Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-290 от 290 отговора
Здравейте, момичета! Добре дошли в новата тема на точиците! Копирам от темата на Крисси цялата таблица с точките!

Точковата диета е наричана още американското космическо чудо, както и "Условна ефективност на храненето", тъй като се използва при разработка режима на хранене за военните и астронавтите в САЩ.

Диетата е много известна сред руския елит (благодарение на нея кметът на Москва Юрий Лужков успява да свали 15 кг, а вътрешния министър Р. Нургалиев - 30кг за няколко месеца:)

За да се поддържа теглото е нужно на ден да се набавят 70-75 точки.

За да се намали теглото е нужно да се приемат дневно 40-45 точки.

Тайната на диетата се състои в ограничената употреба на въглехидрати и мазнини за сметка на белтъчините.

Тя не изключва алкохола - напротив, дори е твърде либерална към него. Диетата изглежда съвсем проста и е много приятна за хора, които не биха искали да се лишават нито от вкусни храни, нито от малко пийване.

Супи

Бульон от месо   порция 0
Зеленчукова супа 1 порция 12
Шкембе чорба 1 порция 10

Варива

Боб 100гр 52
Леща 100гр 48
Грах 100гр 45
Ориз яхния 100гр 20
Спанак 1 порция 6
Зелен боб 1 порция 7
Бамя 1 порция 10

Месо(агнешко-шилешко, свинско)

Мозък 100гр 12
Шунка 100гр 1
Месо със сос Бешамел 100гр 6
Дюнер кебап 200гр 0
Пържола на скара 200гр 0
Шишче на скара 200гр 0
Кюфте на скара 200гр 1
Бъбрек на скара 200гр 1
Сърце на скара 200гр 1
Език 100гр 1
Пастърма 100гр 1
Луканка 100гр 1
Черен дроб на скара 200гр 3
Месо от пиле, пиле на грил 100гр 0
Пиле варено 100гр 0
Пиле на фурна 100гр 0
Кренвирши 100гр 1
Салам 100гр 1
Телешко месо
Шишче на скара 100гр 0
Бифтек на скара 100гр 0
Бон филе на скара 100гр 0
Пържола на скара 100гр 0
Кюфте на скара 100гр 0
Сърце на скара 100гр 0
Бъбреци на скара 100гр 0
Черен дроб на скара 200гр 1
Черен дроб пържен 200гр 6

Риба

Риба Калкан – пържен 250гр 12
Кефал – пържен 250гр 12
Хамсия – пържена 250гр 12
Шаран – пържен 250гр 10
Скариди варени 6бр 0
Миди варени 8бр 10

Яйца

Варено яйце 1 бр 0
Омлет 2 яйца 1
Омлет със зеленчуци 2 яйца 5
Омлет с картофи 2 яйца 22

Млечни продукти

Извара 100гр 3
Сметана 100гр 10
Масло 20гр 1
Маргарин 0
Прясно мляко 1 чаена чаша 6
Айран 1 чаена чаша 5
Кисело мляко 250гр 12
Сирене 100гр 1
Кашкавал 100гр 1

Тестени изделия

Макарони 50гр 18
Баница 55гр 33
Пилаф 50гр 10
Геврек 1бр 25
Бял хляб 100гр 48
Черен хляб 100гр 40

Зеленчуци

Домат 1бр 4
Тиквичка 1бр 4
Чушка 1бр 0
Карфиол 100гр 6
Целина 100гр 6
Зелен лук 1 стръкче 1
Магданоз 10гр 2
Репички 4-5 бр 2
Зелена чушка 1 бр 3
Краставица 1 бр 4
Морков 1 бр 4
Маруля 1 бр 4
Червен лук - зрял 1бр 10
Маслина зелена 5бр 1

Салати и др.

Зеле (салата) 1 порция 7
Руска салата 100гр 8
Туршия 100гр 6
Майонеза 1 с.л. 1
Кетчуп 1 с.л. 4
Оцет 1 с.л. 1

Картофи Чипс 100гр 10
Пюре от картофи 100гр 30
Сандвич 50гр 25

Масла

Чисто масло 50гр 0
Зехтин 50мл 0
Слънчогледово олио 50мл 0
Маргарин 50гр 0

Сладкиши

Бисквити 1бр 4
Шоколадова торта 1 парче 65
Кекс 1 парче 30
Баклава и подобни.. 1 парче 105
Малеби - крем 1 порция 30
Сладолед 1 бр 20
Чист шоколад 100гр 24
Млечен шоколад 100гр 55
Бучка захар 1 бр 12
Сладко 1 с.л. 14
Мед 1 с.л. 16

Плодове

Кайсия 1 бр 5
Праскова 1 бр 12
Ябълка 1 бр 16
Круша 1 бр 18
Мандарина 1 бр 9
Портокал 1 бр 17
Банан 1 бр 22
Грозде 100гр 9
Диня 100гр 4
Пъпеш 100гр 4
Джанки 100гр 6
Ягоди 100гр 8
Череши 100гр 8
Лимон 1 бр 4

Напитки

Минерална вода - 0
Чай, кафе без захар - 0
Сок (ябълков, доматен, гроздов) 250мл 10
Сок лимонов 250мл 30
Компот 250мл 30
Мляко с какао 250мл 41
Сок от портокал 250мл 28
Сок от мандарина 250мл 24
Сок от грейпфрут 250мл 42
Сок от ябълка 250мл 32
Сок от кайсия 250мл 34
Чай с 1 бучка захар 1 чаена чаша 12
Сода - 0

Алкохол

Сухо червено вино 200мл 2
Десертно червено вино 200мл 10
Водка 100мл 0
Джин 100мл 0
Уиски 100мл 0
Бира 250мл 12

Ядки

Лешник 50гр 13
Фъстък 50гр 12
Бадеми 50гр 12
Орехи 50гр 10
Леблебия 50 гр 16
Пуканки 50гр 10
Сухи смокини 1бр 6
Сухо грозде 50гр 38

Придружаващо към диетата е пиенето на много вода.

100гр бял хляб носят 48 точки, а черен - 40. Така че, ако хапнете една филия хляб, през другото време от деня не трябва да се храните с нищо друго.

Оризът, картофите, макароните също не са за препоръчване, за да има диетата успешен резултат.

За сметка на това месо може да се яде, колкото на човек му се иска. То носи 0 точки, ако е варено. Броят им се увеличава, когато месото е приготвено по друг начин или когато е гарнирано със сосове.
Риба също може да се яде почти без ограничения, но не и ако е пържена.
При зеленчуците и плодовете ситуацията е по-сложна, но разрешима – прост събирайте точките.

Примерно меню за 1 ден:
1. Закуска:

Сирене 50г - 1
Кафе или чай без захар – 0
Омлет от 2 яйца – 1

2. Обед:
Телешки бульон 250мл – 0
Варено пилешко месо 200гр – 0
Гъби със зеленчуци 100гр – 1-5
Салата от зеленчуци 100гр – 6
Сирене 50гр – 1
Сухар 1 бр – 8
Чай без захар – 0

3. Вечеря:
Чаша сухо вино 250мл – 1
Бифтек 100г – 1
Салата от зеленчуци – 6
Сухар 1 бр – 8

Линкове към старите теми:

ТОЧКОВА ДИЕТА-за сериозни мами и девойки

Точкова диета за сериозни мами и девойки 2
Цитирай

Позволих си да пусна нова тема, надявам се да не съм обидила някого. Крисси вече отслабна и пусна тема "за отслабващи и отслабнали". Но ние още дебеличките продължаваме с точкиците. Надявам се да не е далеч времето, когато ще поддържаме новото тегло и ще се изместим в нейната нова темичка.  Hug

И в тази тема ще кажа, че вече десети ден съм на моя диета, която се състои от глад и съвсем малко храна, броих точки и калории, точките не са повече от 20 на ден, а калориите от 320 до 845 Kcal на ден. Започнах от +25 кг, дадох си срок от 15 седмици, сега съм едва на втората, така че ще съм с вас дълго време.  Hug
Цитирай

Браво за новата темичка. Аз се записвам първа Smile
Цитирай

Да се запиша и аз!
Продължаваме точкуването!
Успех!
Цитирай

запис и от мен
Цитирай

Как сте точки ?Аз днес съм на  малко варено пилешко месо, един сухар и си сипах малко мандичка с картофки не можах да устоя направо много ме е яд кой знае колко точки съм изяла  smile3511
Цитирай

Днес - 931ккал, 6,5 точки

2тв.св.яйца+100гр.шунка, 100 гр кашкавал, печ.пиле с краставица

Много са ми малко точките, калориите сякаш са много.  Confused
Цитирай

Ето ме и мен, останаха ми още 5 кг. до перфектното тегло(сега съм 60, а искам 55!). Май ще се опитвам да заобичам кафе без захар  Sad
Цитирай

LEI, ти само с тази диета ли свали килограми и колко, ако не е тайна.  Blush
Цитирай

Веднага ти отговарям  Hug Да, само с тази, но с доста прегрешения на моменти  Embarassed Започнах април и до сега, общо половин година, свалих около 13 кг. Не съм се лишавала от захар и мляко в кафето, пиех натурални сокове, понякога(2 пъти месечно) се нахвърлях върху някоя пица(обожавам). Свалих ги на 2 етапа-първо 9 и спряха на едно място  Mad Предприех нова тактика-намалих порционите на половина и свалих още 4. Сега ми останаха още малко!
Само да кажа, че аз имам доста слаби крака и ръце и  голям бюст, но трупам на корем и паласки  #Cussing out Там се сваля най-трудно, но ще го преборим, няма как!!! Диетата ми пасна, защото обожавам месо  Peace
Цитирай

LEI, обнадежди ме! Hug
 На мен ми се иска за 3 месеца да сваля 25, ама не знам как ще стане.
Ти само точки ли гледаш или смяташ и калории? Защото ми се струва, че ако калориите са много няма да има голям ефект или греша? Цял ден чета теми за точковата диета от интернет и други форуми и много се обърках.  Confused Някои държат да направят 40 точки, други 20 и не знам как трябва. На мен ще ми е малко трудно да правя 40, освен ако не ям шоколад или хляб, който да вдигне точките.
Цитирай

Миличка,никога не съм броила калории. За 3 месеца 25 кг. с тази диета ми се струва малко прекалено  Confused Просто хубавото на диетата е точно плавното, не така стресиращо организма отслабване. Точките отдавна не ги броя, вече знам до болка какво да избягвам и какво да ям, но има случаи, когато не стигам 40т. Иначе гарантирам за удивителната ефективност на диетата, наистина си струва предвид колко неща са позволени  Peace Да ти кажа честно, закуската ми включва един сухар с пастет и кашкавал, или сирене;обяда често е савсем същият, а вечерята е месо със зеленчуци или пастърма/суджук/прошуто/филе с вино. Много ми е мъчно за бирата-обожавам я  ooooh! Нооо, няма как, без лишения няма резултати, успех и кураж  bouquet
Цитирай

