За записването в държавна детска кухня

  • 4 662
  • 17
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 734
Здравейте,
мисля да запиша дъщеря си в държавна кухня,пък дано ни излезе късмета след няколко месеца!Имам обаче такъв въпрос,тя е родена в Сливен и живеем в София,следователно актът й за раждане е от Сливен.Ще бъде ли някакъв проблем да я запишат,или ще трябва да й правя някаква жилищна регистрация в София?

# 1
  • София
  • Мнения: 15 198
Не би трябвало. Мисля,че искат копие от удостоверението за раждане, за да проверят възрастта на детето-дали има навършени 10м.
Чувала съм, че на някои места искат копие от личната карта на единия от родителите, за да видт, че постоянния адрес е в района на кухнята (или документ за настоящ адрес, ако е различен от постоянния). Може да ти поискат такова нещо. В нашата кухня-в "Западен парк"-нямаше такова изискване. Мои познати, които живеят до Южния парк, но имат офис близо до кухнята, взимаха  храна от нея.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 734
Мерси за инфото!
Мисля,че за нашата кухня го няма това изискване за личната карта на родителите,защото е в Студ.град,а там едва ли има някой,на който личната му карта да е от този квартал Wink

# 3
  • Мнения: 1 006
Вики е роден в Плевен,но живеем в София и нямаме адресна регистрация тук.Не сме имали проблеми при записването в детската кухня.Искаха ни само копие от акт за раждане,бележка от педиатърката и молба до директорката на детската ясла,от която взимахме кухня.

# 4
  • Мнения: 2 039
Не мога да повярвам, че ви искат такива документи. Тук при нас абсолютно нищо не искат,само пари за клупони  Crazy

# 5
  • София
  • Мнения: 15 198
Е, забравяш 30-те бурканчета и 60-те капачки.  Wink

# 6
  • Мнения: 2 039
Е, забравяш 30-те бурканчета и 60-те капачки.  Wink
ooooh! Confused

# 7
  • Мнения: 4 621
Не, няма да имаш проблем с това. Акт за раждане искат,заради възрастта на детето и бележка от педиатъра Peace

# 8
  • Мнения: 503
Не мога да повярвам, че ви искат такива документи. Тук при нас абсолютно нищо не искат,само пари за клупони  Crazy
И при нас е така Peace

# 9
  • Велико Търново
  • Мнения: 269
Какви са тези 10 месеца и бележка от педиатъра!?
За записване на детска кухня няма такова условие?!
Или аз нещо не съм разбрала

# 10
  • Велико Търново
  • Мнения: 269
За кухня или за ясла става въпрос?

# 11
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Не мога да повярвам, че ви искат такива документи. Тук при нас абсолютно нищо не искат,само пари за клупони  Crazy

И при нас искат това + 6 бурканчета и капачки.

# 12
  • София
  • Мнения: 15 198
Какви са тези 10 месеца и бележка от педиатъра!?
За записване на детска кухня няма такова условие?!
Или аз нещо не съм разбрала

Въпросът се отнася за кухните в София. Тук е така.

# 13
  • Мнения: 1 367
А при нас искат единствено акт за раждане на детето,защото бяха започнали масово да се записват пенсионери и да си вземат храна.Излиза им много евтино-за 90 ст на ден по 200 грама супа,пюре и кисел.Няма никакви бележки от лекари,буркани и т.н

# 14
  • Мнения: 1 586
Никакъв проблем!Не искат никакви документи само да си платиш купоните и 3 бурканчета! Peace

Общи условия

Активация на акаунт