Мами и татковци в Австрия - 8

  • 21 096
  • 271
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 112
Минавайки пускам тук едно линк4е,което смятам  4е ще  е от полза на вси4ки ни,особено на нашите хобигертнери
http://www.waswiressen.de/erzeugung/1091.php
 Simple Smile

# 76
  • Мнения: 4 399
Susan, няма за какво да се извиняваш! Много благодаря за подробния разказ! Съжалявам че си имала толкова проблеми с нещо, което би трябвало да е много просто и елементарно и ти пожелавам успех в съда!

Свити, не съм се интересувала от конкретни адреси защото точно до нас има много хубав детски клуб и аз водех дъщеря ми там. А в София пътуването с количка е голямо приключение и нямах желание да експериментирам с по-отдалечени клубове. Можеш обаче да пуснеш едно запитване за района който те интересува в подфорума 'Нашите деца'. Момичетата там са много отзивчиви и ще ти помогнат.

Душето, аз не съм специалист по развитие на децата и не мога да ти кажа какво означава това че детето не е пълзяло, още повече че и никога не съм го виждала. Единственото което мога да кажа е това, което ми обясниха в центъра. А то беше че пълзенето е част от естественото развитие на детето и трябва да се мине през него. Освен това, което по-горе писах за развитието на координацията, чрез пълзенето децата добиват независимоcт и могат да опознават света самостоятелно много преди да са проходили. На мен в центъра ми казаха, че единствената причина едно дете да не може да се научи да пълзи, са физически увреждания. обаче v повечето случаи при деца които не пълзят, става въпрос за грешки допуснати от родителите, поради които децата не се научават да пълзят. Такива деца имат нужда от много малко побутване, а родителите им трябва да променят малко поведението си и нещата стават много бързо. Да си призная аз не го вярвах и си мислех че ми говорят врели-некипели, но се уверих от собствен опит че са прави. Факт е че в днешно време много повече деца прохождат без да пълзят, но това само показва колко сме се отдалечили от естествения начин на живот. Според мен всички тези случаи покaзват до каква степен са погрешни твърденията че деца под 6 месеца не се разглезват и трябва да ги дондуркаме при всеки техен писък, но това е малко по-различна тема.
А твоето дете не се ли научи да пълзи след като проходи? Може ли да седне от легнало положение без да се хваща никъде? Моята изобрети 2 начина за пълзене преди да проходи и около 8 след това. Последно я наблюдавах че тренира пълзене на заден ход и много се забвляваше. 

# 77
  • Мнения: 1 893
Извинете, че ви нахлувам в темата, но смятам, че вие ще ми отговорите най-точно.
През ноември ще съм 4 дни във Виена и се интересувам от следната карта " In 72 Stunden durch Wien... mit der Wien-Karte für € 16,90, die Sie am Bahnhof, am Flughafen oder im Hotel erwerben können. Freie Fahrt auf U-Bahn, Bus und Tram sowie 210 weitere Vorteile." Освен безплатното пътуване какво друго включва?
Ще съм благодарна и за всички напътствия, които бихме ми дали. Вероятно ще съм този хотел: Kolpinghaus Wien Zentral

Предварително ви благодаря   bouquet

# 78
  • Мнения: 957
pozdrawi ot BG  ot men i bombjo.  Heart Eyes, sorry za latinizata ama tolkowa moga w momenta.
do skoro!

# 79
  • Мнения: 112
Elfljo,добре дошли.  bouquetКак мина  пребиваването ?Като се адаптирате пиши..

# 80
  • Мнения: 580
Bacio, тази карта включва най - различни намаления в ресторанти, музей, кафенета и т.н. само мисля цената се е увеличила с едно, две евро. Ето ти списък на намаленията (на края на всяка страница кликваш "weiter" за следващата:

http://www.info.wien.at/article.asp?IDArticle=9200

Относно пълзенето, тъкмо щях да кажа, че моята дъщеря не е пълзяла, но си спомних на какво я подлагах! Понеже много и се ходеше, но не можеше и само сочеше с пръст да я мъкна нанякъде да си вземе нещо, се хванах едно вохененде да я уча да пълзи  rotfImbo  (беше на около 8 месеца). Слагам я на четири крака, заставам зад нея и хващам и стъпълцата и давай, едно побут от тук, побут оттам, само като се сетя голям Mr. Green... Децата автоматично се сещат да си сложат ръчичката напред, като им побутенш крачето отзад. И като се започна едно пълзене - голям купон беше а и аз си отдъхнах малко. Но интересно,  никой не ми е казвал, че трябва да пълзи, нито пък навремето преди 9 години някой ме е карал да ходя на ентвиклунгсдиагностик заради секциото. Признавам си, направих го от чист мързел и само от удобство към самата себе си.