Май това ще стане начин на живот, както при теб, а резултатите ще последват бавно, но сигурно... И на мен ми е мъчно за бирата, обожавам я, но от десет дни съм инат и не я поглеждам. Ще бъдем постоянни. Много ми се иска бързо да ги сваля, защото ги имам от скоро и не мога да свикна с тях, но хубавите неща бавно стават. Дано устискам.  Hug
Цитирай

Добро утро Smile Вчера с малко прегрешения , но днес няма да се давам. Изпих си сутрешното кафенце  без захар и сега мисля да закуся с едно сварено   яйце и малко сирене . А по повод бирата и аз я обожавам , бях свикнала всяка вечер да пия по малко , ама вече нямаааааааа. Е погледнете и от друга страна вече е студено за биричка Smile
Цитирай

Добро утро  food010!!! Ей сега погълнах парченце кашкавал, парченце шунка и една лъжица лютеница. Започвам да се мъча с кафето без захар, ще ми е за първи път  cry   За обяд имам салата от сварено яйце, кисела краставичка, кашкавал, майонеза и кисело мляко, всичко това настъргано на едро ренде(без млякото де  hahaha) Ако не загина от кафето без захар, ще пиша пак  lovekiss
Цитирай

Няма страшно мила, ако знаеш само преди как пиех кафето - като за компот с толкова много захар но се свиква, все пак всичко в името на каузата !!!
Цитирай

Добро утро!
Аз преди 3-4 години пиех кафето със захар, но след една седмица на японското чудо свикнах без захар и така го пия и до сега. Тогава имаше ефект, но имаше и едни любовни трепети, които също помогнаха за свалянето. Февруари пак я правих (яп. чудо) и свалих, но пак си ги качих после.
Много ме ядосва кантара, да ви кажа. След вчера (по-горе писах какво хапвах) кантара показва +300 грама  #Cussing out. Сигурно е счупен.  Crossing Arms
Цитирай

Привет!
Аз да се похваля - просто за стимул - все още нямам кантар, но по препоръка от форума си записвам мерките - резултат само с точкова диета и по 60 коремни преси
- 3 см на талия и минус 3 см на ханш.
Нямам резултат на бедрото.
Ефективно домашно упражнение?
Успешно точкуване!
Цитирай

здравейте !аз съм съвсем нова! но исках да ви кажа , че точковата диета е страхотна Partyвинаги съм била с широк ханш- 108 см Shockedи съм гладувала много и никъкъв резултат докато мин година започнах да я спазвам! на 13 март започнах и юни месец, неусетно ханша ми вече беше 93 см!сега пак съм на нея защото и се кефя много! а сладко , ориз и картофи наистина не кусвам вече! така че момичета има ефект повярвайте ми
Цитирай

aneeta, добре дошла при нас!  Hug
Хубаво е да четем такива оптимистични постове, че наистина бавно става и не трябва да се отказваме. Най-добре е да свикнем и това хранене бъде и начин на живот. Но нали затова сме тук - да си даваме сили.  Smile
Цитирай

Hugуспех момичета, и аз имам вече резултат - 1кг за 4 дни и съм мотивирана този път да издържа
Цитирай

Запис и от мен.След два дни на прегрешения EmbarassedОт днес съм стриктна.
Искате ли да си направим и нещо като табичка с отчетни кг.например да с пишем -ръст,тегло и цел ,като си изберем един ден от седмцата в който контролно да е мерим и да си допълваме.
А иначе аз я пазя по схемата и таблицата от книжката.Ако искате мга да побликувм разни рецепти за разнообразяване.
И нещо много важно ,за да има ефект и след това да няма йо-йо се препоръчва ежедневна консумация на въглехидрати , а ми прави впечатление ,че повечето от вас ги изключват.друга препоръка от книата е да се спазват основнте принципи на разделното хранене ,при застой да се увеличат броя на храненията за сметка на количеството ,на пинципа на често и по малко.млечни продукти трябва да се консумират най късно да 16ч. 1 а въглехидрати до 14ч. ,вечерята е за препоръчване да е от месце със зеленчук ,за плодовете също до обяд.
това е като общи препоръки.за да не се връщат кг. се препоръчва след всеки три седмици от 40-45т. да се правят две от по 70 ,за да се зъдържат кг. и така после при намалянето на точки пак започва процес на бързо отслабване.
Цитирай

мерси за топлото посрещане! Hug
 но наистина резултатите идват  може би 2 седмици след началото!това е много изнервящо наистина baby_neutral , но идват изведнъж!аз ги свалих моите 10 кг просто за дни!докато задържах и хоп бях слаба! и сега не съм си върнала кг! но искам и още! аз съм висока 171 см и искам 54-55 кг, сега съм58!искам само да ви кажа че докато пазех диетата, задължително ядях по един плод сутрин, позволявах си кола, и черен шоколад -40 гр-LZ!
Цитирай

mam4e_mia, аз съм съгласна за таблицата, но само с килограми и тегло, не си меря обиколките, е, другите могат да си ги впишат, ако искат, само че не знам как се прави такава табличка, а и няма да можем да я редактираме когато поискаме, а само като пускаме нова тема, защото не можем да си редактираме първия постинг (където ще е тя) след 24 часа след публикуването.
За въглехидратите - аз повече от 20 точки не успявам да докарам, това означава ли, че трябва да ги запълня насила?
aneeta, аз съм 170 и целта ми е да достигна килограмите от преди 2 години и половина - 62. Ако стана 55 ще съм неприлично слаба.  Smile
Jany, успех, с теб сме!  Hug
Цитирай

Добре за таблицата наистина си права ,че нма как да стане  Laughing
В момента съм 76 кг ,висока съм 168 и целта ми е 60кг на първо време ,колкото преди втората бременост ,после ще се боря за 55 колкото преди първата ми бременост :lol
Днес ще съм на две яйца варени  за закуска ,към 11 чаща 200мл. мляко с нес ,на обяд салта от половин краставица и пилешка пържолка на скара ,след обяд ще хапна малко кашкавал или отново ще си позволя мляко с нес ,на вечеря ще си доям и втората пържолка с доматче.
За утре съм планирала да си сготвя една от рецептите от книжката със зеле е ,че ми се прияло нещо готвенко................,ще пиша как е станало.
Цитирай

mam4e_mia, за рецептите ще се радвам да споделиш някои, които ти си готвиш.
Отчет за днес: краставица+100гр.кашкавал+60гр.шунка; 1/2краставица+200гр.печ.пиле+50гр.гъби+10гр.зехтин; До тук 9т, 843,8Kcal
за вечерта мисля да хапна около 100 грама рачешки рулца - мисля, че са нула точки, 111Ккал+1/2 краставица
Всеки ден пия по 2-3 фрапета без захар с малко кондензирано мляко, но няма да ги споменавам всеки път.
За въглехидратите пак - имам чувството, че всичко ще проваля ако хапна една филийка хляб или половин шоколад (а как ми се яде!), за да ги докарам 40 точки.  Rolling Eyes
Цитирай

Лилянче ,внимавай с рулцата прочети им съдържанието.Те не се правят от рачешко или каквото и да е месо а от нишесте,следователно са силно въглехидратна храна и на са препрчтелни за вечеря.
И друго ,което пише в книгата е важно да се правят поне 35-40 точки да не пада под тях ,защото се забавял метаболизмът.
Цитирай

ролца по добре недей! нямат нищо общо с раци Sick!гледала съм им съдържанието!замени ги с нещо!наистина!имат някви глупести като царевица, соя и тн.това е съвет от мен! а като ти се яде шоколад-ДАВАЙ!черен 50 гр! др съвет от мен е да ядете! не да гладувате и разнообразете храната! аз ядох днес -една ябълка-15 т., 2 кюфтета на скара 0 т., салата тиквички Loveоколо 10т, и 30 гр. черен шоколад -10 т.за вечеря луканка с 1 домат и съм около 40т.
Цитирай

Mam4e_mia идеята ти за таблицата  наистина е страхотна само дето и аз съм непросветена с тези таблички , няма ли някой който да разбира и да ни направи ?
Благодаря ти за инфото от книжката , много бих се радвала ако можеш да напишеш някоя рецента.
аneeta добре дошла в клуба на точиците мила
b_ivanova , Jany браво за постигнатите резултати
LEI как е кафето без захар , уживя ли? Smile
Лилянчо много си стриктна чак и калориите броиш браво на теб.
А аз уж щях да ям ам от сутринта съм само на едно кафе , не остана време .

Цитирай

Благодаря ви за информацията! Гледах им съдържанието - наистина съдържат соя и една камара глупости.  Confused
Цитирай

LEI как е кафето без захар , уживя ли? Smile
.

Ами първото го понесох някакси, ама на второто му боднах един нутрасуит, че иначе  Sick  35
Цитирай

Я и аз да се включа Very Happy Имам да свалям много...25 - 30 кг Sick Вече две седмици съм на подобна диета - ям мръвки, малко млечни, яйца и за съжаление шоколад, от който ми е трудно да се откажа. Резултатът е -4-5 кг, но при ежедневно ядене на шоколад. От утре ще се боря да го оставя. Друго грешка, която правя е, че ям два пъти - на обяд и вечер, а е добре да се яде по-често, с цел да не се стопира метаболизма. Освен това и водата все я забравям. Пия и витамини.
Цитирай

Лекси, не си сама, аз имам да свалям същите килограми.  Embarassed
Аз се старая да пия много вода, но рядко пия повече от литър и половина.  Confused
А толкова много ми се е приял шоколад, че утре мисля да си купя млечен (не обичам натурален) и да опитам малко. Опс, аз ще пазарувам вечерта, а си спомних, че изкушенията е хубаво да се ядат преди обед. Дано изтрая до вдругиден!  Praynig
Цитирай

Аз ям натурален. Определено предпочитам млечния, но натуралния ме засища повече и по-лесно ми "минава мерака". Явно изпитвам нужда от какао. Един шоколад на Линд със 75% какао ми избива мераците....до другата вечер. А след един млечен си мисля веднага за следващия Sad.
Цитирай

малко сили да ви дам искам момичета! Hugи аз бях така-ядях малко храна и много сладкиши Blush, МНОГО, например вафлички Фамили , незнам дали се сещате, но те са 500 гр. , ядях по една такава кутия Embarassed или 6 бр сухи пасти Embarassed, просто ужас! и си мислех че никога няма да мога без тях, но си казах, е 20 дни ще издържа не ме интересува, и така и стана! сега въпреки и вече по слаба, не ми се яде! човек свиква с всичко, например пия зелен чай без захар, мед не ям въобще, и тн! но само като си сложа дънкената пола и ботушките, и си знам че си заслужава  Laughing!
Цитирай

aneeta, благодаря за куража! Чак си се представих с поличка и тесни дънки... Blush
Лекси, като се замисля, аз както не обичам натурален шоколад е най-добре точно такъв да си взема, че като вече умирам 35 да ям само 1-2 парченца, иначе не ми е ясно как ще опазя млечен вкъщи и един ден дори.  Embarassed
Цитирай

