
supi4ka,
При епилацията с игла на теб остават ли ти белези, защото на мен от няколко косъма последния път ми останаха и никак не ми харесва. Close
Не знам дали ще се махнат, но козметичката, при която ходя напоследък много ме претупва и дори не маха всички косми.
Можеш ли да ми кажеш къде ходиш, може и на лични?

# 68
  • София
  • Мнения: 1 603
За десетина години само веднъж съм имала гадните червени пъпки. Просто вечерта трябваше да съм някъде и понеже нямаше време през обедната почивка скокнах до салона.  Не можех да чакам хич, а една от стажантките предложи веднага да се заеме и вместо да се приведа в приличен вид ... Embarassed
Салона е на Скобелев до НДК, ако те устройва като място ще търся тгелефони /щот ми е до работата и съм се записвала на място не се сещам къде съм го забутала/ , но по принцип тази услуга се извършва в почти всички салони,

# 69
  • Мнения: 1 007
Благодаря!  Peace
Намерих координатите на два салона - на Витошка и в Бъкстон в друга тема. Даже и клипче на процедурата. Вече съм навита за тоя метод.



А В ПЛОВДИВ КЪДЕ ИМА МАХАНЕ С КОНЕЦ И ДОВОЛНИ ЛИ СТЕ?

# 70
  • Мнения: 769
боря космите на това място с фото епилация.. като направя 5-6 процедури ще видим какъв е резултата..

# 71
  • София , Монтана
  • Мнения: 811
Според мен не е необходимо въобще да се махат.

За теб лично, може и да не е необходимо - ти си знаеш.
НО в повечето случаи е просто наложително Naughty ... доста голяма грозотия е някоя мацка, и червилце сложила и отгоре мустачки ...  ooooh!
Права си но така както е обяснено разбрах че почти не се виждат.И аз според мен имам нужда от махане но все още не се осмелявам.

# 72
  • Мнения: 3 410
боря космите на това място с фото епилация.. като направя 5-6 процедури ще видим какъв е резултата..
A би ли ми казала в кой салон ходиш на фотоепилация. Благодаря

# 73
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Ползвам лентите за лице на Стреп. Бързо, лесно, удобно, не се появяват пъпчици. Peace

# 74
  • Мнения: 12
Това дали се появяват пъпчици не зависли ли от тип кожа? Какво ще кажете за изрусяването на тези досадни косъмчета и начините по които може да се направи?  newsm78

# 75
  • Мнения: 87
supi4ka,
Удобно ми е там до НДК, би ли казала кой е салона?

# 76
  • София
  • Мнения: 1 603
Салона е на Скобелев мисля че беше на №7 - на 20-тина метра от сладкарница Неделя, до него има китайски ресторант. На табелата пише Медицинска козметика.

# 77
  • Мнения: 3 782
Да се включа и аз. Пробвала съм с пинсета, боли,но мога да кажа,че бавно израстват косъмчетата. Дали обаче са по дебели Rolling Eyes
С епилатор съм ползвала два или три пъти, ами да излизат пъпчици. С лентите също.
Какво ни остава тогава?

# 78
  • Мнения: 3 410
Да се включа и аз. Пробвала съм с пинсета, боли,но мога да кажа,че бавно израстват косъмчетата. Дали обаче са по дебели Rolling Eyes
С епилатор съм ползвала два или три пъти, ами да излизат пъпчици. С лентите също.
Какво ни остава тогава?
Фотоепилация

# 79
  • София
  • Мнения: 426
Излизам на терасата с малката. Заставам на позиция в която слънцето ме огрява по-добре и започвам да си скубя косъмчетата с пинсетка.  Mr. Green
Или използвам лентички както дойде.



и аз но ще разпитам козметичката за тази ел.пинсета

# 80
  • Мнения: 133
Да споделя и аз моя горчив опит: имах си аз мустачки, които бяха като мъхче и не се виждаха с невъоръжено око. Дотук добре, но се преместих в друг град и се наложи да си търся нова козметичка (за лице и т.н.), хазайката ми препоръча нейната, записах си час и отидох, почисти ми лицето, маска, масажче и както си лежах доволно със затворени очи и изведнъж хоп: лентичка над горната устна последвано от жестоко дърпане. Оттогава започнах да се боря с този проблем: фотоепилация, след това електрическа пинсета, после пак сеанс фотоепилация, после пак пинсета. Ужас и болка. Всеки път когато ходех на ел пинсета си казвах, че  повече няма,да се подлагам на това мъчение, но след фотоепилацията изгорелите краища трябваше да се махнат по някакъв начин. А за фотоепилацията след упорито ходене косъмчетата малко бяха намалели и изтънели. Аз ходих  в студиото на доктор Сердев на НДК, струваше 10лв на импулс - 20-30 като цяло за горната устна. Но ми се струва, че импулсите бяха доста слаби (ако може така да се каже) newsm78. - трябваше да ходя всеки месец, а е препоръчително ходенето да е  на повече от 40 дни. Неприятното е, че въпреки, че се изгарят със светлината пак остават изгорелите краища и се виждат Sad

