какво се подарява на новородено бебче

  • 7 253
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте!

Като се има предвид, че сте минали по този път, предполагам, че можете да ми помогнете.
Една моя приятелка трябва да роди тази седмица и изобщо нямам идея какво да взема. Бебчето ще е момиченце, но май в началото това няма голямо значение Simple Smile Тя каза, че са си купили всички основни неща... а ми е неудобно да я питам какво точно да купя (въпреки, че май така е по-добре отколкото да подаря нещо, което има или не й трябва)....
и такаааа какво се подарява на майка и малко бебче? Simple Smile


п.с. за съжаление не мога да си позволя да отделя повече от 100 лв, което май доста стеснява възможностите

Последна редакция: вт, 16 окт 2007, 14:41 от M0nst3r

# 1
  • Мнения: 1 172
Активна гимнастика за бебето, някоя хубава играчка за малко по-голямо бебе (6 мес., например) или дрешки за малко по-голямо бебе (3-6 мес, съобразени със сезона, когато детето ще е толкова голямо).
И все пак, зависи от бюджета. Ако разполагаш с повече пари за подаръка - купи нещо златно, което със сигурност ще остане за спомен на детето и няма да е безполезно сред купчината подаръци и бебешки стоки.

Трябва / не трябва са много субективни. На един едно му е полезно, на друг същото му е безполезно Wink

# 2
  • Мнения: 268
 Да имайки предвит колко неща предлагат на пазара е трудно да се избере подарък- за бебчо е може би по-добре дрешки или играчка за по-голяма възраст,а за майката нещо по-щуро и нестандартно което би я развеселило...МНОГО ВАЖНА Е ОПАКОВКАТА И НЯКОЛКО СТРЪКА СВЕЖИ ЦВЕТЯ,НЕБРЕЖНО ВЪРЗАНИ С ПАНДЕЛКА.Според мен целуфани и хартиии са излишни,А можеби една пчеличка (буболечка-такива се предлагат в цветарските магазини) да се прибави към букета.няма да е лошо да се подпита майката от тук от там...сигурна съм че е все нещо е забравила Mr. Greenдано поне малко да съм ти била от полза,успех Peace

# 3
  • Мнения: 566
абсолютно всичко. т.е подаръците, които получи моят бебок най-често бяха за три годишни. сега вече влизат в употреба и съм доволна.

# 4
  • София
  • Мнения: 43 903
аз бих я питала -това с основните неща хем все едно всичко си имат, хем те ограничава допълнително....

може освен дрешки и играчки и един хубав бебешки двенвник да купиш....

# 5
  • Мнения: 5 362
И аз бих попитала.
Ако не казва-даваш парите и тя да си купи това,от което има нужда.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 244
Може да я попиташ  Grinning
Ако не - според мен не залагай на дрешки, освен ако не е нещо оригинално, защото иначе може да не уцелиш (на мен ми подариха много дрешоля, които може и да не облечем, защото не ми харесват). Ако решиш - нека са за по-голямо бебче - 3-6, 6-9 мес. (и изчисляваш в кой сезон горе-долу ще се носят, макар че пак не е сигурно, защото някои бебета са по-едрички за възрастта си, други по-дребнички...)
От сегашна гледна точка, какво не си бях набавила предварително, а скоро се оказа, че имам нужда и сега купувам - активна гимнастика, въртележка за креватче (по-добре обаче гимнастиката), шезлонг или люлка (за тези неща е добре да се пита какъв модел), играчки за легло или количка, може столче за хранене (в перспектива  Wink, пак е добре да се пита), може и столче за кола (ако нямат)... А може и да комбинираш няколко по-дребни неща.
Но моят съвет е да попиташ, няма нищо лошо, кой е казал, че трябва да е изненада. По-добре да е нещо, което ще използват  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 408
Дрешки,дрънкалки,играчки(за предпочитане да не са плюшени),комплектче за спане и въобще има хиляди сладурски неща по магазините Party

# 8
  • Мнения: 49
Много интерсесна тема.Ще я следя,защото и на мен ми предстои да купувам подарък,а ми се иска да е нещо което наистина ще и върши работа.Хареса ми това за активната гимнастика ,не се бях сещала.

# 9
  • София
  • Мнения: 43 903
абе то за столче за хранене и за кола трудно ще стигнат 100 лв....иначе мое и прилично кенгуру да вземеш или проходилка или бънджи (но за последните 2 трябва да знаеш за нагласата на майката към тях)....абе пита се за такива неща може да си е купила майкта щом казва че имат основните неща....

Много интерсесна тема.Ще я следя,защото и на мен ми предстои да купувам подарък,а ми се иска да е нещо което наистина ще и върши работа.Хареса ми това за активната гимнастика ,не се бях сещала.

там е работат е родителите може да са сетили или може така да стане, че да й подарите 3 гимнастики накрая....затова се пита и се координират нещаа...а дрехите и играчките само никога не остават излишни Winkили просто давате пари за да си преценят какво най-им е нужно и им харесва сами....

# 10
  • Мнения: 143
Наистина най-добре си питай, няма нищо лошо в това. Винаги, когато са ме питали от какво има нужда съм си казвала и мисля, че това е по-добрия вариант. Не трупаш куп ненужни вещи и детето ти получава нещо наистина полезно  Wink

# 11
  • Мнения: 5
много ви балгодаря за идеите

в крайна сметка реших да я попитам, но все пак ще й предложа някои от нещата, които харесах, пък да видим кое ще избере Simple Smile
и за да има изненада, мисля на нея да й подаря нещо лично и само за нея си... пък за бебчето ще има още много поводи за изненади

Последна редакция: вт, 16 окт 2007, 17:09 от M0nst3r

# 12
  • Мнения: 147
    Тук има много интересни неща. Може да се видят цените и да се поръча:
     http://family-bg.com/catX_35.htm

# 13
  • София
  • Мнения: 1 244
абе то за столче за хранене и за кола трудно ще стигнат 100 лв....иначе мое и прилично кенгуру да вземеш или проходилка или бънджи (но за последните 2 трябва да знаеш за нагласата на майката към тях)....абе пита се за такива неща може да си е купила майкта щом казва че имат основните неща....

Зависи от столчетата  Simple Smile На нас за хранене ни подариха едно дървено - след допитване с мен, разбира се - точно каквото исках - абсолютно изчистено, и струва 30-на лева...  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 5
тя мамичката каза, че си е купила столче, количка, столче за кола, креветче, ваничка, люлка... изобщо всичко за което се бях сетила
но не спомена активната гимнастика, което е добре (стига вече друг да не я е заявил)

Общи условия

Активация на акаунт