Пробвай, но от този с повишено съдържание на какао Wink. Аз като го изям и чак ми е гадно да си помисля за шоколад...до другия ден де.
aneeta, права си Hug С всичко се свиква, само малко воличка трябва. сега ще си разгледам снимките от времето, когато бях 55 кг Blush и днес ще мина без шоколад Mr. Green
Цитирай

не само малко! много воля се иска! просто си казваш-сега е момента! аз съм на 25 сега, от тинейджърка съм 65-67 кг! и си мислех че не съм много дебела, но се чуствах зле!и като отслабнах ей така на магия-и всичките ми приятелки Shocked малеее, преди каква беше! всички това ми казваха! все пак ханша ми беше 108 Embarassedнали се сещате какво д. съм имала #Crazy
Цитирай

Добро утро точици .
Добре дошла на новото попълнение.Многоооо воля трябва за да се отслабне. Аз да ви кажа вчера ме беше налегнал такъв глад за сладко  и си хапнах малко. Момичета не се лишавайте напълно , организма си го  иска : по нарядко и по малко
Цитирай

Добро утро и от мен!
Нямам много време и само да се запиша, че още съм от точкуващите!
Цитирай

Да ви кажа моя трик за справяне със желанието за сладко , а и в книжките четох ,четох и  е позволено LaughingНа ден пия по една бутилка от половин литър Кола лайт ,дъвча Орбит без захар ,смуча бонбони Солано /всички разновдности/ или Орбит бонбони и , ако много ми прималее за сладко съм си взела Линд натурален с люти чушки ,който ми засища невероятно желанието за сладко и така постепено се свиква да се изключва.
При мен проблема е с хляба Embarassed,ама се боря. Laughing
Каквото и да си говорим най-важна е волята и мотивацията и затова пожелавам на всички ни успех Peace
И не забравяйте да спазвате циклите от по 21дена -40 точки ,после14 на 60-70 и така..............,за да не се получава зъдържане и привикване на организма към диетата и задължително включвайте въглехидратно хранене ,за да няма псле йо-йо Hug
Дайте , ако искате да почнем от днес да си засичаме 21 дена на всички общо ,така май ще ни е по -лесно.
Следобед като заспят децта ще кача и рецепти ,за да си разнообразяваме менюто.Между другото има и доста сладкиши ,към диетата.Всяка рецепта е и със съответните точки и за това няма да е сложно да смятаме и пресмятаме Blush
Цитирай

mam4e_mia, на мен не ми е проблем да карам с много по-малко от 40 точки. Днес например смятам да съм на извара и меса. Обаче май все пак трябва да има някакъв минимум на точки newsm78 А въглехидратите съм ги изключила от две седмици, така че по-добре да не ги връщам на този етап. А и странно, не ми липсват. Най-ми е трудно вечер, когато си лиягам и си чета - свикнала съм да си хрупам неща /най-често шоколад/. Сега се чудя с я какво мога да го земеня newsm78 Желателно е нещо, което се яде дълго и бавно. Дали семките са подходящи? А мога да пробвам и с бонбонките Солано, добре ме подсети.
Днес твърдо съм - 5 кг Very Happy /В момента луната нараства и се отслабвало по-трудно/
Цитирай

Браво Лекси - 5 кг. това за двете седмици ли е?А за семките не мисля че са подходящи.
mam4e_mia аз съм съгласна да започнем броенето от днес. Ще чакам да публикуваш рецепти.Между другото другото щях да те питам на каква цена са книжките за кремалската диета? Аз упорито продължавам да ги търся в Плевен, но на всякъде казват че са ги имали отдавна Crying or Very sad
Цитирай

ЗДРАВЕЙТЕ Party!
 и аз съм за това да започнем броенето от днес!аз съм на един бонбон-колешката черпи-пияна вишна! тя е от нат шоколад затова взех иначе не бих се изкушила! ooooh!
Цитирай

Добро утро момичета, вчера до обяяд изкарах без иизкушения, но вечерта хапнах около 150гр мусака. Не мисля че много съм надвиишила точките, вие хапвате ли по малко картофи понякога. Благодаря ви за подкрепата newsm10
Цитирай

аз картофи, ориз и хляб , не ям въобще!те не са ми проблем! Hug
 Нооооооооо, плодовете са ми проблем и то голям! много обичам и то банани основно Rolling Eyes! понякога се изкушавам и си правя бананов шейк само мляко и 1/2 банан , всичко е към 17-18 т.и така ми минава мерека за сладичко Love
Цитирай

Здравейте, момичета!
Jany, гледам в една таблица, че печен картоф е 30 точки! Аз не си позволявам картофи, ориз, хляб и тестени изделия, гледам да сведа въглехидратите до минумум.
Аз плодове не обичам, затова не е проблем да спазвам правилата с плодовете и фрешовете.
Днес закусих варено яйце с 60 грама шунка.
Цитирай

aneeta, по-добре яж банана и млякото отделно май. Едното е въглехидратно, другото - белтъчини. Не е хубаво да се комбинират от диетична гл. точка.
сега закусвам с извара
Цитирай

ioan4etto, намерих книгите, можеш да си ги поръчаш ако не са изчерпани:

http://www.bgbook.dir.bg/book.php?ID=21630 - 1 част

http://www.bgbook.dir.bg/book.php?ID=22412 - 2 част
Цитирай

да се отчета за обяд-салата тиквички -14 точки ги сметнах по табличката, и бонбона от сутринта към 5 точки! за довечера не съм измислива още
Цитирай

И аз си ги поръчах от там ,но са гола-вада ,няма нищо в тях.само рецепти и таблица с точки.Аз имам оригиналната руска книга на А.В. ,в кято много подробно е описан целия процес.В българските издания не ми става ясно защо са спестени обясненията Rolling Eyesнаистина и двата тома ,вкл. и третата част/21 дневна програма/ са само с рецепти и нищо друго.Руската книга я имам още от преди десетина година.моя братовчедка беше на екскурзия до Петербуг и от там ми си я взе.Тогава с нея отслабна около двайсет кг. за около шест месеца.
Ето и малко рецапти.
Кексчета:
1лимон,80гр. краве масло,1чаша захар,1ч.л. ванилия,1 яице,2 чаше брашно1,ч.л сода за хляб,1/4 чаша мляко,шипка сол.
Приготвя се като обикновен кекс ,пече се на 180гр. ,една порция съдържа 7,3т.

Ето и еда която пробвах и много вкусно.
Половин зелка , е тарелка печурки ,половин глава лук ,1с.л соев сос ,бутер тесто.
Първо се запържва зелето ,докато омекне ,в отделен съд се запържват гъбкте със лука ,може по желане и чесънче към тях.После се смесват и така се задушават докато станат напълно готови.После със сместа се пълнят ролцата от бутер тестото.Ролцата трябва да са с дължината н кренвирш.после се пекат в прадварително заграта фурна на 180гр.Същата рецепта може и с праз ,спанак,киселец............
Точките изпълнена със зел са -едно рулце-7,7-9т.
Цитирай

тия рецепти не ми се струват много подходящи за тоя режим! вярно точките не са много! но все пак newsm78
аз си я карам по таблицата само! не гледам как смесвам храните, не гледам калорири!-НИЩО
само точките!така отслабнах и ги задържам вече доста време!
благодаря bouquetза рецептите! наистина е добре да зная че все пак мога да си позволя някой ден ако заритам Laughing
Цитирай

Мерси, mam4e_mia Very Happy
В темата за диетата на Пиер Дюкан има много рецепти, част от които са приложими и тук. Аз си правих кофичка нискомаслено мляко, пшеничени или овесени трици и 1/3 степ. Оказа се изненадващо вкусно - като сладолед. А като сменяш вида на степа, всеки път вкуса е различен. май и днес ще си направя Very Happy Иначе досега съм само на изварка, че в момента нямам мръвки подръка.
Цитирай

aneeta, ти по колко точки правеше като отслабна? Стараеше ли да са 40 или си минавала и с по-малко? Чета из интернет, че трябва да се правят 40 точки, ама на мен ми се струват много храна.  Confused За мен е идеално да правя към 10-20.  Confused
mam4e_mia, благодаря, че си направи труда да напишеш рецептите, ама и на мен не са ми нещо по вкуса.  Confused
Лекси, в степа няма нищо полезно, нали знаеш?
Цитирай

Знам Confused но е сладко. то и в цигарите няма, ама ги пуша Confused
Цитирай

то и в цигарите няма, ама ги пуша Confused
И аз, и аз.  Blush
Цитирай

ЛЕКСИ, когато отслабнах броях само първите 2 седмици точките , после сама преценях до къде да спра! трудно ми беше да ги направя 40!но аз гледам по малко , но от всичко! хапвам 1плод, някакъв зеленчук и тн! мляко по рядко!яйца също не ядях, защото ми ставаше тежко!иначе сиренца, кашкавалче, ябълки, доматки , кренвирши, пил. хапки и тн ги редувах !вода не пия много-700 мл наййййййййй-много! Sick
така нямах проблеми и с wc, и се чусвах много добре! аз и сега се чуствам жизнена !но много ако ми се дояде нещо, ама трябва да е много наистина тогава си го позволявам!
Цитирай

Точици, аз мога спокойно да си дам отчета за деня, защото гледам последното хранене да е към 18-18.30ч. най-късно.
1тв.св.яйце+60гр.шунка; 1 краставица+100гр.кашкавал; 1 чушка+100гр.шунка - общо 10 точки, 710 Ккал.
От днес пия разтворими мултивитамини, харесват ми.
Днес ми е 12 ден, резултат - минус 4,5 кг. Тези дни е в застой кантара и ми е криво.
Купих си бял шоколад, гледам, че калориите бяха като на черен. Стои си в хладилника. Дано стои дълго. Преди години като правех японското чудо един шоколод стоя 3 седмици в хладилника. Друго беше като го гледах и всеки ден се гордеех, че не съм го бутнала, чак датата, на която го сложих бях написала на опаковката.  Blush

Цитирай

Да се отчета и аз за днес.
Сутринта-50гр.сиренце и малко каперси
Преди обяд - мляко с нес -200мл.
Обяд - 150гр. шунка и руска салата на рулца ,май си имаха някакво име тези рулца newsm78
След обяд -5- бадемчета ,сурови
Вечеря - 50-60 гр. наденичка и 50-60гр. котлет ,свински.
Край за днес Hug
Решила съм да се тегля чак другия четвъртък , а иднес ми дойде  в таква момент се ндувам ато балон и не свалям и грам.за това да не се дереирам няма да се тегля Crossing Arms
Цитирай

