Есен в Италия - 71

  • 14 115
  • 266
  •   1
Отговори
# 60
Привет!!!! Благодаря за пожеланията за рождения ден, много мило ми стана!!!  HugВчера до 1 часа през ноща се мъчех над един шоколадов сладкиш, та да черпя колегите на работата. Излапаха всичко и за още питат...   chef

((kak da publikuvam snimka????))

Ех, цял ден проверявам форума и никой не пише  newsm78...викам си: къде забегнаха всички мами на разходка в синюхон?!  newsm78... Нали знаете, че има "новички" във фомура, предупреждавайте, че има нова седянка, име, как да я намерим...аз се изпотих 100 пъти, докато зацепя къде си бъбрите...  #Crazy Grinning

dune, честит рожден ден и на теб!!!!

# 61
Здравейте ,добре досли на новите моми4ета,то и аз не съм от най старите.. Laughing
4естит рожден ден на DUNE I Elisa Elisa,много щастие и здраве.
Моми4ета,ами по повод благотворителните  дела,тук във форума  видяь,4е има деца,които се нуждаят от пари за операции,засто да не помогнем на някое от тези деца?Мисля,4е те имат най голяма нужда от помощ.

# 62
  • Мнения: 1 545
Честит рожден ден на Деси и Елиза! Много щастие и късмет, здраве и любов!!!Катето, не си единствената. Както ти е казала Гери, тук всяка община тълкува сама за себе си законите. Аз в началото на годината дори и на родителите си направих резиденца като баба и дядо на италиански гражданин..... Един съвет - ако все пак не стане и се опънат в общината, направи си договор за работа като Голф (домашна помощничка) и си решаваш проблема. Е, трябва да плащаш контрибути, около 300 евро на тримесечие, ама така имаш и тессера санитария и всичко. Тъй де, хубави времена бяха като бяхме екстракомунитари......

# 63
  • Мнения: 438
Здравейтееее !!!

Соня, защо не се обърнеш към педиатърката на Сами и не я питаш какво да правиш. Но отиди лично, не по телефона.

Аз не смятам, че тъпченето с разни продукти би увеличило кърма, казвам какво я прави хранителна..тва са препоръчителни храни за кърмещи майки.

Кърмата може да се стимулира, няма да изброявам методите, аз също съм имала период на уплаха, че кърмата ми свършва, но се поразтърсих из кърмаческите...а и говорих с педиатърката. Пих лактогал, не го споменавам за първи път, хомеопатично е.

Абе Сонче, повече от убедена съм, че ще успееш. Просто бъди по упорита и следвай указанията

Иначе наистина, като няма, няма...не отричам, че има жени, които каквото и да правят, просто не се получава и това си е.

Честито на Дюн и Елиза. Да сте живи и здрави..и...ммм....вземете да почерпите де. Аааамаха.   bouquet  bouquet  bouquet

# 64
  • Мнения: 2 379
Та ... Днес се разсеях малко покрай кърмата на Соня Laughing но сега да си напиша това, което исках да ви пиша.

Виждам, че споменавате различни цели, към които можем да насочим дарения си.
Болни дечица, старчески домове, децата от темите във форума...

Не знам дали всички знаете за съществуването на ДБМ (ДВИЖЕНИЕ НА БЪЛГАРСКИТЕ МАЙКИ). Тези майки са в контакт с редица домове в България. Постоянно организират акции, ходят по домовете и помагат с различни неща. Купуват памперси, подаряват дрехи и играчки, даряват пари. Тези майки пишат във форума, имат си тема.
Ето я: ДОБРЕ ДОШЛИ в новата тема на "ДВИЖЕНИЕ НА БЪЛГАРСКИТЕ МАЙКИ".
Погледнете.

Съгласни ли сте да насочим даренията си към тях, доверявайки се на тяхната опитност? Те ще знаят в какво да превърнат средствата и къде да ги насочат.

Ето сметката на движението: (копирам я от тяхната тема)
Сметка за дарения
Първа инвестиционна банка
Номер на сметка: 1043983402
FINVBGSF
IBAN-BG43 FINV 9150 12BG N08H 66


Освен ако не поискате всички заедно да организираме нещо друго, аз смятам да пратя директно на тази сметка.