# 81
  • Мнения: 81

Ето една кратка извадка по темата пълзене,дано тези които ги интересува разбират немски  Rolling Eyes


Mit ungefähr zehn Monaten fangen die meisten Kinder an zu krabbeln. Mit dem Robben auf dem Bauch, einer Vorform des Krabbelns, ist es vorbei. Andere Dinge werden erreichbar für Ihr Kind. Der Raum, seine Neugier zu befriedigen, wird nicht nur größer. Das Baby begreift auch, was ein Raum ist. Strecken Sie Ihrem Kind die Hand entgegen, legen Sie ihm einen Ball in Reichweite, wird es dieses Ziel direkt ansteuern.

Loben Sie Ihr Kind dafür, was es schon alles kann. Über ein „Bravo“, ein aufmunterndes „das hast du gut gemacht“ der Mutter oder des Vaters freut es sich nicht nur ungemein. Es wird dadurch angetrieben, weitere Entdeckungen zu machen, Schwierigkeiten dabei zu überwinden.

Es ist übrigens nicht ungewöhnlich, wenn ein Kind diesen Entwicklungsschritt des Krabbelns auslässt. Dann wird es, ungefähr um den 12. Monat herum, einfach aufstehen und gehen. Trotzdem ist alles in Ordnung. Kriechen und Krabbeln - beides ist nicht notwendig, damit ein Kind Laufen lernt. Ein Kind, das nicht krabbelt, hat die Erwachsenen beobachtet. Es hat den Bewegungsablauf des Laufens sozusagen gespeichert. Wenn es für das Kind soweit ist, erhebt es sich und läuft los.

# 82
  • Мнения: 153
Здравейте от мен!
Имам един въпрос, навила съм си на пръстта, но нямам време (и нерви) да ровя в нета. Моля, някой ако е чувал или ходил да сподели - искам да отида на минерални бани, но с бебо, т.е. да не е много далеч от Виена, цената - знам, че ще е скъпо, но да не е безбожно и най - важното да е подходящо за бебета. Благодаря предварително.

# 83
  • Мнения: 439
Здравейте,
благодаря ви за инфото, в общи линии аз споделям мнението от статията, цитирана от Джиджи   bouquet

В неделя организирах прощъпулката на Начко, благодаря на всички от сърце, които ни уважиха и дойдоха   bouquet Начко ще става тенесист, това беше единственото, което от сърце си избра и хареса, всичко друго му се стори страшно скучно и безинтересно  Joy
Сега на гости са ми свекитата, ще се гледаме взаимно и те ще ми помагат да отдъхна малко. Хвърлила съм око на Виенале-то...

# 84
  • Мнения: 4 399
Понеже много и се ходеше, но не можеше и само сочеше с пръст да я мъкна нанякъде да си вземе нещо, се хванах едно вохененде да я уча да пълзи  rotfImbo  (беше на около 8 месеца). Слагам я на четири крака, заставам зад нея и хващам и стъпълцата и давай, едно побут от тук, побут оттам, само като се сетя голям Mr. Green... Децата автоматично се сещат да си сложат ръчичката напред, като им побутенш крачето отзад. И като се започна едно пълзене - голям купон беше а и аз си отдъхнах малко. Но интересно,  никой не ми е казвал, че трябва да пълзи, нито пък навремето преди 9 години някой ме е карал да ходя на ентвиклунгсдиагностик заради секциото. Признавам си, направих го от чист мързел и само от удобство към самата себе си.

Точно това е проблема с нашите деца, на които сме имали възможността да обръщаме прекалено много внимание. В един момент без да се усетим, така са ни дресирали, че те сочат с пръст, а ние ги разнасяме по цял ден. И ако не изпълняваме- рев. Пък нали горките деца не трябва да плачат и да се чувстват зле, а ние сме добри майки, носим си ги. И за какво му е на едно такова дете да се учи да пълзи? То си е намерило начин за придвижване. Това го казвам пак от собствен опит и от много размишления по въпроса. Когато отидохме на ендвиклунгсдиагностика, лекарката ме попита как това дете се придвижва. А аз я поизгледах учудено и казах 'Ами как може да се придвижва? На моите ръце'. Това беше и самата истина, детето си беше мобилно, само дето аз бях вързана на каишка за него.
Ладолче, и днеска много лекари не виждат проблем в това че децата не пълзят. Нашата педиатърка ми каза че това не било ендвиклунксшрит и какво като не пълзи, важното е да седи и да ходи. Хората в ендвиклунгсцентъра мислят обаче по друг начин и междувременно за себе си съм убедена че те са прави, макар че на мен ми беше много трудно да си призная колко много грешки допуснах с това дете. Нищо де, дано да имам някой ден още едно, тогава ще знам повече.  Wink

# 85
  • Мнения: 214
3a пъл3енето да се намеся и а3 - Софиа съЩо 3апо4на около 6 месеца да се и3правя, а първите самостоятелни кра4ки направи на 11 месеца. Тя никога не е проявявала интерес да пъл3и, седеше си и си играеше. Ина4е сега може и да пъл3и но го прави много рядко и само 3а къси ра3стояния.

