Аман от суеверия!!!

  • 16 933
  • 74
  •   1
Отговори
  • Мнения: 197
Е, взе да ми писва! Предупреждават ме за какво ли не и близки и по-далечни роднини и познати. Знам, че хората, които си го вярват не ти го казват с лоши намерения. За някои неща може и да са прави, ама на мен логиката ми се губи. Не свири с уста вечер! Дрехите на простора да се прибират преди да е залязло слънцето. Вечер съдове да не се мият Shocked! Като си бременна косата ти да не се подстригва. И какви ли още не ... Shocked Ама никой не ти казва защо това следва да не се прави! В повечето случаи и те не знаят, само са го чули от някъде. А защо всъщност пуснах темата? Като се заженихме със моя сладур, майка му изрично ме предупреди и инструктира за забранените на сватбения ни ден неща. Едното беше, да не позволявам по никакъв повод да ме снимат сама. Това било на лошо и предвещавало лоши неща. Не задължително раздяла но съм щяла да съм сама и самотна дори и след брака ни! Shocked/аз нещо такова я разбрах/ Добре, но някой все пак ме щракнал от някъде. Снимката е доста хубава и стои в албума ни. И от тогава слушам едно и също. "Аз нали те предупредих" - при всяко проблемче, или когато сватбеният албум се отваря/знам, че не го казва с лош умисъл, но ми действа на нервите/! Споделих с моя близка позната/млада жена/ и се оказа, че и тя мисли като моята свекърва! Shocked Не трябвало да позволява да я снимат сама на сватбата и! От време на време се улавям, че се чудя дали тази снимка наистина не е виновна за повечето ни проблеми и в следващия момент ми става смешно и се ядосвам на тази идея. А иначе и други какви ли не ги чувам около мен. Кажете вие какви суеверия сте чували и на кои вярвате/и защо/. Аз си мисля че ми звучат абсурдно. Много бих се зарадвала на опровергаващи различните суеверия мнения! Нека някой, който се е снимал сам да ни "изненада", като ни разкаже за дългогодишния си сполучлив брак. А аз ще го покажа на свекърва си, следващия път като отвори албума! Mr. Green

Последна редакция: чт, 18 окт 2007, 14:51 от ina05

# 1
  • Мнения: 1 897
Кажете вие какви суеверия сте чували и на кои вярвате/и защо/. Аз си мисля че ми звучат абсурдно.  Нека някой, който се е снимал сам да ни "изненада", като ни разкаже за дългогодишния си сполучлив брак. А аз ще го покажа на свекърва си, следващия път като отвори албума! Mr. Green

Какви ли не суеверия съм чувала.Не вярвам на никое от тях.С никое не се съобразявам.
Имам 'хиляди' снимки от сватбата си на които съм сама. Засега бракът ми е сполучлив, но е сравнително скорошен.
Ако имаме проблеми със съпруга ми, последното ,което ще ми хрумне е да търся причината за това в някаква сватбена снимка. newsm78
И да,аман от суеверия!

# 2
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Лелеееееее, толкова щуротии накуп отдавна не бях виждала hahaha
Хич да не ти пука от подобни "бисери на мисълта".

# 3
  • Мнения: 197
И моето мнение, месечинке е такова! Понякога става страшно досадно! Но това не значи, че критикувам хората които вярват в такива неща. Интересно ми е, че сред тях има и млади хора! Не ги разбирам и много ми се иска някой такъв човек да ми обясни смисъла от суеверията.

# 4
  • Мнения: 181
Имам снимка сама на сватбата, стои в албумчето.
През април направихме 17 години от сватбата ни - достатъчни ли са, да те успокоят?  Grinning

# 5
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Всяка има поне по една снимка, къде е сама на сватбата.
Като се подписваме в гражданското. Mr. Green

# 6
  • Мнения: 197
Имам снимка сама на сватбата, стои в албумчето.
През април направихме 17 години от сватбата ни - достатъчни ли са, да те успокоят?  Grinning
Браво, tangeo! Peace
Ще те цитирам на свекърва ми! С едното суеверие се справих! Grinning
Чудя се да публикувам ли списък на останалите?  Joy

# 7
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Не знам, но ако спра да мия чинии вечер, ще плъзнат хлебарки вкъщи, за ароматните миризми откъм мивката да не говорим Joy Не мога да си го позволя просто. С прибирането на дрехите от въжето е същата работа - ами ако завали вечерта, да ги оставя навън ли? За свиренето мога да го преглътна, и без това не го умея Simple Smile
Шегувам се, да не си помислиш, че се подигравам   bouquet
А за снимките - сестра ми е снимана сама на сватбата си - този месец направиха 10 години брак.

Смисълът на суеверията е, че хората се опитват по някакъв начин да обяснят неприятните неща, които им се случват, както и да открият някакъв метод, с който да се предпазят. В различните краища на света вярванията са толкова много и толкова разнообразни, а често и противоречащи си, че за мен изводът е ясен - това са просто суеверия.

# 8
  • София
  • Мнения: 607
Това за снимката ме разби....Майка ми има такава снимка от сватбата си, но вече 30 години са заедно с баща ми и са много щастливи. Успокой се и да не ти пука за подобни простотии. Да не живеем в Средновековието, бе хорааааааа??? newsm78

# 9
  • Мнения: 46 488
Не.
На мен вече никой не смее да ми каже нещо за суеверия, явно гледам лошо  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 197
Не.
На мен вече никой не смее да ми каже нещо за суеверия, явно гледам лошо  Mr. Green
Peace  Ще тренирам пред огледалото! Mr. Green

# 11
  • Мнения: 197
Когато дъщеря ми беше бебче, валяха от всякъде! Мислех си, че като поотрасне ще отшумят... ама не! Все нови и нови. И вече не става дума само за детето! Чудя се как са живели хората преди, с толкова много "правила"? И пак се чудя на младите, които им вярват. Гледам, че в анкетата има и положителни отговори. Пак повтарям, че не осъждам никой/възможно е зад някои да има скрита причина/! Много ми се иска някой да обясни на кое суеверие вярва и защо?! Може и анонимно.  Peace

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 88
Ето ти и моето мнение, аз съм фотограф, работех и като такава когато се омъжих. Имам толкова много снимки сама от сватбата, не само на ритуала а и в студио, и в дама ми. Това според мен са пълни глупости. Винаги съм снимала булките сами, защото са много по специални и красиви на този ден отколкото на всеки друг празник. А, забравих да кажа че брака ми съществува вече 20г и не виждам причина да не продължи още..... Laughing

Последна редакция: чт, 18 окт 2007, 15:47 от мели

# 13
  • София
  • Мнения: 1 762
Не си трови живота с това, просто му се радвай. Когато се жених ни подариха около 25 сервиза  ooooh!....... вечерта след свадбата разглеждаме подаръците, отваряме кашони, то чаши, то чудо. Слагам ги обратно, но на една от чашите съм загубила хартийката и я увих в кърпичка от свадбените дарове / беше преди години, слагахме кърпички по дрехите на хората Joy/ Заминахме на другия ден на пътешествие. Събрали се моите и неговите родители и те разбор да правят на подаръците. Намират чашата увита в кърпичка и УЖАС........... като настанала една паника, посред нощ се вдигнали да търсят кръстопът над река.......... представи си ги, хванали кърпата с клещи да не я барат, да я хвърлят, че било лошо за нес............. умряхме си от смях, като разбрахме  Joy......... И все пак си е весело, като човек слуша такива щуротии  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 197
 hahaha hahaha hahaha Joy Joy Joy abet, ще ме умориш от смях!

Общи условия

Активация на акаунт