Лилянчо мерси за адреса ако и утре не ги намеря по-книжарниците сигурно ще ги поръчам.
mam4e_mia ами като за 3 лв. толкоз дали хората абе българска му работа , а ако не ти е проблем нещо повече можеш ли да ни кажеш от руската книга?
Цитирай

Браво на отчелите се bouquet
Аз - към 200 гр извара, чаша айрян, окло 50 гр пастърма. Предстои яйце и нискомаслено мляко + степ и овесени трици. Не е много по диетата, но мисля, че се вписва. За съжаление не мога да приключвам с яденето преди 20 ч Confused
Лилянчо, нямаше ли да е натурален Very Happy Дано все така си седи в хладилника.
Аз днес бях метнала в кошницата два натурални шоколада Confused, но под бурните овации на дъщеря ми Mr. Green ги върнах и си взех нискомаслено мляко bowuu.
Цитирай

Момичета,като стана дума за шоколад, продават диетичен, така че ме подсетихте утре да си купя! Еххх, как ми се опустошават няколко вафли Мура  Sad Embarassed
Цитирай

Браво на отчелите се bouquet
Лилянчо, нямаше ли да е натурален Very Happy Дано все така си седи в хладилника.
Аз днес бях метнала в кошницата два натурални шоколада Confused, но под бурните овации на дъщеря ми Mr. Green ги върнах и си взех нискомаслено мляко bowuu.

Щеше, ама не е. Стоях 10 минути пред щанда с шоколадите, чак ме досрамя. Сравнявах ги, четох състава, слагах черния в кошницата, вадих го, слагах белия, абе за скрита камера бях. Ама белия взех.   smile3538
Цитирай

LEI, гледах ги аз и диетичните. Горе-долу същите калории са. Само че, са без захар, а с подсладител. Демек, още по-зле... Ма ние си плачем за шоколадова, а не точкова диета Mr. Green
Цитирай

Добро утро!
Приятно точкуване от мен!
Цитирай

Mam4e mia,
ще споделиш ли някои интересни подробности от руската книга оригинал, когато имаш време.
Има ли повече продукти в таблиците с точките?
В старите теми четох, че са ги направили по-подробните таблици, но аз не ги отварям, ако някои ги има да ми ги изпрати
b_ivanova@abv.bg
Предварително благодаря!
А как да си броя дните като съм трета седмица на точкова диета, но и през двете имам по един ден с прегрешения?
Може би от този понеделник да си броя 21 дни и да няма прегрешения!
Цитирай

Добро утро, точици  Hug
Ето ме на, закусвам шпеков салам, кашкавал и лютеница  eat После ще пия кафе  Coffee
Колкото до диетичния шоколад, какво като са му такива калориите, нали няма захар  Mr. Green bouquet
Цитирай

Добро утро и от мен.
Ще закуся с кашкавал и каперси/кво ми стане с тез каперси Blushумирам за тях/
В руската книжка има много продукти с точки ,но повечето не мога да си ги преведа Rolling EyesИма даже и формула по която сами да си ги пресмятаме за някоя определена стока.Реално съотношението на въглехдратите формират точките.
Българската книжка ми е в едната детска , а малката спи още.Като стане ще дам един линк ,през който може да си пресмятаме точки.Нещо като калколатор.Избираш продукт от таблица ,после грамаж  и пресмята колко точки е Peace
Цитирай

ДОБРО УТРО Hug ! по въпроса с диетичния шоколад!
аз поне не ги харесвам тях, може да са без захар, но имат много др глупости, които не са полезни !пък и имат вкус на трева Sickспоред мен по добре истински нат шоколад , със захар! като нестле клуб Blushима малка разфасовка 40 гр! той поне е полезен !но на мен и такъв вече не ми се яде!аз си правя изцедено кис мляко с натурално какао 12% и ми се засища глада !  35
кис, и приятен ден!
Цитирай

Добро утро!
Аз си смятам калориите по този калкулатор: http://zdravoslovno.com/Calculators.html

b_ivanova, ще ти пратя таблиците след малко, сега прикачам файловете, ама бавно става, че нета ми е много бавен днес.  Sad

Весел ден на всички!  Hug

b_ivanova, изпратих ти таблиците!  Smile
« Последна редакция: Пет., 19 Окт. 2007, 10:17 от Лилянчо »
Цитирай

Здравейте и от мен точици.Цяла сутрин се занимавам с малкия и не ми остана време да ви пиша.
Аз закусих с малко сирене , един домат и варено пилешко месо - до тук 5 т.
Лилянчо абе и на мен не ми се отварят някой таблици от предишните теми незнам защо ако ти остане време прати и на мен някоя. ioan4etto@abv.bg
Цитирай

ioan4etto, пратих ти таблицата от българската книга, която пратих на b_ivanova. Аз не се водя по нея. Гледам тази от първа страница на Крисси.
Така и така съм се разписала, ще си кажа закуската: краставица+100гр.кашкавал+60гр.шунка - 6 точки.
Цитирай

Благодаря ти миличка , табличките са добри в нашата табличка тук във форума някой неща ги няма така че може да взаимстваме от двете
Цитирай

имам един въпрос newsm78, да знаете броколито колко точки има , че ми се е дояло нещо! chef
Цитирай

имам един въпрос newsm78, да знаете броколито колко точки има , че ми се е дояло нещо! chef

В първата тема пишеше за броколите:
Броколи-1т  Smile

Допълвам:
Броколи - 100 грама съдържат: 33kcal; 1 грам мазнини ; 4.4 грама белтъчини; 1.8 грама въглехидрати. Според калкулатова на Здравословно съдържат 25 kcal.
« Последна редакция: Пет., 19 Окт. 2007, 12:37 от Лилянчо »
Цитирай

много много много благодаря Praynig! довечера ще си направя с краве масълце, задушени!
Цитирай

mam4e_mia сега се поразрових в старите теми , защото видях че вчера си пила мляко с нес.
Мляко с какао 250мл/кафе/ 41 т.
Цитирай

да и аз съм се замисляла върху това newsm78!но може би там се има предвид може би, мляко с какао от рода на некуик/захаросано/ иначе не мога да си го обясня! аз си позволявам мляко с нес!  Mr. Green
Цитирай

mam4e_mia сега се поразрових в старите теми , защото видях че вчера си пила мляко с нес.
Мляко с какао 250мл/кафе/ 41 т.

Това е съвсем грешно!
Прясно мляко 1 чаена чаша 6
Чай, кафе без захар - 0
Дори кафе в млякото да си сложиш, не е повече от 6 точки.
Млякото, което аз си слагам към кафето е с 49Ккал, 1,8 грама мазнини и 4.5 грама въглехидрати на 100 милилитра, а аз слагам няколко капки. Няма от къде да дойдат тези 41 точки.

да и аз съм се замисляла върху това newsm78!но може би там се има предвид може би, мляко с какао от рода на некуик/захаросано/ иначе не мога да си го обясня! аз си позволявам мляко с нес!  Mr. Green

За Нескуик - да, тогава е възможно.
Цитирай

Момичета вижте в първата тема на третата страница , просто ви казвам какво съм прочела
Цитирай

Момичета вижте в първата тема на третата страница , просто ви казвам какво съм прочела

Това и аз го прочетох, но е лишено от логика. mam4e_mia да си пие спокойно кафенцето!  Hug
Цитирай

Просто дадох съвет. Всеки си пред ценява за себе си. За теб може да няма логика за други може и да има . Въпрос на личен избор.
Нищо лично Лилянчо
Цитирай

Просто дадох съвет. Всеки си пред ценява за себе си. За теб може да няма логика за други може и да има . Въпрос на личен избор.
Нищо лично Лилянчо

Hug То ясно, че не е лично, но аз исках да го уточним, все пак това са много точки и ако наистина смятате, че е толкова точки да обясните защо мислите така. Аз обясних защо мисля, че това е нелогично. Никой от нас не иска да прегрешава и ако наистина е толкова точки ще се радвам някой да ми обясни защо. И аз не се заяждам, само търся истината!  Hug
Цитирай

В първата тема е обяснено защо и аз също мисля че не трябва да се смесват двете , може и да не съм права но аз не бих си направила мляко с кафе .Който мисли като теб спокойно може да си го пие. Пак казвам въпрос на личен избор !
Цитирай

Да се отчета: дробчета, сърца и едно нискомаслено кис. мляко. Гледам, че шоколадът е 24 т, така че и с един шоколад, пак ще се впиша май.
Цитирай

Добро утро!
Да се похваля първо - днес е краят на втората седмица от моята диета - резултатът е минус 4,7 кг!  newsm44
Продължавам в същият дух!
Вчера прегреших с половин шоколад, но като точки и калории успях да се вместя. Много ме болеше главата, хапче не помогна, помислих, че е възможно това да е от липсата на въглехидрати в менюто и си позволих да хапна малко шоколадец.
Успешен и усмихнат ден на всички!  Hug
Цитирай

Добро утро и от мен Smile Вчера прегреших с малко ориз , напоследък съм много гладна явно защото съм пред МЦ . Днес ще гледам да е без прегрешения.
Лилянчо браво на теб добри резултати , хайде ще чакаме да се похвалиш с още минуси.
Цитирай

Здравейте и от мен Laughing
В руския сайт си го сметнах млякто с нес и е все едно пиеш чисто мляко като точки.Така ,че който обча кафето така ,да си го пие  да не се притеснява BlushРазликата между нес кафе и какао е огромно,нямат нищо общо............ .Момичета поздравления за резултатите Peace
Цитирай

mam4e_mia хубаво е че си го намерила  това за точките на мляко с нес , тогава няма от  какво да се притесняваш.Аз до тук съм на едно кафе без захар и минерална вода.Сега си  варя две яйца и ще ги хапна с малко сирене. А вие момичета какво ядохте досега?
Цитирай

Хаиде и аз да се вклю4а в новата тема : закуска - кафе 0т.,две сварени яица 0т. и малко сирене 1т. Peace   обяд - пак сирене 1т. ,2 домата 8т.,пиле6ка пържола на скара 0т.    Hug
Цитирай

stani88, би ли споделила как свали тези 17 кг? С тази диета ли и ако да - по колко точки правеше на ден, изкушения позволяваше ли си, спортуваш ли? Извинявай за нахалството, но ме впечатли резултата в лентичката ти!  Blush Hug
Цитирай

Няма за какво да се извинява6  Peace ами с глад  Rolling Eyes ка4их 22 кг. по време на брменноста и за моята висо4ина изглеждах като топка  Laughing  5 дни докато бях в болницата ни6то не ядох,а като се прибрах хапвах салата и бисквити около месец(просто не ми се яде6е) и постепенно запо4нах да ям и други не6та  cook   без да се ограни4авам така свалих 17-те кг.               

