Пробиване на ушите

  • 1 404
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 723
На голямата- на две години и половина,
а на малката- на 2 месеца и половина!

# 16
  • Мнения: 4 496
На 5 месеца беше госпожицата  като и пробихме ушите.. Flutter

# 17
  • Мнения: 1 416
На 1,6 години й пробихме ушите. В момента съм й свалила обеците обаче, защото редовно й се разраняваха ушите. Скоро не знам дали й сложим.

# 18
  • София
  • Мнения: 17 591
Дай на детето право да си реши само. Ами ако не иска да има дупки по тялото си? От къде-на къде ще вземаш подобно решение вместо нея? Тя ти е дете, не кукла. Ами ако като порасне й хрумне, че ТИ трябва да имаш обеца на пъпа си, ще си го пробиеш ли? Това, че е беззащитна сега, не бива да я прави и безправна.

А и няма - е, почти няма - по-грозно нещо от детенце с висулки на ушите си.

Това се прави с цел привличане на мъже. Не мислиш ли, че й е раничко?

# 19
  • Мнения: 752
И на двете съм им ги пробила малко след 1 година. И аз знам, че е хубаво на Благовещение (мисля, че беше на 25.03).
А за това - нека то си си реши, ами ако не иска обици и т.н. за мен са пълни глупости. Ако не иска обици като порастне - нека не носи, ще й зарастнат бързо дупките. Аз сега искам да ги гледам с обици. Пък май не познавам жена, която да не носи обици.

# 20
  • Мнения: 4 965
Е, моята дъщеря вече изявява желание за обици, а е на 3 и половина.

Взема разни на кака си и се чуди как да ги сложи, дали да  ги пробивам...
 още се чудя.

Едната госпожица също иска обици (горе-долу колкото твоята са), но четох, че до 6-7 годишна възраст не е добре да се пробиват ушите, защото се изместват точките и може да се засегне някоя, която отговаря на някой орган и т.н.

# 21
  • София
  • Мнения: 580
Не бих пробила ушите на моето дете на тази възраст,че и по късно.Защо не оставиш избора за това да си го направи тя като порасне.Като видя малко детенце с обици и ми става жал,че има такава майка.Пък честно казано е и грозничко Peace

# 22
  • Мнения: 165
Аз смятам да не и ги пробивам,а като порасне тя сама да си реши!

# 23
  • Мнения: 5
на 5 месеца

# 24
  • Мнения: 2 438
На седем години.

# 25
  • Мнения: 5 362
На почти 9 мес. й ги пробихме.

# 26
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
Нека да порасне и сама си поиска Heart Eyes

# 27
  • Мнения: 2 587
Аз не мисля да го това е нещо което трябва да го реши родителя.Аз съм с пробити уши и понеже не обичам да нося обици,естествено по закона на гадостите и дупките не искат да зарастнат.Затова ще оставя дъщеря ми сама да реши дали ще си ги пробива и кога.

# 28
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Изчакай до Благовещение(март месец).Бебето ще е по-голямо,а има и такава традиция.

Ние тогава пробихме ушичките на Вили(беше на 11м).
Точно така ,и мойта Йоана тогава беше на 11 м..

Общи условия

Активация на акаунт