как стерилизирате шишета

  • 2 593
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
В стерилизатора на Чико. Кърмя, но ползвам и помпата на Авент, така че стерилизирам всеки ден. Много е удобно ако имаш МВ фурна

# 16
  • Мнения: 10 758
С първото стерилизирах на котлона с тенджерата. С второто -  стерилизатор на Авент за микровеле. По - евтино ми е с него, защото на котлона забравях много често и шишетата се стопяваха, та се налагаше да си купувам нови. А сега - слагаш за 5-6 мин. и изобщо не ги мислиш.

# 17
  • Мнения: 532
Стерилизатор на Чико за микровеле.Може да е само за шишетата за вода , ама ги слагаш там и да ги забравиш няма страшно.Не е като на котлона.

# 18
Цитат на: minimo
аз ползвам парен стерилизатор на авент. много сьм доволна . стерилизацията става бьрзо и лесно.


И аз съм много доволна. И най ми харесва, че е голям и ми побира почти всичките шишета на 1 път.

# 19
  • България-София
  • Мнения: 573
Цитат на: tedi_b
Първо изварявах в тенджера на котлона, но хич не ми беше удобно и си купихме стерилизатор за микровълнова.
Изварявах по 4 шишета наведнъж и ги държах в стерилизатора докато дойде време за ползване.

Да, ама на мен ми казаха да стерилизирам шишетата 30 мин преди употреба-престоя им на въздуха повече от това време прави стерилизацията безсмислена.Или стерилизирам и слагам в хладилника.Иначе ползвах Авент и д-р Браун за микро-бързо, лесно и удобно. Между другото ползвах шишета на д-р Браун и нямаше проблем да ползвам На Авент без приспособяне

# 20
  • Мнения: 1 289
Абе, в твнджерата на котлона е най-евтино, но като стопиш 1-2 шишета като мене и сметката не излиза. На втория месец си взех стерилизатор за микровълнова на Чико, за 3 шишета, че моите бяха повечето такива. В него стерилизирах всичко -  залъгалките, шишетата, бибероните, дори стъклени бурканчета, когато носехме урина за изследване. Сега става за варене на зеленчуци на пара, защото от 4 месеца Ради не пие млякото от шише.

# 21
Със стерилизатора на NUK. Много е удобно. Измиваш ги, слагаш ги вътре и забравяш... Ако имаш възможност вземи си стерилизатор.

# 22
  • Мнения: 154
сигурно ще ме обявите за луда, но не съм изварявала нищо! Шишетата и залъгалките ги изварявам 1кратно, когато ги купя, а стерилизаторите и кутиите за изваряване са си чиста индустрия. Една доста голяма част от бебешките стоки се произвеждат, за да се купуват от родителите,а не защото са наистина необходими. Професията ми е такава, че наистина знам кое би трябвало да е стерилно и кое може и да не е, та това с изваряването си е направо излишно.  Доброто детенце пие от стерилно шише, смуче стерилна залъгалка, след това си лапа стерилните ръчички и облизва стерилните ми дрехи като го гушна...Една ми ти стерилност цари...

# 23
  • Мнения: 1 800
В стерилизатор на Авент за микровълнова фурна.

# 24
  • Мнения: 883
И аз не съм изварявала, само преди да ги ползвам за първи път и после 1-2 пъти месечно. Водата също не съм преварявала- докато заври и махах от котлона.

# 25
  • Мнения: 128
az gi sterilizirah v mikrovulnovata. slagah gi v sud s voda i gi nastrojvah na 10-15 min

# 26
  • Мнения: 6 315
В тенджерата на котлона. Така изварявам вече сума време всички шишета и залъгалки. Шишетата се изваряват, защото по тях може да остане мляко, което е идеална среда за развитието на бактерии и поне в началото е добре да се изваряват, но всеки си знае. Аз не бих рискувала да не изварявам изобщо  Crossing Arms .

# 27
  • Мнения: 421
В тенджерата на котлона Grinning . Никакъв проблем или губене на време, поне за сега...  Laughing Дадоха ни стерилизатор за микровълнова, но ние такава не ползваме (просто не виждам смисъл) и докато решим да си купим и свикнахме да си ги варим на котлона...и така пак ще си останем без микровълната, но изобщо не съжалявам Grinning  Grinning  Grinning

# 28
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Имаме стерилизатор за микровълнова на Чико. Много съм доволна. Като си ходихме до Сливен, заради него помъкнахме и микровълновата #Milti  Направо шашнахме родата Laughing , ама хората за удобство са го направили все пак.

# 29
  • Мнения: 1 613
Имам стерилизатор за микровълнова на Авент. Много е удобен.
Wink

Общи условия

Активация на акаунт