Аз специално все още не бих участвала с дрешки и играчки на Андреа, понеже той е още малък и нямам кой знае какво излишно натрупано по шкафовете. Дрешките са ми малко, а играчките до една са все още в употреба. Grinning
Ако някой иска да участва с дрешки и играчки, казвайте да мислим варианти.

# 65
  • Мнения: 3 638
Честит рожден ден на Дюн и Елиза! Много щастие, любов и успех във всичко! newsm51 newsm51 И какво хубаво съвпадение!

Момичета, нямам време !!! Crazy Вчера ни ваксинираха и бебочките бяха малко киселички и с мъъъничко температура  Sad И естествено днес мама е уморена  Whistling

Сонче, четох ти за проблемите с кърменето  Sad Като гледам сте точно на 6 седмици и може да са и дните на скок в растежа. И на мен в този пероид бебките се будеха на има-няма 2 часа и разбира се първото нещо, за което се притесних е, че не ми стига кърмата. След този период и безкрайно много буци  Sad нещата пак си потръгнаха. Аз за повишаване на кърмата не пия нищо, само от известно време сутрин ям овесени ядки, че много ги обичам, но не съм забелязала това да увеличава "млеконадоя"  Wink Имай предвид също, че АМ натоварва повече стомахчетата на бебетата и затова спят по-дълго. Като ти четох постингите ми се стори, че може би Сами доста нарядко яде за възрастта си. Обикновено на тази възраст трябва да ядат по поне 6-7 пъти на ден. Моите едва от няколко дни започнаха да се будят на 4 часа иначе се будеха на 3 и не са и съвсем малки - Джордана сега тежи 5 кг, а Мариза 4,3 кг. Не можеш ли да се опиташ да се изцеждаш, за да стимулираш лактацията? И друг съвет - защо не попиташ в кърмаческия форум, обикновено много бързо отговарят и дават добри съвети.  Hug

# 66
  • Мнения: 708
Само на бързо се разписвам.

4ЕСТИТИ РОЖДЕН ДЕН НА ДЕСКАТА И  ЕЛИЗА.ДА СТЕ ЖИВИ,ЗДРАВИ,МНОГО ОБИ4АНИ И МНОГО УСМИХНАТИ   bouquet

Сон4е стига се тормози.Мисля то4но като Дунето,като може може,като не става давай си му добавка.Най_важното е мама и бебе да са спокойни  Hug

Кал4о върна ли се от Българско?Нямам време да 4ета,та не съм в 4ас със събитията.

Идеята за благотворителността е 4удесна,6те я следя и дано успея да помогна.

цунки на вси4ки  Hug

# 67
Добро утро!  Simple SmileМного благодаря за бързите отговори които получих...не съм предполагала,че влизането ни в евр.съюз ще усложни нещата вместо да ги улесни. Rolling Eyes...вчера се порових в интернет..прочетох внимателно всичко и ще се хвана за единственото което касае мен...
“Con riguardo ai cittadini  dell”Unione attualmente in possesso della Carta di soggiorno in corso di validità,e quindi gia iscritti nei registri della popolazione residente,si ritiene opportuno evidenziare che fino alla scadenza del titolo stesso nei loro confronti non sussiste l”obbligo di presentare la documentazione indicata dal decreto legislativo”
така че ако някой изпадне в подобна ситуация да знае...но както е все известно и на вас наистина всеки си тълкува нещата,както иска Rolling Eyes..предстои ми пътуване и няма сега да ходя да се разправям...лек ден на всички  bouquet

# 68
  • Мнения: 170
Buon giorno! Закуска

# 69
  • Мнения: 1 100
Добро утро Grinning

Дамиии, какви хубави слън4еви дни се заредиха...Ще ми се ракривят ставите от ходене Crazy При вас как е Sunglasses

Бимбе, все набързо се раписваШ пъъъъъъъъъъъък  Sad

Калка се прибира утре от бг Party

Такаа, освен пари, мога и доста веЩи за бебо4ета да отделя...остава проблема с доставката им в бг...Ина4е преди време заделих един солиден каШон с най хубавите и запазени, ве4е умалели дреШки на Раи4ка. може и завивки да добавим, игра4ки, коритца, памперси, ма как да стане Thinking

Мислете, да мислим.

