Отговори

Анкета

Прилагат ли партньорите ви усвоения модел на поведение от родното си семейство, в настоящето такова с Вас?

Опции:

# 45
  • Мнения: 552
Не съм в подобна ситуация, но знае ли човек...И за реакцията се чудя коя ли би била правилна...Да се тушират ли тези копирани не-положителни черти или да се остави човека сам да се убеди в отрицателните им характеристики...?
Наистина, това с туширането има само временен и козметичен ефект  ooooh! Тези неща са много дълбоко заложени и за да ги потиснеш, трябва да се полагат постоянни усилия, а човек не винаги има енергия за това  #Crazy тук говоря както за "попитото" от мъжа в дома на родителите, така и за вбесителните черти на майка ми, които с ужас откривам у себе си  Crazy
Разбира се, има и хубави неща в това попиване, но нали тук нищим кусурите  Laughing

# 46
  • Мнения: 552
Ако говорим за битовизми от сорта кой хвърля боклука и кой мие чиниите, е друг въпрос, който не чак толковае важен...
Щом смяташ така, очевидно нямаш проблеми с получаването на помощ  Rolling Eyes
Ако трябва да вършиш абсолютно всичко в домакинството, включително да следиш парите, да плащаш сметки и кредити, пазаруване, чистене, готвене и т.н... да работиш наравно с мъжа си и ПЛЮС това да си свежа и поддържана, да обръщаш внимание на него и детето/децата - тогава със сигурност би го смятала за важен въпрос  Crazy
Представа нямаш колко жени са в това положение  #Crazy

# 47
  • София
  • Мнения: 392
Първа опция,но не е задължително това да е с отрицателен знак.С мъжа ми явно сме расли в подобни семейства,имаме сходни характери и няма остри търкания.Докато с първия бяхме коренно различни и така и не успяхме да се разберем. Та и аз не съм привърженик на схващането,че противоположностите се привличат и взаимно се допълват.

# 48
  • Мнения: 9 045
А какво става, когато мъжът отрича някои негативи в семейството му (лошо отношение между майка му и баща му, повишаване на тон, алкохолизъм и т.н.) и казва "аз никога няма да съм такъв", обаче времето доказва че генът е решаващ?
Чувала съм, че алкохолизмът е наследствен...това вярно ли е?

# 49
  • Мнения: 1 233
Смятам, че всеки (мъж или жена) пренася в новосъздаденото си семейство част от отношението между него и родителите му, къде съзнателно, къде не-това е неизбежно. Всичко опира най-вече до възпитанието в едно семейство и това как родителите са си свършили "работата". Иначе има една стара приказка "От където е жената, от там и родата".....тълкуването е недвусмислено, мисля Wink
Това е и моя отговор Peace

# 50
  • Мнения: 5 401
Гласувах с последната опция.  Confused
Моята свекърва е много властна и обича да повтаря, че в едно семейство е нормално единия да доминира. За мен това е повече от абсурд! Неведнъж съм казвала и на нея, и на сина й, че бракът е равностойно партньорство и не желая в семейството ми да има началници. Но тъй като в тяхното семейство има една силна фигура, сина й явно е счел това за съвсем нормално. Още в началото на съвместния ни живот се опита да наложи някаква власт, подобна на нейната, но срещна силната ми съпротива! Доста време ми отне да се боря с тези разбирания и сякаш не съм успяла напълно, но въпреки това нашите отношения съпруг-съпруга далеч не са като на родителите му, слава Богу!

# 51
  • Мнения: 1 263
Аз бих задала и един друг въпрос:"Попиват"ли мъжете модела на поведение от приятелите си?

# 52
  • Мнения: 4 633
Аз бих задала и един друг въпрос:"Попиват"ли мъжете модела на поведение от приятелите си?
Ако приятелите са ергени, лошо...И все пак, мъж с мозък в главата си не би се повлиял.

# 53
  • Мнения: 685
Аз бих задала и един друг въпрос:"Попиват"ли мъжете модела на поведение от приятелите си?

Този вариант е по неблагоприятния. Особено, ако се влияе от приятелите си...  Confused

# 54
  • Мнения: 2 270
Аз бих задала и един друг въпрос:"Попиват"ли мъжете модела на поведение от приятелите си?

Този вариант е по неблагоприятния. Особено, ако се влияе от приятелите си...  Confused

И двата са достатъчно неблагоприятни като варианти: за мен е без значение дали ще "попие" от приятели или родители . . .

# 55
Никога не е одобрявал взаимоотношенията в родното си сем-во и предполагам умишлено не се придържа към тях.

Общи условия

Активация на акаунт