Точкова диета - 3 част

  • 30 591
  • 290
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 3 303
мацки  Flutter от утре и аз се вклю4вам  Hug

# 271
  • Мнения: 4 111
Ееее, супер много ме зарадвахте!  Party Hug

# 272
  • Мнения: 3 303
кафенце и ка6кавал4е за закуска от мен 1т.  Hug 

# 273
  • Мнения: 4 111
 Hug Здравейте!
Аз не ги броя много точките, вече имам навик и знам горе-долу колко съм поела. Гледам да не са над 30. Преди съм правила и по много малко на ден, ама не е хубаво така, организмът има нужда от малко въглехидрати. За три дни ( с днес) днес най-много точки имам - досега 25, но защото много ми се дояде портокалче.  Blush
Вчера направих  грешката да изляза да пазарувам гладна - едвам се сдържах да не напълня количката със сладки неща, само преглъщах  Sad Няма да се давам, лятото идва, трябва да сме хубавички  Flutter

# 274
  • Мнения: 154
И аз се записвам при вас,като ви гледам колко сте сериозни...надявам се и аз да съм така,при все че досега не съм пазила диета Embarassedа имам нужда-70/168см.Ще видим до къде ще я докарам,ще докладвам,от утре започвам Praynig

# 275
  • Мнения: 4 111
Добре дошла, stelllinka!

От тази диета смъкнах доста, в началото бях доста надъхана, сега нещо лесно се предавам. Нещо е поуспокоих след 10-те смъкнати килца. 2 дни си трая, защото прегрешавах. Започнах да се оглеждам за нещо по-различно, че ми омръзна само белтъчини. Загледах се в "90 дни фиданка стани", че има и въглехидрати.  newsm78 Мисля още.

# 276
  • Мнения: 3 303
моми4ета  Flutter като 4ета другите диети ми се виждат много сходни с тази   Thinking

# 277
  • Мнения: 4 111
моми4ета  Flutter като 4ета другите диети ми се виждат много сходни с тази   Thinking

И на мен някои ми приличат. Особено безвъглехидратната, която не знам как е безвъглехидратна, като се ядат зеленчуци. Ако е нисковъглехидратна - да, много ще прилича, но пак има разлика. Тук се смята и не трябва да се минават 40 точки. Една от малкото диети, в които може да се пие алкохол и да се яде половин шоколад (около 30 точки е).  Simple Smile

# 278
# 279
  • Мнения: 4 111

Да, вярно е. И нея съм разглеждала подробно. Даже в началото започнах по-скоро нея, но толкова мазнини не ми допадна да консумирам. И ленено семе консумират всеки ден, пък ние не.  Thinking Иначе има ефект, тя е по-скоро режим и е дългосрочна.

# 280
  • Мнения: 3 303
 Rolling Eyes а лененото семе за какво го консумират  newsm78 гори калории ли ? Thinking

# 281
  • Мнения: 276
wasntme, според мен можеш да слагаш посдладител. Пише ли колко въглехидрати съдъжат 100 грама (или милилитра ако е течен) и каква част от тези 100 грама или милилитра изполваш (би използвала) дневно? Ако ми кажеш лесно ще сметнем точките.

Лилянче, признавам, че не съм чела всичките теми, но ми стана интересно как смяташ точките.

stanislav4e, лененото семе го пият заради омега-3 мазнините вътре. Те подпомагат горенето на мазнините, но си трябва и подходящ режим... не става само с ядене... на ленено семе. hahaha

# 282
  • Мнения: 4 111
Добро утро!
За лененто семе Блубери е казала, то и при точковата може да се приема, но и неговите точки ще трябва да се смятат към общия брой. Тъкмо сега ще обясня пак как се смятат.
Приема се, че точките, които приемаме са равни на количеството въглехидрати в 100 грама продукт, ако приемаме 100 грама от нещо - точките са равни на грамовече въглехидтати. Например:
 
Продукт     100g                                  Въгл, g
Кашкавал                                                       2
Прясно мляко 3%                                           5
Картофи                                                       17


Ако менюто е от 50 грама кашкавал, 100 грама картофи и 200 грама прясно мляко смятаме така:

кашкавал - 100 грама са 2 точки, 50 грама е 1 точка
картофи - 100 грама - 17 точки
кисело мляко - 100 грама са 5 точки - 200 грама за 10 точки

За това примерно меню сме приели 1+17+10= 28 точки

Продукти без въглехидрати могат да се хапват спокойно, но аз не си представям да изям примерно 1 килограм свински пържоли, защото са нула точки и да отслабна. Като правех тази диета смятах и калории и правех доста по-малко от 40 точки, нямах търпение за свалянето на многото килограми.  Blush


Редактирах лещата с картофи, имаше голямо несъответствие с таблицата с въглехидрати и таблицата от първа страница, отворих и таблиците от книгата, но лещата не я видях там и не знам кое е правилно за нея точно.  Simple Smile
Ако някой се интересува от таблиците от книгата мога да ги изпратя на е-мейл.  Simple Smile

Последна редакция: чт, 21 фев 2008, 08:11 от Лилянчо

# 283
  • Мнения: 276
Благодаря ти!  bouquet

# 284
  • Мнения: 3 303


stanislav4e, лененото семе го пият заради омега-3 мазнините вътре. Те подпомагат горенето на мазнините, но си трябва и подходящ режим... не става само с ядене... на ленено семе. hahaha

        Embarassed Blush Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт