Няма ток!

  • 1 919
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 508
Бойлерът ни беше на дърва, готварската печка на газ ... общо взето се готвеше и се къпехме, когато спираше тока, беше ми подтискащо  Tired

Имаше една такава тема в Клюкарника, но нещо не я намирам  Laughing

# 16
  • Мнения: 1 520
Ееееех, времена.

Помня периода на лексиконите.
Въпрос 90 и нам кой си - Имате ли ток? А свещи? , следващ - Палите ли свещи? и още Колко часа нямате ток? Всяка вечер ли нямате ток?

 Mr. Green  hahaha

Да беше си много романтично, въпреки че тогава не го възприемах така, беше ме яд, че не можем да си гледаме телевизия, баща ми явно не е имал акумулатор от Москвич... Rolling Eyes


Ние така бяхме осветили цялата къща - и телевизия гледахме, докъдето стигне силата.
Помня как екранчето почваше да се смалява като намалява акумулатора.
Това беше времето на Костенурките нинджа.

Последна редакция: чт, 18 окт 2007, 11:45 от SmaRt

# 17
  • Мнения: 984
много хубави спомени, ние си правехме човечета от разтопилия се восък

# 18
  • Мнения: 550
Много хубаво си го измислила!Помня ,помня онези славни времена,когато режима на тока ни сплотяваше в тъмните зимни нощи...ние играехме на "Не се сърди човече" и "Дама"
Но да ви кажа никак не ми се иска да се връщаме към това!Да няма ток де,иначе съм за сплотяването чрез семейни игри...! Laughing

# 19
  • Мнения: 3 611
По това време майка ми ходеше на някакъв курс по английски и угаснеше ли тока, майка ми се заемаше с английския на баща ми.  Crazy Още паzим петромаксовата лампа. (тьй ли се каzваше?  newsm78)
Не сядах при тях.
Ама не помня и какво правех 

# 20
  • Мнения: 728
Аз пък много обичах когато бяхме в бабини и спреше тока...с брат ми карахме дядо да ни рисува мечки и вълци и четиримата играехме на "Не се сърди човече" Heart Eyes

# 21
  • Мнения: 1 426
Нашият блок пък беше единственият в околността, който не беше на помпа. Зимата беше адски студена, но спреше ли тока - у нас ставаше тропически горещо!
Пускахме си радио или касетка, имахме един радиокасетофон на акомулиращи батерии, имахме си две газени лампи, варяхме си чай на един спиртник в една колба... Като пренебрегнем неудобствата, беше много уютно, децата бяха малки тогава, но и сега се сещат с приятна носталгия...

# 22
  • Мнения: 3 323
Ех, спомени....
Наскоро имахме такова безтокие... На ентусиазирания ми призив - Не се сърди, човече! - отговориха - Егати тъпото!... Пуснаха си лаптопа... и ме оставиха да си спомням  Sad, а когато достигнаха N-то ниво - вече и аз бях в агитката....

# 23
  • Мнения: 3 562
Баща ми беше измислил някакво приспособление и включваше телевизора към акумулатор. Романтика е хубаво нещо, но и Робинята Изаура (примерно) не е за изпускане.
Василиса, ако на твоите хора много им писнат твоите романтични вечери на тъмно, мога да им продам ноу-хауто за телевизора. Имате ли акумулатор от Москвич?
Става и с акумулатор от Фиат  Mr. Green - ние така гледахме Изаура  Laughing
Хубави времена бяха Laughing

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 4 575
Ох, какви спомени извикахте в мен...

Аз съм преживявала и много по-тежки режими - 10 дена без ток. Е, повярвайте ми, но на петия ден ден вече не ти е никак весело и цялата романтика се изпарила заедно с последните остатъци от топлина и нещо сготвено..

Но, дето се вика, недай Боже пак да се случва, надявам се тези ексцесии да са ни отминали. Peace

# 25
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Идеята не е лоша, стига да е само на уж. Хич не ми беше весело в продължение на 45 мин., в абсолютен мрак, с малкия в асансьора. Че и батерията на телефона ми падна... купон голям  Mr. Green.

# 26
  • Мнения: 2 839
Да, засядането в асансьора беше класика. Умнице, трябва и него да опитате  Mr. Green

Тя май окончателно е дръпнала шалтера, не се появи повече в темата  Laughing

# 27
  • Мнения: 62
Що пък не! Като се замисля как си прекарваме вечерите?! Аз пред компютъра, мъжленцето пред телевизора детенцето на полилея или обратно... разпиляни по цялата къща.
 Crazy
Ако няма ток вероятно ще се гушкаме или рисуваме, ще играем на нещо и ще сме заедно!!

# 28
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Много, много мило ми стана. Понеже ни гледаха баба и дядо, когато угаснеше тока играехме на словесни игри. Дядо всяка вечер се връщаше с нова книжка и ни четеше на свещ. Сгушвахме се на голямата спалня баба, дядо, аз и сестра ми и двата часа отлитаха бързо.

# 29
  • Мнения: 516
Василиса, луда си по един особено симпатичен начин.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт