Pylnomoshnto

  • 3 440
  • 19
  •   1
Отговори
Mili mami pyrvo izviniavam se che pisha na latinica, no niamam izbor.
Imam takyv vypros kym tezi mami,koito sa pravili t.nar. notarilano zavereno pylnomoshntno ot sypruga da pytuva deteto v chuzbina.Mojat myz e estonec i juni mesec shte pytuvame kym Estonia.Loshoto, e che myzyt mi ne e v BG i shte triabva da mi pishe tova pozvolenie v Polsha. Mozete li da mi napishete primernia tekst na edno takova zajavlenie ili pylnomoshtno!!
Mnogo blagodaria

# 1
  • Мнения: 229
Това което ние направихме в бг е следното (само,че мъжа ми е българин,не знам дали има значение):

                                 Декларация

Долуподписаният:
3 -те им ена,ЕГН,л.к номер,адрес
/баща на... ( имената на детето),съгласно удостоверение за раждане серия..,издадено...на ..(дата ) от..(община),въз основа на Акт за раждане номер...

                               Декларирам
че съм съгласен детето ми ...(имената),ЕГН,задграничен паспорт номер издаден на...,от....,да пътува извън границите на Република Б-я с майка си .....(имена);ЕГН,задграничен паспорт номер...,издаден на...,от....,без ограничение държава,за период от една година считано от днес.
     Настоящата декларация да важи пред митнически и гранични власти,както и пред всички други държавни органи в страната и в чужбина,където е необходимо.

дата                                                   Декларатори:
град                                                           /имената /

# 2
  • Мнения: 229
Незнам защо така излезе горното ,съответно Декларация и Декларирам е в средата а деклатори долу  в дясно Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 017
Детето ти с българско гражданство ли е?
Всъщност най-добре съпруга ти да попита в българското посолство в страната, в която е, защото там явно трябва да се завери ако детето е български гражданин и съответно в естонското посолство в Полша ако не  е.
Аз така смятам че е, защото миналата седмица ходихме до българското  посолство тук за заверка на такава декларация и ме питаха за гражданството на детето.

# 4
  • Мнения: 4 629
А теи пълномощни на какъв еик ги пишете? Къде ги искат в България или в чужбина?

# 5
  • Мнения: 1 017
Цитат на: 11bobi11
А теи пълномощни на какъв еик ги пишете? Къде ги искат в България или в чужбина?


Ами в нашия случай (всички сме българи) ни трябва за пред българските гранични власти и ги пишем на български.

Обикновено се искат от страната чийто гражданин е детето и на съответния език.

# 6
  • Мнения: 4 629
Тогава ако детето е с двойно гражданство му трябват и на двата езика - така ли? Или си  показва само единия паспрот и има пълномощно на съответния език? А винаги ли ги искат тези пълномощни или както митничарите си решат?

# 7
Mersi mnogo momicheta. Oh v goliam problem sym posolstvoto e chak v Warszawa a nie sme v Krakow. Myzyt mi e nonstop na rabota i voobshte ne razbiram zashto e nuzen tozi dokument sled kato sypruga mi e chuzdenec. Malkia Adri e s dvojno grazdanstvo. Sega mislim prosto da zaverim tova pylnomoshno pri notarius tuk v Polsha i posle v konsulskia otdel v Sofia pyk kakvoto stane. Tazai burokracia me ubiva vseki pyt Close
pozdravi i hiliadi blagodarnosti

# 8
Калина, ако сайта на МВР ти звучи успокоително
http://www.mvr.bg/Guide/no_vizi_europe.htm Според него дете с двойно гражданство или на което родителите постоянно пребивават в чужбина няма нужда от пълномощно
Текста е най-отдолу на страницата.

В общи линии тази е най-важната част  Wink (можеш да си я резпечаташ за заядливи граничари)

Цитат
НАЦИОНАЛНА СЛУЖБА  "ГРАНИЧНА ПОЛИЦИЯ"
КАК МОГАТ НЕПЪЛНОЛЕТНИ И МАЛОЛЕТНИ ДА ПЪТУВАТ САМИ В ЧУЖБИНА

От Национална служба "Гранична полиция" напомнят на всички, че напускане на страната от деца не може да бъде разрешено без писмено и нотариално заверено съгласие на двамата родители. (Когато детето пътува с единия от родителите е необходим документ със съгласието на другия родител). За родители, които са в чужбина, заверката се извършва от компетентно длъжностно лице в съответното българско посолство или консулство.
Децата - български граждани, постоянно пребиваващи в чужбина или с двойно гражданство, чиито родители живеят постоянно или дългосрочно в друга държава - не са задължени да представят декларация от родителите.