Преди като я правих за седмица свалих 3 кг. а и сладко съм си хапвала

Лиля4о поздравления за новата тема !
« Последна редакция: Съб., 20 Окт. 2007, 16:40 от stani88 »
Цитирай

Привет на всички точкуващи Smile Аз току що вечерях с печена риба и един домат
Цитирай

stani88, благодаря! Браво на теб!    bouquet

Отчетът: сутринта изядох и другата половина шоколад, мислих го, мислих го и го унищожих. Но пък се вписвам от към калории и точки.

50 гр. шоколад - 27 точки
2тв.св.яйца+100гр.шунка, зелен чай; риба тон 160гр; шунка 140гр. 3 точки
Цитирай

Добро утро !черпя ви с едно Coffee преди закуска. После мисля да закуся с ъс сварено  яйце и сирене
Цитирай

Добро утро  newsm46 закуската ми е едно  food010     

Забравих да ви 4еститя първия сняг !!!!!!!!!
« Последна редакция: Нед., 21 Окт. 2007, 10:58 от stani88 »
Цитирай

Eй къде се загубихте всички?
Цитирай

И аз преди я правех тази диета, но в един момент ми омръзна от кренвирши, сирене и кашкавал....
иначе свалих към 3 кг с нея
Цитирай

Точици, къде сте бе?
Аз имам проблем с нета и затова се поизгубих.
Отчетът да не забравя - 100гр.кашкавал; 1тв.св.яйце+140гр.шунка; омлет от 2 яйца, 100гр.сирене,30гр.кашкавал; - 5 точки.
Приятна вечер и много минусчета!  Hug
Цитирай

Привет момичета, и честита ви седмица , дано има многооооо отрицателни килца, аз през уикенда почти не хапнах, самонаказвах се , защото в събота вечер на приятеля ми бащата имаше РД и изядох цяло парче торта #Crazyи ми беше гузно! Blush
Цитирай

Оууу , аз вчера много съгреших EmbarassedЯдох пържени картофки ,два парчета пица , едно парче торта и една питка Rolling EyesЯддддд ме на себе си,какво безволево същество съм Crying or Very sad
Порицайте ме ,смейте ми се................ .
Днес ще го карам само на филенце с краставици.Уф ,че ме е яд Twisted Evil
Цитирай

Eх не се тормози така! и на мен ми е такова гадничко заради тортата, която беше сметанова с целувки, но свършило вече!но през тази седмица ще сме по издържливи , че ей на Нова Година ще дойде и с нея банкети, банкети,банкети! нали трябва да сме натокани Mr. Green!
Цитирай

Още едно преборено кило Very Happy Обаче не съм много стриктна. Ям и храни, ксоито не са дадени в таблицата, но все пак внимавам да не съдържат въглехидрати, да не са мн. калорични и да са в малки количества. А вечер по един шоколад Embarassed
Цитирай

здравейте! Hug
Още съм точкуваща, но пак с неделно прегрешение!
Всичко си вървеше добре, но една сварена царевица цял ден ме съблазняваше...........
В 21 вече не й устоях!
А щях да завърша с 41 т.
Но нищо!
Успешна минусова седмица!
Цитирай

Забравих да се отчета за днес:
1/2 активия
2 кафета, вода
1 кренвирш и малко кашкавал
сега кафе
До сега 8 т
Цитирай

до сега Blush: една много малка ябълка -12 т.,
              пиперка бюрек -10т.
              салата тиквички ок 100 гр-8т.
              общо 30т
             за вечеря сигурно нищо, защото не съм гладна въобще 35
Цитирай

Как успяваш вечер да не ядеш?
Аз все още съм си с 8 т., но като се прибера...............
Хапва ми се плод
Ще се изкуша с една ябълка - 16 т.
Вечеря - нещо колбас или яйца
После малко натурален шоколад (като за 5 - 6 т.)
Хапват ми се бисквитки. Как им смятате точките и какви са препоръчителни?
Само 2 ли се борим с точките?
Цитирай

Явно днес поне-сме най активни Hug
Цитирай

Здравейте, аз също съм в отбора, но имам проблеми с нета.
Вчера доста се поувлякох, но се вместих в точките и все пак ми е гузно.
70гр. Чипс (7т.); 120гр.пуешко филе (1т.); 50 гр.шоколад(27т.); 80гр.пуешко филе (1т); консерва скумрия с дом.сос (0т.)
Общо 36 точки, ама ме е срам заради чипса и шоколада.
Тази сутрин пробвах ябълков оцет с мед в гореща вода, е, няма да повторя, казвам ви, че няма по-голяма гадост. Провокира ме съседната тема, а и една приятелка ми каза, че имало ефект. Много е гадно.  Sick
Весел ден на всички и повече минусчета!  Hug
Цитирай

Добро утро Smile Аз напоследък нещо съм в застой със свалянето та вчера реших малко да прегреша че да може да ми се разбие малко метаболизма и да почна пак да свалям. Но днес вече пак съм сериозна и няма да се подавам на изкушенията
Цитирай

Аз пък минавам на нова тактика.След 6 часа никакво ядене ,само на чай.Установих ,че вечер съгрешавам най-много , а и ми е по-лесно да не ям въобще от колкото да се въздържем.Просто съм лакомия.С малко не мога да мина Embarassed
Иначе за денс съм все още на едно парченце шунка Flutter
Цитирай

Аз така правя, последното ми ядене е най-късно в 18-18.30ч. Тези дни съм в застой и мисля ако продъжава така до края на седмицата да направя 2 седмици японското чудо 1, а след малко почивка и японското чудо 2. Ще видим.
Цитирай

Здравейте!
Аз за разнообразие след точковата, при която ям месо ще мина на режима с плодове и чай!
Правела съм го 2 пъти и се чувствах добре.
Малко да се "освежа" емоционално, че времето и сезона са ми нещо дапресиращи.........
ВЕСЕЛ МИНУСОВ ДЕН!
Цитирай

mam4e_mia и аз вечер съгрешавам най-много , цял ден мога да не ям ама щом дойде вечерта...
b_ivanova и на мен ми препоръчаха да мина на плодове и чай , казаха ми че имало доста добър ефект. Ти колко си сваляла с този режим и за колко време?
Цитирай

Здравейте,
тъкмо написах и спряха тока.
Сега отново!
При плодолечението втория път го правих след раждането 11 / 12 дни на плодове и 10 дни захранване - свалих около 7 / 8 кг (но не съм се мерила накрая, а някъде по средата на захранването.
А сега е добре да се прави, че има много зеленчуци за захранването, а и много плодове.
През април беше гадно, нямаше зеленчуци........
Аз спазвах стриктно режима - 800 - 1000 гр. плодове и 4 чая с по 1 л. мед.
Вече чакам плодовете, че с точковата само те ми липсват.
Цитирай

Здравейте и от мен!
аз днес не съм много ок, нещо гърлото ми   Sickи съм на около 20 гр шоколад преди да пия един упсарин! иначе снощи хапнах малко яйца и извара Crazyмного обичам!
хайде дами, приятно ви точкуване, и много воля! bouquet
Цитирай

Да ви кажа какво пилешко си приготвих и стана супар вкусно.
Охладено пилешко бонфиле се запържва в нискомаслено масло/на Президент има такова/ ,прави се и сос.За сосчето.1 чаена л. горчица ,половин чаена лъжичка соев сос ,червен пипер,една лъжичка обезмаслено топено сирене на филаделфия.Целия този дресенг се обърква много хубаво и когато пилето е почти готово се залива с него и така се задушава още известно време докато попие целия сос.Става супер , а и е много малко като точки.Една порция от 150гр-4т.
Цитирай

милички какво става с вас? Как са точиците? Аз съм пред МЦ и много съгреших днес и вчера.Мисля да го изчакам и после пак да се върна към точковата диета че страшен глад ме мори и немога да го преодолея.
Цитирай

Добро утро!
Аз от вчера съм на Японското чудо, че кантара не помръдна няколко дни, а времето си тече. Не ми е толкова тежко, защото 2 седмици и половина си бях на точкова. Пак смятам точки и калории по навик.  Smile
Успех на всички и много минусчета!  Hug
Цитирай

ПРИВЕТ!
Аз вчера бях пробно на плодове и издържах с 4 порции ябълки (1 голяма или 2 мн. малки) и 3 чая с чаена л. мед!
Горда съм от себе си!
Днес за разнообразие - закуска плод, обяд и вечеря салата, че при точковата това най-много ми липсваше.
Мечтая си за моркови, червено цвекло, балсамов оцет или лимон и зехтин.
Чакам обяда.
Спорен ден!
Цитирай

ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ВСИЧКИ ПРАЗНУВАЩИ!
ПРИВЕТ НА ВСИЧКИ ДИЕТУВАЩИ!
Цитирай

Май това ще стане начин на живот, както при теб, а резултатите ще последват бавно, но сигурно...  но хубавите неща бавно стават. Дано устискам.  Hug

Така си е. За повечето, които пишат в тази и подобни теми. Обръщаме нова страница. За да се срещнем с нашето по-добро и по-силно аз. Борим се не само с килограмите. Аз, поне, като видях, че ги моря успешно, си поставих и други цели, извън отслабването. И ги постигам. С помощта на вас и всички мои форумски приятели  Hug . И новото, по-леко и по-силно jd ми харесва! Няма да се върна никога към стария си начин на живот, а надявам се, и към старите си килограми!
Успешна и безискусителна седмица ви желая!

Да вмъкна за ябълковия оцет, меда и горещата вода. Има ефект. И за отслабване. И в начален стадии на грип и настинки. С билков чай, не само гола вода. Известно време аз пиех черен чай с ябълков оцет, преди ядене. Гадост или не, наистина свалих. Бях в застой и нищо не помагаше. Като се размърда метаболизма ми, го спрях.
« Последна редакция: Съб., 27 Окт. 2007, 18:21 от jd »
Цитирай

Лилянчето , а за две седмици и половина на точкова колко свали?
Въобще каксте със свалените кг.Аз за десетина дни съм -2/-2,500гр.
и не знам ,задоволително ли е при този режим или е малко newsm78
Общо взето повече от 40т. на ден рядко правя.
Цитирай

Лилянчо , а за две седмици и половина на точкова колко свали?
Въобще каксте със свалените кг.Аз за десетина дни съм -2/-2,500гр.
и не знам ,задоволително ли е при този режим или е малко newsm78
Общо взето повече от 40т. на ден рядко правя.

