Какво значи "Имаш ли чиш"?

  • 3 427
  • 67
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 727
Много тъп въпрос, но само на вас мога да го задам без да усещам кой знае какво неудобство Mr. Green Embarassed

Често питаме малките "Имаш ли пиш/чиш?" Моята свекърва използва "пиш" за пишкането, а "чиш" - за акането.  Shocked Съответно мъжът ми и свекър ми също. Аз, майка ми и т.н. да не изброявам твърдим, че "чиш" си е пак за пишкането.
Доста време се бърках, като ме питаха малката чишкала ли е днес? И аз казвам - да, преди малко. Пък после питам какво да й дам за запек. 

Та как е според вас, чиш за какво е?

Последна редакция: вт, 16 окт 2007, 15:33 от Катерина78

# 1
  • София
  • Мнения: 4 865
Не знам.
Аз питам децата дали искат да пишкат или да акат.
Чиш, пиш, миш и т.н. не са ми в речника.

А Габриела като по-малка наричаше акането "бомкане" hahaha

# 2
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
чиш и пиш си е все за пикаенето.

# 3
  • Мнения: 8 999
И аз мисля, че и двете се отнасят към пикаенето.
Но вкъщи обичаме да наричаме нещата с имената им, затова ги питам дали им се пикае или ака, а не чиш, пиш, дриш...

# 4
  • Мнения: 4 841
И аз мисля, че и двете се отнасят към пикаенето.
Но вкъщи обичаме да наричаме нещата с имената им, затова ги питам дали им се пикае или ака, а не чиш, пиш, дриш...

 Peace И аз така

# 5
  • Мнения: 3 880
Абе говорете нормално и няма да има дискусии кое съкращение какво означава Peace

Това между другото е втората тема, която засичам, в която се дискутира "чиш" пишкане  ли било или акане ooooh!
Ами нищо не е според мен... чишкане Crazy... някой някога го е избило на лигавщина и си е измислил нова думичка с неясно значение hahaha

# 6
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 844
И аз мисля, че и двете се отнасят към пикаенето.
Но вкъщи обичаме да наричаме нещата с имената им, затова ги питам дали им се пикае или ака, а не чиш, пиш, дриш...
Peace

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 23 493
Абе то и "ака" е една дума..... Ама как да си уча наследника, че се казва уриниране и дефекация Laughing И че нещата са урина и фекалии, а не пиш и ако Laughing Ще паднат в детската грдаина.
И на всичкото отгоре в Сопот казват на гънрето "куку", от което изумявам #Crazy

# 8
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Чишшшшшш ... как ти звучи ... сякаш някой ака или сякаш пишка ?

# 9
  • София
  • Мнения: 3 787
Аз не го изполвам,но съм сигурна,че е за пишкането Laughing.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 019
И аз знам, че пиш и чиш е за едно и също. Друг е въпросът, че всеки може да си го интерпретира както си иска.
На моята дъщеря един път й казах: "Лелее каква торта си изакала" и дълго време вместо да каже "ака ми се", казваше "има торта" hahaha

# 11
  • Мнения: 1 733
И аз не го използвам, но се отнася до пишкането. И в Казанлък наричат гърнето "куку" Simple Smile

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 23 493
Ама какво е това "куку"?! Shocked Аз ще обяснявам, че така прави кукувицата.

# 13
  • Мнения: 1 272
Чиш=Пиш Joy Joy Joy Joy

# 14
  • Мнения: 5 391
Аз още не задавам такива въпроси, няма и да го правя.
Ще говорим за нещата с истинските им имена.
Същото е и с "има къх" Shocked, вместо "пари"

Общи условия

Активация на акаунт