Какво значи "Имаш ли чиш"?

  • 3 452
  • 67
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 394
В момента сме на тази тема и мие много трудно каквато и фраза да кажа но май има ли пиш и съответно има ли аки при нас е сполучливо! А това за пиш и чиш сие едно и също понякога казвам и пиш и чиш за едно нещо!
А и не бързам бебето ми да става веднага мъж затова почваме с бебешкия език( да измием кунките- ръчичките къде е кукуто за чиш а не гърне защото като му чета с кака му приказки и там имаше и взело мечето гърнето с медеца и щерка ми една вечер ме пита ами нали гърнето е за акане на никито как там ще слагат мед? и после ще научи съответно и детския език дъщеря ми до 5 годинки викаше на пердето- пербе и на термпературата -пентура те сами си избират кое им е по лесно за да са в разговор с нас май няма непроговорило дете или проговорило дете на 2-3 годинки направо с истинските им имена!

# 61
  • Мнения: 455
чиш и пиш си е все за пикаенето.
Peace

# 62
  • Мнения: 1 761
Ъ ъъъъъъъ,май имам нужда от речник за майки и деца.Нищо не разбрах.
Моят син е още с памперс,но като го попитам дали е наакан,кима с глава и казва -да.Ако не е-казва "не".Когато иска да го преобуя просто идва и иска да го гушна.Така прави и с баща си.
Бабите много рядко са с него, но и с тях процедира по същия начин.

# 63
  • Мнения: 644
Моя син казва на пишкането "ако". Не можах да го науча, че "акото" си "ако", а пишкането "пиш". И сега му викаме "малко ако" и "голямо ако".  Joy Ама той така си ги нарича и така свикнахме и ние! Grinning

# 64
  • София
  • Мнения: 4 294
За мен чиш и пиш са все едно и също действие, свързано с пишкане  Mr. Green
Но в никакъв случай не са свързани с акането  Naughty

# 65
  • Мнения: 4 733
Тая тема е уникална  Joy Joy Joy

# 66
  • Мнения: 9 990
Плаче за номинация.Любим жанр... Laughing

# 67
  • Мнения: 297
Ние използваме "чиш" за чишкането, т.е. когато на малката й се пика, а за акането - "А-а-а", защото тя самата така го казва.

Общи условия

Активация на акаунт