На мама момчето - не иска сладко

  • 477
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 206
И той като майка си....
Както съм писала и друг път, аз сладко не понасям и не ям.
От едно известно време, малкият ми върти номера със сладките храни, а именно банани, каши, кисели и някои плодови пюрета. Най-вече каши.
Въобще ако не е зеленчуково пюре или плодово, но леко кисело, спукана ми е работата.
А каши трябва да яде, нали, още повече, че не е супер дебел.
Някой има ли идея какво да правя и въобще как да го храня.
А, и попара повечето пъти не иска, какво да му давам за закуска.
Да се надявам ли, че може да е от зъбите. Ама пък само сладко да отказва заради тях. Thinking

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Че аз бих викала "ура", ако бях на теб - почти всяка майка мечтае за дете, което да не иска сладко Wink
Какво ти пречи да правиш кашите със сирене? За домашни ли иде реч? Понеже готови каши не-сладки няма. Даже взех една с риба и зеленчук - пак сладка, познай колко я хареса детето  Sick
Иначе - макарони варени със сирене и масло (или само масло), овесени ядки, просена каша, пшенични ядки и рочие - има избор. Освен когато бъркам готови каши, сладко на закуска не давам изобщо.
За плодовете - ако стържеш сурови, винаги ще киселеят леко - освен грозде и бана, де.

# 2
  • Мнения: 6 206
Готови каши давам, не стига, че всичко друго му правя вкъщи на принца, сега и кашите да почна. Close
Иначе пюрета така - настъргвам и давам - яде, обаче готовите чат пат ги отказва.
Банани - категорично.
Какво да го храня примерно в 6 следобяд. Дай линк с рецепти за домашни каши, то ще е срам, ако има в библиотеката и не съм се разгледала. Embarassed

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Laughing Ами има в Библиотеката - освен тези, които са заковани от около 100 години, наскоро Чета пусна един огромен рецептурник тоже Wink
Срааам, Поля, сраммм  Grinning

# 4
  • София
  • Мнения: 2 952
Браво на момчето!
Имам си един такъв младеж в къщи. И синът ми почти не яде сладко. За съжаление с възрастта (взе много да го влече към чипсовете  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 4 358
Има една зеленчукова каша на "Беби", с пшеница е.
Сладури - една шепа човек, а с вкусови предпочитания  Grinning

# 6
  • Мнения: 6 243
Бу, има готови не-сладки каши.
Последните две, които купих, са такива - на блевит оризовата с бифидус (тая, дето е за разстройства на малки бебета) и друга една зърнена - с просо и пр. Като се направят и със сиренце, Спасчо ще ги хареса Grinning

(не говоря за зеленчуковите каши на Слънчо, защото като се опитах да ги вкарам в менюто на Ирина, се оказа, че съм попаднала на гранясали, сигурно не ги купуват Sad )

# 7
  • Мнения: 3 042
Поля, ако не ти се занимава да мелиш и препичаш в домашни условия  - купувай ядките на Фамилия Никола - фини овесени и фини елда. На опаковката има указание за приготвяне в микровълнова фурна - ние така действаме от 9-месечна възраст. Готови каши сме яли само 3 вида(2 на Нестле и 1 Блевит). Сутрин давам кашата със сирене и масло. Кисели въобще не правя - давам плодове.

Общи условия

Активация на акаунт