Около пет килограма и половина, но аз правех по много малко точки - средно по 10-20. Имала съм дни с по 4-5 точки и дни с по 37 точки(когато хапнах шоколад).
Цитирай

Привет от мен, момичета!
Аз ви бях поизоставила, но много ми липсваха плодовете. Дори бях решила да правя плодове с чай и мед, но вчера беше кошмар, понеже съм на хормоналнозаместителна терапия, мисля, че 400 гр. ябълки да 19 ч . ми бяха малко и бях с адско главоболие. Не хапнах нищо освен режима, превивах се на леглото, но исках волята ми да победи.
От днес съм на плод за закуска и салатка с чисто месо за обяд и вечеря, а после може пак малко точкова.
Иначе съм доволна от резултата в огледалото, не съм слаба, а по-скоро нормална.
Успешен ден!
Цитирай

Как сте то4ици  Wink
закуска- кафе,2 сварени яйца - 0 то4ки
обяд-2 кюфтета на скара - 0 т. ,руска салата - 8 т. ,кру6а - 18 т. - 26 то4ки
ве4еря -кремвир6 - 1 т. ,сирене - 1 т. ,ка6кавал - 1 т.-3 то4ки
об6то 29 то4ки  Hug
Цитирай

Момичета може ли да ви попитам, тази точкова диета ще помогне ли за спряването с малко по-малко кг newsm78? Може би 4-5кг. И помага ли и за намаляването на сантиметри newsm78. Моля ви кажете впечатленията си? Praynig Благодаря предварително Hug
Цитирай

Zdr. Sky***** Tazi dietka e idealna za tvoite 4-5 kg. a i santimetri se svalqt ot li4en opit ti go kazvam. Ne se li6ava6 po4ti ot ni6to , probvaj
Цитирай

Йоанче ти самата правила ли си режима? И ако да  има ли и други момичета, които го спазват Thinking? Ще ми е доста приятно да има Love, за да си обменяме идеи и т.н Peacebouquet
Цитирай

Da savsem do skoro bqh na nego . Dietata e hubava no rezultatite idvat po-bavno , no pak posle zadarja6 kg. de , na men mi trqbva nqkoj udaren rejim 7-8 kg. za 2 sedmici. Na men mi trqbvat samo 5 kg.  za da stigna teglotosi predi rajdaneto no az iskam da svalq malko pove4e , tova skorogo re6ih i zatova ostavih to4kovata.
Ako re6i6 da po4ne6 dietata i ima6 vaprosi az sam na sre6ta
Цитирай

ioan4etto   bouquet
Цитирай

Много се зарадвах като видях, че има нова течика диетката за която бях пускала две много хубави теми, но лятото предпочитах по строги диетики и тази позамря.Сега съм щастлива, че тоново има такава тема Laughing Hug Момичета аз с тази идтка май месец свалих 6кг Успех на всички bouquet

Давам линк към една от моите теми които вече са стари и са в архива, но могат да са полезни ако не намирате някоя храна или мнение: http://archives.bg-mamma.com/archive/index.php?topic=175570
Цитирай

Здравейте, момичета!
Крисси, а ти как успя за 1 месец да свалиш цели 6 кг?Аз имам нужда да сваля точно толкова. По принцип възвърнах кг си от преди раждането (без 1), в момента съм 56 кг при ръст 163, но никак не изглеждам добре Sick.
Най-трудното за мен е,че никога не съм спазвала диети, не съм свикнала да броя точки и калории и ми се струва голяма каша това  Embarassed.
И за точковата диета не разбрах задължително ли е да се правят точно 40 т., за да има ефект или е по-добре по-малко?
Цитирай

Привет!
Да се включа и аз!
Аз два пъти съм правила точковата диета и двата пъти с добър резултат!
Сега я започнах на 01.10.2007 и нямам кантар, но бях доста напълняла, като бременна (дори често ме питаха да не съм бременна). Реших и започнах с точковата диета, защото е лесна, а и се яде!
Нямам кантар, на резултата е видим - влизам в дрехи от миналата година, а до септември не можех да ги обуя, а да ги закопчая абсурд.
Препоръчаха ми в една от темите да се меря със сантиметър, като нямам кантар
от 10.10 до 16.10 (на точкова) свалих 3 см в талията, 3 в ханша, 2 в бюста, по-бавно започнах да свалям в бедрото (тук без промяна).
Аз винаги си правех точките, защото хапвах ябълка - 16 т. или малко натурален шоколад, но резултат има!
Пробвайте!
Цитирай

Забравих да напиша, че при талията следващата седмица свалих най-много см, но правя сутрин рано преди да стана по 60 коремни преси!
Цитирай

Здравейте от днес съм пак Точка..Както вече писах много бях доволна пролетта от диетката.

Отчета ми за днес до тук:
1 портокал 17т
1 морков 4т
кашкавал 1т
шунка 1т

Общо: 23т

Лилянчо,
радвам се че си възобновила темичката bouquet

b_ivanova, браво bouquet Страхотен резултат Hug

Виктория,  с тази диета успях и си смятах точките.Свиква се сега дори ги знам наизуст повечето неща Peace
Успешен ден момичета bouquet

Цитирай

Крисси, благодаря за отговора!Учуди ме това, че за кратко време си успяла да свалиш цели 6 кг.Браво!
Аз от днес се опитвам да спазвам вашата диета, кажете ми, моля ви, дали правилно съм сметнала до момента:
закуска:вар.яйце, сирене-100 гр, шунка-100 гр. - общо 2 т.
обяд:краставица, кашкавал-100 гр, пастет - 100 гр. - общо 6 т. (пастета не знам как да го смятам,броя го за 1 newsm78).
Та до момента, ако са ми правилни изчисленията - 8 т. Така ли е или бъркам някъде?
Благодаря ви предварително! bouquet
Цитирай

Горе- долу правилно си ги сметнала Laughing,с изключение на пастета.Той се смята като дроб+мазнината.Според мен е някаде колкото пържения дроб-100гр-6т.,защото дроб на скара-2т. , а в пастета все пак има доста мазнина............... . Rolling Eyes
Но при всички случаи си добре Flutter
« Последна редакция: Пон., 05 Ноем. 2007, 13:29 от mam4e_mia »
Цитирай

Mam4e_mia, много ти благодаря! bouquet
Ами това е супер, значи до момента са 13т., а не съм изпитала глад и за секунда Very Happy. Пък до 40 има още толкова много  WinkМисля, че ще се справя с тая диета, ако ме приемате-с вас съм.
И още един въпрос-по колко пъти дневно се храните?
Цитирай

По4-5 зависи............
Цитирай

По4-5 зависи............
Peace
Ще опитам, благодаря за отговорите. bouquet
Цитирай

Да се запиша за днес.
1кренвирш и чаша мляко с нес кафе.-13т.
за обяд ще съм на шунка - 1т.
следобед ще пия мляко с нес- 12т.
за вечеря руло стефани ,като него го смятам по ,т за месето,1 за кашкавала и 1 за яйцето ,морковите и кис. краставички ще си ги махна така че става от 3-5 незнам точно newsm78
ще съм към 30т. днес Laughing
Цитирай

Хайде и аз  Very Happy
Вчера завърших на 16 т.
Днес:
закуска:сирене, сухар, яйце - 9 т.
обяд:салата зеле, шунка - 8 или 9 (не знам подправките за колко да ги смятам).
По някое време може ябълка.
Вечерята не съм я измислила още.
Цитирай

Здравейте, точици, пак съм с вас. Бях на японското чудо и от тук 5, от там 5 - вече за месец свалих 10 кг, продължавам, че остават още 15.  Hug
Цитирай

Добро утро и от мен! Hug
Вчера завърших на 31 т., днес обаче все още няма минусче. Трети ден е, явно доста ще почакам до първите резултати Sad.
Лилянчо, поздравления, гледах, че ти също си правила по-малко от 40 т., кога започна да сваляш?
Успех на всички bouquet
Цитирай

За днес - чаша мляко с нес- 12т.
1 кренвирш - 1т.
малко парченце шунка -1т.
За обяд две кюфтета - 2т.
Следобяд - чаша мляко - 12т.
Вечеря - 1 кюфте 1т.
Общо около 30 ще съм.
Лилянчето Браво! Супер резултати Peace
и добре дошла отново Hug
Цитирай

Хайде и аз да дам отчет  Very Happy:
закуска:сирене,яйце,шунка - 2 т.
обяд:зелена салата с лук и репички, шунка - 8 т.
вечеря:пиле, зелена салата - 9 т.
между храненията:кисело мляко или ябълка - 12-16 т.
Общо:около 35 т.
Цитирай

Здравейте  newsm03

закуска-4аи и две яйца(варени)-0т.
обяд-сирене,домат и 6унка-6т.
а ве4ерята 6те я мисла после  Wink

Успех на вси4ки то4ици  newsm10
Цитирай

Лилянчо, поздравления, гледах, че ти също си правила по-малко от 40 т., кога започна да сваляш?

Благодаря! Правих по 15-20 точки, още на втория ден бях мунус килограм и нещо, първата седмица бях минус 3.5 кг, но килограмите за сваляне бяха 25 и е нормално в началото да свалям бързо, сега ще е много по-трудно.  Sad
Успех на всички!  bouquet
Цитирай

Добро утро!
Лилянчо, ще успееш, щом досега си постигнала толкова добри резултати. Аз дори тази сутрин отново четох цялата тема, за да се обнадеждя малко от постовете и на другите, при които диетата е подействала, че вече ми е четвърти ден и...само -0.5 кг. Confused
Ама няма какво да се чудя, понеже при мен винаги свалянето е било адски трудно и бавно. Дано все някога се получи.
Иначе "прегрешения" до момента нямам, вчера завърших на 24 т. понеже забравих да ям ябълка или мляко.
До момента:
Закуска:ябълка+кафе - 16 т.
Другото не съм го измислила още.
Лек и успешен ден от мен! bouquet
Цитирай

Да се запиша и за днес.
1 кюфте от снощните и чаша мляко с нес - 13-14т.
За обяд съм планирала шунка - 1т.
За следобяд пак мляко с нес - 12т.
За вечеря мисля скариди на шиш със чеснов сос - 7-8т.
Вики ,не се отчайвай и а зсъм като теб и при мен става бавно.А и ти имаш доста по-малко като килца от Лилянчето и затова става още по-трудно.
Аз като почна два свалям за първите ден-два и после почвам да точа едни мъчни грамчета по грамчета.
Да ти припомня какво пише в книгата.
ако искаш да ускориш процеса в случей ,че си в застой трябва да се увеличат броя хранени - по 5-6 на ден.............. т.е. разпределяш си досегашната храна на толкова хранения Laughing
А още нещо пише ,че за да не се забавя метаболизма трябва /желателно е / да се спазва дневния минимум от 40т. .
До колкото разбрах точки от порядъка на 20-30 забавяли метаболизмът.
И задължително на ден трябва да имаме въглехидратни храни ,а не като повечето от нас ги изключват.
Това гарантирало ,че няма да има после връщане на кг. , а и помага на мозъка и още нещо си.............
Цитирай

Много благодаря, mam4e_mia!
И аз точно това мислех, да взема да поувелича точките до 40, затова днес започнах с ябълка, че е доста точки. Иначе и моите хранения са 5-6.
А въглехидратните кои  са Embarassed - сухарите ли? Ориз, картофи и хляб нали не трябва, от къде се набавят въглехидратите?
Простете ме за невежеството, хич ме няма по рационалното хранене. bouquet
Цитирай

Много благодаря, mam4e_mia!
А въглехидратните кои  са Embarassed - сухарите ли? Ориз, картофи и хляб нали не трябва, от къде се набавят въглехидратите?
Простете ме за невежеството, хич ме няма по рационалното хранене. bouquet

Плодовете, зеленчуците имат въглехидрати. По точките можеш да разбереш горе-долу. Мисля, че и на такъв принцип се смятаха точките - процент на въглехидратите в 100 грама продукт. Ако искаш да правиш по 40 точки - само 2 ябълки са 32 точки, краставица+домат - 8 точки. Пък и защо не половин шоколад (27 точки).  Blush
Цитирай

Rolling EyesА сухара колко то4ки е? newsm78
Цитирай

Плодовете, зеленчуците имат въглехидрати.
Ясно! Peace
А някой може ли да каже колко точки е риба скумрия (от консерва)?
Stani88, сухарът е 8 т.
Цитирай

А някой може ли да каже колко точки е риба скумрия (от консерва)?

