Постно празнично меню за много гости?

  • 9 795
  • 10
  •   1
Отговори
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Постно празнично меню за много гости?
Казвайте идеи, че май се изчерпах, искам нещо което да има визия и да е нестандартно и сравнително бързо (да речем 2-4 часа) за изпълнение. Май много искам! Ще правя диетични питки, торта, салата със нахут, но основното ми е проблем.
  ooooh!

# 1
  • Мнения: 5 228
Какво точно имаш предвид под постно? Без никакви животински продукти ли?

# 2
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Какво точно имаш предвид под постно? Без никакви животински продукти ли?

Не без месно и рибна. За вегетарианци.  Mr. Green

# 3
  • Мнения: 22 867
Ако вече не си го направила, прегледай тук основните ястия без месо. Може нещо да ти хареса.

# 4
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Чудя се дали да не направя крокодила, ама не знам дали ще стигне за 7 човека с децата.  newsm78 А, ако не мога да го направя, ще се изложа. Ще го правя в петък, гостите ще идват в събота.

# 5
  • Мнения: 5 228
Нещо бързо.... Можеш да направиш гюведжета - стандартни със сирене, домати, яйца и т.н. Или пък бнаширани зеленчуци (броколи, моркови, карфиол) със сос Бешамел, запечени с кашкавал.
Каортофи с гъби и моркови - запължва се лук с моркови, изважда се, в същата мазнина се запържват гъби, изваждат се и се запържват картофи. След това всичко се смесва в тавичка или гюведжета, добавя се малко вода и босилек и се запича.
Можеш да направиш спагети с някакъв сос - сметанов със задушени зеленчуци или пък доматен с гъби. 

# 6
  • Русе
  • Мнения: 1 193
За основно можеш да предложиш качамак-запечен с кашкавал или сирене(млечни продукти може ли?)и със сушени домати,или с паста от спанак...
Пълнени гъби с разни сирена,лозови сърми с ориз или сирене и извара,безмесна лазаня...

# 7
  • София
  • Мнения: 461
Може да направиш броколи със сино сирене, някакъв огретен, салата табуле (не съм сигурна дали точно така се пише  Embarassed), пълнени картофи,за друго май не се сещам в момента newsm78

# 8
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Пълнени картофи някакви що не направиш. Приготвяш си ги от предния ден и само запичаш после Peace

# 9
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
при плануваните питки и салата от нахут не бих сервирала тежко за основно Stop
те са достатъчно засищащи.
след салата от нахут, аз небих яла картофи или качамак Rolling Eyes

помисли си за огретен с броколи, карфиол и моркови или друго зеленчуково ястие.
пълнени тиквички със сирене и яйце

т.е. нещо леко, че този нахут е доста тежък.
а щом и торта има Whistling

# 10
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Вярно, не трябва да става прекалено нишестено менюто. Незнам каква ще ти е салатата с/от нахут и доколко той ще преобладава в нея, но ако е повечко в основното ще вървят по-воднисти зеленчуци. Съвсем права е asyalein.
Сирене по шопски? Бързо и лесно. Онзи ден си поръчах броколи с бейби морковчета със сметана и синьо сирене. Страхотно беше. И се прави за минути.

Общи условия

Активация на акаунт