# 81
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Аз ползвам кола маска и съм доволна от резултата,но за траен ефект може би лазерна епилация

# 82
  • Мнения: 94
Moята козметичка ги маха с конец,а аз лично си правя кола маска Peace

# 83
Аз си направих 12процедури фотоепилация,но резултата не е това което очаквах,а космите са черни и уж трябва да има добър ефект.Сега ги махам с крем.Много е важно след като си ги махаш да ползваш слънцезащитен крем,защото остават петна,особено,ако кожата ти е тъмна.

# 84
  • Мнения: 581
След като четох, четох, четох най-накрая и аз се реших да пробвам с фотоепилация. Аз лично си мислех, че косъмчетата ми са светли, за да има резултат, но козметичката каза, че можело да стане. Направих първа процедура и ще видим колко траен ще е резултата  Wink

P.S. Редактирам, за да добавя един въпрос към другите, които са си правили фотоепилация:
След процедурата почистват ли Ви косъмчетата с пинсета или ги оставят така?

Последна редакция: вт, 04 дек 2007, 15:43 от breeze

# 85
  • Berlin
  • Мнения: 11 238
ще следя Simple Smile че и аз много се чудя за фотоепилация или лазер на горната устна. не ми се иска да се скубя сама или на козметик. къде беше?

# 86
  • Мнения: 133
След като четох, четох, четох най-накрая и аз се реших да пробвам с фотоепилация. Аз лично си мислех, че косъмчетата ми са светли, за да има резултат, но козметичката каза, че можело да стане. Направих първа процедура и ще видим колко траен ще е резултата  Wink

P.S. Редактирам, за да добавя един въпрос към другите, които са си правили фотоепилация:
След процедурата почистват ли Ви косъмчетата с пинсета или ги оставят така?
На мен не ги скубаха - ходих допълнително на "процедура" в друг салон.

# 87
  • Мнения: 3 410
Аз си направих 12процедури фотоепилация,но резултата не е това което очаквах,а космите са черни и уж трябва да има добър ефект.Сега ги махам с крем.Много е важно след като си ги махаш да ползваш слънцезащитен крем,защото остават петна,особено,ако кожата ти е тъмна.
Би ли казала в кой салон във Варна ти правиха фотоепилацията?

# 88
SKINLINE срещу Черно море

# 89
  • Мнения: 3 410
Попитах, защото ще ходя да си правя фотоепилация, но в друг салон, с машина която казват е по-модерна от тази в Скинлайн
Ще се похваля, ако има резултат

# 90
  • ... някъде преди лудницата ... до църквата!
  • Мнения: 1 130
И аз да се включа  - ходих на фотоепилация, но май не съм особено доволна! Вярно, че отидох само веднъж, но от това което бях чела, смятах, че още след първата процедура, ще има някакъв ефект ... ама не! Сега след около месец и половина, космите се виждат още по-силно и ме е налегнало огромно колебание, дали отново да отида или да се върна към пинсетата?!!!
Ужасно ми е неприятно това, че след като излезеш от салона, не си с почистени мустаци, а всъщност си с подрязани ... обръснати!

# 91
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Личия, крем за депилация на лице. ....Ползвам го на около 20-30 дни ...

Не е ли доста по - кратък ефектът от него?

# 92
Аз съм от Варна и си записах час в Скин лайн за  Лазерна епилация обаче на брадичка.Мустачките си ги махам много лесно с депелтоар или с епилатор и не е всекидневно,докато на брадичката имам космички за скубане всеки ден това страшно ме тормози.Но ми казаха.че сега трябва да ги бръсна 3 седници преди първата процедура,което страшно ме депресира.Някои ще ми каже ли поне имали ефект от тази лазерна епилация,дали да се мъча 3 седмици пък и немога да стоя все в къщи.Благодаря предварително!

# 93
  • Мнения: 581
И аз да се включа  - ходих на фотоепилация, но май не съм особено доволна! Вярно, че отидох само веднъж, но от това което бях чела, смятах, че още след първата процедура, ще има някакъв ефект ... ама не! Сега след около месец и половина, космите се виждат още по-силно и ме е налегнало огромно колебание, дали отново да отида или да се върна към пинсетата?!!!
Ужасно ми е неприятно това, че след като излезеш от салона, не си с почистени мустаци, а всъщност си с подрязани ... обръснати!
А защо козметичката така ти ги подрязва/обръсва? Не може ли да ги оскубе с пинсета след фотоепилацията?

