Точкова диета - 3 част

  • 30 618
  • 290
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 817
Да се запиша и за днес.
1 кюфте от снощните и чаша мляко с нес - 13-14т.
За обяд съм планирала шунка - 1т.
За следобяд пак мляко с нес - 12т.
За вечеря мисля скариди на шиш със чеснов сос - 7-8т.
Вики ,не се отчайвай и а зсъм като теб и при мен става бавно.А и ти имаш доста по-малко като килца от Лилянчето и затова става още по-трудно.
Аз като почна два свалям за първите ден-два и после почвам да точа едни мъчни грамчета по грамчета.
Да ти припомня какво пише в книгата.
ако искаш да ускориш процеса в случей ,че си в застой трябва да се увеличат броя хранени - по 5-6 на ден.............. т.е. разпределяш си досегашната храна на толкова хранения Laughing
А още нещо пише ,че за да не се забавя метаболизма трябва /желателно е / да се спазва дневния минимум от 40т. .
До колкото разбрах точки от порядъка на 20-30 забавяли метаболизмът.
И задължително на ден трябва да имаме въглехидратни храни ,а не като повечето от нас ги изключват.
Това гарантирало ,че няма да има после връщане на кг. , а и помага на мозъка и още нещо си.............

# 151
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 304
Много благодаря, mam4e_mia!
И аз точно това мислех, да взема да поувелича точките до 40, затова днес започнах с ябълка, че е доста точки. Иначе и моите хранения са 5-6.
А въглехидратните кои  са Embarassed - сухарите ли? Ориз, картофи и хляб нали не трябва, от къде се набавят въглехидратите?
Простете ме за невежеството, хич ме няма по рационалното хранене.  bouquet

# 152
  • Мнения: 4 111
Много благодаря, mam4e_mia!
А въглехидратните кои  са Embarassed - сухарите ли? Ориз, картофи и хляб нали не трябва, от къде се набавят въглехидратите?
Простете ме за невежеството, хич ме няма по рационалното хранене.  bouquet

Плодовете, зеленчуците имат въглехидрати. По точките можеш да разбереш горе-долу. Мисля, че и на такъв принцип се смятаха точките - процент на въглехидратите в 100 грама продукт. Ако искаш да правиш по 40 точки - само 2 ябълки са 32 точки, краставица+домат - 8 точки. Пък и защо не половин шоколад (27 точки).  Blush

# 153
  • Мнения: 3 303
 Rolling EyesА сухара колко то4ки е? newsm78

# 154
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 304
Плодовете, зеленчуците имат въглехидрати.
Ясно! Peace
А някой може ли да каже колко точки е риба скумрия (от консерва)?
Stani88, сухарът е 8 т.

# 155
  • Мнения: 4 111
А някой може ли да каже колко точки е риба скумрия (от консерва)?

Ако е чиста, в собствен сос е 0т., ако е с доматен сос е към 5-6 точки.

# 156
  • Мнения: 157
Здравейте точици Simple Smile Аз малко ви бях поизоставила , но от утре пак съм с вас . Останаха ми още 5 кг пусти трябва да ги махна вече!!! Naughty

# 157
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 304
Добро утро, момичета!  bouquet
Вчера завърших на 39 т. Днес кантарът ми пак не показва твърдо 55, а с някакви грамчета отгоре (механичен е и трудно се виждат колко са точно). Та, вече пети ден, а няма цял килограм минус  Rolling Eyes, явно ще трябва да бъда упорита и да се примиря, че ако стане, ще е трудно и бавно...
Лилянчо, аз я смятах скумрията 10 т., понеже вътре имаше и няколко парченца кис.краставичка и 10-15 бобчета  Grinning.
За днес:закуска-яйце,луканка,сухар - 9 т.
обяд:зеле,шунка-8т., вечерята и междинните хранения не съм ги измислила още.
Успех от мен! Hug

# 158
  • Мнения: 4 111
Добро утро!
Viktoria_79, най-сигурно е да погледнеш на опаковката колко грама въглехидрати има на 100 грама продукт - толкова са и точките. Тази, която аз купувам няма боб и краставички и не мога да проверя.
Вдихнах точките на около 30, ама кантара не показва минус, а +1.  Cry

# 159
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 304
Лилянчо, разбрах. Peace Другия път вече ще знам.
А при теб сигурно затова показва така кантара, понеже досега си карала с по-малко точки. Явно наистина трябва да правим по 35-40,  за да имаме оптимален резултат. И да включваме от всичко по малко, за да не наваксаме бързо загубата.
Абе, няма да се отчайваме, бавно, славно, все ще успеем, каквито сме сериозни  Laughing.
Ioan4etto, и аз имам 5 кг и малко, интересно ми е при теб как ще върви процеса, ще можем да съпоставяме  Grinning.

# 160
  • Мнения: 4 111
При мен става така, защото бях 2 седмици на японското чудо, а там си е жив глад.  Confused Дано да не се казва повече, че ще търся друга диета. Много ми е трудно да си избера.

# 161
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 105
Добро утро,
да побъбрим на кафенце


Аз 2 пъти съм правила точките и много си ги харесвам.
Чета, чета,  но пак при тях ще спра.
Сега съм на режим на Дюкан, но после (след 1 или два цикъла 5/5) мисля пак тук.
Това е хубаво, че може да хапваш от всичко
Малко плод, зеленчуци, месце..... та дори шоколад!
А повечето други режими изключват един или друг вид храна и по-бързо омръзват.

Успех, точици!

# 162
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 304
b_ivanova, и на мен най-много това ми харесва, че от всичко може да си хапваш в тази диета.
Лилянчо, аз писах преди, че не съм "веща" в диетите и досега винаги съм сваляла само с глад. Предупреждаваха ме, че ще си увредя стомаха, обаче на мен не ми се вярваше или по-скоро си казвах : "Абе, аз да отслабна, пък каквото ще да става". И така си докарах множество язви на дванадесеторпъстника, наложи се продължително лечение плюс диета, включваща именно храните, които склонните към напълняване хора (като мен) би трябвало за избягват Sad - макарони, варени картофи, препечен хляб и други подобни. Да не ти казвам как се "преглежда" стомаха - с един маркуч през устата, който гълташ, вкарват го до там, после те надуват с въздух, за да се изправят гънките, направо е ужасно Sick.
Та, от личен опит казвам, че гладът не е решение, не се отчайвай от няколко килограма повече, с търпение, воля и хапване ще се сдобиеш с желаното тегло. Дори и по-бавничко да стане. Hug

# 163
  • Мнения: 4 111
Благодаря ти, Вики!  Heart Eyes
Съжалявам, че си преживяла това.  Sad

# 164
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 304
Благодаря ти, Вики!  Heart Eyes
Съжалявам, че си преживяла това.  Sad
Няма защо Hug, споделяйки това се надявам да предпазя другите момичета да не повтарят моята глупост Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт