Въпрос за 2-о секцио

  • 1 136
  • 20
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 11
Здравейте, много съм притеснена.Бременна съм, а са минали 11 месеца от първото ми раждане ( със секцио ). Някой знае ли колко време трябва да е минало за да забременееш след секцио.

Благодаря ви предварително

# 1
  • Мнения: 8 999
Моят гинеколог ми препоръча да не забременявам една година. Ама аз забременях на шестия месец след първото секцио. Разбира се, беше наложително и второто раждане да е със секцио. Проблеми съм нямала. Дори втория път се възстанових много по-бързо. Успех!

# 2
  • Мнения: 865
около 6 месеца са достатъчни Peace.аз бях бременна точно 6 месеца след секциото,докторката ми каза,че всичко е ок,но имах многоплодна бременност и затова вече не съм Cry.дано при теб всичко е супер  bouquet

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
На мен пък ми казаха две години. Не ги изчаках, забременях, година и три месеца след първото секцио.

# 4
  • Мнения: 10 758
На мен пък ми казаха две години. Не ги изчаках, забременях, година и три месеца след първото секцио.

Да, и на мен така ми казаха.

# 5
  • Мнения: 5 393
На мен пък ми казаха две години. Не ги изчаках, забременях, година и три месеца след първото секцио.

Да, и на мен така ми казаха.

Мен ме изписаха от болницата с думите"Хайде, и след две години пак да се видим"Т.е. аз го разбрах като след 2 години да родя пак.Значи е ок да забременееш около1г и 3м. след първото секцио.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Ами не, казаха ми буквално да не забременявам по-рано от след две години от раждането.
А пък след второто ми секцио на операционната маса още докторката се изцепи буквално "Красимираааа забрави за повече раждания" / защото знае плановете ми за три деца/.
По-късно успях да я склоня да омекне в крайността си. Каза ми - добре, но не по-рано от след 5 години.
Била съм на косъм от руптура. Sick

# 7
  • софия
  • Мнения: 636
моят доктор ми каза - не по-рано от 2 години.

# 8
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Ми питай лекаря си, но то докато дойде време да родиш май ще е минало достатъчно време.

# 9
  • София
  • Мнения: 5 752
Моят д-р каза, че 6м след секциото мога да забременявам пак, ако реша, но второ пак трябва да е секцио. А ако искам да родя по нормален начин, да изчакам 2г.

# 10
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
На мен ми казаха да чакам поне 2 години, преди да забременя отново. Най-добре се консултирай с лекар.

# 11
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
И на мен препоръчаха 2години, ама децата толкова ще имат разлика, живот и здраве  Heart Eyes

# 12
  • Мнения: 592
моят доктор ми каза - не по-рано от 2 години.
И на мен така ми казаха,но имам доста познати които не са ги изчакали тези 2 години и не са имали проблеми.Успех

# 13
  • Мнения: 483
Ми питай лекаря си, но то докато дойде време да родиш май ще е минало достатъчно време.

Проблема е в износването а не в раждането!

# 14
  • Мнения: 5 393

А пък след второто ми секцио на операционната маса още докторката се изцепи буквално "Красимираааа забрави за повече раждания" / защото знае плановете ми за три деца/.
По-късно успях да я склоня да омекне в крайността си.
Уфффф, и аз искам 3. Значи и при мен ще падне едно убеждаванее.....Ама ето,Виктория Бекъм роди 3, че даже и за 4то си прави планове....

# 15
  • Мнения: 1 006

А пък след второто ми секцио на операционната маса още докторката се изцепи буквално "Красимираааа забрави за повече раждания" / защото знае плановете ми за три деца/.
По-късно успях да я склоня да омекне в крайността си.
Уфффф, и аз искам 3. Значи и при мен ще падне едно убеждаванее.....Ама ето,Виктория Бекъм роди 3, че даже и за 4то си прави планове....
Вчера една позната е родила.При нея е трето секцио,като от първото са минали четири години.Нямаше проблеми повреме на бременността и раждането е минало без проблеми,и бързо се възстановявя.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Мисля, че е индивидуално. Зависи от това как се възстановяваш. Някои жени по бързо, други по бавно. Просто трябва да те види лекар. Ако той прецени че си готова, значи няма проблем дори и след 6 месеца да е.   bouquet

# 17
  • Мнения: 4 915
Наистина и индивидуално. Принципно лекарите си препоръчват  1-2 години да минат. Моят гинеколог ми каза същото, но и каза: "Е, ако стане по-рано, няма да го връщаме, ще го раждаме  Laughing".

Аз забременях 18 месеца след раждането с второто.

В нашия квартал познавам майка, която забременя 4 месеца след първото секцио. Роди безпроблемно с второ секцио, възстанови се много бързо.

Консултирай се с гинеколога си, но вярвам, че няма да има никакви проблеми!  Hug

# 18
  • Мнения: 4 621
Лекарите препоръчват 2 години, но много жени забременяват  доста по-рано.
Не би трябвало да имаш някакъв проблеб Peace
Лека бременност  bouquet

# 19
  • Мнения: 2 529
Разбира се, че е възможно повторното забременяване скоро след секцио, но рисковете са доста повече (предимно за майката) и не виждам, защо трябва да се поемат, като има по-добра вероятност те да се избегнат, ако се спази един по-дългичък срок, определен от лекуващия гинеколог на жената (защото аз си имам личен такъв, който ми познава състоянието на организма). Обикновено повечето лекари твърдят, че две години (от забременяване до забременяване) е един добър срок и дори е възможно следващото раждане да е вагинално при спазване на срока. Не знам, аз разсъждавам предимно от рационална гледна точка, а много родители се отдават повечко на емоциите  Wink

# 20
  • Мнения: 645
Лекарят, който направи секциото, ми каза, че не бива да забременявам две години. Но имам позната, която забременя осем месеца след секцио, роди по същия начин и няма никакъв проблем.

Общи условия

Активация на акаунт