Точкова диета - 3 част

  • 30 618
  • 290
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 168
аз картофи, ориз и хляб , не ям въобще!те не са ми проблем! Hug
 Нооооооооо, плодовете са ми проблем и то голям! много обичам и то банани основно Rolling Eyes! понякога се изкушавам и си правя бананов шейк само мляко и 1/2 банан , всичко е към 17-18 т.и така ми минава мерека за сладичко Heart Eyes

# 46
  • Мнения: 4 111
Здравейте, момичета!
Jany, гледам в една таблица, че печен картоф е 30 точки! Аз не си позволявам картофи, ориз, хляб и тестени изделия, гледам да сведа въглехидратите до минумум.
Аз плодове не обичам, затова не е проблем да спазвам правилата с плодовете и фрешовете.
Днес закусих варено яйце с 60 грама шунка.

# 47
  • София
  • Мнения: 7 242
aneeta, по-добре яж банана и млякото отделно май. Едното е въглехидратно, другото - белтъчини. Не е хубаво да се комбинират от диетична гл. точка.
сега закусвам с извара

# 48
  • Мнения: 4 111
ioan4etto, намерих книгите, можеш да си ги поръчаш ако не са изчерпани:

http://www.bgbook.dir.bg/book.php?ID=21630 - 1 част

http://www.bgbook.dir.bg/book.php?ID=22412 - 2 част

# 49
  • Мнения: 168
да се отчета за обяд-салата тиквички -14 точки ги сметнах по табличката, и бонбона от сутринта към 5 точки! за довечера не съм измислива още

# 50
  • Мнения: 817
И аз си ги поръчах от там ,но са гола-вада ,няма нищо в тях.само рецепти и таблица с точки.Аз имам оригиналната руска книга на А.В. ,в кято много подробно е описан целия процес.В българските издания не ми става ясно защо са спестени обясненията Rolling Eyesнаистина и двата тома ,вкл. и третата част/21 дневна програма/ са само с рецепти и нищо друго.Руската книга я имам още от преди десетина година.моя братовчедка беше на екскурзия до Петербуг и от там ми си я взе.Тогава с нея отслабна около двайсет кг. за около шест месеца.
Ето и малко рецапти.
Кексчета:
1лимон,80гр. краве масло,1чаша захар,1ч.л. ванилия,1 яице,2 чаше брашно1,ч.л сода за хляб,1/4 чаша мляко,шипка сол.
Приготвя се като обикновен кекс ,пече се на 180гр. ,една порция съдържа 7,3т.

Ето и еда която пробвах и много вкусно.
Половин зелка , е тарелка печурки ,половин глава лук ,1с.л соев сос ,бутер тесто.
Първо се запържва зелето ,докато омекне ,в отделен съд се запържват гъбкте със лука ,може по желане и чесънче към тях.После се смесват и така се задушават докато станат напълно готови.После със сместа се пълнят ролцата от бутер тестото.Ролцата трябва да са с дължината н кренвирш.после се пекат в прадварително заграта фурна на 180гр.Същата рецепта може и с праз ,спанак,киселец............
Точките изпълнена със зел са -едно рулце-7,7-9т.

# 51
  • Мнения: 168
тия рецепти не ми се струват много подходящи за тоя режим! вярно точките не са много! но все пак newsm78
аз си я карам по таблицата само! не гледам как смесвам храните, не гледам калорири!-НИЩО
само точките!така отслабнах и ги задържам вече доста време!
благодаря  bouquetза рецептите! наистина е добре да зная че все пак мога да си позволя някой ден ако заритам Laughing

# 52
  • София
  • Мнения: 7 242
Мерси, mam4e_mia Grinning
В темата за диетата на Пиер Дюкан има много рецепти, част от които са приложими и тук. Аз си правих кофичка нискомаслено мляко, пшеничени или овесени трици и 1/3 степ. Оказа се изненадващо вкусно - като сладолед. А като сменяш вида на степа, всеки път вкуса е различен. май и днес ще си направя Grinning Иначе досега съм само на изварка, че в момента нямам мръвки подръка.

# 53
  • Мнения: 4 111
aneeta, ти по колко точки правеше като отслабна? Стараеше ли да са 40 или си минавала и с по-малко? Чета из интернет, че трябва да се правят 40 точки, ама на мен ми се струват много храна.  Confused За мен е идеално да правя към 10-20.  Confused
mam4e_mia, благодаря, че си направи труда да напишеш рецептите, ама и на мен не са ми нещо по вкуса.  Confused
Лекси, в степа няма нищо полезно, нали знаеш?

# 54
  • София
  • Мнения: 7 242
Знам Confused но е сладко. то и в цигарите няма, ама ги пуша Confused

# 55
  • Мнения: 4 111
то и в цигарите няма, ама ги пуша Confused
И аз, и аз.  Blush

# 56
  • Мнения: 168
ЛЕКСИ, когато отслабнах броях само първите 2 седмици точките , после сама преценях до къде да спра! трудно ми беше да ги направя 40!но аз гледам по малко , но от всичко! хапвам 1плод, някакъв зеленчук и тн! мляко по рядко!яйца също не ядях, защото ми ставаше тежко!иначе сиренца, кашкавалче, ябълки, доматки , кренвирши, пил. хапки и тн ги редувах !вода не пия много-700 мл наййййййййй-много! Sick
така нямах проблеми и с wc, и се чусвах много добре! аз и сега се чуствам жизнена !но много ако ми се дояде нещо, ама трябва да е много наистина тогава си го позволявам!

# 57
  • Мнения: 4 111
Точици, аз мога спокойно да си дам отчета за деня, защото гледам последното хранене да е към 18-18.30ч. най-късно.
1тв.св.яйце+60гр.шунка; 1 краставица+100гр.кашкавал; 1 чушка+100гр.шунка - общо 10 точки, 710 Ккал.
От днес пия разтворими мултивитамини, харесват ми.
Днес ми е 12 ден, резултат - минус 4,5 кг. Тези дни е в застой кантара и ми е криво.
Купих си бял шоколад, гледам, че калориите бяха като на черен. Стои си в хладилника. Дано стои дълго. Преди години като правех японското чудо един шоколод стоя 3 седмици в хладилника. Друго беше като го гледах и всеки ден се гордеех, че не съм го бутнала, чак датата, на която го сложих бях написала на опаковката.  Blush

# 58
  • Мнения: 817
Да се отчета и аз за днес.
Сутринта-50гр.сиренце и малко каперси
Преди обяд - мляко с нес -200мл.
Обяд - 150гр. шунка и руска салата на рулца ,май си имаха някакво име тези рулца newsm78
След обяд -5- бадемчета ,сурови
Вечеря - 50-60 гр. наденичка и 50-60гр. котлет ,свински.
Край за днес Hug
Решила съм да се тегля чак другия четвъртък , а иднес ми дойде  в таква момент се ндувам ато балон и не свалям и грам.за това да не се дереирам няма да се тегля Crossing Arms

# 59
  • Мнения: 157
Лилянчо мерси за адреса ако и утре не ги намеря по-книжарниците сигурно ще ги поръчам.
mam4e_mia ами като за 3 лв. толкоз дали хората абе българска му работа , а ако не ти е проблем нещо повече можеш ли да ни кажеш от руската книга?

Общи условия

Активация на акаунт