Анна, има страшни минерални и3вори на 1 4ас от Виена - много от австрийските ми по3нати ходят редовно там. И а3 съм се 3аканила от доста време, ама не мога да си намеря dogsitter 3асега. Мисля, 4е няма да сбъркаш ако го посетиш.  http://www.sonnentherme.at/
Най-добре е да в3емеш хотел с топла връ3ка до там. Виж http://www.semi.at/willkommen/ или http://www.sonnenpark.at/
Там имаш вси4ко 3а бебета - бебешки храни, детски коли4ки 3а да се движеш вътре, сепарета 3а кърмене, сауна 3а бебета, а 3а по-големите деца и детска програма и курсове по плуване. Не е евтино, но вси4ки са много доволни и пак отиват. Явно си 3аслужава.

# 86
  • Мнения: 292
Анна, скоро тръбяха по медиите, че чистотата точно по такива места като минералните! извори е много под нивото и си е направо мръсна водата и помещенията от гледна точка на бактерии. Защо не погледнеш какво има наблизо в Унгария?За там поне не знаем нищо, Mr. Green пък каквато групичка сме се оформили може дружно да се занесем. Там термални извори колко щеш....

 ми беше много трудно да си призная колко много грешки допуснах с това дете. Нищо де, дано да имам някой ден още едно, тогава ще знам повече.  Wink
Ако това те успокоява Вяра, не си единстваната с тази мисъл!

Нас ни пратиха на психолог smile3537

# 87
  • Мнения: 580
Охо... Колко сте изписали пак!

За Терме и аз препоръчвам Лутцмансбург в Бургенланд - наши познати също ходят често там, скъпо е, но който харесва такива неща е бегайстерт.
Аз предпочитам Спа Хотелите, защото на Терме ми е скучно  Embarassed (не че съм ходила на Спа хотел, но и това ще стане) 

Статията на Джиджи ми е позната като становище, но и мнението на Вяра ме заинтригува. Интересно ми какви са показателите за едно дете, което е пълзяло, сравнено с друго, което не е пълзяло. За разглезването не съм съвсем съгласна - всяко дете се ражда с Urvertrauen, което ние родителите систематично разрушаваме с нашите експерименти спрямо него. Това е лично мое мнение, дано никой не се почуства засегнат.
Вяра, за грешките - недей да си правиш упреци, много ти е мъничко още детенцето и съм убедена, че никъде не си сгрешила, не се оставяй някой да ти внушава обратното  Wink. Аз мисля, че няма рецепта за отглеждане на деца и за неправене на грешки. Хем искаме всеки да гледа на детето ни, като на нещо специално и индивидуално, хем се поддаваме на всякакви "общопризнати" съвети за деца. От там идва цялата история с гузната съвест и с упреците.

Сюзън, а това за психолога с дете на 20 месеца ... нямам думи  rotfImbo

# 88
Здравейте мами в Австрия.Да се включа и аз,въпреки че си живея в БГ.Моето дете порасна вече.Беше на 4 годинки когато го замакнахме в Австрия,там тръгна на училище,но така се развиха нещата че се прибрахме.Има някаква вероятност да ме изпратят на специализация в Австрия,не знам кога, шефките са правили запитване,но кога ще стане не знам.Понеже минаха доста години откакто сам била там се притеснявам,позабравила съм немския,опитвам се да уча,но за сега не се справям.Не знам и какви ще са условията за специализацията,какво ще е заплащането,може да се наложи да поработвам допълнително,изобщо само въпроси,вече съвсем се притесних.
Лек ден на всички,отивам да сготвя нещо.

# 89
  • Мнения: 1 893
Bacio, тази карта включва най - различни намаления в ресторанти, музей, кафенета и т.н. само мисля цената се е увеличила с едно, две евро. Ето ти списък на намаленията (на края на всяка страница кликваш "weiter" за следващата:

http://www.info.wien.at/article.asp?IDArticle=9200


Много благодаря   bouquet
Това, което не ми е ясно, е транспорта. По-точно плащането. Тази 72 часова карта не включва транспорта от летището, нали? А ако нямам такава карта с какъв вид билет/карта мога да ползвам всички линии и на каква цена?

Общи условия

Активация на акаунт