Хубав ден
  bouquet

# 70
  • Мнения: 438
Здравейте !!!

Относно благотворителността предлагам да се организираме помежду ни, а не да се присъединяваме към някого. Остава само да решим какво да дарим и на кого да го дарим....и най важното да бъдем единодушни. Та най добре да гласуваме и да се приключва този въпрос. Съгласни ли сте? Иначе ще се мотаме още един месец така, всеки си подхвърля идеите и другите викат аааа да много хубаво, но никакво решение и организираност за сега.

Ани, е сега се сещам да ти кажа, че като отидохме в ЧИЗЛ ни казаха да приготви еди кои си документи, и на следващия ден аз ги занесох. Служителката ми каза, че ще направи всичко възможно, но без карта ди соджорно не ставало. А тя се издавала след 5 годишен престой в Италия и при положение, че си работил. Какво да си мисля за тази страна, вече не знам.

# 71
  • Мнения: 2 379
Ани, е сега се сещам да ти кажа, че като отидохме в ЧИЗЛ ни казаха да приготви еди кои си документи, и на следващия ден аз ги занесох. Служителката ми каза, че ще направи всичко възможно, но без карта ди соджорно не ставало. А тя се издавала след 5 годишен престой в Италия и при положение, че си работил. Какво да си мисля за тази страна, вече не знам.
Confused
Анджи, аз съм резиденца в Италия от тази пролет. Нищо подобно не са ми казвали.
Тази служителка от кои беше? От тези, които знаят, че БГ е в ЕС или от тези, които не знаят? Mr. Green
Но, да ... нищо ново. Rolling Eyes

# 72
  • Мнения: 2 379
Сега се сещам, че Гери много пъти писа, че за комунитари изобщо вече не съществува пермессо ди соджорно, а само карта ди соджорно. Т.е. ти би трябвало да си титуляр на такава карта като комунитариа.

Друг е въпросът, че от нашата куестура (Комо) ми отговориха по друг начин. Mr. Green
Аз имах пермессо, издадено миналата година (още бяхме екстракомунитари), и важеше до Юли. Обадих се до Куестурата да питам "и сега какво?" и те ми казаха, че си имам резиденца и ми стига и изобщо вече не ми трябват други документи.
И това без да съм омъжена, имаме дете.

# 73
  • Мнения: 2 617
Честит Рожден ден на Деси и Елиза!!! Много щастие и път от слънчевата страна на тротоара ви пожелавам  Peace

Момичета, извинявайте, че само набързо се разписвам, но използваме слънчевите дни да сме все навън  Crazy
За благотворителността и аз съм съгласна да си изберем някакъв период от годината, който да не съвпада с Коледа, когато всички се впускат да даряват.

Анджи, Матео наистина цял батко станал  Wink от кога седи?

Сонче, много сладък Сами с тези трапчинки  Hug

Бягам, до после

# 74
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Минавам само набързо и по4ти транзитно  Rolling Eyes newsm49

4естит Рожден Ден на Деси ( малко със закъснение  Embarassed)   bouquet  bouquet  bouquet

Бъди здрава и все така свежа  Hug

4естито и на ЕлизаЕлиза   Hug  bouquet

Видях с едно о4е,4е умувате по въпроса с праЩането на пари за ДБМ. Аз искам да изкажа скромното си мнение и въз основа на миналогодиШния си "опит". Според мен да се праЩат пари по банков път не е много рационално имайки предвид комисионните за преводи от Ит за Бг Thinking Аз ли4но предпо4итам да дам или пратя Х евро на някой в рамките на европейския съЮз,тоест без комисионна и тези Х евро да достигнат вси4ки до последния цент по предназна4ение а не да подарявам 4аст от тях на банката. Миналата година имаШе една от германските мами,която каза,4е Ще си ходи до Бг и би се наела да събере и достави парите директно на ДБМ.Направихме и преводите на нея без никакви допълнителни разходи,жената ни направи пълен от4ет,изтегли каквото се беШе събрали и ги занесе на ръка. На мен ли4но този вариант пове4е ми допада,заЩото вси4ко отива директно и до стотинка по предназна4ение.Нямам претенции дали Ще е германка,французойка,испанка или италианка.Смятам и тази година така да направя,стига да е от ЕС,правя превода и готово. Peace  

Общи условия

Активация на акаунт