Умеете ли да мразите?

  • 3 864
  • 116
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 713
 Омразата е ужасно чувство. Повечето хора, с които сме дискутирали темата казват, че безразлчието е по-голямо наказание ( по моя преценка е и по-удобно за изпитващия го ).
  Въпросът ми е: Какво трябва да ви причини някой за да го намразите? Зная, че ще има хора които ще отрекат да са или да изпитват това низко чувство, но не мисля че е възможно. За 30-40 години живот...все някога се е случвало.

# 1
  • Мнения: 1 404
Кас,много тежка тема,петъчните ти са по-симпатични Wink
Дълги години мразех баща си-за психическия тормоз,на който подложи сестра ми и мен.Да мразиш е тежко,спъва те в пътя ти и отравя всяка радост.В момента,в който омразата си отиде,се почуствах преродена.

# 2
  • Мнения: 1 080
При мен има - "петминутка на омразата " , после ми минава .

# 3
  • Мнения: 4 713
Кас,много тежка тема,петъчните ти са по-симпатични Wink

Човешка е, а не тежка Wink
Тъкмо те прочетох за научаването на прошката...По-лесно е, зная...наипсах го още в началото.

# 4
  • Мнения: 4 371
Никога не бях мразила. До скоро Confused Чувството яде мен, не човека отсреща, но не мога да го преодоля. Лошото е, че ми е почти роднина. И не само аз изпитвам това чувство към нея.

# 5
  • в Низината
  • Мнения: 705
Не мога да мразя никой. Мисля, че каквото и да ми причини, няма да съм способна да го намразя. Но със сигурност ще забравя за съществуването му.

# 6
  • Мнения: 4 713
Безразличието висша и по-интелигентна форма на омраза ли е според Вас?
Дуци, разбирам те. Мразила съм и зная, че негативите си стоят складирани вътре в теб  ooooh!

# 7
  • Мнения: 1 080
Според мен безразличието и омразата са много различни .

# 8
  • Мнения: 4 713
Според мен едното предхожда другото. Отделен е въпроса, че някои хора успяват да си спестят първата фаза...и добре правят.

# 9
  • Мнения: 656
Омразата е признание за превъзходството на другия. Имало е време, когато съм мразила. Когато осъзнах чувствата си стигнах до това гениално умозаключение просто се отърсих от тези чувства.
След това не ми се е случвало да мразя някого.

Виж аз съм предизвиквала чужда омраза и ми е било смешно. Но не съм имала желанието да си играя с чуждите чувства. А когато човек мрази често е неспособен да разсъждава трезво.

# 10
  • Мнения: 2 401
Не знам дали го умея, но се е случвало. Любопитното при мен е,  че това са били само мъже - един в личния ми живот, останалите все колеги или шефове.

# 11
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Честно казано винаги съм искала да мога да мразя, но май съм прекалено несериозна за това чувство ...

# 12
  • Мнения: 2 818
Омраза не знам дали съм изпитвала. Никого не мразя. Изпитвам понякога гняв, яд, ревност, но общо взето никое не се задържа дълго в мен. И да се сърдя не мога  Rolling Eyes

# 13
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Мисля си, че който може да мрази, може и да обича много силно, въобще е човек на силните чувства...

след това, което написах се сетих за Ботев

  Wink

# 14
  • Мнения: 2 032
МразЪ да мЪ питат тъпи неща.

Ако ти падат бомби на главата, наемна милиция е избила семейството ти и запалило къщата, тогава питай. Питай в Дарфур дали умеята да мразят, например.

По пенъоар пред компютъра е по-спокойно.

Общи условия

Активация на акаунт