# 9
  • usa
  • Мнения: 2 113
Цитат на: Honda
Калина, ако сайта на МВР ти звучи успокоително
http://www.mvr.bg/Guide/no_vizi_europe.htm Според него дете с двойно гражданство или на което родителите постоянно пребивават в чужбина няма нужда от пълномощно
Текста е най-отдолу на страницата.

В общи линии тази е най-важната част  Wink (можеш да си я резпечаташ за заядливи граничари)

Цитат
НАЦИОНАЛНА СЛУЖБА  "ГРАНИЧНА ПОЛИЦИЯ"
КАК МОГАТ НЕПЪЛНОЛЕТНИ И МАЛОЛЕТНИ ДА ПЪТУВАТ САМИ В ЧУЖБИНА

От Национална служба "Гранична полиция" напомнят на всички, че напускане на страната от деца не може да бъде разрешено без писмено и нотариално заверено съгласие на двамата родители. (Когато детето пътува с единия от родителите е необходим документ със съгласието на другия родител). За родители, които са в чужбина, заверката се извършва от компетентно длъжностно лице в съответното българско посолство или консулство.
Децата - български граждани, постоянно пребиваващи в чужбина или с двойно гражданство, чиито родители живеят постоянно или дългосрочно в друга държава - не са задължени да представят декларация от родителите.


добре, ако е така защо и на мен, а и на всички мои приятели българи живеещи постоянно тук, с които е ставало дума за това, са искали такъв документ? всъщност много е вероятно митничарите просто да не знаят за това положение и да си искат бумагата наред и когато бързаш да хванеш самолет с куп багажи, поне едно ситно детенце мотащо ти се из краката и подсмърчащи баби в далечината, хич не ти е и до разправии с тъпи митничари за наредбите на мвр...

# 10
  • Мнения: 4 244
Цитат
НАЦИОНАЛНА СЛУЖБА  "ГРАНИЧНА ПОЛИЦИЯ"
КАК МОГАТ НЕПЪЛНОЛЕТНИ И МАЛОЛЕТНИ ДА ПЪТУВАТ САМИ В ЧУЖБИНА

От Национална служба "Гранична полиция" напомнят на всички, че напускане на страната от деца не може да бъде разрешено без писмено и нотариално заверено съгласие на двамата родители. (Когато детето пътува с единия от родителите е необходим документ със съгласието на другия родител). За родители, които са в чужбина, заверката се извършва от компетентно длъжностно лице в съответното българско посолство или консулство.
Децата - български граждани, постоянно пребиваващи в чужбина или с двойно гражданство, чиито родители живеят постоянно или дългосрочно в друга държава - не са задължени да представят декларация от родителите.

Това кои случаи касае, защото на мен не са ми искали никога декларация, нито от немска нито от наша страна. Децата ми са с немско поданство

# 11
  • Съвсем в края на света
  • Мнения: 664
Аз писах в темата за американските мами.
Искат пълномощното защото са дебили и защото си карат по течението.
Миналата година с разпечатка от сайта на МВР изведах дъщеря ми. Много ми се ядосаха, а аз пък много им се радвах, исках да видя кой ще ме спре и после ще ми плати билета. Много мрънкаха,казаха ми че не са длъжни да проверяват къде е бащата на детето!!!
Значи ако аз имам заветното пълномощно и бащата има да речем съдебно решение че детето неможе да излиза /то трябва да се отразява в неговия фаил/ никой няма да го провери.
Е такива дивотии.
Аз ще продължа така да пътувам, докато това съществува в закона, причини много
1. "Мразим бюрокрация"
2. Третия свят от който мойта беба има паспорт, слага печат в нейния паспорт че имам право да я извеждам!/Еднократно/ Проверката на летището отнема 2мин./проверка дали няма промени по разрешението/
3. За заветното пълномощно трябва да платя около 300 долара, което просто няма да го бъде, докато съществува този текст.

# 12
  • Съвсем в края на света
  • Мнения: 664
Цитат
Това кои случаи касае, защото на мен не са ми искали никога декларация, нито от немска нито от наша страна. Децата ми са с немско поданство

Ако децата влизат и излизат с немски паспорти в БГ или ако изобщо нямат БГ паспорти, Гранична полиция няма какво да ти иска.

# 13
Цитат на: миз
...добре, ако е така защо и на мен, а и на всички мои приятели българи живеещи постоянно тук, с които е ставало дума за това, са искали такъв документ? ...

Миз, изискват ви, защото това, което съм дала се отнася само за " движението на чужденци на територията на Шенгенското пространство". ПРиета е Конвенция между страните. Тоест отнася се за живеещите с една дума в Европа. Пак не извадихте късмет Sad

# 14
  • Съвсем в края на света
  • Мнения: 664
Hondichka,  не е така, касае абсолютно всички.
Мойят звяр е Костариканче
май не ме позна Sad

Общи условия

Активация на акаунт