Точкова диета - 3 част

  • 30 667
  • 290
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 4 111
Добро утро!
Няма ли вече точкуващи, или има само празнуващи, а след празниците ще има диетуващи?

 Joy
Май така се получава.
Аз стоях десет дни на едни и същи килограми и сега реших да почина малко (без да прекалявам и да се тъпча с какво ли не) и след това пак съм тук. Още няколко дни.
Весел ден!  Hug

# 226
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 105
Някой от по-знаещите - дали е подходяща точковата диета за задържане на постигнатото?

# 227
  • София
  • Мнения: 122
Ами да дори има брой точки за задържане:За да се поддържа теглото е нужно на ден да се набавят 70-75 точки., така пише в самите предписания за диетата, но все пак мисля, че е индивидуално и човек сам трябва да открие, необходимия му брой точки.

# 228
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 105
Аз в момента се опитвам по свой режим, но днес примерно в 10 ч плод реших мандарини и се притеснявам да не прекалявам с количеството, затова предпочитам да смятам и броя, но да не прекалявам!

Ако някой още точкува, може от понеделник пак да поточкувам, но с 40-45 точки, не чак със 70.

# 229
  • Мнения: 16
Привет и от мен Hug.Много ми допада точковата диета и искам и аз да се включа.Боксувам на 57 кг от 3 месеца вече и искам да се разделя окончателно с 7 кг.Досега съм се хранила рационално-не обичам мазни храни,ограничих сладкото и хляба,който така обичам.Но виждам че тази диета е по моя вкус,защото за разлика от режима на П.Дюкан-се полагат и прегрешения. Laughing
Реших да хапвам задушени моркови с малко кисело мляко,извара и пилешко месо.Това е менюто ми за днес.Ще се моля да не ми се прияде шоколад,защото у нас шоколад има навсякъде.Тук всички си хапват (без мен разбира се)но само по себе си това е изкушение на което не винаги успявам да издържа.Каузата наистина си струва.Това ме мотивира.Благодаря ви за подкрепата Hug

# 230
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 105
Добро утро,
успех с точковата диета, Mama_Mutzka!
Явно предколедно всички диетични теми са в застой, но ако прекаляваме с тържествата и пиршествата, очаквам бурно раздвижване от 02.1.2008!
Пожелавам ти коледно чудо - да вицдиш още тази година на кантара 50 кг.

# 231
  • Мнения: 68
Здравейте от мен! Аз съм съвсем "прясна" както се казва в този форум. Много ме заинтригува тази диета и мисля че този път ще успея да издържа. Много бих се радвала ако ме приемете между вашите редици.  Hug

# 232
  • Мнения: 16
Благодаря за пожеланието b_ivanova Heart Eyes
Привет на всички HugВече 3 ден спазвам точковата диета.Свалих 2 см от ханша и 2 см от корема yesyesНаистина е вярно че тази диета топи мазнините.Нямам кантар да кажа кг-но см са по-важни Peace
Май съм от малкото диетуващи именно по празниците Rolling EyesНаблягам на мръвката cook,но си струва newsm44
На всички пожелавам весело изкарване на празниците  bouquet

Последна редакция: сб, 22 дек 2007, 10:58 от Mama_Mutzka

# 233
  • Мнения: 68
Ох много зле се чувствам! Снощи ядох като прасенце  Animal Pig,то не бяха пълнени чушки с боб , то не беше баклава и тиквеник, абе направо ме е срам  ooooh!  и ми се реве чак  smile3511 newsm45

Може ли да питам по-големите плодове как ги броите, на 100 гр. или на 1 бр. напр. един грейпфрут колко точки е ако тежи 300 гр.? newsm12

# 234
  • Мнения: 4 111
По принцип съдържанието на въглехидратите в сто грама продукт е равно на точките. Ако грейпфрутът е 100 грама и съдържа 20 грама въглехидрати, означава, че приемаме 20 точки, ако грейпрутът е 300 грама сме приели 60 точки. В различните таблици са дадени различни стойности за процент на въглехидратите в 100 грама грейпфрут и не знам на коя да вярвам.

# 235
  • Мнения: 68
До тук в темите четох че големите плодове и зeлeнчуци се смятат за бройка , а и доста от точиците си броят грейпфрута,портокала и т.н. на бройка. Демек 1 грейпфрут = 6,5 точки. Това ме устройва много!!! newsm10 smile3521

# 236
  • Мнения: 4 111
Аз казвам как се смята, защото попита, как ще си ги смяташ си е твоя воля.  Peace

# 237
  • Мнения: 68
Да бе, нищо лично просто споделям впечатление от четеното досега.

# 238
  • Мнения: 201
Здравейте, точици!Поздравления за постоянството и постигнатите резултати! Отдавна ви наглеждам темата, но многото точки на плодовете досега ме възпираха да се присъединя. По принцип от години симпатизирам на разделното хранене, но така съм му оттървала края  Embarassed Затова мисля да комбинирам и с точковата диета.
Ще ви помоля да ми кажете как се точкуват овесените ядки, че обикновено сутрин закусвам с овесени ядки с кис.мляко и плодове /крайно неподходяща комбинация според РХ, но я обожавам/. Да не се окаже, че изяждам дневните си точки само на закуска.
Иначе тежа 63кг. Целта ми е с приличен хранителен режим и каланетика до лятото да си върна най-добрата форма от 50-52кг.

# 239
  • Мнения: 4 111
Ще ви помоля да ми кажете как се точкуват овесените ядки, че обикновено сутрин закусвам с овесени ядки с кис.мляко и плодове /крайно неподходяща комбинация според РХ, но я обожавам/. Да не се окаже, че изяждам дневните си точки само на закуска.

Само овесените ядки са 50 точки. Даже повече от дневните изяждаш за закуска.

Общи условия

Активация на акаунт