Проточен или стандартен бойлер?

  • 21 176
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9 481
От 5 години сме с проточен, монофазен-на Фламина. Определено сме доволни и никога не бих купила с водосъдържател Naughty
При положение, че сме изцяло на ток, сметките ни зимата не са надвишавали 70лв. Родителите ми са със същите /2бр/ бойлери, защото банята  и кухнята са на 2 отделни кръга и също нямат забележки Peace
На нас Т  на водата ни е ОК, но ако искате натстина мн гореща вода вижте най-новия модел на Фламина-монофазен /предвид че не по 800лв Wink/ или търсете трифазен.

# 31
  • София
  • Мнения: 4 033
Само да попитам до колко обезопасени са проточните? Преди 15-ина години започнаха да внасят някакви измислени,турски мисля, и си беше направо руска рулетка. Praynig  Имаше много фатални случки. Не се съмнявам ,че сегашните са по-безопасни, но доколко. Някой знае ли нещо по въпроса?

# 32
  • Мнения: 867
Eli-di трифазен или на нормален ток е твоят?
Присъединявам се към въпроса.
Ние ще се местим в ново жилище да няколко месеца и сме си купили на Стибел Елтрон DHF 12   http://www.pazaruvaj.com/bojleri-c3622/bojler-stiebel-eltron-dhf-12-p16490589.html
това беше най-мошния от монофазните модели и е 540 лв в Технополис, за съжаление в кооперацията няма трифазен ток .
Та се чудя дали ще е достатъчен, но твърдо обикновен бойлер не искам  Crossing Arms

извинявама се че малко късно отговарям.
Не е трифазен тока, а е нормален, на таблото е изведен отделен бушон за него, с мостов кабел/дано стане ясно обяснението ми/. Нашият е DHF 9.

# 33
  • София
  • Мнения: 463
eli-di , благодаря ти   bouquet
Не бях сигурна дали нашия ще ни е достатъчен, но щом при вас е ок вече съм спокойна.
За инсталирането поне по техн. магазини добре обясняват хората,нашия е с някакъв 6 кв кабел. Уф камък ми падна... все едни негативни мнения чувах от познати-не че имат такъв бойлер де ,но чули недорозбрали ме караха да си сложа обикновен . Моя милост обаче не, аз съм естет човек- как ще сложа такова нещо в къщи Naughty Crossing Arms

Вана пълните ли с него?

# 34
  • Мнения: 505
Не знаех, че може и с монофазен ток да се ползва проточен бойлер. Като търсех бойлер, в магазина ме разубеждаваха, че не можело, нямало да ми стига водата. Благодаря на всички момичета, които писаха и споделиха опит.

# 35
  • Мнения: 1 434
Откакто сме с проточен се родих  знам   че  вода има   колкото   поискам .Препоръчвам  Stiebel Eltron   elecronic  comfort - за този специално пуснахме и трифазен ток.
Но има  модели и за монофазен .

# 36
  • под тепетата
  • Мнения: 9 277
Проточен  Peace

# 37
  • Мнения: 3 459
Стандартен, по-възможност с повече литри  Wink

# 38
  • Мнения: 1 434
Ако имаш   вьзможност  да избираш    вземи си проточен  екстрата и парите си заслужават ,както и да го погледнеш  bouquet

# 39
  • Мнения: 1 172
Откакто сме с проточен се родих  знам   че  вода има   колкото   поискам .
Това в България, с честото спиране на тока, не е особено вярно.

Факт е, че ако ти спре тока, с нормален бойлер можеш да се изкъпеш и на тъмно, но с топла вода. С проточен обаче оставаш с ледена вода на момента. Същото важи и за всички други дейности, свързани с топла вода -  миене на чинии, пране на ръка и т.н.

До момента , за над 1,5 години, 2 пъти ми е спирал тока докато съм в банята. Няма смисъл да обяснявам колко е неприятно.

# 40
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Факт е, че ако ти спре тока, с нормален бойлер можеш да се изкъпеш и на тъмно, но с топла вода. С проточен обаче оставаш с ледена вода на момента.

Този аргумент определено не е за пренебрегване.

# 41
  • Мнения: 3 323
Stiebel Eltron 120л.- стандартен - вече 2 -ра година! И капе / пише го и в инструкцията/. Доволна съм и съм ЗА! Изнесен на балкона / остъклен/, не заради място, а заради безопасност...На вилата имаме проточен - струята е къде по слаба и нестабилна /а, с бебе си е кошмар/.

Общи условия

Активация на акаунт