въпрос за М към некърмилите майки

  • 1 006
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 60
Искам да попитам мамите, които не са кърмили или тези, които са кърмили много малко кога ви дойде първия М? моята кърма така и не се появи, т.е. има/ше някакви капчици, толкова беше и в началото и увеличи се малко от 1 мл. на 4-6 мл. Не се кърмим, а по-скоро ме ползва за зълагалка когато иска:)
МИна почти 2 месеца от раждането, а менструация не се появява. дали е нормално? Ходих на гинеколог преди около месец и след вагиналния преглед каза, че всичко било наред.

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 280
На третия месец до тогава кърмих  Peace

# 2
  • Мнения: 8 242
Не се кърмим, а по-скоро ме ползва за зълагалка когато иска:)

Това как става  newsm78

А и като гледам си родила преди няма и 2 месеца.. Т.е. има може би месец откак са ти спрели лохиите.. Даже вече и веднъж ти е дошло (макар и малко)..
Не разбирам какво се притесняваш  Thinking

Последна редакция: вт, 16 окт 2007, 14:08 от duhi_puhi

# 3
  • Мнения: 4 700
За кърмата е отговорен хормонът пролактин. Когато той е zавиШен, няма овулация. А той е zавиШен при родилките или когато има проблем с хипофиzата. МожеШ да си го иzследваШ, ако е zавиШен, zначи zа това не ти идва. Ако е в норма, zначи причината е в други хормони.  Peace

# 4
  • Мнения: 60
Не се кърмим, а по-скоро ме ползва за зълагалка когато иска:)

Това как става  newsm78

А и като гледам си родила преди няма и 2 месеца.. Т.е. има може би месец откак са ти спрели лохиите.. Даже вече и веднъж ти е дошло (макар и малко)..
Не разбирам какво се притесняваш  Thinking
ами лохиите спряха  към 20 ден, после имаше съвсем бледо течение за кратко. ясно, че е дошъл т.нар. малък мензис, когато са и лохиите /макар че не съм разбрала кога и как е дошъл и си е заминал?Simple Smile/
а залъгалката е когато е нервна или плаче без да е гладна или просто  мрънка и давам и  си суче. ти кога си давала залъгалка на твоите деца?

# 5
  • Мнения: 1 416
Не съм кърмила въобще. Дойде ми мензисът на 40-тия ден.
Щом си притеснена, иди пак на гинеколог, но мисля, че няма от какво толкова да се боиш.

# 6
  • Мнения: 8 242
Не се кърмим, а по-скоро ме ползва за зълагалка когато иска:)

Това как става  newsm78

А и като гледам си родила преди няма и 2 месеца.. Т.е. има може би месец откак са ти спрели лохиите.. Даже вече и веднъж ти е дошло (макар и малко)..
Не разбирам какво се притесняваш  Thinking
а залъгалката е когато е нервна или плаче без да е гладна или просто  мрънка и давам и  си суче. ти кога си давала залъгалка на твоите деца?

Стана ми странно, че казваш - не кърмя, а давам да суче.. Затова се учудих как става номера  Crazy
Иначе и мен ме ползват все още по всякакви причини и по всяко време - и като залъгалка, и като смукалка, и като каквото се сетиш  Laughing

# 7
  • София
  • Мнения: 3 671
Лекаря ми каза ,че около месец след като спра да кърмя би трябвало да ми дойде.Кърмих едва 40дни и след месец ми дойде...

# 8
  • Мнения: 3 069
Дойде ми 1 месец след раждането.
Тъкмо започнаха да спират лохиите и ми дойде.

# 9
  • Мнения: 4 621
Веднага след като ми спряха лохиите - около 35 -40 ден Thinking

# 10
  • Мнения: 566
на третия месец. и аз нямах мляко

# 11
  • София
  • Мнения: 12 554
Кърмих към 2,5 месеца. Дойде ми три месеца и една седмица след раждането.

# 12
  • Мнения: 131
странно - аз кърмих ексклузивно до 4-ти месец, а до сега съм на смесено, но ми идваше редовно - точно на датата на която ми беше последния цикъл преди да забременея

# 13
  • Мнения: 5 362
След един месец.

# 14
  • Мнения: 1 666
Кърмих, или по-скоро си мислех, че кърмя, около 20 дни. М ми дойде 3 месеца след раждането.
Щом доктора ти е казал, че всичко е наред, значи е така!

Общи условия

Активация на акаунт