Ако е чиста, в собствен сос е 0т., ако е с доматен сос е към 5-6 точки.
Цитирай

Здравейте точици Smile Аз малко ви бях поизоставила , но от утре пак съм с вас . Останаха ми още 5 кг пусти трябва да ги махна вече!!! Naughty
Цитирай

Добро утро, момичета! bouquet
Вчера завърших на 39 т. Днес кантарът ми пак не показва твърдо 55, а с някакви грамчета отгоре (механичен е и трудно се виждат колко са точно). Та, вече пети ден, а няма цял килограм минус  Rolling Eyes, явно ще трябва да бъда упорита и да се примиря, че ако стане, ще е трудно и бавно...
Лилянчо, аз я смятах скумрията 10 т., понеже вътре имаше и няколко парченца кис.краставичка и 10-15 бобчета  Very Happy.
За днес:закуска-яйце,луканка,сухар - 9 т.
обяд:зеле,шунка-8т., вечерята и междинните хранения не съм ги измислила още.
Успех от мен! Hug
Цитирай

Добро утро!
Viktoria_79, най-сигурно е да погледнеш на опаковката колко грама въглехидрати има на 100 грама продукт - толкова са и точките. Тази, която аз купувам няма боб и краставички и не мога да проверя.
Вдихнах точките на около 30, ама кантара не показва минус, а +1.  Crying or Very sad
Цитирай

Лилянчо, разбрах. Peace Другия път вече ще знам.
А при теб сигурно затова показва така кантара, понеже досега си карала с по-малко точки. Явно наистина трябва да правим по 35-40,  за да имаме оптимален резултат. И да включваме от всичко по малко, за да не наваксаме бързо загубата.
Абе, няма да се отчайваме, бавно, славно, все ще успеем, каквито сме сериозни  Laughing.
Ioan4etto, и аз имам 5 кг и малко, интересно ми е при теб как ще върви процеса, ще можем да съпоставяме  Very Happy.
Цитирай

При мен става така, защото бях 2 седмици на японското чудо, а там си е жив глад.  Confused Дано да не се казва повече, че ще търся друга диета. Много ми е трудно да си избера.
Цитирай

Добро утро,
да побъбрим на кафенце

Аз 2 пъти съм правила точките и много си ги харесвам.
Чета, чета,  но пак при тях ще спра.
Сега съм на режим на Дюкан, но после (след 1 или два цикъла 5/5) мисля пак тук.
Това е хубаво, че може да хапваш от всичко
Малко плод, зеленчуци, месце..... та дори шоколад!
А повечето други режими изключват един или друг вид храна и по-бързо омръзват.

Успех, точици!
Цитирай

b_ivanova, и на мен най-много това ми харесва, че от всичко може да си хапваш в тази диета.
Лилянчо, аз писах преди, че не съм "веща" в диетите и досега винаги съм сваляла само с глад. Предупреждаваха ме, че ще си увредя стомаха, обаче на мен не ми се вярваше или по-скоро си казвах : "Абе, аз да отслабна, пък каквото ще да става". И така си докарах множество язви на дванадесеторпъстника, наложи се продължително лечение плюс диета, включваща именно храните, които склонните към напълняване хора (като мен) би трябвало за избягват Sad - макарони, варени картофи, препечен хляб и други подобни. Да не ти казвам как се "преглежда" стомаха - с един маркуч през устата, който гълташ, вкарват го до там, после те надуват с въздух, за да се изправят гънките, направо е ужасно Sick.
Та, от личен опит казвам, че гладът не е решение, не се отчайвай от няколко килограма повече, с търпение, воля и хапване ще се сдобиеш с желаното тегло. Дори и по-бавничко да стане. Hug
Цитирай

Благодаря ти, Вики!  Love
Съжалявам, че си преживяла това.  Sad
Цитирай

Благодаря ти, Вики!  Love
Съжалявам, че си преживяла това.  Sad
Няма защо Hug, споделяйки това се надявам да предпазя другите момичета да не повтарят моята глупост Love
Цитирай

Viktoriq 79 аз от днес почнах с диетката хайде ще сравняваме как върви процеса на отслабване и при двете  newsm10.
Закусих с едно варено яйце и малко салам. Малее още колко много точки има до довечера smile3508
Цитирай

Добро утро  Coffee и от мен
 закусих кафе и пала4инка  food002 без 6околад newsm45  а като гледах мъжо как ги маже smile3508 до тук 3 то4ки newsm10   за после 6те видим Peace Успех на вси4ки
Цитирай

Stani88, палачинката с мляко или с вода е 3 т.?
Цитирай

Rolling Eyes  ами аз с мляко ги правя Blush  newsm78 незнам  Blush Thinking някоя то4ица ако знае да каже
Цитирай

Момичета аз досега не съм се разписвала в тая тема и на това отгоре не съм компетентна по въпроса с палачинките Laughing, ама понеже и аз съм от няколко дни на тази диета ви чета отзивите. Всъщност тази диета я правих преди година и половина и въпреки залитанията отвреме навреме имах резултата от 5-6 килограма, та го считам за успешен опит(не , че не си ги върнах с активно тъпчене Laughing). Сега си поръчах и книжките и се чудя ...по принцип натуралния шоколад нали се води 24 точки, в книгата има като вариант само ЧИСТ шоколад(който би трябвало да е равностоен на натуралния) и е цели 50 точки Rolling Eyes.                   
Цитирай

ariadna, добре дошла при нас!
Вярно за шоколада, аз също видях голямата разлика. Може би е за различни шоколади, но за да си сигурна погледни на опаковката колко грама въглехидрати има на 100 грама шоколад, толкова са и точките, аз така се ориентирам.  Smile
Цитирай

Благодаря Лилянчо, аз таковата ...както се казва малко съм несериозна Laughing, ама какво да се прави и ние сме чеда божии...и се ентусиазираме отвреме навреме. Сега загледах опаковката изглежда наистина е така...преди това и аз се замислих, че вероятно става въпрос за различни видове шоколад примерно някакъв вид готварски и незнам защо си го представям по несладък, ама съм си само с представите де, което нищо незначи като цяло Crazy. А как сте с подсладителите, аз какво да кажа , хем ми е съвестно да ги използвам, хем пък не мога без хич( разбирайте  дъвки, безлкохолно някакво или някое кафе Thinking).
Цитирай

Добро утро, закуска-сухар с масло и кафе-9 то4ки

b ivanova - би ли ми обяснила накратко за режима на Пиер Дюкан

« Последна редакция: Нед., 11 Ноем. 2007, 11:59 от stani088 »
Цитирай

Здравейте, момичета:)Четох, четох и накрая реших да се присъединя към вас:)Надявам се, че приемате още точки:)
На 25 години съм, висока 168, към 59-60 кг. Искам да съм 55-така най добре изглеждам и най-много се харесвам, абе тия килограми са оптималните за мен:)
Започвам от днес-датата е готина-11.11, пък и май съм си създала нагласата вече ( което е най-важно според мен )Smile
Досега хапнах 5 солети ( по навик, но не са кой знае колко много като грамове и точки ), а 2 часа след това около 50 гр. кашкавал-засега е добре като за първи ден:)
Сега хуквам по задачи, дано е успешен ден:)
Ще се радвам, ако мога да споделям с вас този процес:) Лек ден:)
Цитирай

Здравей, Зара!
Добре дошла
Цитирай

Добро утро и от мен! bouquet
Днес най-после кантарът показа твърдо 55, та резултатът е за една седмица, минус 1 кг. Мъничко е, но все пак е успех за мен. Продължавам нататък, пък дано се "позабърза" процеса.
Ioan4etto, при теб как е?
Зара, на солетите четох, че са със съдържание 73.88% на 100 гр. Това ако означава, че се равняват на 70 т., май не са много препоръчителни за диетата. Иначе и аз ги обожавам, шоколад и сладко не ми липсва, обаче всякакви такива зрънчовци, снаксове и солетки - много Mr. Green.
И да се разпиша за днес:
закуска:кашкавал,салам,яйце - 2 т.
обяд:пил.бутче, зелева салата - 8 т.
вечерята не съм я измислила, а ако не забравя, ще ям и ябълка между храненията.
Лек и успешен ден на всички! Hug

П.П.Забравих с най-важното да се похваля, от днес започнах да правя коремни преси. Вярно, че стартирах от 20 Embarassed, но като се има предвид, че със спорта съм скарана като цяло, това си е направо олимпийкси рекорд. Laughing Смятам да ги увеличавам постепенно, стискайте ми палци  Smile
Цитирай

Viktoria_79, стискам палци за коремните преси, не са лека работа, аз не ги мога.  Blush
Браво за резултата - 1 кг си е 1 кг! Важното е, че има резултат и надявам се да е траен. Аз тези дни не се отчитам, защото греховете са ми в повечко и ме е срам, но важното е, че кантара се е заковал, а не показва плюс!
зара, добре дошла при нас! Viktoria_79 е права за солетите!