# 94
  • Мнения: 123
Аз бях пробвала с лентички за лицева епилация,но се зачервих мното.Махам си косъмчетата с пинсета у дома.
не растът бързо,а вече и почти нямам.Немога да кажа защо е така.Бях пробвала с епилатора,но не е това методът.Боли а и резултат няма

# 95
  • Мнения: 332
 Ето ,този крем за депилация на лице ползвам аз и съм изключително доволна.Няма го досадното скубане и зачервяване,просто перфектно  Crazy

# 96
  • Мнения: 421
и е траен ефекта така ли?
а да не стават по-грубички после? от крема...?

# 97
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
И мен кремът ме съмнява  ooooh! Няма отскубване на корена и едва ли ефектът е толкова траен.
mama_tony, през колко време го ползваш?

# 98
  • Мнения: 1 775
Ползвам лентите за лице на Strep с масло от авокадо и витамин Е. Скубя на около 3 седмици, ако междувременно изникне някое заблудено косъмче, го махам с пинсета. Много е болезнено, отокът и зачервяването спадат за около 1 час, но по-добре така, отколкото с косми. Един-два пъти се е случвало да ми излезе някоя пъпчица след епилацията, но не е болка за умиране.

# 99
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Аз пък си ги махам с епилатора.Пускам го,стискам зъби,пускам по някоя сълзичка и всичко е приключило за няма и минутка.

# 100
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Пинсетата играе при мен. Но все повече се замислям за фотоепилация  Thinking
От епилатора ме е страх  Simple Smile Кремът не ми вдъхва доверие. От лентичките се отказах, защото винаги остава нещо за пинсетата след тях, а пък за какво ми е двойна работа  Stop

# 101
  • Мнения: 332
И мен кремът ме съмнява  ooooh! Няма отскубване на корена и едва ли ефектът е толкова траен.
mama_tony, през колко време го ползваш?

 Ползвам го през 1-2седмици,зависи много какво е окосмяването.Ако сте махнали руси косъмчета или мъхчета,поникват много по късно,но ако косъмчетата са загрубели от скубане,дебели и черни,употребата на депилатора е по честа.
 Ефекта не е много траен,това е депилатор все пак,но косъмчетата поне не загрубяват,кожата става много чиста и гладка  Laughing Но и скубането не е трайно,аз съм ги скубала и точно за 3 дена имам черни бодливи косми.
 Депилатори за лице има на много фирми,аз просто показах този,който ползвам,но мисля да пробвам и другите   bouquet

# 102
  • Мнения: 421
mama tony...абе то наистина не е важно на колко време се прави - важното е ефекта да е добър и да не загрубяват с времето.От кога си така - с депилатоар?
Аз попринцип ги махам с пинсета и съм що-годе доволна,но ми се иска да открия най-добрия вариант

# 103
  • Мнения: 332
Ползвам го от 3 месеца,наистина не загрубяват косъмчетата. Peace Нали знаеш от опит глава не боли,ако искаш пробвай.

# 104
  • Варна
  • Мнения: 552
И аз да се включа по въпроса.Имах руси косми на горната устна, но с възрастта /37/взеха да потъмняват и от известно време започнах да ги изрусявам с Блонда. Малко ставах като рижа котка,ама нищо. Никога не съм ги скубала и не смеех да не стане по зле. Епилатор нямам и не искам, че боли/пробвала съм на краката/. С депилатоар не съм ги махала,защото с него пада и най-малкия мъх и ако ги оставя да не стане като брада т.е. да не станат по тъмни и гъсти.
Ходя на лазерна епилация вече втори път. Чух по радиото рекламата, обадих се и се записах без много да се ровя в нета.
Предупредихаме, че тъмните се повлияват по-добре. Трябва да се ходи 5-6 пъти един път в месеца. По тъмните косми вече ги няма, остава да се преборя с русите, но и да останат не ми пречат само да няма тъмни. В студиото ,където ходя казаха, че след Нова година ще получат лазер за руси косми. Дано имам късмета да се отърва от тях.

# 105
  • Мнения: 745
Използвам лентички за лице на Strep и съм доволна.

# 106
  • Мнения: 87
Смятам да отида в ДермаПро, правила съм си други процедури там. Поне ще намерят най -доброто решение за твоя проблем, на Дамян Груев се намира имат и сайт, можеш да им се довериш.

Аз също мисля да си провя фотоепилация, ама ще видим какво ще ми препоръчат.  Иначе съм с пинсетата в ръка  Cry

# 107
  • Мнения: 581
Аз наскоро пусках тема за проблем след втората ми процедура за фотоепилация /козметичката ми беше изгорила леко горната устна/ и сега отново съм в изходна позиция - хем вече съм започнала да махам косъмчетата, хем сега ме е страх да продължа с фотоепилацията...  Confused

Общи условия

Активация на акаунт