Успешна седмица на всички!
Цитирай

Здравейте и от мен Smile Реших и аз да се точкувам Smile Ще ми се да сваля 8-10 килца  Embarassed и се присъединявам към всички вас, точици  Hug
Таа преписах си аз точките, обаче не видях грейпфрута никъде колко точки е Rolling Eyes Може ли някоя от вас да ми каже, ще съм много благодарна Smile
Цитирай

Здравейте и от мен Smile Реших и аз да се точкувам Smile Ще ми се да сваля 8-10 килца  Embarassed и се присъединявам към всички вас, точици  Hug
Таа преписах си аз точките, обаче не видях грейпфрута никъде колко точки е Rolling Eyes Може ли някоя от вас да ми каже, ще съм много благодарна Smile

Здравей и добре дошла!
Грейпфрутът според книгата е 6.5 точки.
Цитирай

Много благодаря Smile
Аз преди време доста успешно правех Японското чудо, ама сега нещо не ми достига волята Blush
Ще пробвам точките и ще докладвам резултати Smile
Цитирай

Добро утро! Hug Още си седя на 55 кг., пък и забравих сутринта коремните преси, та сега се залавям с тях  Wink
За вчера:13 т.
Днес, закуска:сухар,яйце,кашкаваш,шунка - 10 т.
обяд:пил.бутче,зел.салата - 7 т.
вечеря:кюфтета (не знам колко точки са), с някаква салата, но не съм я измислила.
Лек и успешен ден от мен!
Цитирай

Днес май си пиша сама Sad. Ядох ябълка, вечерях, завършвам с 38 т. Днес е по-добре от вчера  Very Happy.
Лека вечер, момичета! bouquet
Цитирай

Аз ако пиша отчет и ще ме изгоните от темата. Ама малко си почивам. Това японско чудо ми взе тока.  Confused
Цитирай

Аз ако пиша отчет и ще ме изгоните от темата. Ама малко си почивам. Това японско чудо ми взе тока.  Confused
Е-е, стига, де, едно-две прегрешения не се броят  Wink Пък и повече да са, важно е желанието и крайната цел. А ти много си постигнала до момента, имаш право на почивка  Peace.
Крайностите не са за препоръчване, току-що четох една статия за момиче, болно от анорексия и много се натъжих.Та, понякога хапването е по-добрият вариант Love.
Цитирай

Благодаря за разбирането!  Love
Още 1-2 дни и ще се стягам.  bowuu
Цитирай

Благодаря за разбирането!  Love
Още 1-2 дни и ще се стягам.  bowuu
Сигурна съм! Аз ще си кисна упорито тук и ще те чакам да се върнеш Smile
Цитирай

Hug

Тези дни приемам малко повече въглехидрати, исках тялото ми да свикне с новите килограми, да се "успокои"и се радвам, че кантара не показва плюс. Целта е далече... но аз съм инат.  Very Happy И все пак здравето е на първо място, както казваш.
Спокойна вечер!  Hug
Цитирай

Добро утро!
Тези дни приемам малко повече въглехидрати, исках тялото ми да свикне с новите килограми, да се "успокои"и се радвам, че кантара не показва плюс.
Това е добра стратегия според мен, аз също се опитвам да правя нещо подобно, като след дните с малко точки наблягам на въглехидратите.
Обаче и днес съм без промяна. 10-ти ден е, а само едно нищожно килограмче надолу, започвам да се питам дали пък нещо не правя както трябва.
Хайде, дано днес си имам повече съмишленички, успешен и лек ден от мен! Hug
Цитирай

Добро утро    Coffee

закуската ми бе6е - сухар и кафе  Whistling

после 6те пи6а и за обяда

Успех на вси4ки
                     bouquet bouquet bouquet
Цитирай

Stanislav4eto, ти много скроминчко я караш със закуската, засища ли те един сухар? Явно аз съм от по-гладните  Embarassed.
Цитирай

Rolling Eyes  ами днес не6то не ми се яде  Sad     ина4е само сухар  newsm11 няма да ме засити изоб6то  и аз като теб съм от по -гладните  Embarassed smile3508 food002 Popcornsmile cook cook
Цитирай

От онзи ден ги мисля твоите палачинки,ей   Embarassed 35
Цитирай

Аз май ще почвам от понеделник, засега само внимавам какво хапвам Smile
Цитирай

От онзи ден ги мисля твоите палачинки,ей   Embarassed 35
         ах,ако знае6 само как ги правя eat smile3508   smile3534 newsm62 newsm62 newsm62                 

ама маи трябва да се откажа от тях  #2gunfire  или да им слагам вода вместо мляко  Sick
Цитирай

Оо,вярвам ти,ама вече почвам да слюноотделям и от сега си обещавам, че като свърши диетата и аз ще забъркам едни. С шоколад  Mr. Green.
Между другото, тя 21 дни ли се прави или пак не съм разбрала добре  Embarassed?
Цитирай

Днес-32 т.
Лека вечер и до утре от мен! bouquet
Цитирай

И аз съм в отбора. Ама днес съм с много малко точки. Имам да реванширам.
100 гр. кашкавал; 100 гр. пуешка шунка; 100гр. луканка; 200 гр. червено сухо вино  Embarassed
Общо 5 точки.  Shocked
Лека вечер и спокойна нощ!  Hug
Цитирай

Добро утро!
Да пиинем по едно кахе - без захар - 0 точки!

Аз от вчера отново съм на любимите точки!
Ще наминавам, когато имам време!
Малко точки и много минуси Ви желая!
 bouquet
Цитирай

Добро утро!
На мен пък тази сутрин ми прилоша и хапнах малко мед  Sad. Осен това кантарът не помръдва. Чудя се дали да не се откажа Embarassed, 11-ти ден, само 1 кг Sad.
Цитирай

А на сантиметри няма ли загуба, при този тип диети резултатите са по- очебийни на обиколки.
Цитирай

b_ivanova   би ли ми обяснила накратко за диетата на Пиер Дюкан   bouquet bouquet bouquet
Цитирай

ariadna,аз не се сетих да се премеря на см в началото на диетата  ooooh! Днес го опропастих деня с тоя мед, утре, обаче, продължавам. Peace
Цитирай

Ами Бети, има и друг вариант, за коректив , си нарочваш някой панталон от неразтегаема материя Smile.
Цитирай

Аз днес вече ги записах и ще следя от сега нататък. В дрехите има някаква промяна, ама съвсееем нищожничка Sad.
Цитирай

Привет! Как сте, точици?
Да пийнем по едно кафе

Относно резултата от диетата, аз нямам кантар и във форума ми препоръчаха да се меря със сантиметър, та съгласна съм с Ariadna, и наистина има резултат - мога да си извадя тефтера, но грубо по 4 см. свалих от талия и ханш. По-трудно свалих от бедрата - чак след 2 седмици имах 1 свален см.
Свалих и от бюст (гръдна обиколка)!! Sick

Stanislav4eto, относно режима на Дюкан - аз издържах 5 дни (най-трудните) и го развалих, но определено имаше резултат, просто много видим (общо след точките и Дюкан).
Има тема във форума, но общо взето се правят няколко протеинови дни (броят им зависи от кг., които искаш да свалиш) и след това смесен режим (включват се и зеленчуци). Аз смятах да правя 5 протеинови на 5 смесени.....
Да не променям темата, а и не съм много запозната, а не мога да ти кача линк към темата....

Лек и успешен ден!!!! Hug

Цитирай

Добро утро и от мен!
Днес продължавам - закуска:яйце, шунка, сухар - 9 т.
По отношение на см, знам, че в бедрата се сваля най-трудно, а на мен там ми е най-големият проблем  Sad. За гръдната обиколка, искрено се надявам и там да се отрази, понеже по принцип съм с голм бюст, а след раждането хич и не се възстанови Sick. Те обикновено хората искат да го увеличават, а аз - обратното. Ама е супер трудно да си намирам хубави сутиени с моя размер чашки, понеже ако чашките ми стават, то пък в самата обикола са ми супер широки...Абе, голям проблем  Embarassed. Оплаках се  Laughing
Хайде, успешен ден и споделяйте как вървите с минусите. Аз упорито продължавам да си стоя на 55  Sad.
Цитирай

Бети, аз като съм почнала да давам заръки Crazy(нищо, че самата не им се впечатлявам и съответно мисията ми слабеене хич я няма, ама...). Килограмите са ти малко като цяло така , че не разчитай да имаш някакви зашеметяващи резултати за кратък период от време, но пък гледай от позитивната страна имаш малко килограми за сваляне и можеш спокойно да им предоставиш и повечко време да си отидат, а знаем колкото по-полека толкова по-здравословно. Естествено нормално е човек да се блазни незабавното премахване на излишеството Blush Cool.
Цитирай

Ariadna, благодаря ти много!Определено имах нужда от подкрепа и разбиране. Бях почнала да се отчайвам и да се замислям за отказване  Embarassed
Нооо, няма да им се дам на тия проклети 5кг Naughty, пък бавно или бързо, все се надявам да има резултат. То се видя, че ще е бавно,де.
Само трябва да се науча на малко повечко търпение явно Embarassed.
А колко дни се прави диетата?
Цитирай

Ами тая диета е, от типа дългосрочни режими. Всмисъл спокойно можеш да си я спазваш месеци наред, докато видиш желания резултат, не е някаква драстична диета, при която правиш двуседмичен цикъл и след това трябва да почиваш. Също така хубаво е отвреме на време да има по някой метаболитен  ден(тоест да си хапваш , каквото ти душа иска- в случая въглехидратчета), защото така или иначе се получава момент на циклене, организма почва да си къта запасите, та трябва да го подлъгваме пък и си е вид психическа разтуха Mr. Green.
Цитирай

Сигурно си права, аз понятие си нямам от диети, това е първата, с която се захванах. А идеята за метаболитния ден много ми допадна  Blush, ще го пробвам и това след няколко дни, ако все още съм така зациклила.
Хайде, дано поне вие можете да се похвалите с по-добри резултати, че да си вдъхна и аз малко кураж  Wink
Цитирай

Добро утро!
Как сте точици?
Черпя по кафе, за да ни стопли в този студен ден

Аз съм режимна, но все си допълвам точките с малко натурален шоколад! В рамките на режима е , но ще гледам да го намаля на 2 - 3 квадратчета.
Много минуси и ведро настроение!
Цитирай

b_ivanova, аз започнах преди малко повече от месец НВД, после минах на точковата, а в момента просто ям по-малко, като внимавам да са предимно белтъчини. Обаче всяка вечер ям шоколад и съм - 10 кг Very Happy. И се движа много повече от преди.
Цитирай

Брей, как ги постигате тия резултати, направо почвам да мисля, че нещо ми е объркано на мен. Аз вече трета седмица съм на точковата и нищо и половина досега. Ще взема да поям малко по-стабилно няколко дни и пак отначало, че да се задейства нещо Thinking Или може би не е подходяща за мен тая диета, не знам newsm78
Започнах и упражнения да правя, дето никога не съм се занимвала, а пак си седи кантара на едно място Sad